Koronavirus

Moderátor: Pelvan

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » stř 30. čer 2021 22:44:37

Díky, Pelvane.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » čtv 01. črc 2021 11:37:15

Pelvan píše: Tenhle seriál očkování bude pokračovat neustálým přeočkováváním do nekonečna minimálně 1x ročně


Vypadá to, že ještě tak maximálně rok a Covid se doufejme změní na běžnou slabou infekci a očkovat se budou jen hodně ohrožení jedinci (dobrovolně).
Už teď - ta indická mutace je asi 10x nakažlivější a 10x méně smrtná. Tj. že postupně zasáhne většinu jedinců a proběhne vlastně přirozené "očkování" lidstva přímo živým virem.
Jde o to ve zdraví přečkat ty první vlny kdy nikdo nemá protilátky a kdy smrtnost je kvůli tomu vysoká včetně trvalých následků.

Takhle podobně cca po dvou letech "vymizela" španělská chřipka. Zabila ale kolem 50ti milionu lidí.
Dnešní opatření a očkování slouží k tomu aby těch ztrát na životech nebylo tolik.
Dobré si přečíst fakta o španělské chřipce a z nich lépe pochopit tu současnou epidemii.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0pan%C4%9Blsk%C3%A1_ch%C5%99ipka
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » čtv 01. črc 2021 12:55:39

Pelvan píše:https://www.youtube.com/watch?v=-kzWZkecn3Y&ab_channel=%C5%BDiv%C5%AFtek
Jaroslav Dušek: Vymývání mozků. Kam se poděl zdravý rozum? - 2. 7. 2020


Tohle bylo natočeno před rokem, kdy jsme jako stát zvládli vzorově první vlnu a vypadalo to, že opatření byla zbytečná.
Tenhle rozjařený optimismus se pak podepsal na zimní vlně, kdy jsme na tom v počtu nakažených a mrtvých byli naopak nejhorší na světě.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 02. črc 2021 9:36:00

Ahoj Miroslave

Pokud si tu se mnou povídáš, protože máš pocit, že Tě ohrožuje moje nenaočkování, tak sem zveřejním jeden komentář k tomuto článku:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlad ... .seznam.cz
Vláda zpřísnila opatření proti covidu. Změnila pravidla na léto

"
Zde Foucek
Před 13 hodinami

Líbí se mi, jak očkováni mají strašnou starost o neočkované, že prý ohrožují lidi, kteří můžou pak umřít. Prostě ti, co se bojí, ať se naočkují, nemůže se vám pak prece nic stát, jste nesmrtelní, a my, co se očkovat nechceme, vaši starost opravdu nepotřebujeme."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 02. črc 2021 9:41:51

Ahoj MIroslave

miroslav píše:Tohle bylo natočeno před rokem, kdy jsme jako stát zvládli vzorově první vlnu a vypadalo to, že opatření byla zbytečná.
Tenhle rozjařený optimismus se pak podepsal na zimní vlně, kdy jsme na tom v počtu nakažených a mrtvých byli naopak nejhorší na světě.


Asi jsi zapomněl, že jsme měli jedny z nejpřísnějších opatření v omezování svobody pohybu lidí (lockdowny, zavřené školy a trhy,...) na světě.
Přesto lidé umírali rekordně.
Mělo by se tedy někde objevit, že daná omezovací opatření byla neúčinná, a mělo by se od nich upustit.
Nic takového se ale ani náznakem neděje.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 02. črc 2021 9:58:29

Ahoj Miroslav

Miroslav píše:Takhle podobně cca po dvou letech "vymizela" španělská chřipka. Zabila ale kolem 50ti milionu lidí.
Dnešní opatření a očkování slouží k tomu aby těch ztrát na životech nebylo tolik.
Dobré si přečíst fakta o španělské chřipce a z nich lépe pochopit tu současnou epidemii.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0pan ... %C5%99ipka


Španělská chřipka řádila po celém civilizovaném světě po 1. světové válce.
Málokdo si všimnul toho, že v té době se uvolnilo rozhlasové vysílání pro civilní účely. Stouplo skokově elektromagnetické zamoření prostoru. Lidé, kteří byli citlivější na tento elektromagnetický smog, to nepřežili, ostatní se adaptovali.

Stejně tak si málokdo všiml toho, že první experimentální síť na vysílání 5G byla spuštěna na podzim předloňského roku ve Wuhanu právě v době začátku covid pandemie. Číňané tu síť 5G prý potom vypnuli.
V Praze bylo spuštěno vysílání 5G na podzim, konkrétně v říjnu, loňského roku. Hned po tom začala strmě narůstat nemocnost na covid chřipku. Městské části se tomu vůbec nebránily, paradoxně naopak soutěžily o to, kde se to spustí dříve!
U nás ale to vypnutí sítě 5G nehrozí, nejsme přece totalitní Čína!

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » pát 02. črc 2021 12:16:01

5G sítě v hlavní roli i zde:

z FB

"Včerejší tel. informace(se souhlasem) od člověka blízkého rodině Petra Kellnera:
- Od prvních chvil nikdo z jeho nejbližších nepřipoustěl variantu NEHODA (vzhledem k událostem a okolnostem, které se děly poslední týdny před osudným letem)
- Rodina a nejbližší si tragédii sdělovali slovy "zabili ho"...
- Jeden z nejbližších partnerů v rodině, začal okamžiktě po vystřízlivění dávat dokupy tým špičkových detektivů a dokonce jednat s čínskou a ruskou vládou ohledně získání případných satelitních snímků z času pádu vrtulníku...
- Tři týdny před Aljaškou spadl vrtulník s Kellnerovým přítelem Olivierem Dessaultem..Petr Kellner na to své ženě řekl, že nejbezpečnějším místem je pro něj teď vrtulník, že si nikdo nedovolí sundat v nejbližší době další...
- K vypnutí rotoru helikoptéry stačí "laserový elektromagnetický" výboj či co, vyslaný z jiného stroje, na vzdálenost až 100metrů (USArmy)
(proto asi pád z výšky těsně nad vrcholem....)
- Čtvrt roku před vraždou Kellner vymyslel geniální plán, jak se zbavit tlaku a vydírání ze strany Světové banky(FED) ohledně budování 5G sítí v Evropě. Byznysu se chtěl zbavit a jistou transakcí na burze předat potají tento byznys do rukou Huaweii. Od této doby musela mít celá rodina zvýšenou ochranu nad rámec svého pohodlí, soukromí a standardu...
Tento jeho obchodní plán, podle rodiny, byl důvodem jeho vraždy...
- Soukromé vyšetřování pokračuje."
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod salmo1cz » pát 02. črc 2021 19:21:33

miroslav píše:
Pelvan píše: Tenhle seriál očkování bude pokračovat neustálým přeočkováváním do nekonečna minimálně 1x ročně


Vypadá to, že ještě tak maximálně rok a Covid se doufejme změní na běžnou slabou infekci a očkovat se budou jen hodně ohrožení jedinci (dobrovolně).
Už teď - ta indická mutace je asi 10x nakažlivější a 10x méně smrtná. Tj. že postupně zasáhne většinu jedinců a proběhne vlastně přirozené "očkování" lidstva přímo živým virem.
Jde o to ve zdraví přečkat ty první vlny kdy nikdo nemá protilátky a kdy smrtnost je kvůli tomu vysoká včetně trvalých následků.

Takhle podobně cca po dvou letech "vymizela" španělská chřipka. Zabila ale kolem 50ti milionu lidí.
Dnešní opatření a očkování slouží k tomu aby těch ztrát na životech nebylo tolik.
Dobré si přečíst fakta o španělské chřipce a z nich lépe pochopit tu současnou epidemii.
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0pan%C4%9Blsk%C3%A1_ch%C5%99ipka

:yes:
salmo1cz
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 15. kvě 2021 10:53:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » sob 03. črc 2021 10:37:45

Ahoj


https://odysee.com/@radiosvstudiotapinr ... anvk-186:a

2021-06-25 - Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.cz pan VK komentuje aktuální události.

"...
2.
Lidový odpor: Majitelka obchodu s dětským zbožím v Olomouci zakázala vstup osobám očkovaným genovou terapeutickou látkou mRNA kvůli potenciální hrozbě, kterou představují očkovaní pro těhotné ženy a neočkované osoby. Už řadu týdnů prosakují na veřejnost články o ženách v USA, které potratily v důsledku expozice s očkovanou osobou. A v Moskvě je ještě hůř, mluvčí Kremlu poradil Moskvanům, že si mají hledat novou práci, jestli se nenechají očkovat. Jehly sviští po jevišti a kdo se odmítá naočkovat, stává se členem odporu.
..."

Zajímalo by mne, jak ta majitelka obchodu v Olomouci bude kontrolovat, zda ti zákazníci jsou skutečně nenaočkovaní proti covidu?
Asi budou muset zákazníci zajít za svým obvodním lékařem a tam si toto vzácné potvrzení nechat vypsat!

Ale jinde zase budou vyžadovat po lidech potvrzení o tom, že jsou očkovaní.
Jak znám Čechy, tak ti budou mít po kapsách oba druhy těchto potvrzení pro každý případ.
Takhle to fungovalo v Rusku po VŘSR, kdy vojáci měli na ramenou jedny prýmky (například bílé) a v kapse měli ty druhé (například červené).


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » ned 04. črc 2021 19:07:14

https://www.youtube.com/watch?v=VGGa4UO ... iDayananda
0ČK0VANIE... Ani len netušíme, akú hru sme rozohrali s Matkou prírodou...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 05. črc 2021 21:22:28

Ahoj

Dávám sem jednu nadčasovou písničku od Pokáče:

https://www.youtube.com/watch?v=ePC5njB ... Kan%C3%A1l
Ježíšek má covid | POKÁČOVA RYCHLOVKA

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » stř 07. črc 2021 7:25:11

Příspěvek Dušana Klindery ze skupiny Vlastenci ze dne 17.06.2021 k

prohlášení Věry Jourové: "Putinovské Rusko a prokremelská média
destabilizují Evropu. Budí v lidech nedůvěru k demokracii."


"Paní Jourová,

Neznám žádné "putinovské Rusko". Rusko je jen jedno. A neshledávám žádný
důvod k jeho adoraci, stejně jako k adoraci kterékoli jiné světové mocnosti.
Právě tak ovšem nemám žádný důvod je nenávidět.

Ale když už takovýmito plamennými slovy troubíte do světa prounijní
propagandu, počítejte se mnou:

Nevím nic o tom, že by nám Putin nebo Rusko cenzurovali internet, mazali a
blokovali profily na sociálních sítích nebo vyhrožovali vězením za projevy
neschválených názorů.

Nevím nic o tom, že by Putin nebo Rusko zakazovali chovatelům domácí
zabijačky, rybářům olůvka a myslivcům broky.

Nevím nic o tom, že by nám Putin nebo Rusko nařizovali, že rum nesmí být
rum, pomazánkové máslo nesmí být pomazánkové máslo a cikánská pečeně že je
projevem diskriminace.

Nevím nic o tom, že by na nás Putin nebo Rusko chystali šílené plány typu
Green Deal, bezuhlíková Evropa a zákaz spalovacích motorů.

Nevím nic o tom, že by se Putin nebo Rusko snažili legislativně odzbrojit
domácí obyvatelstvo a vnutit nám proti naší vůli a za každou cenu hordy
nelegálních negramotných muslimských vetřelců ze zemí třetího světa.

Nevím nic o tom, že by nám Putin nebo Rusko diktovali přes hlavy našich
ústavních a vládních činitelů legislativní paskvily, vytvořené nikým
nevolenými cizími úředníky.

Nevím nic o tom, že by Putin nebo Rusko ničili naše zemědělství dovozem
dotovaných potravin za dumpingové ceny, prodali naši vodu cizincům nebo
vydali horu Říp, coby jeden ze symbolů našeho národního uvědomění,
zahraničnímu vlastníkovi.

Nevím nic o tom, že by nám Putin nebo Rusko tvrdili, že máma a táta nemají
být "máma" a "táta", nýbrž "Rodič 1" a "Rodič 2", že existuje 78 pohlaví,
případně že homosexuální vztah má být povýšen na manželství.

Nevím nic o tom, že by nás Putin nebo Rusko nutili zavádět covid-pasy a
snažili se nás dotlačit k očkování jakýmisi neprověřenými a podezřelými
přípravky - a to včetně dětí a těhotných žen.


Propagandu v duchu "Stokrát opakovaná lež stává se pravdou" používal už
Hitlerův ministr propagandy Josef Goebbels. A račte si vzpomenout, jak
nakonec dopadl.

Naši důvěru ve vámi vyzdvihovanou "západní demokracii" podkopat nelze,
protože jsme ji už dávno ztratili."
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » stř 07. črc 2021 7:54:02

Ahoj


https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz

ON-LINE: Očkování proti covidu jen tak neskončí. Hledá se centrální distributor vakcín
Dnes 4:42
Novinky, ČTK
"Do středy mohou zájemci podávat přihlášky do tendru na výběr nového distributora protikoronavirových vakcín. Vítěz zakázky, jejíž objem je 150 milionů korun, by mohl být znám v polovině prázdnin. Zakázku vypsaly pojišťovny společně s ministerstvem zdravotnictví. Povinností vybraného dodavatele bude zajistit v Česku jeden centrální sklad, do nějž budou výrobci či dovozci vakcíny dodávat.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pool, Reuters
05:21 - V Německu za poslední den přibylo 985 nově zjištěných případů nákazy koronavirem. Je to více než před týdnem, kdy bylo 808 případů. Přibylo také 48 úmrtí souvisejících s covidem-19. Sedmidenní incidence, tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden, je podle údajů Institutu Roberta Kocha z dnešního rána na hodnotě 5,1.

04:40 - Do středy mohou zájemci podávat přihlášky do tendru za 150 milionů na výběr nového distributora protikoronavirových vakcín.

Pojišťovny a ministerstvo zdravotnictví chtějí s vítězem výběrového řízení podepsat smlouvu na čtyři roky, předpokládá se totiž, že očkování nebo přeočkování letošním rokem neskončí. Pro každou vakcínu byl dosud distributor vybírán zvlášť.

04:35 - Portugalský premiér António Costa vyzval občany, aby se měli na pozoru před čtvrtou vlnou epidemie covidu-19. V zemi totiž v posledních týdnech setrvale roste počet nově potvrzených případů koronaviru, zvláště mezi mladými lidmi. U téměř 90 procent z nich přitom lékaři nalezli variantu delta, která je podle vědců výrazně nakažlivější než dosud převládající mutace viru. V desetimilionové zemi je nyní plně naočkováno 38 procent obyvatel, nové případy nákazy se však objevují především mezi mladšími lidmi, kteří většinou vakcínu zatím nedostali."

Prosím všimněte si:
"Hledá se centrální distributor vakcín."
Demokratický centralismus jsme už tady jednou měli. Na vojně za totáče na PŠM i na MLP nám to politruci vtloukali do hlavy.
A už je to tady zase!


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » stř 07. črc 2021 10:48:20

Ahoj

aeronet.cz/news/svetove-prvni-vedecka-studie-prokazala-induktivni-paramagnetismus-ockovanych-osob-dobrovolnici-v-lucembursku-podstoupili-testy-a-merici-pristroj-v-jejich-ramenech-v-miste-vpichu-zjistil-magnetismus/

Světově první vědecká studie prokázala induktivní paramagnetismus očkovaných osob!

Takže kombinací vakcinace a sítí 5G se dosáhne postupné likvidace přebytku lidí na této planetě,
se domnívám a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Jana » stř 07. črc 2021 10:59:49

Na něco se, Pelvane, umřít musí. Asi je škoda, když ta snaha uchovat se při životě nás paralyzuje natolik, že ani nežijeme a pořád řešíme, jak se co nejlépe ochránit.

Jedna moje známá se nezabývá paramagnetismem, ani podobnými věcmi, ale svěřila se mi, že jí strach jejího manžela z očkování vyhovuje, že ho v tom dokonce podporuje, protože díky tomu mu nebude muset výhledově zakazovat hospodu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7093
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » ned 18. črc 2021 17:12:21

Ahoj Jano


Jsem v podstatě rád, že je tohle koronavirové šílenství.
Donutilo mne to k tomu, abych se lépe informoval o chřipkovém onemocnění.
V lednu jsem dostal covid a byl jsem hodně nepřipravený.
Neměl jsem žádný lék a česnekovou vodu do mně vir nepustil, nemohl jsem ji polknout.
Zachránila mne destilovaná voda, ta jediná mne chutnala k pití.
Díky pití destilky jsem se zavodnil, začal jsem se potit a vyléčil jsem se.

Nyní jsem již v jiné situaci a tak se již umím lépe zachovat v případě, že mne opět přepadne viróza.
Pořídil jsem si z Polska Groprinosin forte a mám objednaný také Ivermektin.
Také jsem se nechal poučit, že Aspirin je bezpečný lék na covid, protože ředí krev a tím brání trombózám.
Dobré je také na začátku virózy na jeden den nebo dva dny se přehřát pod dvěma peřinama, pít horký čaj a pořádně se vypotit.
Dobré je také při viróze srkat olej v ústech (dá se to vygooglit), alespoň mně to pomáhá a v lednu při covidu jsem na to v tom stresu úplně zapomněl.

Možná by také mohlo při viróze pomoci koloidní stříbro, ale k tomu jsem se ještě neodhodlal.
Také by byla pomoc asi i v aplikaci MMS, v latinské Americe tím v mnoha zemích covid úspěšně potírají.
"Možnosti tu jsou", jak zpívá Monika Načeva.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » ned 18. črc 2021 17:14:17

https://www.rodina.cz/clanek12512.htm

Udělejme tečku za covidománií aneb Žádná kampaň by byla lepší!
16.7.2021 Brůna Jiří Matěj 5 názorů
Nekladu si ambice soudit, zda očkování proti sars-cov2 má být v kontextu společenského zájmu povinné či ne.

„Čau, viděl jsi včera fotbal?“ Tímto způsobem po dlouhá léta obvykle začínala běžná společenská konverzace napříč sociálními vrstvami, alespoň tedy v mužské části populace. Časy se ovšem mění a v roce 2021 je jednoznačným favoritem na pozici nejfrekventovanější zahřívací otázky všetečný dotaz: „Už jsi naočkovaný?“ Vždycky mi naskočí asociace s inzeráty nabízejícími pejsky, v nichž nesmí chybět informace o tom, zda se jedná o mazlíčka s PP, tedy průkazem původu a zda je očkovaný, odblešený a odčervený. Musí se ovšem nechat, že v těchto zmíněných nabídkách se případný zájemce většinou skutečně dozví alespoň nějaké konkrétní informace, které ho zajímají. O masivní kampani na očkování proti koronaviru, na kterou stát vydává desítky milionů z peněz nás všech, se to ale bohužel říct nedá.



Otázky bez odpovědí
V jednotlivých spotech se třeba při konkrétním a legitimním dotazu, proč si lidé nemohou zvolit očkování od konkrétního výrobce, dozvíme že „každá vakcína, která se aplikuje, je dobrá vakcína“. Snad ještě více mě v negativním slova smyslu zaujala odpověď na dotaz, jestli se může po očkování člověk nakazit, kterou jsem zaslechl v rádiu. Vakcína prý neobsahuje živý ani mrtvý (tzv. inaktivovaný) vir, pouze jeho malou část neboli fragment. Logika tohoto výroku dává vzpomenout na nesmrtelnou fotbalovou hlášku o tom, že žádný účet nebyl placen a ta částka také nesouhlasí. Přestože odborná i celospolečenská diskuse týkající se covidu je žhavou a bohatou již téměř rok a půl, mnoho logických otázek například právě směrem k očkování a opatřením s nimi spojených nadále zůstává v mlžném oparu.




Logika stále pláče
Řada lidí se správně ptá, proč je považovaný za bezinfekčního člověk po očkování, jenž si třeba ani protilátky nemusel v dostatečném množství vytvořit a proč je za nebezpečného naopak pokládán ten, kdo má laboratorně potvrzenou vysokou hladinu těchto protilátek bez toho, aniž by byl oficiálně zanesen do statistik jako pozitivně testovaný. Záhadou také zůstává, proč jiný režim očkování neplatí pro osoby, kteří se s tímto virem prokazatelně setkali a imunizace již u nich proběhla přirozenou cestou. Smysl by dávalo, aby tito lidé byli považováni za plně očkované po první dávce. A podobných otázek, o nichž se mezi přemýšlivými jedinci horlivě diskutuje, je nepřeberné množství. Namísto toho jsou média plná informací o rozjezdu očkovací tomboly, v níž lze vyhrát trendové tenisky či ikonický mobil. Rozpaky až údiv vzbuzuje i čerstvě prezentovaný záměr rozesílat hromadné děkovné a přesvědčovací dopisy v jednom všem pojištěncům.



Nazývejme věci pravými jmény
Nic z výše popsaného ovšem neznamená, že očkování proti koronaviru je apriori špatné, že by autor tohoto zamyšlení byl jeho odmítačem, popíračem covidu jako takového či přívržencem teorií v hlavní roli s Billem Gatesem, jak je ostatně nálepkován každý, kdo si dovolí používat kritické myšlení nad smysluplností jednotlivých kroků a jejich přínosu ve světle dopadů a důsledků na životy každého z nás, přičemž je třeba znovu zopakovat, že nejrazantněji restrikce celou dobu doléhají na ty, pro něž covid znamená povětšinou možná tak mírné nachlazení, tedy děti a mladé lidi. Celému tématu by rozhodně také prospělo, abychom konečně začali věci nazývat pravými jmény.



Pseudo-dobrovolnost
Přiznejme si na rovinu, že očkování fakticky dobrovolné není. Dobrovolnost totiž, nejen v právním slova smyslu, znamená nepodmíněnost, tedy že dotyčný není žádným způsobem omezovaný, znevýhodněný či mu nejsou kladeny žádné komplikující diskriminační překážky. Deklarovaný cíl Evropské unie, že z neočkovaných osob se nesmí stát občané druhé kategorie tak evidentně vzal velmi záhy za své. Nekladu si ambice soudit, zda očkování proti sars-cov2 má být v kontextu společenského zájmu povinné či ne. Nechť si to rozhodnou ti, kteří jsou za to odpovědní a nechť si nesou následky v případě nastalých soudních sporů. Hra na dobrovolnost nicméně ničemu neprospívá, ba naopak ještě více prohlubuje příkop mezi (zbytečně) znesvářenými stranami, tedy těmi, kdo vidí větší přínos očkování oproti jeho rizikům a těmi, jimž daný poměr vychází opačně.



Chraňme rizikové, nechme žít nerizikové
V každém případě, o oprávněnosti pozitivní či negativní motivace může být řeč až ve chvíli, kdy budou mít všichni občané možnost být naočkováni. Taková situace ovšem v tuto chvíli zdaleka není. Nedávno se teprve spustila registrace nižších věkových skupin. Od prvotní registrace po čtrnáct dní následujících po druhé dávce, od kdy je člověk ´úředně´ považován za covid-bezpečného však reálně uplyne mnoho týdnů a již dnes prosakují informace o tom, že by si neočkovaní měli v dohledné době platit testy ze svého. A jako bonus jsou mladší lidé, kteří trpělivě čekali, než se naočkují starší a rizikoví, což je zcela v pořádku, vystavováni neustálému osočování, jak se virus aktuálně šíří především mezi nimi a jak jsou nebezpeční pro své okolí, protože si dovolují žít normálním životem, ke kterému zkrátka patří občas se sejít se svými vrstevníky. Přitom to přece bylo oním cílem, vytvořit určitou prioritizaci, tedy v první řadě skrze očkování ochránit rizikové s tím, že pokud budou narůstat počty případů u těch, jež nemocnice těžkými průběhy skutečně nezahlcují, tak se neděje nic zasluhující si paniku. Názorným příkladem budiž Velká Británie.



Stane se z práva volby pod rouškou ´boje proti viru´ prázdný pojem?
Nedělejme si také iluze o tom, že firmy v obrovských kvantech produkující vakcíny, zatím v experimentálním režimu, tak činí ze vznešených filantropických pohnutek. Není nic špatného na tom otevřeně si říct, že se jedná o komerční subjekty, které z nastalé situace značně profitují a že marže v tomto farmaceutickém oboru patří k nadprůměrným. Na druhou stranu to není důvod, proč na tyto společnosti pohlížet skrz prsty a hned je obviňovat z konspiračních úmyslů.



Buďme rádi, že (snad) konečně bude dostatečné množství vakcín pro všechny, kteří o ni projevili či ještě projeví zájem. Je zcela pochopitelné, že stát má zájem na tom, aby se nechalo naočkovat co nejvíce lidí. Ve svobodné společnosti by však mělo být samozřejmostí respektovat rozhodnutí těch, kteří zájem nemají. Otázkou pak nadále zůstává, zda není očkovací kampaň v dané podobě spíše kontraproduktivní. A zda vůbec by měla věcná kampaň třeba i s jinými osobnostmi v tak citlivé, kontroverzní a rozdělující záležitosti, jakým problematika vakcinace proti respiračnímu viru (zvláště u dětí, kde jde reálně mnohem více o ochranu jejich okolí než jich samých) bezesporu je, potenciál nerozhodnuté či odmítající přesvědčit. Jak se říká, nejlepší reklama je taková, která vůbec jako reklama nevypadá. Jinými slovy, když se příliš tlačí na pilu…
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 23. črc 2021 8:57:22

https://doktorka.cz/node/161267

PROČ JE DŮLEŽITÉ HLÁSIT NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY COVID VAKCÍN NA SUKL
22. Červenec 2021
Zdraví
2 Komentáře
Hlásit podezření na závažné nebo neočekávané nežádoucí účinky na Státní ústav pro kontrolu léčiv (SUKL) je velmi důležité pro dokreslení bezpečnostního profilu vakcín. Lékaři a všichni zdravotničtí pracovníci mají zákonem danou povinnost hlásit na SÚKL svá podezření na tyto závažné či neočekávané nežádoucí účinky. Hlásit nežádoucí účinky vyplněním formuláře však může i sám pacient.

Mírné nežádoucí účinky, které už jsou popsány v Souhrnu údajů o přípravku či v příbalové informaci, není potřeba hlásit, protože nemají zásadní vliv na poměr přínosů a rizik léčivého přípravku.

U registrovaných vakcín proti COVID-19 patří mezi nejčastěji pozorované nežádoucí účinky bolest a zduření v místě vpichu, únava, bolest hlavy, horečka a zimnice, bolest svalů a kloubů. U vakcíny společnosti Moderna je navíc mezi nejčastějšími nežádoucími účinky uváděna také nevolnost, zvracení, zarudnutí v místě vpichu, zduření a bolest podpažních uzlin. Tyto reakce se objevují s frekvencí velmi častou, tzn. u více než 1 pacienta z 10 očkovaných. Jde o reakce, které patří mezi očekávané prakticky u všech vakcín.

Mnoho léčivých přípravků včetně vakcín může v ojedinělých případech vyvolat závažnou alergickou reakci (anafylaktická reakce či anafylaktický šok). Takovéto reakce byly nahlášeny i po aplikaci vakcín proti COVID- 19. Jedná se o náhle vzniklý a potenciálně život ohrožující stav, který se projevuje rychle se rozvíjejícími příznaky na kůži (svědění, pálení kůže, zarudnutí, vyrážka, otok) spolu s příznaky dýchacího traktu (rýma, chrapot, kašel, dušnost, změna hlasu, astmatický záchvat), s příznaky oběhového traktu (bledost, studený pot, bušení srdce, zrychlení srdeční činnosti) s příznaky zažívacího traktu (křečovité bolesti břicha, zvracení, průjem, kovová chuť v ústech) a s příznaky neurologickými (mdloba, křeče, narušení vědomí). Reakce nastává během krátké doby po podání vyvolávající látky, nejčastěji do 15 minut. Právě proto je důležité, aby očkovaný hned po injekci neopouštěl zdravotnické zařízení, v případě komplikací jsou totiž lékaři schopni rychle pomoci. V blízkosti lékaře se doporučuje zůstat 15 až 30 minut.

Jak hlásit nežádoucí vedlejší účinky naleznete na stránce - https://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Formulář pro nahlašování nežádoucích účinků je na stránce - https://forms.sukl.cz/fas/formservice/f ... ID=1232833

Na stránce https://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek je též možno stáhnout formulář ve formě PDF, vyplnit ho a zaslat na email farmakovigilance@sukl.cz či v tištěné podobě na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv
Oddělení farmakovigilance
Šrobárova 48
100 41 Praha

Přehled dosud nahlášených nežádoucích účinků naleznete zde: https://www.sukl.cz/tydenni-zpravy-o-pr ... -nezadouci

Všechna hlášení jsou pouhými podezřeními, nikoliv prokázanými nežádoucími účinky vakcín. Pokud se objeví větší počet hlášení určité reakce, která pro daný přípravek není dosud známa, může být zahájeno podrobné hodnocení s cílem ověřit, zda se jedná o skutečně nový nežádoucí účinek. Při takovém hodnocení je vždy zvažováno, zda přínosy léčiva nadále převyšují jeho rizika, i přes novou informaci o nežádoucím účinku. Současně je zvažováno, zda nelze zavést opatření, která by nové riziko mohla snížit. Hlášení podezření na nežádoucí účinky tedy mohou pomoci zlepšit bezpečné užívání vakcín pro další pacienty či při dalším případném přeočkování.

Zdroj: SUKL
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 23. črc 2021 9:33:46

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesk ... .seznam.cz

ZprávyKoronavirusČeský vědec varuje, co může snížit účinek očkování. Neuniknou ani odpírači
Český vědec varuje, co může snížit účinek očkování. Neuniknou ani odpírači
JIŘÍ PŠENIČKA
Nevidíte obrázek? Může jej blokovat rozšíření prohlížeče (například Adblock). Zkuste jej vypnout, nebo používejte Prohlížeč od Seznamu. V případě, že si nevíte rady, kontaktujte naši technickou podporu skrze chat, případně volejte na číslo +420 234 694 430.
Foto: Seznam Zprávy
Původní antigenní hřích může uškodit i neočkovaným, podotýká vakcinolog Marek Petráš.

8:09
Podle vakcinologa Marka Petráše může jev popsaný jako „původní antigenní hřích“ způsobit nižší tvorbu protilátek vůči novým variantám koronaviru. Jak velký je to problém, se ukáže při klinickém testování aktualizovaných vakcín.

Článek
Podle biblické tradice je každý člověk od narození zatížen prvotním hříchem Adama a Evy – nese si za to následky v podobě bolesti, stárnutí a smrti. Podobně podle vědců může lidský organismus pykat i za „hřích“, který souvisí s jeho imunologickou pamětí.

Když se lidské tělo poprvé – třeba už v raném dětském věku – potká s nějakou infekcí, začne jeho imunitní systém produkovat protilátky. Když ale po čase narazí na stejnou infekci znovu, má opět tendenci vytvářet stejné protilátky, byť se třeba mezitím vyvinula nová varianta infekční nemoci s novým dominantním antigenem. A imunitní systém už nemusí zafungovat tak dobře jako napoprvé.

Jev nazvaný „původní antigenní hřích“ jako analogii k teologickému pojetí prvotního hříchu poprvé v 50. letech minulého století popsal americký virolog a epidemiolog Thomas Francis, a to v souvislosti s chřipkou. Teď jej během pokračující pandemie covid-19 i odborné veřejnosti připomíná český vakcinolog Marek Petráš, přednosta Ústavu epidemiologie a biostatistiky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Muž, který stál i v čele vědeckého týmu při vývoji prototypu české „covidové“ vakcíny, v předchozích dnech v zahraničním impaktovaném časopise Human Vaccines & Immunotherapeutics společně s kolegyní Ivanou Královou Lesnou publikovali na toto téma článek.

Upozorňuje v něm, že původní antigenní hřích je nezbytné mít na paměti při aktualizaci stávajících a navrhování nových vakcín. „Je nutné vyvinout veškeré úsilí k překonání jeho úskalí,“ píší autoři.

Jak přitom Marek Petráš v rozhovoru pro Seznam Zprávy zdůrazňuje, zmíněný jev se netýká jen očkovaných. Stejně tak se s ním mohou v budoucnu potýkat i odpírači vakcín, kteří se rozhodli získat imunitu přirozenou cestou. Ani to je nemusí ochránit před těžkým průběhem choroby při další nákaze.

„Původní antigenní hřích je i jedním z důvodů, proč může docházet k reinfekcím,“ upozorňuje Petráš.


Mění očkování rychlost mutací? Pochopte, jak fungují varianty koronaviru
21. 7. 5:15
Vysvětlete i laikům, v čem „původní antigenní hřích“ vlastně spočívá?

K tomuto jevu dochází po vícečetném očkování proti stejnému původci nemoci, který však má různé varianty či mutace. Ostatně proto byl poprvé popsán po očkování proti chřipce, které se provádí každoročně s vakcínami přizpůsobenými novým variantám předpokládaných cirkulujících virů chřipky.

Svou významnou roli v tom sehrává naše imunologická paměť, ať už získaná v minulosti očkováním, nebo přirozenou cestou po prodělání infekčního onemocnění. Tato paměť je strašně důležitá a jsme za ni rádi, nicméně má i jisté stinné stránky.

Nové očkování díky zmíněné imunologické paměti totiž podněcuje tvorbu převážně těch protilátek, které si už imunitní systém pamatuje z minulosti, přičemž systém vytváří mnohem méně nových protilátek, pro které imunologická paměť neexistuje.


Co to ve konečném důsledku pro člověka může znamenat?

Nové očkování mu nemusí zajistit dostatečné množství protilátek specifických proti těmto novým mutacím či variantám. Dotyčná osoba nemusí být tak dobře chráněna. Vůči té původní variantě je její obrana sice ještě posílena, avšak proti novým variantám je imunita nedostatečná.

Bavíme se stále hlavně o chřipce, ale veřejnost teď nejvíce zajímá onemocnění covid-19, kdy v Česku začala výrazně dominovat původně indická varianta delta. Lze to aplikovat i na tuto infekci?

Lze to aplikovat i na mnoho jiných infekčních onemocnění. Původní antigenní hřích byl zdokumentován nejen po očkování proti chřipce, ale také proti lidským papilomavirovým nákazám, které mohou v konečném důsledku vést například k rakovině děložního čípku. Také po očkování proti flavivirovým nákazám – třeba proti klíšťové i japonské encefalitidě či proti žluté zimnici.

Asi nejmarkantnější příklad bylo očkování proti lidským papilomavirům. Jestli si vybavíte, tak se kdysi začínalo se čtyřvalentní vakcínou a potom stejný výrobce udělal devítivalentní. A ukázalo se, že když podal tu devítivalentní jedincům, kteří v minulosti už byli očkovaní čtyřvalentní vakcínou, tak na ty původní čtyři antigeny sice vznikla obrovská odpověď, ale naopak vůči těm pěti novým antigenům byla dramaticky nižší. A to ve srovnání s jedinci, kteří tou čtyřvalentní vakcínou předtím očkováni nebyli.


V otázce očkování dětí proti covidu mají čeští vakcinologové s pediatry jasno
19. 7. 11:40
Jak velké je riziko selhání imunity v důsledku tohoto jevu? Máme prostředky, jak antigenní hřích utlumit?

Dosavadní poznatky naznačují, že působení tohoto jevu bylo částečně či zcela kompenzováno tzv. zkříženou ochranou, kterou zajistilo vysoké množství původních protilátek vytvořených po novém očkování. Jinou cestou je rozšíření vakcíny o další antigeny, pro které zatím náš imunitní systém žádnou imunologickou paměť nemá. Tudíž musí začínat vytvářet ochranu jakoby úplně od počátku, čili i bez působení původního antigenního hříchu. Možná i úprava antigenu v podobě tzv. konjugace, čili navázání s bílkovinou, přispívá k eliminaci tohoto jevu.

Nové varianty a mutace původního koronaviru SARS-CoV-2 vedou nyní k odborné diskuzi ohledně nutnosti aktualizace vakcín. Lze už odhadnout, zda se antigenní hřích po novém očkování začne projevovat?

Podle zatím předběžných a neúplných analýz se zdá, že tento jev se v rámci tohoto očkování uplatnit může. Schází však vyhodnocení jeho dopadu na získanou ochranu. Zatím nevíme, jak moc mohou být nově přeočkovaní lidé chráněni i při případném snížení tvorby protilátek zacílených na nové varianty koronaviru.

Nadnárodní producenti vakcín a jejich rozsáhlé vědecké týmy jsou si asi tohoto rizika vědomi, nebo ne?

I já bych očekával od producentů, že se tomu budou věnovat. Věřím, že původní antigenní hřích budou brát v úvahu a budou sledovat, zda nově aktualizované vakcíny mohou skutečně stimulovat tvorbu takových protilátek, které budou specifické zejména proti novým variantám.

A já rozhodně nechci už dopředu tvrdit, že ochrana u nových a aktualizovaných vakcín bude nedostatečná. Jestli bude dostatečná, nebo ne, zjistíme teprve při hodnocení skutečné účinnosti. Jestli jedinec takto očkovaný je ještě chráněný, nebo ne, se ukáže na četnosti onemocnění. A mělo by se to ukázat už při klinických testech.

Je vůbec nové očkování nutné?

Aktuálně jsme v situaci, kdy to s jistotou ještě tvrdit nelze. I přes snížené množství stávajících protilátek, které jsou schopny neutralizovat různé varianty tohoto koronaviru, stále to původní očkování stačí u většiny očkovaných zajistit dostatečnou ochranu před závažným průběhem onemocnění nebo úmrtím.

Je třeba se ale připravovat na další případné kroky a původní antigenní hřích, který se může stát jakýmsi limitem uvažovaného přeočkování, rozhodně nelze opomíjet.


Delta v Česku převládá z 80 procent, poprvé byla zachycena i delta plus
19. 7. 14:39
Původní antigenní hřích se vztahujete hlavně k očkování. Jak moc se ale týká lidí, kteří se očkovat nenechali a spoléhají na přirozenou imunizaci?

Týká se jich samozřejmě také. Ten problém souvisí obecně s naší imunitou. Jestli tu imunitu získáte přirozenou cestou nebo očkováním, je v této souvislosti druhotné.

Když tedy někdo prodělal letos covid-19 bez větších potíží, může mít klidně za rok, až se potká s novou variantou, daleko těžší průběh? Právě i kvůli antigennímu hříchu?

Přesně tak. Nicméně u těch přirozeně imunizovaných je jistá výhoda v tom, že oni získávají komplexnější imunitu. Není to jenom proti S-proteinu, je to vůči všem těm imunizujícím složkám viru. Nechci ale rozhodně, aby to vyznělo tak, že je lepší se nechat infikovat než očkovat. Tímto způsobem bychom si zadělali na velké problémy.

Ale faktem je, že ti, co tím prošli, na tom mohou být o trochu lépe. My to vidíme i u těch reinfekcí. Já teď například analyzuji data z pražské Bulovky. Ten soubor je velmi malý, oni tam za celou dobu sledování mají jen tři případy reinfekce, jen v těch třech případech se ukázal průlom. Lépe by se to hodnotilo na větším souboru, z vícero nemocnic.

U těch postcovidových pacientů už ale víme, že jim setrvává ochrana z 87 % až po dobu jednoho roku. Jelikož očkování zatím neprobíhá tak dlouho, u něj tyto informace máme jen do půl roku. Data jsou si ale zatím velmi blízká.

Vy tím varováním před rizikem antigenního hříchu naznačujete, abychom si nedělali přehnané naděje, že vše vyřeší očkování?

Přesně tak. Může se ukázat, že to nové přeočkování nebo nové posilující očkování nemusí přinést očekávaný efekt.

Ten jev není nový, neobjevil se včera, jak jsem už uvedl, původní antigenní hřích je popsán už od padesátých let, ale je potřeba i v případě covid-19 s ním počítat. Už při té konstrukci aktualizované vakcíny o tom přemýšlet, taky ho sledovat, zda se skutečně projevuje.

Podle určitých indicií už je pozorovaný, ale jsou to stále jen indicie. Aby se prokázal, musíte provést klinickou studii, kdy ty protilátky skutečně naměříte a provedete komparaci. A tohle nás teprve čeká.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Koky4 » pon 26. črc 2021 10:45:42

Pelvan píše:PROČISTI si cévy:

> KŘEN A ČERVENÉ VÍNO
> Tak toto určitě vyzkoušejte. Sežeňte si křen, náš, ne ten
> velikánský umělý z obchodu, který ani pořádně neštípe. Jde o
> křen naložený v červeném víně. Dělá se z polosladkého
> červeného vína a křenu. Do 7 dcl kompotové sklenice dáme do
> jedné třetiny očištěný a nastrouhaný křen a zalijeme až
> nahoru vínem. Už po hodině je možné ho užívat. Za 24 hodin se
> doporučuje vzít maximálně 4 polévkové lžíce - bez křenu,
> který je na dně sklenice. Před použitím obsah promíchejte a
> počkejte, až se křen usadí u dna.
> Tento recept je vyzkoušený a skvěle čistí srdečně-cévní
> systém od usazenin. Osobě, která tento recept dala k dispozici
> široké veřejnosti, tento „lék“ pomohl zrušit plánovanou
> operaci karpálních tunelů na zápěstích. Mimo toho je dobrý i
> jako přírodní antibiotikum a posiluje krvetvorbu.
> V zimních měsících prevence proti chřipce ...........


Zdravím, musím říct, že tohle mě zaujalo. Určitě vyzkouším. Hledám hlavně něco, co by mi podpořilo krevní oběh a imunitu před očkováním. Jinak jsem se chtěla zeptat, kde sháníte polosladké červené víno? Koukala jsem po něm všude možně. A našla jsem akorát tady středně suché červené. Ale to se asi za polosladké považovat nedá že?
Koky4
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon 16. lis 2020 12:45:47

PředchozíDalší

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků