Koronavirus

Moderátor: Pelvan

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. úno 2021 11:29:10

https://www.youtube.com/watch?v=Bd8z7jQ ... =GoschaTV1

Primář Musil odvolán za PRAVDU O KORONAVIRU???
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. úno 2021 11:38:35

Ahoj

Musím se zde pochlubit, že jsem právě v procesu prodělávání onemocnění covidu.
Probíhalo to tak, že jsem dostal vysoké horečky a ty se mě držely v podstatě 14 dní.
Přibližně týden z té doby jsem ani nic nejedl (maximálně mandarinku nebo 1/2 jablka denně), jenom jsem pil.
Všechny čaje se mi zhnusily, nejvíce mi chutnala destilovaná voda.
Bral jsem na tu horečku paralen (až 3x denně 2 tablety) nebo aspirin.

Teď už jsem asi 3. den bez teplot. Mám pocit, jako když jsem přejetý parním válcem, zhubl jsem přes 10 kg.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Jana » pon 08. úno 2021 17:00:07

Zdravím Tě, Pelvane,

naše maminka při covidu také hodně zhubla, koupili jsme jí nutridrinky a nejvíc jí chutnaly nutrikaše, teď už je na tom podobně, jako před onemocněním.

Přeji co nejpohodovější rekonvalescenci.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. úno 2021 20:27:29

Ahoj Jano

Děkuji Ti za reakci, jsi moc hodná. Váhu neřeším, zatím mi to moje odlehčení nevadí, mám teď správné BMI.:-)
Všichni okolo mne mi již měsíce říkají ať jsem pozitivní.
Teď jsem konečně covid pozitivní.
Netušil jsem, jaká to bude dřina.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 11. úno 2021 13:51:47

Ahoj

Marodím s covidem zhruba od 20. ledna.
Hned od začátku mi bylo jasné, co mám za nemoc, horečka byla neúprosná.
Doktoři v této situaci nepomohou, jsou to v podstatě jenom telefoničtí úředníci legalizující stav nemoci u pacienta.

"ISOPRYNOSIN je lék s naprostou účinnosti, vyrábí se u nás a je velice levný a vyzkoušený !"
Bohužel je to lék pro mne nesehnatelný, tím jsem si pomoci nemohl.

Celou dobu mého marodění mi v pokoji ležela lednová Regenerace. Úplně zbytečně, nebyl jsem schopen týdny přečíst ani jednu souvislou větu.
Až teď s křížkem po funuse jsem se v tomto časopise v článku Jiřího Kuchaře dočetl o existenci jakéhosi "lysinu".
https://www.mandala-praha.cz/news/aktua ... ijna-2020/
Přežil jsem to i bez toho lysinu (už se mi ho po nemoci kupovat nechce), ale možná s lysinem bych to zvládal lépe, rychleji a radostněji.

Nevím a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 12. úno 2021 9:12:36

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stav ... .seznam.cz

"Stav nouze skončí. Otevřou hospody i obchody. Hledá se cesta, jak to zastavit
PETR ŠVIHEL, MARTINA MACHOVÁ, TOMÁŠ SVOBODA

Foto: ČTK
Zamyšlený premiér Andrej Babiš. Bez nouzového stavu bude složitější epidemii koronaviru korigovat.

7:03
Nouzový stav v neděli večer končí. Znamená to, že restaurace, obchody i služby pravděpodobně otevřou. Školy jsou s otazníkem. Seznam Zprávy získaly interní materiál Ministerstva vnitra, který jednotlivé možnosti popisuje.

Článek
Jen na jedné věci se politici napříč stranami ve čtvrtek večer, kdy nebyl prodloužen nouzový stav, shodli: Jak to bude od pondělí dál, přesně nevíme.

„Stáváme se prostředníky politických sporů,“ kritizoval situaci ve čtvrtek pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Právě kraje totiž podle všeho začnou hrát v rozhodování o tom, co občané mohou či nemohou, velkou roli, pokud nouzový stav skutečně skončí.

Tomu se ale hejtmani ještě chtějí pokusit zabránit. Ve čtvrtek večer přišla Asociace krajů s nabídkou: od hejtmanů by vláda mohla obdržet žádost, aby vyhlásila zcela nový nouzový stav, a to rovnou od pondělí. Netolický ale naznačil, že by to nebylo pro vládu úplně zadarmo – jednat chtějí v pátek o financích pro kraje. Do neděle 18:00 chtějí slyšet, jak se vláda Andreje Babiše rozhodla.


Hejtmani přišli s plánem B. Požádají vládu, ať vyhlásí nouzový stav znovu
VČERA 22:09
Pokud k dohodě nedojde, bude i na hejtmanech do značné míry záležet, nakolik se život v Česku vrátí do starých kolejí.

Protiepidemická opatření se totiž nově budou muset opírat o zákon o ochraně veřejného zdraví pravděpodobně v kombinaci s vyhlášením stavu nebezpečí na úrovni jednotlivých krajů.

Vrátí se žáci do škol?
Politici se ve čtvrtek zdráhali jednoznačně odpovědět, nakolik bude možné po konci nouzového stavu udržet opatření pro školy, pohostinství či maloobchod. Panuje nejistota, jestli protiepidemická opatření vyhlášená bez nouzového stavu soudy nezruší.

Vyplývá to i z interního dokumentu Ministerstva vnitra, který má redakce Seznam Zpráv k dispozici.

Jasné je minimálně to, že skončí omezení volného pohybu či zákaz pití alkoholu na veřejnosti.

Situace je naopak nejasná v tom, zda se otevřou školy. Jejich provoz lze omezovat i na základě jiných zákonů. „Podle judikátu školy mohou zůstat zavřené i bez nouzového stavu,“ uvedl ve čtvrtek ministr školství Robert Plaga.

Ministerstvo vnitra však u tohoto bodu v interním dokumentu uvádí poznámku, že plošné uzavření škol by mohlo být zpochybněno u soudu. K tomu už ostatně v době pandemie jednou došlo – když na jaře zakázala pražská hygiena vysoké školy, soud její opatření zrušil.


Která opatření skončí s nouzovým stavem? Rozhodne šikovnost právníků
8. 2. 6:00
Z dokumentu dále vyplývá, že bez stavu nouze nebude možné plošně uzavřít restaurace ani obchody a služby. S otazníkem je pak to, zda bude možné tyto provozy upravit – například požadovat nošení roušek, dodržování rozestupů a dezinfikování rukou a trvat na omezení počtu osob podle metrů čtverečních.

Vlastní analýzu má i Ministerstvo zdravotnictví. „Podle expertů se otevřou obchody, služby, muzea, galerie, výstavy, možná i posilovny a bazény,“ varoval před dopady neschválení nouzového stavu ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO) ve čtvrtek ve Sněmovně, kde žádal o prodloužení nouzového stavu.

Nemocnice bez armády, podnikatelé bez kompenzací
Interní dokument Ministerstva vnitra nastiňuje, jaké kroky po neprodloužení nouzového stavu učinit. Zjednodušeně: co půjde, zakáže Ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice, dál to bude na krajích a jejich pravomoci vyhlásit výše zmíněný stav nebezpečí.

Na vyhlášení stavu nebezpečí se už ve čtvrtek začali hejtmani připravovat. Pětice z nich (středočeský, karlovarský, liberecký, pardubický a olomoucký) a pražský primátor ve společném prohlášení varovali před dopady toho, pokud nouzový stav neprojde.

„Pro podnikatele a živnostníky, jejichž podnikání je doposud omezeno na základě rozhodnutí vlády o nouzovém stavu, toto omezení skončí. V případě nemoci nebudou již mít nárok na poskytování finančních kompenzací, které jim za nouzového stavu doposud příslušely,“ stojí v prohlášení.

Dále hejtmani upozornili, že bude nutné najít jinou cestu, jak nařídit armádě podporovat nemocnice.


Boj s epidemií bez nouzového stavu si loni vyzkoušeli v Moravskoslezském kraji. Covid se šířil hlavně v dolech OKD a rodinách horníků. „Právě proto, že neplatil nouzový stav, jsme měli velké problémy. Chtěli jsme například, aby bylo OKD kompletně otestováno, ale dlouho na to nikdo nereagoval. Až na základě mých osobních intervencí se podařilo prosadit, že se začalo testovat,“ upozorňuje Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje za hnutí ANO.


Odhlasujme nouzový stav všichni, padlo na schůzce s Babišem. Proti byl Okamura
VČERA 12:47
Podle hejtmana Vondráka by navíc vyhlášení stavu nebezpečí odporovalo zákonu. „Stav nebezpečí má jasně definované podmínky a ta jedna je klíčová: Pokud intenzita ohrožení nedosahuje značného rozsahu. A to je v rozporu s tím, co se děje. Tento stav překračuje hranice kraje, je to celoevropská záležitost. Vyhlášení stavu nebezpečí tedy v tomto stavu dle mě nesplňuje dané podmínky. Ale přesně toto budeme řešit s kolegy hejtmany.“

Ivo Vondrák upozornil, že bez nouzového stavu přestane fungovat celý systém krizového řízení v čele s Ústředním krizovým štábem. „Nyní – pokud o něco žádáme – komunikace běží napřímo. Najednou tu bude bezvládí. Ty věci nastavit nově, to nebude nic jednoduchého. Zažil jsem to. Najednou jsem jako hejtman a můj krizový štáb neměl pravomoci cokoli rozhodnout,“ vzpomněl loňské léto.


Hejtmani přišli s plánem B. Požádají vládu, ať vyhlásí nouzový stav znovu
VČERA 22:09
Liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) upozornil také na to, že nastává zcela nová situace, co se kompenzací týče. „Na kraje se také přesouvá zodpovědnost za náhradu škod, třeba za to, že někdo nemůže mít v provozu lyžařský vlek. A mimochodem, přestanou platit kompenzační bonusy,“ podotkl Půta.

Podle experta na krizové zákony, advokáta Jiřího Vaníčka, je vyhlášení stavu nebezpečí také možným odrazovým můstkem pro nové vyhlášení nouzového stavu vládou. „Hejtmani by vyhlásili stav nebezpečí a to by podle mě nemohli zvládat, takže by museli požádat vládu o vyhlášení nouzového stavu. To by se ale nemohlo dělat bezprostředně poté, co Sněmovna neschválí nouzový stav,“ líčí Jiří Vaníčka.

Čistě po právnické straně ale považuje koordinované vyhlášení stavu nebezpečí ve všech krajích za obcházení zákona. „Stav nebezpečí je určený pro místní poměry, stav nouze pak až pro celý stát,“ podotýká Vaníčka."


Konečně snad na chvíli bude svět trochu normální.
Okamura si zajistil asi úspěch u voleb.


Dostal jsem covida v nouzovém stavu a ten mne před covidem nijak neochránil.
Je to jenom řízená likvidace živnostníků a malých firem a v podstatě i likvidace celé naší kultury, celý tenhle nouzový stav,


se domnívám a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » pát 12. úno 2021 9:22:07

Dostal jsem covida v nouzovém stavu a ten mne před covidem nijak neochránil.
Je to jenom řízená likvidace živnostníků a malých firem a v podstatě i likvidace celé naší kultury, celý tenhle nouzový stav,

Přesně tak.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod miroslav » pát 12. úno 2021 13:46:00

Pelvan píše:Dostal jsem covida v nouzovém stavu a ten mne před covidem nijak neochránil.
Je to jenom řízená likvidace živnostníků a malých firem a v podstatě i likvidace celé naší kultury, celý tenhle nouzový stav,


se domnívám a zdravím.


A jak si ho chytil?
Je to záležitost vlastního chování a pravděpodobnosti.

Dnes je každý desátý šiřitel viru, takže když si dáváš pozor a nepřinesou ti ho do rodiny děti nebo manželka, tak je velmi málo pravděpodobné ho chytit.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 12. úno 2021 15:00:35

miroslav píše:A jak si ho chytil?


Ahoj Miroslave

Fakt nevím, jak jsem ho chytil.
Nejpravděpodobnější je, že jsem to chytil v práci. Střídám se tam v jedné místnosti se svými kolegy a kdokoli z nich to může mít a rozšiřovat to do toho společného malého prostoru.
Další možnost je, že jsem to chytil v MHD při cestě po Praze, To se také nedá vyloučit, nezvládám všude chodit pěšky,:-)
Také to mohl přinést můj syn do domácnosti. Je mu 20, měl průběh současně se mnou, ale ten jeho byl velmi mírný. Toho také nemohu násilím držet doma, to nejde.
Další možností je nákaza při nákupu. Odmítám různé "košíky" až domů. Takové chování vede k úplné sociální izolaci. To raději riskuji nákazu. A navíc to vyjde při dnešní drahotě levněji - si jít nakoupit do obchodu sám.
Ve městě to podle mne prostě nejde se od toho odizolovat. Možná někde na samotě u lesa bych byl v bezpečí.

Ale nelituji toho, i když jsem měl průběh covidu nepříjemný.
Tělo se kombinací horečky a hladovky extrémně čistí od všech parazitů, virů a jiných breberek. Doufám, že mi to pomůže si vybudovat na skoro rok dobrou imunitu proti covidu. Pochopitelně budu muset během toho následujícího roku dále pracovat na posílení své imunity. Naštěstí jsem dostal k vánocům dárek, knihu od Wim Hofa "Ledový muž".
Cvičil jsem podle ní několik týdnů dýchání a domníval jsem se, že mne to před covidem ochrání. Opak byl však pravdou, tělo se chová jako kamikadze, jde do toho, jak jen to jde, aby se zbavilo všech možných sajrajtů v sobě.
Alespoň tak si to svoje onemocnění vysvětluji

a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pát 12. úno 2021 15:05:47

Ahoj

Byl jsem od jednoho svého známého varován, že lidé prodělavší covid trpí následně na onemocnění trombózou žil.
Trombóza je vlastně zánět žil a to jsem měl již v roce 2015.

Nedivím se tomu, že to hrozí právě po covidu. Je to následek špatného nedostatečného dýchání a mála pohybu.
Ani jednomu se nedá s covidem vyhnout. Plíce nefungují, jak by měly, a tělo jenom leží v horečkách.

Jak z toho ven?
Moje zkušenosti z roku 2015 jsou následující:
Nejdůležitější je se snažit prohloubit a zkvalitnit dýchání pokud možno čerstvého vzduchu. Teď v zimě je to trochu problém, ale chce to každý den na chviličku vylézt ven a projít se.
Samozřejmě ta chůze je extrémně důležitá, Pomaloučku je třeba prodlužovat dobu chůze podle svých pocitů.
Obrácené polohy mi tehdy před 6 lety velmi pomohly. Je potřeba dělat delší výdrže, aby cvičení mělo účinnost. Zatím jsem se neodhodlal znovu ke cvičení, ale budu muset zase začít.
Děkuji za upozornění na toto nebezpečí trombózy

a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » sob 13. úno 2021 12:01:57

Ahoj


Manželka měla jenom asi týden mírné teploty přes 37 stC a na testech byla negativní. Doktorka jí řekla, že to může být tím, že je krevní skupina nula a nulky jsou proti covidu odolné.
Nejohroženější je skupina A a to jsem zrovna já.
Skupina B to asi snáší také dobře.
Tak si zjistěte svoji krevní skupinu, ať víte, jak na tom se svými vyhlídkami jste.


Rozdělil bych to svoje marodění na tři týdny:

První týden jsem nevěděl, co mám dělat - bezradnost, Jenom jsem ležel pod tenkou dekou s horečkou a připadal si jako debil...
Tablety jsem nebral žádné mimo paralenu nebo aspirinu. Skoro nic jsem nejedl.
Měl jsem pro případ onemocnění covidem svůj soukromý olán. Chtěl jsem pít česnekovou vodu podle návodu zde uveřejněném výše. Ale tělo do sebe tu česnekovou vodu prostě v těch horečkách nepustilo. Musel jsem to vylít.

Druhý týden jsem se začal potit. Musel jsem ale do sebe dostat dostatek tekutin a to nebylo snadné, nic k pití mi nechutnalo, žádné čaje ani převařená voda. Pomohla mi až čerstvě nadestilovaná voda, ta mi jediná chutnala, Jak jsem se začal večer potit, začalo mi i více chutnat jakékoli pití mimo kávy, tu jsem nepil 3 týdny.
Druhý týden byla už tady naděje - věděl jsem, že se mám potit. Celý den jsem na tom usilovně pracoval neustálým popíjením po malých doušcích, abych se večer dokázal zpotit. Do rána jsem zase oschnul a zas nanovo každý den do zblbnutí. Ale věděl jsem už, co mám dělat.
Začal jsem i trochu jíst po ránu nějaký kousek ovoce (jablko, mandarinka, pomeranč, grep).
Začal jsem tedy, když už jsem neměl prázdný žaludek, i užívat po ránu zinek 2x25mg a betaglukan s vitamínem D. Večer jsem si bral melatonin forte.

Třetí týden se z toho vzpamatovávám, už jsem byl včera i venku na procházce. Připadám si ale zatím asi tak přibližně o 10 let starší.


Časem to možná chytíme úplně všichni. Schovat se před tím natrvalo nejde. Možná je lepší to chytit co nejdříve, tím jsme logicky zatím nejmladší.:-)
Je důležité mít svoje dýchání v pořádku. Už zase se pokouším dýchat podle Wim Hofa. Jsem slaboučký, rozkašle mě to, ale cítím, že se musím trochu snažit to svoje dýchání zlepšit.
Na tom dýchání může pracovat každý. Lze nějak sehnal tu knihu "Ledový muž" i v pdf, ani si to nemusíte kupovat. Tam je návod, jak dělat ten trénink dýchání.
Jenom čekat a bát se, co bude a kdy to přijde, je podle mne málo.


Zdravím,
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Tara » sob 13. úno 2021 14:12:13

Díky, Pelvane.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » sob 13. úno 2021 20:45:55

Ahoj


Dostal jsem od svého známého následující zajímavou informaci:

"Když už jsme v té komunkaci, tak mám jednu informaci od jiného svého známého.
Dělá v Pze na Bulovce. Prý je dobrý na covid "Noromectin Praziquantel Duo". Je to prý pro koně , ale v množtví v poměru k váze člověka to také funguje. Připadá mně to usměvné. To jen tak pro zpestření."


Odpověděl jsem mu následujícím způsobem:

"Děkuji Ti za informaci.
Už se dlouho domnívám, že opakované virové infekce souvisí s neřešenou zátěží parazity u lidí.
Svoje mazlíčky si u veterinářů pravidelně odčervujeme, ale nás doktoři vůbec neodčervují.
Domnívám se, že veterinární péče je v tomto ohledu mnohem kvalitnější, než je péče lékařská.

Sám to řeším podobně jako lidé v Asii používáním feferonek do jídla, To parazitům silně nevyhovuje.
Také se snažím jíst hodně okurek a používám do jídla dýňový olej. Ten je sice drahý, ale dýně jsou proti parazitům výborné.

Domnívám se, že paraziti se v těle množí nejvíce mechanizmem polykání zadní rýmy.
Na to je dobré kloktání teplou vodou anebo olejem a následné vyplivání všeho tak uvolněného z krku."


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 16. úno 2021 16:54:48

"Kvůli kolapsu systému zdravotní péče jsme my, zdravotníci, připravili tuto zprávu pro veřejnost:

Příznaky viru Covid-19 se objevují třetí den po infekci 1 fáze: ➙ Je velmi důležité počítat dny nástupu příznaků: 1., 2., 3. den ... - bolest těla - bolest očí, bolest hlavy - zvracení - průjem - rýma, nebo ucpaný nos - pálení očí - pocit pálení při močení - pocit horečky, škrábání a bolest v krku ---------------------------------------------------------------------------- Pozor - je velmi důležité pít hodně tekutin, zejména čištěnou (třeba kojeneckou) vodu.

2. fáze: (4. až 8. den) zánětlivé příznaky - Ztráta chuti a čichu - Únava a bolest na hrudi, tlak na hrudi - Bolesti zad (v oblasti ledvin) ➙ Virus infikuje nervová zakončení - rozdíl mezi únavou a dušností: Dýchavičnost (dušnost) se objevuje i když člověk sedí, bez jakékoli námahy - potřebujete pít hodně tekutin s vitamínem C-vysoké dávky,aj 1-2 gramy, ale přírodní, ne chemicky vyrobený Covid-19 váže kyslík, takže kvalita krve je špatná (houstne) a kyslíku je méně Také doporučujeme užívat denně aspoň 2 tbl. Aspirinu, Apronaxu, NIE BRUFEN a PARALEN ……………………………………………………………………………………………………….

3. fáze - uzdravení (9. den začíná fáze hojení). Zotavování může trvat až 14 dnů - Neodkládejte léčbu, čím dříve, tím lépe! - Je lepší se těmito doporučeními řídit, prevence není nikdy příliš mnoho! - Sedněte si na slunce, stačí 15-20 minut - Odpočívejte a spěte alespoň 7-8 hodin - Pijte dostatek tekutin, 1,5-2,5 l denně, vitamíny D,A,B, selen, zinek, magnezium - Všechna jídla musí být horká (ne studená!) Proto vše, co musíme udělat, abychom virus zničili, musíme udělat eradikací viru. A měli bychom konzumovat více alkalických potravin, jako: ◉ Banány ◉ Zelené a žluté citrony ◉ Avokádo ◉ Česnek (nejméně 2 - 3 stroužky denně, ke všemu, co se hodí) ◉ Mango ◉ Mandarinky ◉ Ananas ◉ Řeřichu ◉ Pomeranče"

Moje poznámka:
U mě nedošlo ke ztrátě chuti a čichu, přesto jsem byl na testu pozitivní na covid. Tyto pžíznaky tedy nejsou přítomné u 100 procent infikovaných covidem.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 16. úno 2021 17:07:02

https://doktorka.cz/node/55213

"OVĚŘENÉ RECEPTY PROTI NACHLAZENÍ A CHŘIPCE Z CELÉHO SVĚTA
16. Únor 2021
Zdraví
S nachlazením se lidé potýkají ve všech koutech naší planety. Rýma, bolení v krku nebo teplota se nevyhýbá Mexičanům, Japoncům ani Ukrajincům a každý národ na ně má svoje tradiční recepty. Inspirujte se, jak se dá proti těmto neduhům netradičně bojovat.

Kurkumové mléko - Indie
Haldi ka doodh není jen mléko. Je to nálož na antioxidanty bohaté kurkumy, zázvoru a medu doplněná o špetku černého pepře. Kurkuma patří v ayurvedě ke klíčovým léčivkám, podporuje také trávení a pomáhá při bolesti zubů. Při přípravě doporučujeme použít mandlové mléko.

Recept:
2 hrnky mandlového mléka,1 lžíce medu,1 lžíce kokosového oleje,1 lžička mleté kurkumy,1 lžička mleté skořice. Špetka černého pepře a nastrouhaný zázvor
Smíchejte všechny ingredience v malém hrnci a za stálého míchání uveďte do mírného varu. Nechte poté pomalu vařit zhruba 10 minut. Poté sceďte a pijte teplé.

Congee/Jook - Čína
Rýžová kaše, kterou si dávají Číňané rádi jako snídani. Jedná se o terapeutické a povzbuzující jídlo. Používá se při nachlazení, při problémech s trávením. Congee je velmi lehké a snadno stravitelné.

Recept:
1/2 šálku dlouhozrnné rýže,6 šálků domácího vývaru (masového nebo zeleninového),1 lžička soli
Vařte v pomalém hrnci nebo normálním hrnci. Přiveďte k varu, za častého míchání vařte na mírném plameni 2 až 3 hodiny. Můžete podle chuti přidat avokádo, kokosový olej, zázvor, ryby, drůbež, zeleninu, mořské řasy, uvařené fazole. Záleží na vaší chuti.

Umeboshi - Japonsko
Tyto super slano-kyselé švestičky jsou plné kyseliny citronové a jsou vyzdvihovány pro svoje antibakteriální působení, zejména proti Streptoccocus mutans a Helicobacter pylori. Můžete je namočit do zeleného čaje nebo přidat do kaše congee. Jsou skvělé jako prevence, ale také při prvních příznacích nachlazení. Jsou považovány za královnu alkalizující potravy.
A ideálně se hodí také při kocovině.



Slaná lékořice - Holandsko
Nejen Holandsko, ale všechny skandinávské země šílí po slané lékořici. Lékořice je užívána od pradávna. Lze ji vysledovat v indiánské, čínské i egyptské medicíně, která ji popsala jako bylinu pro léčbu respiračních onemocnění. Posiluje imunitu a působí proti virům. Má mnoho zdravotních benefitů, mimo jiné působí antibakteriálně, je dobrá proti bolesti v krku.
Průměrný Holanďan zkonzumuje téměř 2 kg slané lékořice ročně.


Gogol Mogol - Ukrajina a Rusko
Pro některé se jedná o vánoční nápoj a pro jiné první obranu proti nachlazení a bolesti v krku.

Recept:
1 žloutek,1 lžíce medu,1 lžíce másla,1 hrnek mléka, lžička sody bikarbony,0,5 dcl rumu nebo koňaku. Dle chuti můžete přidat špetku vanilky nebo muškátového oříšku.
Vyšlehejte žloutek se lžící medu až do pěny. V jiném hrnci pořádně ohřejte mléko, přidejte máslo, aby se rozpustilo a poté mléko nalijte na vyšlehaný žloutek, vmíchejte sodu a rum nebo koňak. Popíjejte po douškách před spaním a pak se vypoťte.

Tamagozake - Japonsko
Japonský drink podobný našemu vaječnému koňaku nebo ukrajinskému Gogol Mogolu.

Recept:
200ml saké,2 lžíce medu,1cm nastrouhaného zázvoru,1 vajíčko
Vyšlehejte vajíčko s medem. Zahřejte saké, přidejte k němu zázvor a rychle svařte. Poté horké saké za stálého šlehání pomalu vlévejte k vyšlehanému vajíčku. Popíjejte teplé po douškách.

Kimchi - Jižní Korea
Křupavé kvašené zelí s daikonem, okurkami a chilli papričkami je národním korejským pokrmem. Kimchi je plné železa, vitamínu A a B, přírodních probiotik a enzymů. Aktivuje imunitní systém a podporuje trávení.

Recept:
1 kg pekingského zelí, 5 lžic korejské mořské soli,2 lžíce prášku z chilli papriček, 4 stroužky česneku, lžička čerstvého strouhaného zázvoru, 2 lžíce rybí omáčky,sezam na posypání?možno přidat ještě tenké nudličky mrkve, bílé ředkve a jarní cibulku.
Klíčové je nasolení zelí, aby bylo dostatečně měkké včetně tlustých řapíků, a následné odsolení v podobě opakovaného proplachování. Jestli už je propláchnuto dostatečně, poznáte po ochutnání. Moc slané? Tak znova. A znova. Jestliže nechcete v průběhu osmi hodin každou půlhodinku až hodinku promíchávat sůl a zelí a proces přece jen toužíte urychlit, rozmíchejte přibližně v litru vody 4-5 lžic soli a ponořte kilo nakrájeného zelí. Klidně ho něčím zatižte, ať neplave na hladině. Za 2 hodiny bude připraveno na průplach.
Když je zelí slané už jen tak akorát, smíchejte ho s pastou utřenou z chilli, rybí omáčky, česneku a zázvoru a pomocí gumových rukavic pořádně promíchejte a vmačkejte do každého kousku. Konzumovat můžete ihned, nebo nechat salát 1-2 dny ve sklenici v pokojové teplotě, každý den promíchat a následně dát do lednice. Tam vydrží i měsíc.
Zdroj: www.menudomu.cz

Umckaloabo - JAR
Obyvatelé Jihoafrické republiky, tzv. Zulu, využívají po staletí Umckaloabo, česky kakost smrdutý, jako hlavní léčivku proti kašli. Extrakt z kakostu ve formě kapek nebo tablet používají při respiračních onemocněních, běžné chřipce a akutní bronchitidě. Kakost také pomáhá posilovat imunitu a uvolňovat hlen.

Ohnivý Cider - USA
Velmi oblíbený lék na podporu imunity, trávení a také při prvních příznacích nachlazení a chřipky. Chutná kombinace jablečného octa, doplněná o med, byliny a koření pomáhá stimulovat imunitu, podporovat trávení a bojovat s viry a bakteriemi.

Recept:
1 díl jablečného octa, 0,2 - 0,5 dílu medu

Další ingredience podle dostupnosti: česnek, cibule, zázvor, křen, chilli papričky, rozmarýn, tymián, kurkuma, citronová kůra z bio citronu a další.
Uložte takto připravený cider na měsíc na tmavé a chladné místo, než se v něm vylouhují všechny dobroty. Poté si dávejte ráno 1 lžíci za prohřátí a jako prevenci v zimních měsících nebo 3 lžíce každé ráno, když cítíte, že jste nachlazení.

Imunitní máslo - USA
Imunitní super máslo, které můžeme použít tam, kde bychom použili běžné máslo.

Recept:
225g bio ghee - přepuštěného másla? 1/2 šálku extra panenského olivového oleje?3 lžičky kolostra v prášku?2 lžičky l-glutaminu v prášku?6 kapslí zinku?1 lžíce medu
Vše promícháme v mixeru a uložíme do lednice, kde vydrží máslo asi 2 týdny

Česnekovo- medový sirup - Mexiko
Staří Aztékové používali na horečky, záněty a infekci především recept z kaktusu nopal. Dnešní Mexičané nopal využívají především pro jeho schopnosti kontrolovat cukr v krvi a redukovat cholesterol, ale znají i jeho účinky jako přírodního antibiotika Z bylin se využívá k léčivým účinkům arandano (brusinky), brusinkový čaj používají lidé nejen jako v České republice na záněty močových cest, ale pro jeho antivirové účinky také na nachlazení. Při jakémkoliv onemocnění se v nejen v Mexiku, ale v celém světě doporučuje odpočívat a hlavní důraz věnovat také psychice. V Mexiku je za tímto účelem hojně používaná mučenka, kterou si lidé pěstují, ale i roste ve volné přírodě. Jako přírodní antibiotikum funguje i česnek a právě ten je základem i mexického nejčastějšího domácího receptu na nachlazení.

Recept:
200 g medu,,1 stroužek česneku,, šťáva ze dvou limetek. Možno přidat i na jemno nastrouhaný zázvor a pít až pětkrát denně.

Skořicovo - zázvorový med - Česká republika - recept Michaely Carter
Med je potravina, kterou máme nejspíš každý doma. Bohužel med prodávaný v obchodních řetězcích je většinou zpracovaný, přehřátý, filtrovaný a vyčištěný. Nejzdravější med s největšími zdravotními benefity je med surový. Můžete ho koupit přímo od včelaře nebo v obchodem se zdravou výživou. Pokud si koupíte med v bio kvalitě, máte také zaručeno, že med pochází z ekologicky nezatížených luk a lesů, včelař nepoužil preventivně antibiotika a nedokrmoval včely cukrem.

Recept:
370ml medu,2 polévkové lžíce skořice,1 polévková lžíce sušeného zázvoru v prášku nebo 3 cm jemně nastrouhaného čerstvého zázvoru (v bio kvalitě má silnější účinek)
Nalijte med do čisté, nejlépe nerezové nebo skleněné nádoby. Položte nádobu na hrnec, do kterého předem nalijete vodu do výšky 2 až 3 cm. Vodu v hrnci pomalu ohřívejte tak, aby se voda nedosáhla bod varu. Med v misce ohřívejte společně se skořicí a zázvorem asi 15 minut. Pozor, aby se med nevařil, stačí taková teplota, abyste byli schopni do medu stále namočit prst. Po 15 minutách přelijte med s kořením do čisté uzavíratelné nádoby a nechte ho alespoň dva týdny odpočívat ve spíži. Čas od času ho můžete promíchat. Po dvou týdnech je med připravený ke konzumaci.

Kozinec s jablečným džusem - Česká republika - recept Michaely Carter
Michaela Carter doporučuje neobvyklý bylinný nápoj pro podporu imunity, který je ideální v chladnějších měsících, které tradičně bývají obdobím chřipek a nachlazení.
Základem je kozinec, který se svými účinky podobá oblíbené a známé echinacee. Pomáhá bojovat proti virům, zvyšuje odolnost těla v boji s nemocemi. Pomáhá také lépe se vrátit po prodělané nemoci do aktivního života. Mimo jiné podporuje plíce, je tedy ideálním nápojem pro ty, kteří trpí na problémy s dýchacím ústrojím. Kozinec zvyšuje výkonnost, dodává energii, pomáhá zmírňovat následky stresu.

Recept:
500ml uvařeného čaje z kozince (cca z 6 - 10g sušeného kořene),200ml 100% čerstvé jablečné šťávy,Špetka skořice
Vše smíchejte a teplé popíjejte v průběhu celého dne.Do nápoje si ale můžete přidat také čerstvé ovoce, čerstvou ovocnou šťávu, koření nebo bylinkový med.
MK"
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 18. úno 2021 18:37:07

https://doktorka.cz/node/131174

"ODBORNÍCI RADÍ NA PODPORU IMUNITY BETAGLUKANY - ALE JAKÉ JSOU NEJVHODNĚJŠÍ?
10. Únor 2021
Vitamíny
V souvislosti s koronavirem a sezonou akutních respiračních onemocnění připravila Česká lékárnická komora přehled vhodných preventivních opatření a možností podpůrné terapie vedoucí ke zvýšení nespecifické imunity. V rámci těchto doporučení uvedla farmaceutka PharmDr. MVDr. Vilma Vranová, Ph.D., z Farmaceutické fakulty Masarykovy univerzity Brno mimo jiné betaglukany.

Betaglukan a jeho kvalita

Betaglukany jsou unikátní přírodní komplexní polysacharidy, schopné podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Na našem trhu je doslova záplava produktů ve formě doplňků stravy. Jak tedy vybrat ten pravý, kvalitní, účinný produkt s betaglukanem?

Čistota

Ze všeho nejdůležitější, a přitom často opomíjená, je čistota nabízeného betaglukanu. Prof. Dr. Václav Větvička, prezident Mezinárodní společnosti pro výzkum glukanu experimentálně dokázal, že preparáty obsahující pouze rozdrcenou houbu mají minimální (pokud vůbec nějakou) účinnost. V případě kvasnic platí to stejné, jinak by bylo čisté droždí již dávno lékem a Češi jakožto národ pivařů, milujících bramboračku by byli tím nejzdravějším národem. „Problém je totiž v tom, že náš žaludek nedokáže polysacharidy dokonale trávit, to plně dokážou jen býložravci, proto mu musíme pomoci izolací. Izolace a složité přečistění suroviny je přitom nejdražší položkou při výrobě betaglukanu,“ vysvětluje Větvička.

Za kvalitní se proto považuje betaglukan od 70% čistoty a výše. Ani to však není tak jednoduché, protože zároveň záleží na tom, co zůstává v oněch tzv. nečistotách. Odborníci zastávají názor, že nečistoty zabraňují navázání betaglukanu na receptory imunitních buněk a tím jejich aktivaci. Platí zde tedy jednoduchá nepřímá úměra – čím více nečistot, tím menší účinnost.

Zdroj

Na zdroji samotném překvapivě moc nezáleží, protože když je betaglukan dostatečně vyčištěn a v dostatečném množství, má relativně stejné účinky. Je tedy jedno, zda je získán z hub, kvasinek, mořských řas nebo z obilí. Nám Evropanům je ale geneticky a historicky biologicky nejblíže betaglukan z kvasinek, protože se tu s pomocí kvasnic peče chleba a pije pivo tisíce let.

Denní dávka

Co se týče dávkování, pro dospělou osobu obvykle postačí 200 mg betaglukanů denně, v případě důkladné prevence je možné zvýšit dávku až na 1 000 mg denně. „Betaglukan sice není lék, ale může výrazně zvýšit šanci na to, že se nám virová infekce vyhne nebo bude mít alespoň mírnější průběh,“ radí Větvička. „Přitom se nemusíme bát ani předávkování, ani toho, že by se naše obranné reakce nějak nebezpečně zvýšily. Navíc nemá betaglukan žádné negativní účinky, takže není proč váhat,“ dodává Větvička.



Česká lékárnická komora"
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 18. úno 2021 21:37:25

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » sob 20. úno 2021 15:14:46

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz

"Ivermektin léčí covid-19, ale v Česku nesmí. Proč?
Dnes 7:59 • Aktualizováno 8:33
ivi, špf, sts, zr, Právo
S covidem leží v českých nemocnicích přes šest tisíc pacientů, z toho v těžkém stavu 1258. Každý den umírá zhruba sto lidí denně a počet nakažených rychle roste.



Sledujte naše videa bez reklam
Užívejte si je nerušeně díky Seznam Premium.
Zjistit více
Celkem u nás zemřelo s covidem od začátku pandemie skoro 19 tisíc lidí a podle odhadu biochemika Jana Konvalinky jich bude kvůli britské mutaci koronaviru brzy o deset tisíc víc.

Musí ti nešťastníci opravdu trpět, nebo dokonce v bolestech umírat, nebo je možné některé, nebo dokonce mnohé z nich zachránit? Existuje nějaký lék?

Ano, takový lék existuje a jinde ve světě, včetně sousedního Slovenska, se používá. Jmenuje se ivermektin. Je laciný, dostupný a je tu už přes čtyřicet let jako lék proti parazitům.

Slováci nasadili proti covidu kontroverzní ivermektin
Evropa
Slováci nasadili proti covidu kontroverzní ivermektin
Proč se jím tedy v přecpaných českých nemocnicích neléčí? V hledání odpovědi je nezbytné vyřešit si v lékařské komunitě základní přístup k boji s novou, nečekanou a smrtící nákazou.

Zatímco jedni zastávají názor, že je nezbytné použít všechny, třeba i ne zcela prostudované léky, protože se osvědčují v praxi, naprostá většina českých lékařských kapacit souhlasí s názorem prof. Petra Husy, přednosty Infekční kliniky FN Brno.

Ten Právu na dotaz, co soudí o použitelnosti ivermektinu v léčbě covidu-19, řekl: „Považuji účinek ivermektinu na SARS-CoV-2 za neprokázaný a určitě bych tento lék nepodal pacientovi ani profylakticky, ani terapeuticky.“

„Přístup slovenských úřadů mne udivuje, dostali se asi pod tlak veřejného mínění… Jen doufám, že v souvislosti s touto neprověřenou léčbou nikdo nebude poškozen významně na zdraví,“ dodal Husa.

Lék proti vším může výrazně snížit počty obětí covidu, tvrdí britský vědec
Koronavirus
Lék proti vším může výrazně snížit počty obětí covidu, tvrdí britský vědec
Proti užití léku se staví i Vladimír Šrámek, přednosta Anesteziologicko-resuscitační kliniky z FN u sv. Anny v Brně. „Nejsem přívržencem podávání ivermektinu a dalších neověřených léků u covidu-19 a zastávám názor, že se k jeho pozitivnímu efektu či naopak poškození nemocných s covidem v tuto chvíli nelze vyjádřit.“

Reich: Není stoprocentní, ale funguje
Naproti tomu se zatím veřejně ozval jen lékař Šimon Reich, který na svém twitterovém účtu vyzývá již týden ministerstvo zdravotnictví, aby ivermektin nakoupilo a aby ho Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) schválil k používání pro léčbu covidu-19.

„Slovensko používání ivermektinu v nouzi dočasně povolilo, ale my stále spíme. Není stoprocentní, že to funguje. Ale je to velmi nadějné a mělo by se to ověřit v praxi, protože stejně žádnou jinou takto účinnou léčbu nemáme. Toť můj a zdaleka nejenom můj názor.“

Ten je však zatím jen hlasem volajícího v poušti. Pravda, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Jenže mezitím se plní nemocnice a lékaři jsou stavěni před otázku, koho nechat zemřít a kdo dostane šanci být léčen na přístrojích. Naštěstí jsou i tací, kteří se odhodlali zkusit něco nového, i když ne dokonale vyzkoušeného. Přednosta kliniky anesteziologie a intenzivní medicíny Východoslovenského ústavu srdečních a cévních nemocí Pavol Török je jedním z nich.

ON-LINE: Počty nakažených neklesají, za pátek jich přibylo přes 11 tisíc
Koronavirus
ON-LINE: Počty nakažených neklesají, za pátek jich přibylo přes 11 tisíc
„Je to čtyřicet let starý lék a jeho objevitel dostal Nobelovu cenu, protože tento lék zachránil desítky milionů životů v Africe a v Indii,“ připomněl využití ivermektinu pro léčbu takzvané říční slepoty. V jeho ústavu už na sobě úspěšně ivermektin vyzkoušelo několik lékařů nemocných s covidem-19 a v léčbě ho používají stále.

Také díky němu vydalo 26. ledna slovenské ministerstvo zdravotnictví souhlas s dočasným šestiměsíčním používáním ivermektinu i s dovozem jeho tablet v balení jak pro nemocnice, tak pro lékárny.

Poměr „cena/výkon”
Prof. Pavol Török mluvil nedávno ve slovenské televizní stanici TA 3 o svých zkušenostech s léčbou covidu-19 ivermektinem. Vyjádřil se mj. k názorům, které varují před riziky jeho používání u lidí:

Pokud mě poslouchá některý z našich odborníků, který tvrdí, že (ivermektin) může přinášet nějaká rizika a podobně, myslím si, že vždy je třeba porovnat cost/benefit, (náklady proti zisku) to znamená, že pokud máme lék, který je vyzkoušený, který se 40 let používá – je to sice antihelmetikum, nebo antiparazitikum, ale blokuje množení viru, konkrétně covid-19 v buňce. Ivermektin má šanci být použitý i v našich podmínkách a myslím si, že by byl obrovským benefitem.

My jsme tu měli několik lékařů, kteří se bohužel nakazili a nechali si velmi rychle dovézt z Rakouska ivermektin. I Rakušané ho používají na léčbu svrabu. Do pěti dnů byli všichni negativní. U žádného se nevyvinulo ani středně vážné onemocnění covidu. To znamená, že v podstatě velmi dobře přešli přes celou tu proceduru, a po nějakých sedmi osmi dnech byli v práci. Nikomu nezůstalo žádné reziduum.

Myslím si, že vážně by se měla zabývat touto problematikou už ne pandemická komise, ale přímo vláda, respektive ministr zdravotnictví. Mám o tom přečtených sto stran různých studií od Indie přes Egypt, přes Spojené státy a Jižní Ameriku. Tam mám nějaké své přátele at i mi telefonicky tvrdí, že když ho (ivermektin) v některých oblastech začali široce využívat, klesla jim od srpna mortalita v daném regionu z 80 mrtvých denně, do září na dva mrtvé denně. Mohu věřit, nemusím věřit, není to studie. Ale myslím si, že ve válce jsou použitelné všechny zbraně, pokud bychom chtěli nad tím hnusným virem vyhrát. Hlavně jde o to, aby nám neumírali lidé v nemocnicích.

Já osobně jsem za svoji relativně dlouhou kariéru podepsal asi 1500 úmrtních listů. V mých rukách zemřelo iks pacientů, které jsem neuměl zachránit, protože to byla katastrofa. Kdo to nezažil a neviděl na vlastní oči, jak se umírá, tomu se lehko řekne nepoužívejte to, není to vyzkoušené. Ale ten, kdo to viděl na vlastní oči a kdo to vidí na vlastní oči, tak chce bojovat proti tomu, aby ti lidé zbytečně neumírali. Proto bych řekl, že je potřeba ten ivermektin vyzkoušet. Máme kliniky, máme oddělení, nevidím důvod, aby ivermektin nemohl jít do klinické praxe. Ať už v nějakém omezeném režimu, nebo v nějakém režimu, řekl bych, plném."

Postup našich lékařů je dle mého pozorování při covidu jasný, ničím to neléčit a nechat pacienty vychcípat.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 23. úno 2021 13:22:34

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kazd ... .seznam.cz

"ZprávyKoronavirusKaždému stačí sedm respirátorů, radí expert. Jak se chránit, ale ušetřit
Každému stačí sedm respirátorů, radí expert. Jak se chránit, ale ušetřit
ANEŽKA ČERMÁKOVÁ

Foto: Shutterstock.com
Češi musí nově nosit respirátory, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky přes sebe na místech s větší koncentrací lidí.

11:00
Běžnému člověku stačí pouze sedm respirátorů, tvrdí expert z Ústavu chemických procesů Akademie věd, který se zabývá mimo jiné tím, jak dlouho se drží virus v aerosolu, tedy velmi malých částicích rozptýlených ve vzduchu.

Článek
Bez respirátoru, nanoroušky, nebo alespoň dvou chirurgických roušek přes sebe už od čtvrtka lidé na vybraná místa nesmí. Například do obchodů, veřejné dopravy či nemocnic. V pondělí o tom rozhodla vláda. Pro občany to znamená větší výdaje na ochranu nosu a úst.

Dva odborníci ale nabízí rady, jak si lze vystačit jen s několika respirátory na osobu a výrazně tak ušetřit.

Například Vladimír Ždímal, expert na aerosol z Ústavu chemických procesů Akademie věd, má jednoduchý návod, jak efektivně a přitom bezpečně nosit respirátory bez neustálého nakupování nových. Člověk si podle něj vystačí pouze se sedmi respirátory.


Respirátory budou povinné od čtvrtka v obchodech nebo i autě. Od března všude
VČERA 22:17
„Když přijdu domů, pověsím použitý respirátor na věšák v předsíni, kde je suchý vzduch. Na každý den v týdnu mám jiný respirátor. Za ten týden respirátor vyschne a pak si to opět vezmu, protože za týden už ten virus není aktivní. Běžně mám respirátor několik měsíců s tím, že ho beru každý sedmý den,“ vysvětluje svůj jednoduchý systém Ždímal.

Každému tak stačí vlastnit pouze sedm respirátorů, které střídá podle dne v týdnu. Podle Ždímala není nutné respirátory po pár použitích vyhazovat.


Konec karantény pro očkované. Do izolace nepůjdou ani po návratu z ciziny
VČERA 12:30
„To mi doporučil jeden epidemiolog ze Singapuru, s kterým jsem to konzultoval. V podstatě dokud ten respirátor nezplesniví (s nadsázkou), tak to lze tímto způsobem používat. Přeci jen jsou to naše patogeny, takže by nám to uškodit nemělo. Riziko toho, že použijete respirátor opakovaně, není zas tak velké, protože většina těch patogenů je vaše vlastní. To, co ten respirátor zachytil, už znovu nemůžete nadechnout, protože se tam ty částice drží velkou silou,“ pokračuje ve vysvětlování své techniky Ždímal.

Strčte respirátor do trouby
Tuto metodu prosazuje i expert Jan Kulveit z Oxfordu a přidává tip, jak respirátor snadno sterilizovat. „Výrobci doporučují používat respirátor jako jednorázový. Pokud si to můžete dovolit, je to jistě fajn. Pokud ne, tak vás lépe ochrání znovu použitý respirátor než látková rouška. Respirátor se dá poměrně dobře sterilizovat teplým vzduchem, tedy zahřát na 75 stupňů na 20 minut, až desetkrát. Osobně to dělám tak, že respirátorů mám několik a čištění pak řeším najednou,“ popisuje svou metodu Kulveit.

Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu, ale radí, aby byl člověk obezřetný při vkládání respirátoru do horkovzdušné trouby. Podle něj záleží na konstrukci respirátoru. „Doporučujeme spíše sterilizaci pomocí ethanolového spreje,“ říká Kůs.


Vědci jednoduše řekli, proč jsou dvě roušky lepší než jedna
21. 2. 15:55
Viry se na respirátoru nemnoží
Oba vědci se pak shodují, že viry, které respirátor zachytí, už nelze vdechnout, protože se na povrchu silně drží. „Oproti dezinformacím šířícím se na sociálních sítích je potřeba jasně říci, že viry se na respirátoru nemnoží,“ dodává a vyvrací další mýtus Kulveit.

Člověk se navíc podle Ždímala nemusí bát sáhnout ani dovnitř respirátoru. „Evropské centrum pro kontrolu nemocí nedávno vydalo zprávu, která říká jasně, že nebyl prokázán žádný přenos koronaviru přes povrch. To znamená, že ani když sáhnete na vnitřek respirátoru, nemělo by to představovat riziko. Ten virus je respirační, a proto škodí při nádechu, protože postihuje plíce. Každá jiná cesta je pro něj velká komplikace, a je to tedy mnohem méně rizikové,“ vysvětluje. Podle něj i kdyby člověk vir „olízl“ zevnitř respirátoru, nenakazí se.


Nasaďte respirátory, nařídila vláda. Kam se bez nich nedostanete?
19. 2. 11:50
Pokud tedy dodržujeme základní hygienická pravidla, není potřeba počínat si nějak zvlášť obezřetně při manipulaci s respirátorem.

Zásadnější je podle Ždímala hlavně to, aby respirátor dobře seděl na obličeji a těsnil, což se dá zjistit jednoduchým způsobem. „Až když máte při každém nádechu pocit, že vám někdo brání v dechu, a při nádechu se ten respirátor přisákne na vaše tváře, tak v tu chvíli to funguje a poměrně slušně vás to chrání,“ říká Ždímal.

Respirátor tak připodobňuje k botám, kdy si člověk také nekupuje o několik čísel větší boty, ale přesně na míru, aby se mu dobře chodilo. Stejně tak by měl přistupovat k respirátorům.

Kam jedině s respirátorem?
Povinnost nosit respirátor či jinou kvalitnější ochranu dýchacích cest před nákazou koronavirem začne na frekventovaných místech platit až od půlnoci ze středy na čtvrtek.

Minimálně chirurgickou roušku musí od čtvrtka nosit i děti.

Respirátor lidé budou muset nosit v obchodech, provozovnách služeb, na zastávkách či v prostředcích hromadné dopravy nebo na letištích. Povinné budou také ve zdravotnických zařízeních, kde se poskytuje ambulantní péče, nebo pro zaměstnance v pobytových zařízeních sociálních služeb. Nosit se budou muset také v autech, pokud v nich nepojedou členové jedné domácnosti."


Co k tomu dodat? Podle mne je to takhle:
Lidé přidušení rouškama začínají již houfně umírat.
Tak je přidusíme ještě více respirátory, aby umírali ještě větším tempem.
To je podle mne cílem tohoto zločinného opatření naší zločinné vlády.

Sám za sebe mohu říci, že mám 2 respirátory, a hodlám s nimi vydržet alespoň 2 měsíce.
Bohužel jsou bílé a tak asi po měsíci používání budou tak zašedlé, že je budu muset vyhodit.
Respirátor má nahoře takovou sponku z umělé hmoty, která při zmáčknutí zajišťuje přiléhání respirátoru ke kořeni nosu.
Tuto sponku budu naopak narovnávat, aby byla u kořene nosu dostatečná mezera a mohl jsem tudíž nerušeně dýchat.
Nedostatek kyslíku v těle, způsobený použitím těsného respirátoru, považuji za mnohem nebezpečnější faktor, než pomyslná ochrana před viry.

Osobně jsem se totiž znal s člověkem, který takto těsné a kvalitní respirátory na veřejnosti používal.
Covid mu domů přinesla jeho manželka a doma respirátor pochopitelně nepoužíval.
Zemřel rychle po jednom týdnu nemoci.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 23. úno 2021 13:50:31

Ahoj


Chci se zde podělit o své zkušenosti s rekonvalescencí po covidu.

Stále více mi covid připomíná zánět průdušek, který jsem prodělal ve svých 13 letech.
Nemoc má tendenci se vracet. Dušnost, lechtání na průduškách a náchylnost ke kašli se zmírňuje jen velmi pomalu.
Stále mám tendenci odkašlávat hleny.
Byl jsem zvyklý po prodělání jiné nemoci, jakmile mne doktor prohlásil za zdravého, tak potom už nic neřešit a žít takzvaně "normálně".

U covidu jsem se zachoval stejně, ale moje potíže nemizely a přetrvávaly. U covidu jsem byl přinucen se po týdnu zamyslet a svůj přístup přehodnotit. Musel jsem udělat několik režimových opatření s cílem rychleji se vyléčit.

Přidal jsem si ještě jednu peřinu na spaní, abych se v noci pomocí pocení zbavoval škodlivostí z těla.
Šel jsem si pokorně koupit "lysin", o kterém psal ve svém článku Jiří Kuchař v lednové Regeneraci. Ale pozor, v lékárně je to L-lyzin extra. Alespoň to mi prodali po mém požadavku, že si chci koupit lysin.
Dále jsem si koupil v lékárně pastilky islandského lišejníku "isla moos". Trochu mi cumlání těchto pastilek zlepšuje můj jinak hnusný pocit v krku a na průduškách.
Ještě jsem si tam koupil "rakytník juice", přidávám si ho do vody na pití a do vychladlého čaje.
Zase jsem začal cumlat olej v ústech podle ayurvédy.

Jsem pořád ještě týden po mém úředním uzdravení takový přichcíplý. Naposledy jsem takovéto vleklé přetrvávající potíže zažíval po mnou již zmiňovaném zánětu průdušek v mládí.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

PředchozíDalší

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků