Koronavirus

Moderátor: Pelvan

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » sob 23. říj 2021 19:38:09

https://prostejovsky.rej.cz/clanky/spol ... 79-phSHG50

DOMŮ ZPRÁVY KRIMI SPORT KULTURA SPOLEČNOST
Zadejte hledaný výraz...
SPOLEČNOST
Petr Vrána, ředitel základní školy v Troubkách: Dávno všichni víme, že „covidová bezinfekčnost“ neexistuje!
15. října 2021

Rozhovor s ředitelem, který se rozhodl nepodporovat nezákonná diskriminační opatření a dal rodičům i žákům možnost volby. Je také jedním z aktivních členů sdružení "Děti do škol bez podmínek", což je společenství rodičů, kteří svými iniciativami podporují návrat dětí do škol bez testování a roušek a svobodu ve vzdělání.

Foto zdroj: rodice.net
Díky protiepidemickým opatřením ve školách, se kterými mnoho rodičů, ale i pedagogů nesouhlasí, jsou na vzestupu tzv. Komunitní školy. V těchto školách děti tvoří, objevují, poznávají své silné a slabé stránky a učí se zodpovědnosti za svá rozhodnutí. Komunitní vzdělávání však minimálně svou kapacitou není prozatím dostupné všem, naštěstí jsou zde i ředitelé a pedagogové, kterým zůstal zdravý rozum. Ředitel Petr Vrána je jedním z těch, kteří se nebáli postavit proti šikaně a diskriminaci našich dětí ve školách.

Jako ředitel základní školy a mateřské školy v Troubkách se Vás protiepidemická opatření razantně dotkla. Co jste si pomyslel jako první při představě, že se děti budou muset testovat a nosit roušky?

Pokoušel jsem se především představit si, jak nošení roušek a nastavená pravidla provozu školy ovlivní výuku a atmosféru ve škole. V praxi jsme dodržování původních opatření dokonce i vyzkoušeli, ale vzhledem k tomu, že výuka byla díky rouškám natolik neefektivní a nefunkční (o zdravotním dopadu na žáky se rozepisovat ani nebudu), jsme od jeho dodržování již od konce dubna upustili a vytvořili si svá pravidla, která ke spokojenosti žáků, rodičů i vyučujících fungují do současnosti.

Jak se k situaci stavěli rodiče žáků? Podporovali Vás ve Vaší iniciativě nebo se většina rozhodla přizpůsobit?

Negativních ohlasů bylo minimum - daly by se spočítat na prstech jedné ruky. S rodiči žáků, kteří měli k nově nastaveným pravidlům výhrady, jsem se snažil komunikovat a vysvětlit jim, že výuka za původně stanovených podmínek je nefunkční a nejsem schopen jim garantovat dodržování podmínek dle opatření MZ. Zároveň jsem však nikomu ve škole nezakázal, aby se chránil tak, aby se cítil bezpečně. Rozhodnutí jsem ponechal na žácích, rodičích i na zaměstnancích. Ochranné pomůcky byly po celou dobu k dispozici žákům i zaměstnancům. Drtivá většina rodičů však mnou nastavená pravidla přijala a se změnou neměla nejmenší problém. Ze zjištění kontroly pracovnic Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje v naší škole mj. vyplynulo, že jako ředitel školy nemám pravomoci k tomu, abych nošení roušek ve škole vyžadoval a žáky k jejich nošení nutil.

Jste jedním z aktivních členů sdružení "Děti do škol bez podmínek", co Vás vedlo k tomu, se k této iniciativě přidat a co pro Vás členství znamená? Můžete nám trochu přiblížit činnost tohoto spolku?

K iniciativě jsem se přidal z prostého důvodu. Jako rodič, učitel a ředitel školy vidím, jak jsou nastavená pravidla nefunkční a diskriminační. Na jejich zavádění v naší škole se proto osobně nehodlám podílet. Jsem velmi rád, že podobně smýšlejících lidí je dnes mnoho a vznikají různé občanské iniciativy, které se snaží proti zaváděným opatřením bojovat a na jejich nedostatky upozorňovat.



"Stále jsem nepochopil, jak mohlo MZ nastavit podmínky screeningového testování žáků na začátku školního roku 2021/2022 tak, jak je od 1. září nastavilo. Očkovaní, ač se mohou nakazit a virus přenášet, nebyli testováni. Stejným způsobem nebyli např. nijak monitorováni ani ti, kteří covid-19 již prodělali či test absolvovali dříve ve veřejných testovacích místech. Myslím si, že již dávno všichni víme, že „covidová bezinfekčnost“ neexistuje!"

Bohužel si toho někteří naši odborníci zatím buď nevšimli, nebo tuto skutečnost záměrně ignorují. K nesmyslnému zákazu zpěvu netestovaným žákům a některým dalším diskriminačním (až segregačním) součástem mimořádného opatření MZ se mi ani nechce vyjadřovat…

Vidíte nějaký zásadní posun v jednání zástupců škol s Ministerstvem školství? Je podle Vás šance na zásadní změny?

Bohužel si myslím, že je vše pouze v rukou MZ, které nařízení vydává. MŠMT tato nařízení pouze akceptuje, přejímá a v případě jakékoliv kritiky se odvolává na rozhodnutí MZ.

Pro mnohé rodiče, kteří s aktuální situací nesouhlasí, je to skvělá příležitost pro reformu celého školního systému a založení Komunitních škol, které budou fungovat na jiných principech. Co si o vzniku Komunitních škol myslíte? Mají v moderním světě místo?

Se vznikem komunitních škol samozřejmě souhlasím. Své místo ve vzdělávání určitě mají a jsou vedle alternativních škol další možností vzdělávání dětí. Jako ředitel běžné základní školy se však v naší škole snažím spoluvytvářet pozitivní klima, stanovovat nediskriminační podmínky provozu školy a zavádět nové výukové metody s cílem, aby byli v naší škole žáci spokojeni a k odchodům do jiných škol či do komunitního vzdělávání nedocházelo.

Obrátili se na Vás ředitelé jiných škol, aby se poradili jak postupovat v případě, že by se chtěli dát stejnou cestou jako vy?

Z ředitelů škol se mnou nikdo nekomunikuje. Ozývají se však lidé z různých koutů naší republiky a vyjadřují mi podporu.

Jak začal na Vaší škole nový školní rok? Jaká opatření aktuálně dodržujete a snaží se Vám Ministerstvo školství jak se říká " házet klacky pod nohy"?

Nový školní rok jsme zahájili bez problémů. Všichni žáci, rodiče i zaměstnanci školy vědí o tom, že existuje mimořádné opatření MZ a mohou se jeho ustanoveními řídit. Žáci i zaměstnanci mají ve škole k dispozici ochranné prostředky dýchacích cest a je pouze na nich, zda je budou používat. Ze své zkušenosti vím, že nemohu nošení roušek/respirátorů po žácích vyžadovat, proto tak ani nečiním. Fungujeme opět od září bez jakýchkoliv omezení. Nešli jsme cestou zákazu zpěvu či odlišného přístupu k testovaným a netestovaným žákům. Jediným doporučením pro rodiče je to, aby nám nemocné žáky do školy neposílali…

Pan Semecký byl kvůli svým postojům odvolán a v současnosti zakládá vlastní školu, nebojíte se, že se může něco podobného stát i Vám?

S panem Semeckým jsem v kontaktu a velmi si vážím toho, kolik své energie vložil do vzniku komunitních škol v rámci celé republiky. Odchod z běžné školy do školy komunitní však není řešením pro všechny žáky. Nad tím, jestli budu či nebudu odvolán, nepřemýšlím. Nejsem politik. Jsem rodič tří dětí, učitel a momentálně i ředitel školy, který postupuje na základě svého přesvědčení. Nemám případně problém vystoupit z nefunkčního systému našeho školství v případě, že budu nějakým způsobem v budoucnosti nucen dodržovat nezákonná diskriminační opatření, která nedávají smysl, narušují pozitivní klima ve škole, důvěru mezi školou, žáky a rodiči a nemají oporu v zákonech naší země.



Autor: Hana Něničková
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » sob 23. říj 2021 21:08:21

https://www.youtube.com/watch?v=xTJFZVD ... 9filosofie

Velký reset - Ekonomika a společnost - 02 Vize 2030
3 897 zhlédnutí17. 4. 2021

https://finex.cz/probehne-velky-ekonomi ... tocomplete
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » sob 23. říj 2021 21:28:27

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » sob 23. říj 2021 21:37:26

Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » ned 24. říj 2021 10:02:26

Covid Teror sílí a bude sítit:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ocko ... lic-178516

Očkovat se kvůli placeným testům? Raději omezím aktivity, zní z ulic
KRISTÝNA FÉROVÁ, DÁVID PÁSZTOR

Foto: SZ Michal Šula
Část lidí se nenechá očkovat ani v případě, že si testy budou muset hradit sami.

21. 10. 19:31
Redaktoři Seznam Zpráv zjišťovali, zda se neočkovaní lidé budou chodit testovat, i když za to musejí od listopadu zaplatit. A zda zpoplatnění ovlivnilo jejich postoj k vakcíně proti covidu-19.

Článek
Před testovacím centrem Bohéma v Brně postává malý hlouček lidí, mezi nimi i třicetiletá Kateřina s deštníkem v ruce. Za chvilku má jít na PCR test, její poslední zdarma. Kateřina teď váhá, zda se nechat očkovat, nebo ne.

„Covid jsem prodělala, potvrzení o nemoci už mi sice neplatí, ale nedávno jsem si byla změřit protilátky a mám je stále dost vysoké. Asi zatím testy budu platit a uvidím časem,“ říká.

Platit ale odmítá šestadvacetiletý Tomáš Juchelka, přesto očkování vylučuje „Jsem smířený s tím, že omezím návštěvy restaurací, divadel nebo i cesty do zahraničí,“ říká na odchodu z testovacího centra. Ve vakcinaci spatřuje jen jedinou výhodu – že nakažený pak bude mít pravděpodobně lehčí průběh onemocnění. „Očkovaní mohou přece ale i tak nemoc roznášet. Pořád musí nosit respirátor a dodržovat další opatření stejně jako já. Nevidím v tom prostě moc výhod.“


Jak bude? Aktuální předpověď počasí najdete přímo ve vyhledávání od Seznamu
TIP OD SEZNAMU
S očkováním váhá i devatenáctiletý student Jakub. Zatím se vakcíně vyhýbal, protože se bál možných nežádoucích účinků. Navíc nepatří k žádné rizikové skupině, proto nepovažuje očkování za nutné. Za testy se mu ale platit nechce. „Nechci omezovat návštěvy bazénů nebo restaurací, ale odmítám dávat za testy všechny své peníze z brigád. Kvůli tomu na ně opravdu nechodím,“ říká.

O zpoplatnění testů od 1. listopadu rozhodla ve středu vláda. Testy nařízené lékařem nebo hygienou zůstanou bezplatné i nadále. Platit za test nebudou muset ani lidé očkovaní alespoň jednou dávkou vakcíny, mladší 18 let nebo ti, kteří se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat. Zároveň se také zkrátí doba platnosti testů – PCR bude platit místo týdnu jen tři dny a antigenní místo 72 hodin pouze jeden den.

Nová opatření mají motivovat lidi k očkování. Proočkovanost je totiž v Česku v porovnání s jinými státy stále nízká a epidemie znovu nabírá na síle. Aktuálně má dokončené očkování přes šest milionů lidí.

Pevná ve svém přesvědčení neočkovat se je i mladá maminka Michaela, která jde se svým synem z testování u obchodního centra Nový Smíchov. „Když to bude nutné, budu se testovat i dál, jinak se ale budu snažit omezit aktivity, které testování vyžadují. Třeba návštěvy restaurací oželím, to pro mě není tak důležité. Očkovat se kvůli tomu určitě nebudu.“

Někteří pak spoléhají na to, že kontrola v hospodách ve výsledku nebude tak přísná, jak si vláda slibuje. Nově by měla potvrzení o bezinfekčnosti kontrolovat obsluha. „Do mého zdravotního stavu nikomu nic není. Pochybuju, že to budou u nás v hospodě kontrolovat. Nejsou blbý, vždyť by jim tam pak nikdo nechodil,“ říká muž.


Nová opatření, nové pokuty. Na kolik vás přijde špatně nasazený respirátor?
21. 10. 7:43
Třicetiletá Anna je pak zástupkyní té skupiny, která je ochotna si za test zaplatit, ale očkovat se nebude. Negativní test po ní chce zaměstnavatel. „Placené testy pro mě absolutně nejsou motivací k očkování,“ zdůrazňuje žena.

A dostatečnou motivací to není ani pro pětadvacetiletého Vasila. Ten se obyčejně nechodí ani testovat, do testovacího centra na Václavském náměstí zavítal jen z toho důvodu, že mu přišla výzva od hygieny. „Měl jsem rizikový kontakt, tak musím. Pokud by bylo v budoucnu opět třeba se otestovat, tak půjdu. Očkovat se nechci.“

Před Fakultní nemocnicí u svaté Anny sdílí svůj pohled na věc ještě očkovaná studentka. Na testy chodí, i když nemusí. „Chodím z toho důvodu, že oba mí rodiče jsou v rizikové skupině. Nerada bych je ohrozila,“ uvádí s tím, že je proto ochotna za ně i platit.

Za PCR test lidé od listopadu zaplatí až 814 korun, za antigenní maximálně 201 korun. Podle mluvčího Ministerstva zdravotnictví Daniela Köppla se budou uznávat i samotesty, uvedl to dnes pro Radiožurnál. Od 25. října se také opět zavádí povinnost nošení respirátorů na pracovištích.


Diskuze
2413
SDÍLEJTE ČLÁNEK
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » ned 24. říj 2021 10:17:53

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-ho ... .seznam.cz

Česko najíždí na rakouský model. Hospody nebudou pro každého
FILIP HORÁČEK, ČTK

Foto: hedgehog94, Shutterstock.com
Restauratéři nebo kontroloři očkování? Po dnešním rozhodnutí vlády zřejmě obojí.

20. 10. 15:17
Vláda schválila zpřísnění podmínek pro restaurace, provozovatelé musejí vyžadovat doklad o bezinfekčnosti. Češi opět omezí návštěvy, bojí se gastronomové.

Článek
Restauratéři budou muset od 1. listopadu kontrolovat doklad o bezinfekčnosti hostů starších 12 let. Nebudou ovšem zodpovídat za správnost dokladu, to zůstane na zákazníkovi. Nové opatření schválila na mimořádném jednání vláda.

Vláda tak potvrdila opatření, o kterých diskutoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se zástupci restauratérů.

V případě venkovských hospod bude podle garanta projektu Moje restaurace za Asociaci malých a středních podniků Luboše Kastnera možné, aby si provozovatel zavedl seznam stálých hostů s uvedením platnosti jejich očkovacího certifikátu a nebudou se muset prokazovat při každé návštěvě.


Lázně s unikátním výhledem jen kousek od českých hranic. Tohle musíte vidět
SEZNAM BRAND STUDIO
U hostů, kteří se dokladem o dokončeném očkování, prodělané nemoci covid-19 nebo negativním testu prokáží digitálním certifikátem v mobilní aplikaci, bude podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka vše jasné. U zákazníků, kteří aplikaci nepoužívají, nemají takzvaný chytrý telefon nebo v případě cizinců, personál podle Stárka hosty k prokázání dokladu vyzve, ale nemůže ručit za jeho správnost.

Podle Vojtěcha nebude muset kontrola proběhnout hned u vchodu, bude to stačit ve chvíli, kdy se hosté usadí.


Kontroly hostů? Vojtěch vytahuje staré nápady bez konzultací, říká restauratér
16. 10. 16:51
„Na jednu stranu jsme s tím s ohledem na vývoj počtu nakažených počítali. V Německu už to striktně vyžadují. Na druhou stranu nevím, zda máme kompetenci to po lidech chtít,“ řekl redakci SZ Byznys manažer Potrefené Husy Jan Boroš.

Podle něj by bylo mnohem lepší, aby kontroly prováděla policie nebo úředníci, kteří by mohli rovnou hosty pokutovat.

„Lustrovat lidi se nám nechce. Navíc to vstupuje do vztahu s hostem, pro nás je jakákoliv represe špatně,“ dodal s tím, že to určitě povede k dalšímu poklesu návštěvnosti. Ta už však klesá kvůli stoupajícímu počtu nakažených. „Večerní byznys je už nějakých deset dní slabší,“ popsal Boroš s tím, že další rána přichází v době, kdy se sektor pohostinství časově přiblížil ekonomicky zajímavému období.

„Návštěvnost neklesá, jsme zatím stále na stejných číslech. Ale stoprocentně kvůli takovému nařízení dál počet hostů klesne,“ říká Václav Schejbal, majitel plzeňského Bistra v Riegrovce.

Obává se také technických nejasností kolem nové povinnosti. Část jeho obav pak souvisí s nedostatkem personálu, který obor trápí. „Podle mě 90 procent našich klientů už má covid pas. Nedělá mi problémy hosty slušně požádat. Ale nerozumím tomu, jestli bychom si měli kvůli tomu pořizovat čtečky QR kódů a aplikace a také jestli bychom museli vést nějakou evidenci hostů,“ dodal.

Podle Kastnera nebude potřeba mít navíc žádné čtečky, stačí zkontrolovat, že covid pas svítí zeleně.

V principu však dosluhující vláda protlačila stejný návrh jako v první půli letošního roku. Tehdy jej cupovali právníci, kteří argumentovali tím, že restauratéři ke kontrolám nejsou kompetentní. Nyní má opatření údajně podporu Legislativní rady vlády.

Blíží se doba garážová
Vláda také zkrátila platnosti antigenních a PCR testů. Ministerstvo zdravotnictví dříve uvedlo, že antigenní test by místo 72 hodin měl platit jeden den, platnost PCR testu plánovalo zkrátit ze sedmi na tři dny.


Restaurace potřebují lidi v kancelářích. Firmy ale mají jiné plány
15. 8. 20:35
Restauratéři podle Kastnera Vojtěchovi sdělili požadavek, aby laboratorní testy byly i nadále hrazeny ze zdravotního pojištění. Opačný případ by vedl k situaci, že lidé se budou sdružovat nekontrolovaně například v garážích. Vojtěch sice podle Kastnera vyslovil pochopení pro tento požadavek, ale příslib zachování současného stavu od něj zástupci gastronomického odvětví nedostali. A později Vojtěch na tiskové konferenci oznámil, že testy si budou platit všichni Češi starší 18 let.

Zavedení opatření, které povede ke snížení návštěvnosti stravovacích provozů, by měla vláda podle Stárka podnikatelům kompenzovat. Ti jsou podle něj po dlouhotrvajícím období protiepidemických restrikcí ekonomicky vyčerpaní. Tržby se podle něj pohybují kolem 50 procent stavu před koronavirem. Vhodné by bylo podle Stárka zařazení restauratérů – za určitých podmínek – do programu na podporu zaměstnanosti Antivirus, který kabinet plánuje uplatnit u automobilových firem.

Vláda by také podle Stárka měla upustit od omezení počtu hostů v gastronomických zařízeních. Zákazníci musejí být od sebe minimálně 1,5 metru, u stolu může sedět nejvýše šest lidí. Pokud bude personál bezinfekčnost hostů kontrolovat, nejsou takové restrikce podle něj namístě. Ministerstvo zdravotnictví ale podle něj uvedlo, že plánuje stávající režimová opatření zachovat. „Uvidíme po tiskové konferenci vlády,“ dodal Stárek.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » ned 24. říj 2021 10:27:27

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/strm ... _id=178237

Klíč k řešení všeho je podle příštího ministra zdravotnictví v povinném očkování?

ZprávyPodcastyPtám se jáMožný příští ministr: Máme tři cíle při boji s covidem. Klíč k nim je jeden
Možný příští ministr: Máme tři cíle při boji s covidem. Klíč k nim je jeden
MARIE BASTLOVÁ

Foto: David Neff, Seznam Zprávy
Hostem Ptám se já byl poslanec TOP 09 Vlastimil Válek.

19. 10. 13:15
AKTUALIZOVÁNO •
19. 10. 16:01
Článek

Zatímco počty nakažených rostou, Česko teprve sestavuje novou vládu a s ní se chystá i výměna v čele resortu zdravotnictví. Do jaké situace nový ministr vstoupí?

Hostem Ptám se já byl místopředseda TOP 09 a adept koalice SPOLU na post ministra zdravotnictví Vlastimil Válek.

Počty nakažených výrazně stoupaly už minulý týden. Za pondělí pak prudce poskočily a testy odhalily 2 521 nakažených. V nemocnicích je aktuálně 544 pacientů, což je o stovku víc než před víkendem. Nejzasaženější je aktuálně okres Ostrava-město, kde je přes 260 nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden. Hranici 200 překonaly i další tři okresy a jeden je těsně pod ní. Podrobnosti čtěte ZDE.


Lázně s unikátním výhledem jen kousek od českých hranic. Tohle musíte vidět
SEZNAM BRAND STUDIO
Hranici 200 nakažených za týden při přepočtu na 100 tisíc obyvatel o víkendu označila Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) za tu, kdy by se mělo začít testovat ve firmách.

V pěti krajích a v Praze už tento údaj překročil hranici 100, což je meta, při níž by se podle dřívějších tabulek Ministerstva zdravotnictví zavíraly například obchody (s výjimkou potravin či drogérie) a byl by možný prodej jen formou výdeje objednaného zboží.


Prudký nárůst nakažených i hospitalizovaných. Tři kroky, jak vývoj zvrátit
19. 10. 10:02
To vše v době, kdy měla vláda jednat o zkrácení karantény, zkrácení platnosti testů a omezení jejich proplácení. Jednání ale odložila s tím, že nemá stanovisko zástupců příští vlády.

„Kabinet nic nedělá od srpna. Do voleb jsem se domníval, že se opatření nezaváděli kvůli nim. Teď se domnívám, že je to proto, že vláda nemá žádného odborníka, který by byl schopen dávat stanoviska a doporučení. Totálně rezignovali na řízení epidemie, kašlou na to a chtějí nám – budoucí vládě – asi předat zdravotnictví v tom nejhorším stavu,“ komentoval situaci Válek s tím, že ho vláda „tahá do debaty s politiky ANO, nikoliv s odborníky.“

Na slova Andreje Babiše, který údajně v nadsázce řekl, že by Vlastimil Válek mohl od Adama Vojtěcha převzít ministerstvo už od 1. listopadu, pak odvětil, že si takovou spolupráci nedokáže vůbec představit: „Ve vládě s estébákem bych nikdy neseděl.“

A jaké řešení by měl nástupce současného ministra přijmout v případě, že počty případů dál dramaticky porostou? „Lockdown už není možné opakovat. Zejména takto tvrdý a dlouhý, jako jsme zažili,“ popisoval Válek s tím, že opatření by se měla řešit spíše lokálně na základě rozhodnutí epidemiologů a krajských hygien. „Ne plošné ozáření země, ale gama nůž,“ vysvětloval a dodal, že je také nutné klást důraz na testování ve firmách, zdravotnických zařízeních i domovech seniorů.

Válek přesto tvrdí, že pořád vidí jako nejslibnější řešení situace zvýšení proočkovanosti. „Jsou jasné tři cíle. První je co nejméně dalších úmrtí na covid. Druhý – co nejméně lidí na JIP a třetí pak co nejméně hospitalizovaných. A všech se dá dosáhnout hlavně vakcinací,“ řekl s tím, že je fatální selhání, že ani jeden ze slibů vlády o míře proočkovanosti se nepodařilo splnit.

Jak vážná je epidemická situace? A uvědomují si zástupci koalic plánující sestavení nové vlády vážnost situace? Jaké by měly být první kroky budoucího ministra?
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » ned 24. říj 2021 11:31:10

https://zlatyspendlik.cz/zazvonil-zvone ... -je-konec/

Originální dokument ke stažení v pdf.

Zdroj: https://blog.aktualne.cz/blogy/jana-ham ... emid=40922

Zazvonil zvonec…a očkovacím covidpohádkám je konec
Jana Zwyrtek Hamplová
04. 10. 2021 | 05:00
Přečteno 43017 krát
Podvedení očkovaní a diskriminovaní neočkovaní by si dnes měli podat ruce a žádat satisfakci.
Vakcíny proti onemocnění virem SARS-COV2 chrání jen před těžším průběhem nemoci,a to ještě ne vždy. Naopak – někomu mohou i uškodit. Tečka. To “jen” myslím samozřejmě v porovnání se sliby, které padaly, a pokud tento efekt skutečně má, má v medicíně svůj význam. Ten je ale v tuto chvíli neskutečně přeceňován, a těch lží kolem vakcinace bylo a je celosvětově zneužíváno k obrovským obchodům a k politice.

Covid je zkrátka další nepříjemné virové onemocnění podobné chřipce, s tou výjimkou, že někdy má těžší průběh ohledně dýchacích cest (a měl by být proto zavčas léčen!), a někdy si jeho prodělání, narozdíl od chřipky, ani nevšimnete. Celá covid hysterie a znásilňování všeho včetně medicíny, práva a zdravého rozumu, dostává tak vážné, a už nijak neoddiskutovatelné, trhliny, až se člověk diví, že všichni ti hlasatelé mrazáků a lží o vakcínách ještě nezalezli hluboko pod zem. Ani je to nenapadne, a valí na nás další opatření (!!!), nakupují vakcíny pro děti (!!!), a dělají z nás, omlouvám se za ten výraz, dál nevzdělané pitomce.

Nevšimli si, že zkrátka zazvonil zvonec, a lžím o ochraně očkováním před virem SARS-COV2, je konec.

Už je totiž více než jasné, že:

1. Očkování chrání (snad!) jen před těžším průběhem nemoci, a to ještě ne vždy. Cca 20% dnes hospitalizovaných je očkovaných
2. Očkovaný může onemocnět opět – stejně jako neočkovaný.
3. Očkovaný může být nositel viru – stejně jako neočkovaný.

Není tedy absolutně žádný medicínský důvod očkované a neočkované jakkoli odlišovat, jsou na tom, pokud jde o pohyb v jakémkoli prostoru a testování, úplně stejně. Tedy jakékoli bonusy pro očkované jsou dnes jen protekční opatření, aby se ospravedlnil tlak na očkování, od kterého se slibovalo v kampani Tečka nemožné, a kde šlo zejména o to lidi přemluvit, aby se experimentální látkou očkovat vůbec dali – a kteří by dnes právem protestovali, kdeže ty výhody jsou. V překladu – lhalo se, jak když tiskne, aby se lidi na ta nádraží a do obchodních center nahnali, a to bez ohledu na to, že nic ze slibovaného neměl nikdo na papíře.

Trvající tlak na očkování v těchto dnech pak už nemá vůbec žádnou medicínskou logiku (o právu radši nemluvit!!!!), protože pokud lidé očkovaní nejsou, je to jen jejich věc bez jakéhokoli dopadu na okolí. Riskují pouze sami – eventuální těžší průběh své nemoci. Nic víc, nic míň. Podobně, jako když vlezou do lesa bez očkování proti klíšťatům. Mají na to právo, a nikdo jim ten les nemůže zakázat. Jak se na tyto věci nátlaku a segregace a podmiňování zaměstnání testy a očkováním dívá právo, tak to raději nezmiňovat – to by už museli někoho zavřít, jak se tu s právem zachází.

Po roce a půl také docházejí firmy k tomu, že důležitý je lék, a vrací se dokonce k Ivermectinu, kterému doposud kladli všichni mocní překážky. Tedy děje se to, co umlčovaní a znevažovaní odborníci říkali dávno – že je třeba covid léčit, ne zavírat lidi doma naopak bez jakékoli léčby.

Co dalšího je nového…. Řada očkovaných má po očkování problémy, s nimiž se obracejí na lékaře i na nás právníky. Co k tomu říct – podepsali, že ti, kdo jim látku aplikují, nejsou odpovědni. Je to asi tak, jako by vám dal automechanik podepsat papír, že vám sice seřídil v autě brzdy, ale že neodpovídá za to, když nebudou fungovat. To by mu jistě každý hodil na hlavu. Totéž u experimentální vakcíny ovšem lidé podepsali s důvěrou v slibované. Někdo jim ovšem zapomněl říct, že tu nejde o očkování, jaké znají z dětství… Ale že jde jen o takový celosvětový pokus. Který může, ale nemusí vyjít. A on nevyšel. Očkovaní opět nemocní, a ať o tom ví nebo neví, mohou vir dál roznášet. Zvyšuje se počet vakcín, aniž se ví, zda to je ta správná cesta. Pořád totiž nevíme, co ty látky udělají s naším tělem v dalších letech, pokud ne hned. Tedy stát uvrhl očkované svými sliby jistoty do nejistoty.

Vzpomínáte na slova ministra Blatného z jara tohoto roku, že očkovaní už nikdy neonemocní, a nikoho nenakazí? A ministra Vojtěcha, že nikdy nebudeme očkovat děti? A jak se nyní odpovědní radí, jak ty děti ještě více děsit? Najděte si ty titulky plné lží. Myslíte, že dnes mluví pravdu? A z čeho to dovozujete? Nastal zkrátka čas na to, abychom řekli očkovaní i neočkovaní ruku v ruce – vážení, to my už vám NIKDY nebudeme věřit. Mluvte si, co chcete. My chceme slyšet, jak se věci mají doopravdy.

Ale bude to asi problém. Mé obsáhlé žádosti o informace zůstaly bez odpovědi. To udělat nějaký starosta, už po něm jdou… Ministerstvo zdravotnictví mne požádalo o tři tisíce za to, že mi musí udělat kopie. Zaplatila jsem. Pravda za tři tisíce – slušná cena, ne? Jenže – poskytnou vše? Nevím. Zatím stále nic.

Zkrátka očkovaní byli hrubě podvedeni, neočkovaní byli a jsou protiústavně diskriminováni. Segregace zdravých lidí se stala běžnou. Padla ochrana důvěrnosti informací o zdravotním stavu. Stálo to celé miliardy, a zneužívalo se u toho funkcí. Odmítáním myšlenky léčby zemřelo zbytečně mnoho lidí. A dopady očkování jsou ještě hrozivou neznámou.

Znásilňovala a nadále se znásilňuje medicína, právo, vůle lidí i logika. O pravdě nemluvě. Zdraví lidé se pronásledují prostřednictvím nedůvodných testů.

Někdo by měl dokázat zatáhnout za záchranou brzdu. To, že kolem “blbne” svět, by nemělo být pro naši zemi důvod “blbnout” taky. Buďme první osvícení a moudří. Povolejme umlčované odborníky, a začněme konečně myslet na lidi, a hlavně na děti. Hlavou – pokud možno.

Začněme zavčas léčit nemocné (a nehovořím jen o covidu!), očkujme individuálně a opatrně (tedy nikoli plošně), a vynechejme z toho za tohoto stavu vakcíny zcela děti. Chtějme už od firem ne roušky a nespolehlivé vakcíny a tisíce testů na zdravé lidi, ale spolehlivé léky, podporujme vitamínovou prevenci, sport… Přestaňme občany své země děsit a vydírat. Není to hodno civilizované evropské země. Pokud jí jsme. Začněme žít jako před covidem, bohatší o tuto šílenou zkušenost vlády novinových titulků. Zvládali jsme ale chřipkové epidemie, i milion nemocných, tak zvládneme i covid. Se sarkasmem dodávám – firmy už snad mají vyděláno, tak by konečně mohly pustit na trh pořádný lék jen pro opravdu nemocné.

A opusťme plošnou vakcinaci, která nefunguje, a jejíž dopady jsou v dlouhodobém horizontu nejisté. Postačí, když přestanete podepisovat ty “opravené brzdy, za které nikdo nenese odpovědnost”.

PS:
Za chvíli máme volby. Téma pandemický zákon, stav pandemické pohotovosti a vyvození odpovědnosti za to všechno abyste pohledali. Proto jsem ráda, že existuje silná skupina odborníků mimo politiku, která už více jak rok funguje, sílí a mobilizuje lidi, a která začne po volbách tlačit na ty zvolené, aby se tady těm neuvěřitelným věcem udělal konec. Co to znamená? Aby se ihned zrušil stav pandemické pohotovosti, protože tu žádná pandemie dávno není. Aby se ihned zrušil pandemický zákon, kterého se hrubě zneuživá k potlačování ústavních práv a svobod. Aby se zveřejnilo vše, co se tají. Aby se skončilo se segregací a karanténami ve školách a všude. Abybychom odložili ponižující roušky. A tak dále.

A pokud se mne ptáte, koho máte volit, pak tak, abychom měli ve sněmovně pro zastavení covid diktatury, i kdyby to muselo být tlakem zvenčí, spojence. I menšinová skupina poslanců, kteří ví, co chtějí, a “nedají pokoj, dokud to nedostanou”, může dosáhnout mnoho – zvláště bude-li mít k dispozici naše týmy odborníků (Zdravé fórum), a masovou podporu lidí (Zlatý špendlík).

Máme to v rukou. Vyveďme ty odpovědné z omylu, že oni mají v rukou nás. Medicína i právo jsou dnes na naší straně.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. říj 2021 20:32:45

Ahoj

Už i seznam přiznává, že tu něco hodně smrdí:

https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... .seznam.cz

Uniklé smlouvy Pfizeru budí rozruch
Dnes 14:30
Martin Dohnal , Právo
Společnost Pfizer čelí nové vlně kritiky poté, co americká organizace na ochranu spotřebitele Public Citizen zveřejnila uniklé smlouvy o dodávkách vakcín proti covidu-19, které firma uzavřela s několika státy.

Logo firmy Pfizer na budově jejích laboratoří v Paříži. Ilustrační foto
Logo firmy Pfizer na budově jejích laboratoří v Paříži. Ilustrační foto
Foto: Profimedia.cz
Zejména některé chudší země v nich musely souhlasit s tvrdými podmínkami.

Není přitom zcela jasné, zda jdou požadavky Pfizeru dál než u ostatních výrobců vakcín, nebo zda měl americký farmaceutický gigant spíše smůlu, že unikly právě jeho nezačerněné dokumenty.

Public Citizen ke své říjnové zprávě připojila kontrakty Pfizeru s Evropskou komisí, USA, Británií, Albánií, Brazílií, Kolumbií, Chile, Dominikánskou republikou a Peru.

Třetí dávka od Pfizeru zvyšuje ochranu na 95,6 procenta, ukázala studie
Svět
Třetí dávka od Pfizeru zvyšuje ochranu na 95,6 procenta, ukázala studie
Některé z těchto dokumentů na veřejnost unikly už dříve a v některých případech jde o návrhy, nikoliv o konečné verze.

Strany souhlasí, že existence arbitráže zůstane tajná
ujednání v uniklé smlouvě
Přesto jde o ojedinělý pohled na nezredigované dokumenty, jejichž detaily jinak s odvoláním na obchodní tajemství zůstávají tajné.

Hradba mlčení
Pozoruhodné například je, že některé smlouvy umožňují firmě měnit termíny dodávek bez jakékoliv penalizace, a například v dohodě s Brazílií a Kolumbií se přímo stanoví, že státy „budou souhlasit s jakoukoliv revizí“, podotýká zpráva.

„Smlouvy důsledně staví zájmy Pfizeru nad zájmy veřejného zdraví,“ řekl deníku The Washington Post (WP) Zain Rizvi, jeden z autorů zprávy. Smlouvy se liší, některé podmínky se však opakují.

Například závazek mlčenlivosti o detailech ujednání, který Pfizer hájí jako běžný „standard obchodních smluv“.

Počty nakažených v Británii rostou. Moc spoléháme na AstruZeneku, vysvětlují epidemiologové
Zahraniční
Počty nakažených v Británii rostou. Moc spoléháme na AstruZeneku, vysvětlují epidemiologové
Z dokumentů mimo jiné vyplývá, že například případný spor mezi britskou vládou by nerozhodovaly veřejně britské soudy, ale v tajnosti tříčlenná arbitrážní komise řídící se mezinárodním obchodním právem.

„Strany souhlasí, že existence arbitráže zůstane tajná,“ píše se mj. v uniklé smlouvě.

K řešení sporů arbitráží řídících se newyorským právem se pak podle dokumentů zavázaly mj. Brazílie, Chile, Dominikánská republika, Kolumbie, Peru.

V případě sporu s EU by však věc řešily soudy řídící se belgickým právem, vyplývá z loňské smlouvy.

Požadavky Pfizeru a jeho partnerské firmy BioNTech na mlčenlivost šly v některých případech „mnohem dál“, než tomu bylo u ostatních výrobců vakcín, konstatovala už počátkem roku nevládní organizace Transparency International (TI).

Studie: Účinnost Pfizeru proti nákaze prudce klesá
Koronavirus
Studie: Účinnost Pfizeru proti nákaze prudce klesá
Takové tvrzení je ale těžké spolehlivě ověřit, neboť utajovaných detailů jiných obchodních kontraktů uniklo dosud jen velmi málo.

Ze 73 smluv, které dosud Pfizer po světě s vládami uzavřel, bylo každopádně oficiálně zveřejněno jen pět, a to se značným množstvím začerněného textu, konstatovala TI.

Dát do zástavy Grand Canyon
Značný rozruch vyvolala i opakující se klauzule, která některé státy zbavuje „imunity proti předběžnému zabavení jejich aktiv“ jako záruku, že vlády uhradí své závazky.

„Je to skoro, jako kdyby společnost žádala po Spojených státech, aby daly do zástavy Grand Canyon,“ podivoval se podle WP Lawrence Gostin, expert na zdravotnické právo z Georgetownské univerzity.

Pfizer: Vakcína je bezpečná a účinná pro děti od pěti let
Koronavirus
Pfizer: Vakcína je bezpečná a účinná pro děti od pěti let
Požadavek se týkal Brazílie, Dominikánské republiky, Chile či Kolumbie.

Zabavení části Amazonského pralesa či pokladů předkolumbovského umění ale podle ujištění Pfizeru nehrozí.

„V rámci dvoustranných jednání nemá společnost Pfizer v úmyslu zasahovat do diplomatických, vojenských nebo kulturně významných aktiv jakékoliv země.“
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. říj 2021 20:49:57

Ahoj
5 párů StarDance asi dotančilo společně s Trávníčkem.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hvez ... .seznam.cz
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. říj 2021 20:56:02

Vojtěch a novináři všech zemí odstartovali další covidový podzim:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ocim ... .seznam.cz
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. říj 2021 21:13:40

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-o ... .seznam.cz

Z diskuse pod článkem:
Thomas König
To odkud čerpáte informace, jsou jako tyto?

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vo ... h-40376063

Skutečnost.

Tak dnešní statistiky za poslední týden nám ukazují, že zemřelo více očkovaných než neočkovaných. 38 očkovaných a 34 neočkovaných, pro inženýry a jiné vzdělance je to 52,78%, takže zemřelo více očkovaných než neočkovaných, co nám to tady pořád věšíte bulíky? proč tahle informace není na NOvě, Primě, nebo státní televizi, nechci platit poplatky státní komunistické tv.

https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 28. říj 2021 8:37:14

Ahoj

Celá tahle covidová aféra sleduje podle mne hned několik cílů.

Vedle hospodářské likvidace národních států a fyzické likvidace slabších (hlavně starších důchodových) jedinců je pravděpodobně hlavním cílem této akce rozhádání obyvatelstva a jeho rozdělení na dvě znepřátelené části (očkovanou a neočkovanou). Nenávist mezi těmito skupinami lidí se bude pravděpodobně v nastalé době úmyslně stupňovat.

Hezky o tomto motivu dění ve světě mluví ve svém videu Barbora Englischová:
https://www.youtube.com/watch?v=n3rWlto ... chov%C3%A1
JAK TVOŘIT PROSPĚŠNOU ENERGII A VRÁTIT SE K SOBĚ SAMA

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 01. lis 2021 19:35:10

Odkaz na videozáznam, který nejde v prohledávačích vystopovat, takté přikládám, nejde stáhnout a na videu je po celou dobu statický obrázek planety a "kulovir".
https://rumble.com/voj3i7-praktick-nvod ... odoby.html

Praktický návod na překlenutí korodoby
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 01. lis 2021 19:39:48

https://www.youtube.com/watch?v=D6_P-IG ... =GoschaTV1

JAK BÝT ŠŤASTNÝ a co nás učí tahle doba?! - Petr Velechovský (Gošárna 25, 22. 10. 2021)
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. lis 2021 15:56:01

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/novy ... .seznam.cz

Jak zpomalit epidemii covidu? Nový návrh nepotěší očkované lidi


https://otevrisvoumysl.cz/rozbor-krve-o ... zM_g7ruOrM

Rozbor krve očkovaných – MUDr. Monika Waksmundská, Radek Pech, Host vysílání ČK (114.), 3.11.2021
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. lis 2021 15:59:12

https://www.svedomi-naroda.cz/2021/10/2 ... kRcxxCiYMw

Rozhovor s RNDr. Tomášem Fürstem, PhD., matematikem a datovým analytikem


https://cz24.news/1-000-pravniku-a-10-0 ... dDrUAIQHAA

1 000 PRÁVNÍKŮ A 10 000 LÉKAŘŮ PODALO ŽALOBU ZA PORUŠENÍ NORIMBERSKÉHO KODEXU
29. října 2021 v Hlavní, Komentáře, Politika & Lid. práva, Svět, ZDRAVÍ & COVID
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » pon 08. lis 2021 16:04:09

https://cz24.news/1-000-pravniku-a-10-0 ... dDrUAIQHAA

1 000 PRÁVNÍKŮ A 10 000 LÉKAŘŮ PODALO ŽALOBU ZA PORUŠENÍ NORIMBERSKÉHO KODEXU
29. října 2021 v Hlavní, Komentáře, Politika & Lid. práva, Svět, ZDRAVÍ & COVID
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 11. lis 2021 10:52:02

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zp ... .seznam.cz

Zpřísněná opatření: Neočkovaným se ještě víc zkomplikuje život
Dnes 10:16
Novinky
Vláda bude rozhodovat o omezení přístupu do restaurací a stadionů jen pro očkované a ty, kdo covid-19 prodělali. Podle informací Novinek se na tom ve středu shodla vládní Rada pro zdravotní rizika. Opatření, pokud je schválí vláda, by měla začít platit na konci listopadu. Uvažuje se také o zavedení povinného očkování zdravotníků a pracovníků sociálních služeb.

Otevření očkovacího centra v OC Smíchov. Vlevo premiér Andrej Babiš, za ním ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Otevření očkovacího centra v OC Smíchov. Vlevo premiér Andrej Babiš, za ním ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
Foto: Milan Malíček, Právo
Premiér Andrej Babiš (ANO) již před jednáním odmítl, že by opatření mohla znamenat uzávěru Česka. Z informací Novinek vyplývá, že se Rada nakonec shodla přistoupit k opatřením například po vzoru Rakouska a německého Berlína, kde lidem již pouze negativní test ke vstupu do veřejných prostor nestačí.

Od konce listopadu by proto neočkovaní měli mít zamezený přístup de facto do všech veřejných prostor vyjma ubytovacích zařízení.

Zatím není jasné, jak se budou aplikovat případné výjimky.

Sám Babiš povahu opatření nechtěl přiblížit, mohou ale podle něj být zásadní. Připomněl, že musí rozhodnout ještě vláda.

Vláda přitvrdí. Zítřejší změny v opatřeních budou zásadní, řekl Babiš
Domácí
Vláda přitvrdí. Zítřejší změny v opatřeních budou zásadní, řekl Babiš
Pokud jde o povinné očkování pracovníků v nemocnicích a dalších lůžkových zařízeních, kteří přicházejí do kontaktu s pacienty, mluví se o tom, že ho premiér podmiňuje předchozím souhlasem Vlastimila Válka (TOP 09), který je pravděpodobným budoucím ministrem zdravotnictví.

Vyjádření Válka Novinky zjišťují.

Bude hůř, vláda musí reagovat, tvrdí MeSES a navrhuje opatření
Koronavirus
Bude hůř, vláda musí reagovat, tvrdí MeSES a navrhuje opatření
O zvýšeném tlaku na neočkované, kteří onemocnění covid-19 prozatím neprodělali, se začalo mluvit se zhoršující se epidemiologickou situací.

Koronavirová epidemie v Česku v posledních týdnech nabírá na síle. Ve středu testy potvrdily 13 502 případů nákazy, což je mezitýdenní nárůst o zhruba 4000. V nemocnicích je podle aktuálních dat 3452 lidí s koronavirovou nákazou, z nich 491 je ve vážném stavu.

Vláda také již ve středu rozhodla o zavedení několika nových opatření proti koronaviru. Od pondělí bude platit povinnost nosit respirátory na vysokých školách během přednášek nad 50 lidí. Od příštího týdne také začne povinné testování pracovníků v nemocnicích a dalších lůžkových zařízeních.

Experti nastupující vládní koalice SPOLU a PirSTAN aktuální vládní opatření ve středu kritizovali. Považují je za nahodilá a nesystémová. Se svými připomínkami chce jejich AntiCovid tým seznámit ministra zdravotnictví v pátek.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Koronavirus

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 11. lis 2021 11:15:11

David Gaydečka to okomentoval(a).
David Gaydečka
6.t 2ggglcpi6stopando8cu v 1h621d:25 ·
Ještě než tu vypukne občanská válka, dovolil jsem si udělat inventuru nejvyššího vývojového stupně člověka HOMO VAXIENS. Doufám, že tím s určitou mírou odlehčím tu situaci těsně před vypuknutím prvních bojů.
Provax - očkovaný a hlasitě to dává na odiv.
Provaxxl - očkovaný, nejenže to hlasitě dává na odiv, ale ráčí k tomu urážet ty, kteří nejsou očkovaní.
Antivax - neočkovaný, nebude se očkovat a nebude a hlasitě to dává na odiv.
Antivaxxl - neočkovaný, taky se nebude a nebude očkovat, a ještě si troufá urážet ty, kteří se nechali očkovat.
Nevax - neočkovaný, do debaty se zapojuje zřídkakdy.
Sorryvax - rád by se očkoval, ale vzhledem k jeho zdravotnímu stavu mu to lékaři nedoporučili.
Anovax - očkovaný, do debaty se taky většinou nezapojuje.
Tyvax - očkovaný, který hlásá „moje očkování chrání tebe, tvoje chrání mě“ a vyzývá druhé, aby se vakcinovali.
Javax - očkovaný, který má obavu primárně o sebe … jestli je někdo další očkovaný, je mu fuk.
Vivax - cítí se vysvobozen a oslavuje, že je očkovaný.
Auvax - bál se vakciny, ale přesto se nechal očkovat
Ovcovax - je očkovaný nebo není očkovaný, ale myslí si, že ten, co to má naopak je hloupá ovce, která podlehla dezinformační kampani.
Fanvax - očkovaný 2 nebo už 3 dávkami s nadšením, chodí se očkovat často a je to fanoušek vakcinace, těší se, že to bude pokračovat furt dokola do konce života.
Euvax - očkovaný, který si myslí, že svým očkováním podpořil Evropskou unii a, kdo je neočkovaný, je proti Evropské unii.
Vaxit - nechce žít ani navštěvovat země, kde je hlavní téma vakcinace.
Govax - očkovaný (výjimečně i neočkovaný), který si přeje, aby očkování vláda nařídila plošně všem.
Freevax - neočkovaný, ale často i očkovaný, který si myslí, že by to vláda měla nechat na lidech, ať se sami rozhodnou, jestli se chtějí či nechtějí chránit.
Latevax - ještě neočkovaný, ale plánuje se očkovat se zpožděním, buď nedávno prodělal covid, nebo to z různých důvodů odkládá.
Helpvax - očkovaný, který se očkoval ze solidarity, aby přispěl ke kolektivní imunitě.
Relaxvax - očkovaný, který se očkoval zejména proto, že nechce při cestování a pohybu zažívat nějaké obstrukce, ale jinak to moc neprožívá.
Fašivax - očkovaný, který by chtěl odebrat právo na lékařskou péči neočkovaným.
EDIT: doplňuji další druhy z diskuze níže:
AntiBabišVax - vše co navrhuje Andrej Babiš, dělá naopak.
Candlevax - očkovaný proti blackoutu.
Novax - neví o tom, že se společnost zabývá očkováním a diskuzí na to téma.
Zerovax - přijde mu téma očkování absurdní a vidí jiná témata jako hodná veřejné diskuze.
Artvax - očkuje se, aby se mohly kulturní akce konat bez omezení.
Gayvax - očkuje se, aby se Metronome Prague i United Islands of Prague a také Krásný ztráty live Všetice mohly konat bez omezení.
Vaxolog - očkovaný i neočkovaný, který se pasoval do role vědce a s nadšením nebo despektem šíří některou jedinou správnou teorii, slova “nevím” nebo “nerozumím” ve slovníku nemívá.
Profivax - ten ktery se musel ockovat povinne kvuli svoji praci, zdravotnici hasici atd.
Jednotlivé skupiny se mohou prolínat. Pokud jste se tu nenašli, můžete doplnit další lidské druhy do komentářů. S pozdravem „RESPEKT LIDI!“ zatím čau.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

PředchozíDalší

Zpět na Péče o tělo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků