Buddhismus - Vadžrajána

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 13:10:43

Jana píše:
Pedrito píše:Řešíme ego. Sebe. Koho asi jiného..


Pedrito, v tomhle okamžiku bych řekla, že ego není třeba vůbec řešit. Je jen iluzí, nepoznáváním, kým skutečně jsme. Iluzi nemusíme řešit, jen je ji třeba prohlédnout a pak už jí nemusíme brát vážně, můžeme ji ignorovat.

Když bych se vrátila do místa největší pokory, kde jsem si uvědomovala, že zajetí tělesnem lze brát smrtelně vážně jako jedinou možnost přežití, tak nemám žádnou radu, snad jen ten nádech a výdech a přežít.

Jinak umřít jako tělo může být nádherně jednoduché, jako u Tvého dědy.

Můj kolega říkává: "Smrt je zdravá".

:)

Ale no jo Jano, ale řekni mi, co jinýho asi řešíme? Absolutno určitě ne. Co, ono potřebuje řešit? Ego řeší, "já" řeší. Chápeš, co chci říct?
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Jana » ned 06. pro 2020 13:18:13

Pedrito píše:Ale no jo Jano, ale řekni mi, co jinýho asi řešíme? Absolutno určitě ne. Co, ono potřebuje řešit? Ego řeší, "já" řeší. Chápeš, co chci říct?


Řekla bych, že nic neřešíme, jsem ráda, že Tě tady potkávám, baví mě číst Tvé postřehy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 13:21:59

Furt říkám, že to je zázrak. Bůh se realizuje, teď jako umělec. Za mnoho kalp, to možná bude jinak, ale myslím že ne. Já "osoba", co má tu čest tu být, z čehohož je paf, tak .... ani nevím co říct..
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Jana » ned 06. pro 2020 14:37:06

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7511
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 16:40:37

Vostál byl asi zabanován. Tak se tu mějte hezky.
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Lída » ned 06. pro 2020 16:54:28

Diskuse se pořád obměňuje, těší mě přečíst si ve zdejší diskusi i Tvé příspěvky, Pedrito.

Kdysi jsme si psali e-maily, vzpomínáš?

:)
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 16:55:41

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 19:21:05

Lída píše:Diskuse se pořád obměňuje, těší mě přečíst si ve zdejší diskusi i Tvé příspěvky, Pedrito.

Kdysi jsme si psali e-maily, vzpomínáš?

:)

Ano, myslím že jsme si psali i o Vostálovi, a vzpomínám i co :D
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Lída » ned 06. pro 2020 19:51:16

Pedrito píše:
Lída píše:Diskuse se pořád obměňuje, těší mě přečíst si ve zdejší diskusi i Tvé příspěvky, Pedrito.

Kdysi jsme si psali e-maily, vzpomínáš?

:)

Ano, myslím že jsme si psali i o Vostálovi...

Čas od té doby hodně pokročil... a tak pozornost už nějaký čas věnuju především tomu, co nám může být hodně nápomocné. Např. poznatkům MUDr. Hawkinse, který vlastní zkušeností opakovaně zjistil, co všechno může vyplynout z pochopení faktu, že jsme aspekty všetvořící Energie.

On sám se díky tomu uzdravil z několika vážných nemocí, které jiní odborníci označili za už nevyléčitelné.

:)
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 16:55:41

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 19:56:50

Pedrito píše:
Lída píše:Diskuse se pořád obměňuje, těší mě přečíst si ve zdejší diskusi i Tvé příspěvky, Pedrito.

Kdysi jsme si psali e-maily, vzpomínáš?

:)

Ano, myslím že jsme si psali i o Vostálovi, a vzpomínám i co :D

Že je to borec. Tenkrát ohledně mozajky. To ještě nebyl na Janu zlej. Dělal si prču z duchovna jako takýho. A my trochu žasli, že je tak nad věcí :D
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Tara » ned 06. pro 2020 20:04:38

Lída píše:
Pedrito píše:
Lída píše:Diskuse se pořád obměňuje, těší mě přečíst si ve zdejší diskusi i Tvé příspěvky, Pedrito.

Kdysi jsme si psali e-maily, vzpomínáš?

:)

Ano, myslím že jsme si psali i o Vostálovi...

Čas od té doby hodně pokročil... a tak pozornost už nějaký čas věnuju především tomu, co nám může být hodně nápomocné. Např. poznatkům MUDr. Hawkinse, který vlastní zkušeností opakovaně zjistil, co všechno může vyplynout z pochopení faktu, že jsme aspekty všetvořící Energie.

On sám se díky tomu uzdravil z několika vážných nemocí, které jiní odborníci označili za už nevyléčitelné.

:)

Lído, do kolika bys tu ještě chtěla být?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2804
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 20:06:11

Lída píše:
Pedrito píše:
Lída píše:Diskuse se pořád obměňuje, těší mě přečíst si ve zdejší diskusi i Tvé příspěvky, Pedrito.

Kdysi jsme si psali e-maily, vzpomínáš?

:)

Ano, myslím že jsme si psali i o Vostálovi...

Čas od té doby hodně pokročil... a tak pozornost už nějaký čas věnuju především tomu, co nám může být hodně nápomocné. Např. poznatkům MUDr. Hawkinse, který vlastní zkušeností opakovaně zjistil, co všechno může vyplynout z pochopení faktu, že jsme aspekty všetvořící Energie.

On sám se díky tomu uzdravil z několika vážných nemocí, které jiní odborníci označili za už nevyléčitelné.

:)

Ano pokročil.. Tak to je zajímací, aspekty všetvořící energie. Pokračuj.
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Lída » ned 06. pro 2020 20:24:09

Tara píše:
Lído, do kolika bys tu ještě chtěla být?


Plně to nechávám na všetvořící Energii, které se říká také Bůh.
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 16:55:41

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Lída » ned 06. pro 2020 20:49:24

Pedrito píše:Tak to je zajímací, aspekty všetvořící energie. Pokračuj.


Hodně informací o tom je i na Poradně v odkazech na Hawkinsovy knihy a v ukázkách z nich

viewtopic.php?f=132&t=6261
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 16:55:41

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 20:52:36

Lído, do kolika bys tu ještě chtěla být?

Tohlle tvý vyjádření je hnus.
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 21:45:48

Lída píše:
Pedrito píše:Tak to je zajímací, aspekty všetvořící energie. Pokračuj.


Hodně informací o tom je i na Poradně v odkazech na Hawkinsovy knihy a v ukázkách z nich

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=132&t=6261

Přiznám se že váhám, jestli se do něj začíst. Tak mi prosím zkus říct o něm vlastními slovy. Já ti budu bedlivě naslouchat.
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Lída » ned 06. pro 2020 21:53:43

Pedrito píše:
Lída píše:
Pedrito píše:Tak to je zajímací, aspekty všetvořící energie. Pokračuj.


Hodně informací o tom je i na Poradně v odkazech na Hawkinsovy knihy a v ukázkách z nich

viewtopic.php?f=132&t=6261

Přiznám se že váhám, jestli se do něj začíst. Tak mi prosím zkus říct o něm vlastními slovy. Já ti budu bedlivě naslouchat.


Mně stálo opravdu stálo za to se do něj začíst. Vědci totiž zjistili, že všechny nemoci mají negativní psychosomatický spouštěč, který je uložený v mozku a dá se úplně rozpustit vytrvalým odevzdáváním - tím, o čem ve svých knihách píše Dr. Hawkins. V jedné ze svých knih popisuje, z jakých všech nemocí, které jiní odborníci diagnostikovali jako už příliš pokročilé a klasickou medicínou nevyléčitelné, se úplně uzdravil nejen on sám, ale i jeho pacienti. Když se totiž ta psychická příčina nemoci mentálně rozpustí, člověk se uzdraví. Jde tedy o to naučit se, jak odevzdávat sebe a všechny negativní stavy své mysli i svého těla vesmírné Energii.

I moje zkušenost je, že odevzdávat všechno co nás trápí všetvořící Vesmírné Energii/Bohu může opravdu vést k něčemu, co se dá popsat jako zázrak. Artritida se mi totiž už ve středním věku poměrně dlouho zhoršovala a nakonec jsem skončila na berlích. Dva roky jsem nebyla schopná bez nich udělat ani krok, žádné ty mým doktorem doporučované přípravky už nepomáhaly. Když jsem pochopila, že odevzdávání všeho negativního vede i k uzdravování fyzického těla, začala jsem všechno negativní v sobě odevzdávat - pocity, myšlenky i stavy svého těla.

Začala jsem vytrvale praktikovat rozpoznávání svých tehdy "docela samozřejmých" negativních reakcí (ať se týkaly čehokoliv v mé mysli nebo v těle) a neustále jsem je s vděčností a láskou odevzdávala vesmírné všetvořící Energii. Postupně se začaly všechny ty dost kruté a bolestivé poruchy rozpouštět a dneska už ani nevím, kde ty berle jsou, chodím pružně jako za mlada.
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 16:55:41

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 22:05:10

Wau, to je bomba!
Jen furt nevím, jak mě někdo může naučit odevzdání. Fakt na to může být návod? Já vím, ještě Ho nečet, a nejsem si jist, zda to potřebuju. Tak jen tak špekuluju o rozdílu mezi odevzdáním a odevzdáním..
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Lída » ned 06. pro 2020 22:10:36

Pochopit proč funguje to co zjistil MUDr. Hawkins mi tehdy hodně pomohly i poznatky z kvantové fyziky, které mě už dlouho zajímaly. Jelikož podle poznatků kvantových fyziků jsme všichni součástí celkového energetického pole, které vibruje na celé řadě úrovní – od té nejnižší až po nejvyšší, řešením bylo objevit, jak se přestat svým myšlením a reakcemi na to co se děje napojovat na nízké energetické úrovně, které stále znovu aktivují v mysli člověka nejrůznější negativní pocity a tomu odpovídající reakce všech tělesných buněk.

Pokud někoho zajímají všechny souvislosti, proč tomu tak je a jak to souvisí se současnými poznatky vědců, může si přečíst podrobné vysvětlení v knize
https://www.audiolibrix.com/cs/Director ... e-H-Lipton

Napsal ji Bruce H. Lipton, buněčný biolog a univerzitní pedagog známý v odborných kruzích, a je považována za průkopnické dílo na poli tzv. nové biologie. Během několika let vědeckého výzkumu, během nichž se zabýval např. využitím kmenových buněk, klonováním a významnou rolí buněčné membrány, získal autor řadu nových poznatků o mechanismech, jimiž buňky přijímají a vytvářejí informace.

Konstatuje: ´Ukazuje se, že geny a DNA naši biologii neřídí. Naopak, DNA je řízená signály mimo buňku, včetně energetických sdělení vznikajících z našich pozitivních a negativních myšlenek. A že tedy můžeme změnit naše tělo, pokud přeprogramujeme naše myšlení.´
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 16:55:41

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 22:19:27

Lída píše:Pochopit proč funguje to co zjistil MUDr. Hawkins mi tehdy hodně pomohly i poznatky z kvantové fyziky, které mě už dlouho zajímaly. Jelikož podle poznatků kvantových fyziků jsme všichni součástí celkového energetického pole, které vibruje na celé řadě úrovní – od té nejnižší až po nejvyšší, řešením bylo objevit, jak se přestat svým myšlením a reakcemi na to co se děje napojovat na nízké energetické úrovně, které stále znovu aktivují v mysli člověka nejrůznější negativní pocity a tomu odpovídající reakce všech tělesných buněk.

Pokud někoho zajímají všechny souvislosti, proč tomu tak je a jak to souvisí se současnými poznatky vědců, může si přečíst podrobné vysvětlení v knize
https://www.audiolibrix.com/cs/Director ... e-H-Lipton

Napsal ji Bruce H. Lipton, buněčný biolog a univerzitní pedagog známý v odborných kruzích, a je považována za průkopnické dílo na poli tzv. nové biologie. Během několika let vědeckého výzkumu, během nichž se zabýval např. využitím kmenových buněk, klonováním a významnou rolí buněčné membrány, získal autor řadu nových poznatků o mechanismech, jimiž buňky přijímají a vytvářejí informace.´

Konstatuje: ´Ukazuje se, že geny a DNA naši biologii neřídí. Naopak, DNA je řízená signály mimo buňku, včetně energetických sdělení vznikajících z našich pozitivních a negativních myšlenek. A že tedy můžeme změnit naše tělo, pokud přeprogramujeme naše myšlení.´

Neříkám proti tomu ani ťuk. Jen si říkám jestli tohle všechno v sobě nezahrnuje stará dobrá meditation.. A díky za tvůj čas.
Pedrito
 

Re: Buddhismus - Vadžrajána

Nový příspěvekod Lída » ned 06. pro 2020 22:20:03

Rádo se stalo :)
Lída
 
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. bře 2020 16:55:41

PředchozíDalší

Zpět na Buddhismus

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník