Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. čer 2020 7:07:52

Zdeněk píše:
miroslav píše:On nepíše, že by měl dvě já.
Ale že já není samo o sobě (samo o sobě není) ale buď "žije" ve vztahu posuzovacím Já-Ono, nebo ve vztahu sou-bytí - Já-Ty.

A to psalo já v jakém "oživení". Bylo to já, které "žije" ve vztahu posuzovacím Já-Ono, nebo to bylo já, které "žije" ve vztahu sou-bytí - Já-Ty?

Čili nejde ani tak o chytrost/hloupost, jde o vědomí sebe. Ty a Buber nevědomě promítáte sebe do něčeho vnějšího (do objektu Já-Ty, Já-Ono), což je obdobné, jako když jsi v kině vtažen do dění na plátně a řveš, když tam hlavního hrdinu mordujou, nebo jsi vzrušen, když se tam s nějakou líbá. A považuješ to za svá oživlá já.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » úte 30. čer 2020 7:47:20

Zdeněk píše:Čili nejde ani tak o chytrost/hloupost, jde o vědomí sebe. Ty a Buber nevědomě promítáte sebe do něčeho vnějšího (do objektu Já-Ty, Já-Ono), což je obdobné, jako když jsi v kině vtažen do dění na plátně a řveš, když tam hlavního hrdinu mordujou, nebo jsi vzrušen, když se tam s nějakou líbá. A považuješ to za svá oživlá já.

Všichni jsme vtaženi do filmu našeho života, když nás mordujou, tak řveme atd.
Objekty jsou jen v "oživení" Já-Ono.
"oživení" Já-Ty je vztah, spojení.

Když třeba řeknu mám rád toho a toho a pocítím při vzpomínce na něj pocit mám rád - je to ve světě Já-Ono. Když tohle píšu, je to ve světě Já-Ono.
Když jsem vtažen do filmu, je to stále ve světě Já-Ono.
Teprve svět Já-Ty do kterého člověk vstupuje třeba i s iniciační myšlenkou (Bůh, Ty atp.) a pak celou bytostí už bez představ a myšlenek o Ty - nastává spojení a není to zapamatovatelné, zařaditelné, je to vždy jedno a to samé, ať to pak nebo předtím nazýváme jakkoliv.

Touto cestou jde například Bhakti
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. čer 2020 13:57:27

miroslav píše:není to zapamatovatelné, zařaditelné, je to vždy jedno a to samé, ať to pak nebo předtím nazýváme jakkoliv

Předpokládáš, že něco, co už proběhlo, nebo něco, co teprve bude probíhat, a o čem nemáme žádný záznam v paměti, může být nějak nazváno (třeba jako "jedno a to samé").

Poslouchej Miroslave, nemáš ty něco s hlavou?
Máš tam vzdušné zámky Dona Quijote de la Mancha.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » úte 30. čer 2020 15:14:07

Zdeněk píše:
miroslav píše:není to zapamatovatelné, zařaditelné, je to vždy jedno a to samé, ať to pak nebo předtím nazýváme jakkoliv

Předpokládáš, že něco, co už proběhlo, nebo něco, co teprve bude probíhat, a o čem nemáme žádný záznam v paměti, může být nějak nazváno (třeba jako "jedno a to samé").

Poslouchej Miroslave, nemáš ty něco s hlavou?
Máš tam vzdušné zámky Dona Quijote de la Mancha.


Je to jedno a to samé oproti tomu Já-Ono
Podobně vědomí je svým způsobem jedno a to samé ale nelze si ho zapamatovat.
A to jedno a to samé neznámé, nové, dynamické, intenzivní, proměnlivé atd. Zůstává "vůně" kvalit, když se opět přechází do pevné struktury Já-Ono a paměť zachytí a oblékne do myšlenek.
Ty takovou nebo obdobnou zkušenost nemáš?
Nepopisuji, co jsem si někde přečetl, ale svoji zkušenost, a nejsem velký řečník či dobrý přesný formulátor, takže není divu, že to občas logicky nesedí.
Vzdušné zámky ale určitě v hlavě nemám :)

Nejlépe si to zkusit sám (ne jen si o tom něco myslet), třeba to popíšeš lépe.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » úte 30. čer 2020 18:53:15

miroslav píše:
Zdeněk píše:
miroslav píše:není to zapamatovatelné, zařaditelné, je to vždy jedno a to samé, ať to pak nebo předtím nazýváme jakkoliv

Předpokládáš, že něco, co už proběhlo, nebo něco, co teprve bude probíhat, a o čem nemáme žádný záznam v paměti, může být nějak nazváno (třeba jako "jedno a to samé").

Poslouchej Miroslave, nemáš ty něco s hlavou?
Máš tam vzdušné zámky Dona Quijote de la Mancha.


Je to jedno a to samé oproti tomu Já-Ono
Podobně vědomí je svým způsobem jedno a to samé ale nelze si ho zapamatovat.
A to jedno a to samé neznámé, nové, dynamické, intenzivní, proměnlivé atd. Zůstává "vůně" kvalit, když se opět přechází do pevné struktury Já-Ono a paměť zachytí a oblékne do myšlenek.
Ty takovou nebo obdobnou zkušenost nemáš?
Nepopisuji, co jsem si někde přečetl, ale svoji zkušenost, a nejsem velký řečník či dobrý přesný formulátor, takže není divu, že to občas logicky nesedí.
Vzdušné zámky ale určitě v hlavě nemám :)

Nejlépe si to zkusit sám (ne jen si o tom něco myslet), třeba to popíšeš lépe.

Aha, zřejmě tedy popisuješ extázi, nebo trans. Nemám s tím zkušenosti.

Nicméně nevidím, že by ti to prospívalo - obliba vágních termínů, vágní myšlení, pravdu určuje nikoli rozum, ale cit, emoce. Neboli nastává u tebe převaha animy nad animusem, feminizace muže (nediv se, až se ti posléze ženy vyserou na hlavu).

Hle, co ti praví Konfucius:
Konfucius: Hovory XIII, 3 píše:Zilu pravil: kdyby vás kníže z Wei požádal, abyste mu spravoval říši, čím byste začal? - Mistr pravil: Dozajista nápravou jmen. - Zilu pravil: Cože, čeho tím docílíte? Co tím spravíte? - Pravil Mistr: Jsi barbar. Urozený muž by měl být zdrženlivější, jde-li o něco, čemu nerozumí. Nejsou-li v pořádku jména, pak se neshoduje řeč, neshoduje-li se řeč, jednání nedosáhne svého cíle, nedosáhne-li jednání svého cíle, nebudou vzkvétat obřady a hudba, nebudou-li vzkvétat obřady a hudba, tresty se budou míjet účinkem, lidé nebudou mít kam složit ruce a nohy. Proto to, co urozený muž jmenuje, se s jistotou dá říci, a to, co se řekne, se s jistotou dá vykonat. Urozený muž nic z toho, co říká, neponechává náhodě.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » úte 30. čer 2020 19:29:02

Zdeněk píše:
Nicméně nevidím, že by ti to prospívalo - obliba vágních termínů, vágní myšlení, pravdu určuje nikoli rozum, ale cit, emoce. Neboli nastává u tebe převaha animy nad animusem, feminizace muže (nediv se, až se ti posléze ženy vyserou na hlavu).


Zatím mám ve vztahu z Ženami (hlavně s těmi s velkým Ž (obvykle si právě tyto neuvědomují že jsou ženami s velkým Ž) ty nejlepší zkušenosti. Mám je rád a učím se od nich. Nicméně mé "Mužství" tím nijak netrpí, spíše naopak.

Praktikuješ to, co jsi nasál v Barmě?, Karma ti nedovoluje tam jet (jak jsi psal) Ale snad nic ti nebrání praktikovat to, co tam. Nebo brání??
Chce to hlavně více praktikovat a méně diskutovat. Jinak zabloudíš, zacyklíš se do své intelektuální "pravdy", zakysneš a zblbneš jako Vostál.

Tedy "seberealizace" formou "Kritizuji, tedy jsem"
:D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. črc 2020 6:35:54

miroslav píše:Praktikuješ to, co jsi nasál v Barmě?, Karma ti nedovoluje tam jet (jak jsi psal) Ale snad nic ti nebrání praktikovat to, co tam. Nebo brání??
Chce to hlavně více praktikovat a méně diskutovat. Jinak zabloudíš, zacyklíš se do své intelektuální "pravdy", zakysneš a zblbneš jako Vostál.

Ano, flákám to dost, poslední dobou, děkuji za starost a laskavé napomenutí.

A jaká cvičení provádíš ty? Tantrické soulože?

:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » stř 01. črc 2020 8:32:19

Zdeněk píše:
A jaká cvičení provádíš ty? Tantrické soulože?

:)


Přemýšlel jsem, jak to napsat a došlo mi, proč jsou některé nauky a postupy tajné. Jsou tak subtilní, mocné a "svaté", že není k ničemu dobré je házet do placu hladovým sviním. Tím nemyslím zrovna tebe, nicméně i takoví to tady čtou a komentují.
Takže pokud by tě to opravdu zajímalo (ne jen z povrchního zájmu), tak jedině mailem.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » stř 01. črc 2020 9:13:58

Taky sím sím bych ráda do e-mailu.
Díky.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » stř 01. črc 2020 9:23:04

PS: Mi bylo kdysi doporučena krija jóga a tak jsem brouzdala po internetu a hledala, co by mě kde zaujalo a ejhle, zaujal mě jeden človíček, J.M., ale nebylo a není to to pravé ořechové :-)
Tam je to hooodně o tělesné lásce, sexu, zbožňování a toto ee..
Mě např. byl blízký Vivékananda, bližší, než jeho učitel Ramakrišna……, musí být přítomno horoucí srdce, ale tak nějak vyvážené s intelektem a to u Vivékanady bylo, i u Krishnamurtiho, ne u Ramarišny, tam bylo především uctívání, stavy extáze, zbožňovní bez toho vyvažujícího prvku ostrosti vidění = intelektu....

Např. zmiňovaný J.M., tomu zase byl blízký Jógánanda (při čtení knihy Životopis Jogína plakal...), mě tato kniha nijak moc nezasáhla...., nějaké síly, magie, nejsou taky můj hoblík :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » stř 01. črc 2020 12:06:11

miroslav píše:
Zdeněk píše:
A jaká cvičení provádíš ty? Tantrické soulože?

:)


Přemýšlel jsem, jak to napsat a došlo mi, proč jsou některé nauky a postupy tajné. Jsou tak subtilní, mocné a "svaté", že není k ničemu dobré je házet do placu hladovým sviním. Tím nemyslím zrovna tebe, nicméně i takoví to tady čtou a komentují.
Takže pokud by tě to opravdu zajímalo (ne jen z povrchního zájmu), tak jedině mailem.

Spíše mě to zajímá jen hypoteticky, jako cesta (která nikam nevede).

Na své duchovní cestě Buddha se svou manželkou už nesouložil, ani po osvícení. Ani když se k němu na duchovní cestu přidala (podobně jako třeba Dhammadinná Thérí).

Ježíš cestou křížovou zřejmě nemyslel soulož, resp. orgazmem ukřižování.

Nemůžeš své já vyhladovět k smrti a zároveň je sytit. Ale vysvětluj to zamilovanému mladíkovi, jeho rozum se už nebude (a ani už nemůže) ptát zda, ale jak.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » stř 01. črc 2020 15:40:50

Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pon 23. lis 2020 11:14:10

Z vp.inspiruj:

Na té logice právě fungují spekulace.
Ale právě ta logika v těch tvých projevech pokulhává (je to logické kousek a pak dovyfantazírované. Stejně jako u toho Abrahama nebo Ra. Ty Intagovy fantazie jsou ale podstatně primitivnější a mnohem sebestřednější.
A ty, když ti to někdo ukáže konkrétně, tak napíšeš, že je to "paradoxní" logika - vznešený název pro nekonzistentní fantazie.
Třeba jak do toho pleteš tu fyziku, gravitaci, kvantovou fyziku - na tom je například vidět jak k poznatkům a tomu co sis kde přečetl přistupuješ, jak si to chybně interpretuješ a pak skládáš dohromady.


Kdo občas při komunikaci nespekuluje? Ty ne? Nebo si neskládá poznatky a zkušenosti dohromady k širšímu pochopení, dle svého momentálního stavu? Kdo vidí dokonale do tohoto stavu a pojmologie druhého, kdo má takovou neomylnou intuici? Například kdyby Jana furt nepletla pátý přes devátý a nenavážela se "láskyplnou" agresí do těch, co s ní neladí, nikdo by ji neřešil. A Vostál neposílal někam. No teď tam posílá tebe...

Možná si nad věcí Miroslave.. ale právě proto se mi tvé časté suché úsudky na adresu druhých, jeví dosti podezřelé, známka jakési zaprdlé sebejistoty.. kterou občas zkompenzuješ nějakou zábavnou reakcí.. ale i ta je jako by obalena tou suchostí.. jako by v tobě furt nějakej statistik, logistik, analytik, přísnej správce a strážce vědění.. držel na uzdě zdravej selskej rozum a cit.. sice jedeš, ale sedíš na tom sedle, jako bys měl dole podvázaný nohy... a na rtech slova o nepřipoutanosti atp.

Čímž neříkám že já tom sedle sedím jak Váňa.
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pon 23. lis 2020 12:44:52

P.S. To říkám jen proto, že vím jak máš rád kritiku.
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod dodo » pon 23. lis 2020 13:19:08

P.N píše:...
Čímž neříkám že já tom sedle sedím jak Váňa.


To nevadí, to sa poddá, chce to tréning.

Najdôležitejšie je ale rozpoznať a osedlať si správneho koňa. (rozpoznať takého, to je niekedy kumšt )

Lebo čo z koňa, ktorý okolo seba len kope, bez toho aby sa pohol z miesta ...
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pon 23. lis 2020 14:43:21

P.N píše:Z vp.inspiruj:

Na té logice právě fungují spekulace.
Ale právě ta logika v těch tvých projevech pokulhává (je to logické kousek a pak dovyfantazírované. Stejně jako u toho Abrahama nebo Ra. Ty Intagovy fantazie jsou ale podstatně primitivnější a mnohem sebestřednější.
A ty, když ti to někdo ukáže konkrétně, tak napíšeš, že je to "paradoxní" logika - vznešený název pro nekonzistentní fantazie.
Třeba jak do toho pleteš tu fyziku, gravitaci, kvantovou fyziku - na tom je například vidět jak k poznatkům a tomu co sis kde přečetl přistupuješ, jak si to chybně interpretuješ a pak skládáš dohromady.


Kdo občas při komunikaci nespekuluje? Ty ne? Nebo si neskládá poznatky a zkušenosti dohromady k širšímu pochopení, dle svého momentálního stavu? Kdo vidí dokonale do tohoto stavu a pojmologie druhého, kdo má takovou neomylnou intuici? Například kdyby Jana furt nepletla pátý přes devátý a nenavážela se "láskyplnou" agresí do těch, co s ní neladí, nikdo by ji neřešil. A Vostál neposílal někam. No teď tam posílá tebe...

Možná si nad věcí Miroslave.. ale právě proto se mi tvé časté suché úsudky na adresu druhých, jeví dosti podezřelé, známka jakési zaprdlé sebejistoty.. kterou občas zkompenzuješ nějakou zábavnou reakcí.. ale i ta je jako by obalena tou suchostí.. jako by v tobě furt nějakej statistik, logistik, analytik, přísnej správce a strážce vědění.. držel na uzdě zdravej selskej rozum a cit.. sice jedeš, ale sedíš na tom sedle, jako bys měl dole podvázaný nohy... a na rtech slova o nepřipoutanosti atp.

Čímž neříkám že já tom sedle sedím jak Váňa.


Dík za upřímnou zpětnou vazbu.
:)

S tou podvázaností a že držím na uzdě zdravý selský rozum a cit - takhle působím naříklad i na Evu (píše, že jsem suchar, případně psí čumák).

Ale nic podvázaného nemám ani na uzdě nedržím. Nejspíš to bude ovlivněno tím prostředím, ve kterém se tady na fórech pohybuji. A také tím, že většina lidí soudí podle sebe a tak za mými reakcemi vidí to, co by u nich, kdyby takto reagovali, bylo.
Nějakej ten statistik, logistik, analytik, přísnej správce a strážce vědění.. ve mně asi pracuje. V dnešním duchovńáckém světě je tolik hloupostí, scestných spekulací a věr, populismu, dezinformací atd. že to opravdu vyžaduje jistou přísnost a přesnost, příliš nefantazírovat a nevzdalovat se vlastních zkušeností.
Samozřejmě spekulace je dobrá věc - tvorba hypotéz. Ale když pak na těch spekulacích stavíme dál, tj. stavíme na nepotvrzených hypotézách další hypotézy mícháme různá slova a pojmy Mistrů, tak pak už je toho příliš a jaksi kvantita se změní na novou kvalitu, která už s naší duchovní cestou nemá nic společného a naše projevy jsou pak už jenom bezbřehým žvaněním, předváděním se, soupeřením atd.
Nebo na druhé straně jsou tu zase familiérní projevy rádoby probuzených, kteří to mají všechno "v paži" a jen tak si s nadhledem hrají a klábosí a ty, co jim tu "pohodu" a sebeobraz narušují, posílají někam.

Takže tak :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pon 23. lis 2020 21:18:16

S tou podvázaností a že držím na uzdě zdravý selský rozum a cit - takhle působím naříklad i na Evu (píše, že jsem suchar, případně psí čumák).

Ale nic podvázaného nemám ani na uzdě nedržím. Nejspíš to bude ovlivněno tím prostředím, ve kterém se tady na fórech pohybuji. A také tím, že většina lidí soudí podle sebe a tak za mými reakcemi vidí to, co by u nich, kdyby takto reagovali, bylo.
Nějakej ten statistik, logistik, analytik, přísnej správce a strážce vědění.. ve mně asi pracuje. V dnešním duchovńáckém světě je tolik hloupostí, scestných spekulací a věr, populismu, dezinformací atd. že to opravdu vyžaduje jistou přísnost a přesnost, příliš nefantazírovat a nevzdalovat se vlastních zkušeností.
Samozřejmě spekulace je dobrá věc - tvorba hypotéz. Ale když pak na těch spekulacích stavíme dál, tj. stavíme na nepotvrzených hypotézách další hypotézy mícháme různá slova a pojmy Mistrů, tak pak už je toho příliš a jaksi kvantita se změní na novou kvalitu, která už s naší duchovní cestou nemá nic společného a naše projevy jsou pak už jenom bezbřehým žvaněním, předváděním se, soupeřením atd.
Nebo na druhé straně jsou tu zase familiérní projevy rádoby probuzených, kteří to mají všechno "v paži" a jen tak si s nadhledem hrají a klábosí a ty, co jim tu "pohodu" a sebeobraz narušují, posílají někam.

Takže tak :)

Ok. Když budem hledat problém, tak je v tom, že ty svým projevem dáváš najevo, že jsi ten, kdo tomu (duchovnu) neomylně rozumí. Tohle ale dělala i Jana. Vostál například jede v duchu že i on je normální ego, a tak prostě klidně nakope doprdele, každýho, kdo je bezpochy taky i tím egem, ale staví se do role někoho, kdo ho jako by nemá, pro je šumák, a vše ví nejlíp. Protože bez nich, bez těch eg, by spolu prostě nikdo o sobě, o svých zkušenostech, životech, pocitech, atd, atd.. komunikovat nemohl. Že je tu hafo bláznivejch mistrů a jejich žáků, no co se dá dělat, to přece říka Vostál taky, ale holt pro každýho je ta fantasmagorie někde jinde. Čemu se divit, každý jsme jinde, protože naše ega jsou jiná, vše ostatní je stejné. Jen ty osoby, nebo osobnosti se liší. A jistý je jen jedno, že přesvědčovací styl tady nefunguje, a ani vlastně vysvětlovací, všeobecně. Páč kdo chce někomu naslouchat, naslouchá. Ať se to zas zdá jinýmu bláznivý, nebo jakýkoliv. Svoboda Miroslave, svoboda, s tím nic nenadělá ani sám Bůh. Co myslíš?
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » úte 24. lis 2020 11:22:15

P.N píše:Ok. Když budem hledat problém, tak je v tom, že ty svým projevem dáváš najevo, že jsi ten, kdo tomu (duchovnu) neomylně rozumí. Tohle ale dělala i Jana. Vostál například jede v duchu že i on je normální ego, a tak prostě klidně nakope doprdele, každýho, kdo je bezpochy taky i tím egem, ale staví se do role někoho, kdo ho jako by nemá, pro je šumák, a vše ví nejlíp. Protože bez nich, bez těch eg, by spolu prostě nikdo o sobě, o svých zkušenostech, životech, pocitech, atd, atd.. komunikovat nemohl. Že je tu hafo bláznivejch mistrů a jejich žáků, no co se dá dělat, to přece říka Vostál taky, ale holt pro každýho je ta fantasmagorie někde jinde. Čemu se divit, každý jsme jinde, protože naše ega jsou jiná, vše ostatní je stejné. Jen ty osoby, nebo osobnosti se liší. A jistý je jen jedno, že přesvědčovací styl tady nefunguje, a ani vlastně vysvětlovací, všeobecně. Páč kdo chce někomu naslouchat, naslouchá. Ať se to zas zdá jinýmu bláznivý, nebo jakýkoliv. Svoboda Miroslave, svoboda, s tím nic nenadělá ani sám Bůh. Co myslíš?


Zní to blbě, mnohé to provokuje ale u mně je to tak, že taky mám ego, ale nejsem ego. Vostál se asi chytil do toho, že mysl, uvědomování (vnitřní vědomé vidění), že to vše je ego. Že uvědomovat si (vědomě vidět) může jen ego. Mně se stalo že těžiště bytosti se posunulo z ega za ego. Vidím ego a jeho projevy, vasány, zvyky, jeho nesvobodu jeho potřebu sebepotvrzení, soutěžení, zažívání, zábavy atd.
Není živé, já jsem živý a dávám egu život, stejně jako žárovka v promítačce dává život filmu na plátně. To není vyčtenina, tak to žiju.

A jak se to stalo?
Odhodláním zemřít a opravdovým zemřením. Ne tělesným zemřením, to je houby smrt, ale naprostým zemřením všeho, vědomí, uvědomování atd. zkrátka zemřením já. Stalo se to při vzestupu hadí síly, kdy jsem nebyl schopen odolat a nenechat se zotročit pokušením, tak jsem zvolil raději svoji smrt, nicotu. nebytí. konec všeho.
A vtom nastala ta změna. nezemřel jsem a pokušení zmizelo, vykořenilo se a zůstala svoboda.... Ego se svými závislostmi se stalo předmětem pozorování a já jsem tím pozorovatelem, uvědomovatelem, poznávajícím, myslícím. Nejsem mysl, mys je nástrojem. A mohu kdykoliv s čímkoliv přestat a vrátit ten život - oživení - "energii" zpět do zdroje.
Elegantně to vyjadřuje koan "Bůh ohně si jde pro oheň" .

Asi nějak podobně se to asi stalo Ježíšovi či Buddhovi s Márou. Oni to neřešili smrtí, já jsem se ale neměl o co opřít, tak jsem volil raději smrt.

A to není všechno. Rozvinul naprostý a neosobní soucit. To není soucit ega, to je dotek sounáležitosti bytí všeho a všech. To není idea jednoty, to je dotek, to je Srdce.

Tak proto asi vyvolávám v lidech pocit že že jsem ten, kdo tomu (duchovnu) neomylně rozumí. Nerozumím.
Moje porozumění je pravděpodobně mnohdy relativně lepší, protože nevychází z nějakých předpokladů či postulátů, ale z praxe. Nicméně je to teprve začátek Cesty

A to co tady občas vyjadřuji prostřednictvím ega, ostatní duchovňácká ega často naštve. Čím je to duchovňácké ego větší, rozvinutější, pěstěnější, tím více. :D

Duchovňácké ego "žije" ve sféře žárlivých bohů.
viz zde:
http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2012030010
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » úte 24. lis 2020 13:23:17

Jasně, já nezpochybňuju, jak to máš. To je tvoje osobní věc, jen říkám proč se to jeví, jak se to jeví. Já si dokonce myslím, že to ani nevidíte příliš odlišně, a mnozí že to nevidí příliš odlišně. Jen to prostě vidí pohledem sobě vlastním. A tak to i vyjadřujou. A pak se přou, čí pohled je lepší. Páč o skutečnost se zkrázka přít nelze, nebo lze ale je to směšné. Takové zmatení jazyků, kdy se na tu samou věc kouká každý z jiného místa, skrz jiné události, zkušenosti, poznatky... Když máš tohle na paměti, tak ta pře, či soutěživost, dokazování správnosti svýho pohledu (čímž zaručeně nasereš spoustu těch ostatních), v tobě prostě není, páč víš že nemá význam.

Já to třeba s tim egem nebo Egem (myslím že na velikosti písmenka zde nesejde), vidim takhle (rozlišuju ego a egoismus - projev ega, a ten může být pozitivní, negativní, optimistický, pesimistický, hodný, zlý, jemný, hrubý, jakýkoliv...). Avšak netvrdím, že kdo to vidí jinak, tak je mimo. Zkoušim si ty různorodé "jazyky" přeložit do toho svého. A i když se mi to nepodaří, no tak co.. je to každýho věc jak to má.. a když je s tim spokojenej a nesere se do svobody druhých, tak bať.

S tim počátkem to máme společné, šílená touha poznat Pravdu, dát za to sám sebe, protože bez toho nic nemělo, nemá smysl. A pak v sobě ucítil Energii a ta mě hodila do meditace, vše zmizelo, bylo jen TO. Žádná myšlenka, žádný pocit - ne já - nelze říct ani že jsi egem, ani že nejsi egem, ani že jsi či nejsi něco jiného.. Hodinu, dvě, nevím. A pak mě to zas užaslého vyplivlo.. A já o tom nic nevěděl, tak se seznámil s nějakými základy. Starší věci, ne moderní, takže to bylo popsáno, pojmenováno. Bohatě stačilo, dal zkušenostem volný průpěh. No a tak vidím vše po svém a nějaké informace, co přicházely nebo přicházejí zvenčí, buď "zaklapnou", nebo ne...

A tak pro mě je ego něco jako matrjoška, nebo krabice plná dalších menších a menších krabic. A v té poslední nejmenší už je Nic - ne já. S tímto Nic jsme byli zrozeni do světa a díky vjemům, emocím, pocitům a myšlenkám jej postupně (nevědomky), zavírali (halili) do dalších a dalších krabiček, obalů, forem... To Nic je čisté vědomí - energie - duch, když to popsat. Jenže v těle se záhy stává nevědomé a obalené mnoha vrstvami - egem. Když tu je, jsem i jím, ale nejsem jen jím. Ale když tu není, nelze říct vůbec nic.

Takže tak.
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » úte 24. lis 2020 13:40:52

Tak ano, lidé mívávají různé zážitky, a pak z toho blbnou (viz Jana).
miroslav píše:Ego se svými závislostmi se stalo předmětem pozorování a já jsem tím pozorovatelem, uvědomovatelem, poznávajícím, myslícím.

Je já (coby pozorovatel, uvědomovatel, poznávající, myslící) něco?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků