Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 24. zář 2021 7:14:16

Ach Salmo :D. Právě že sociobiologicky nemá smysl, aby kočka domácí byla pro člověka nebezpečná, nebude poptávka, tudíž ztížené podmínky pro rozmnožování. Nebo myslíš, že si někdo opatřuje do svého domova kočku pro svou obranu?

Kočka je mimořádně obratná a má ostré drápky, tak potřebuje těma drápkama sekat a využít své ohebnosti (slyšel jsem, že cvičitelé orlů se vyhýbají tomu, aby kořistí orla byla kočka, protože ta se dokáže tak obratně bránit sevření orlích pařátů, že menšího orla může ve vzduchu i oslepit). "Obejmout" a držet při boji může tak leda myš, aby jí neutekla, nebo když si chce hrát, kočkovat se. V reálném boji např. se psem se toto nikdy nestane, neb pes by pak s ní udělal krátkej proces.

Strnulý může být pes, když se zakousne a nepustí. Asi se ti to popletlo dohromady.

Teda od tebe s Janou, takových velkých duchovňáků, bych spíše očekával schopnost rozumět řeči zvířat, a ne že budete empatičtí mimoni a popletové....
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 24. zář 2021 7:58:18

Neboli Jano, kdyby ten kocour "žalostně řval, protože se nemůže hýbat", tj. měl strach o život, tak by z něj vyzařovala úplně jiná energie a z té situace by se dostal raz dva a mladík by měl poškrábaná kolena.
Jenomže tady jde o jinou situaci, o jinou "energii", která "vzrušuje" oba byť jiným způsobem.

A ty, taková SČA mistryně, to vůbec nechápeš. To je ostuda, to je ostuda...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 24. zář 2021 8:56:26

Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » pát 24. zář 2021 10:30:14

Zdeněk píše:
V podobném duchu totiž jedná onen mladík, nedopouští se fyzického násilí/týrání, nicméně silně překračuje rozumné hranice. Neustále provokuje zlost kocoura a pak mu ustupuje, což nakonec ústí v jeho "lov", což je samozřejmě špatně, protože kocour jakoby se ztrácel v přirozeném rozlišování, kdy jde o hru, a tedy co si může dovolit a co už ne (což je vina toho mladíka, ne kocoura, a v tomto smyslu jde o špatné zacházení s domácím zvířetem).

Čili, ten mladík měl při chování kocoura na tom videu ihned na začátku hru přerušit, resp. praštit tou chňapkou kocoura přes hlavu.


Jelikož jsem původně video nedokoukala do konce, tak jsem netušila, že síly byly vyrovnané. Nicméně v těch prvních záběrech je na mladíkovo tváři vidět, že si užívá svou velikostní převahu, asi jako zamindrákovaný deváťák, který si troufne na prvňáka, směje se, když jeho oběť řve. Jeho ego je živeno pocitem moci. Kdyby ses dokázal do toho prvňáka vžít, tak bys chápal, proč vnímám chování toho mladíka jako necitlivé. Život s podobnou necitlivostí vede nakonec k prožívání pekla, které se nedá žít, což může vést k tendenci se uchlastat nebo zabít.

To, co otevírá brány do Božího království, je Milost, jinými slovy Boží láska, která vede Tvé kroky.

Může se stát, že lásky by se v člověku nedohrabal. Eduard Tomáš v takovém případě doporučuju karmajógu: :"..budete‐li suší, bez lásky, nebo unaveni v mysli, běžte prosím něco užitečného dělat, nejlépe pro druhé.."

Tedy to je pravý opak toho, co předvádí chlapec ve zmiňovaném videu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 24. zář 2021 13:10:09

Jana píše:tak jsem netušila, že síly byly vyrovnané. Nicméně v těch prvních záběrech je na mladíkovo tváři vidět, že si užívá svou velikostní převahu, asi jako zamindrákovaný deváťák, který si troufne na prvňáka, směje se, když jeho oběť řve. Jeho ego je živeno pocitem moci.

Jano, tak si přečti komentáře pod tím videem. Zřejmě to komentují lidé, kteří mají ke kočkám nějaký vztah (a proto se na to video dívají). Jsi se svým soudem docela mimo, koukni na poměr palců nahoru a dolu.

Kdyby mladíkovo ego bylo živeno pocitem moci, ten kocour by se choval úplně jinak. Ten kocour řve protože je naštvanej (což v tomto kontextu spíše budí úsměv). O nějaké rovnosti sil nemůže být ani řeči, ten mladík prostě toho kocoura nechává vyhrát, dává mu pocit, že má navrch, protože se vyžívá v tom škádlení (což je podstata kočkování). Jinak by totiž kocour ztratil zájem a nejspíš by někam zalezl, aby ho mladík neotravoval. Co se škádlíví, to se rádo mívá, jsem si docela jist, že by té kočce nechtěl nějak fyzicky ublížit. Ale prostě to puberťácky značně přehání, nezná míru.

Jak můžeš svět kolem sebe vidět tak značně zkresleně? To je fakt divný.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 24. zář 2021 14:18:56

Jana a její svět :crazy:


Salmo zas vidí v kočkách zmutované krvelačné bestie, co se člověku přisají na končetinu a pustí se až pod vodou.
Ty bláho, vy jste duchovňácká dvojka. Ještě by se mohl přidat Miroslav. Nebo Dodo, ten vždycky Janě v nouzi přispěchal na pomoc.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 24. zář 2021 15:20:38

Zdeňku jsi velmi vzdálen.Ten kocour není žádná chudinka a k této"hře"když má možnost tak si vybere kořist.Prostě si toho člověka vybere a lehne si před ním na záda.Vyvolá pocit jako že je podřízený a člověk ho chce láskyplně pohladit.K tomu pohlazení ale nedojde.Pro kocoura to znamená že lov začal.
Trochu jiný dojem vyvolá to video, kde jde o velmi mladého (malého) kocoura a na fotografií je pes a měsíční kotě.
Mainský kocour který má 10-15 kg je jiná liga a dvacet drápů v mase nemůžeš srovnávat jako když tě škrábne micka.
Ty kocouří se nesnaží škrábat předníma nohama, ale zůstal v nich ten instinkt prvního šlechtění (lov).
Loví tak, že králíka nebo zajíce obejme, zasekne drápy a v příhodném okamžiku uvolní mocné zadní běhy a těmi pak kořisti rozsápe břicho.
Je ještě jedna a to zajímavá a krásná situace. Mainská kočka pije tak, že nechlemtá jazykem, ale nabírá vodu do tlapky jako naběračky a z ní pak pije.

Nic, budem pozorovat zase v přítomném okamžiku :)
Kdo mohl a chtěl náhled si udělal, kdo ne pak hodně štěstí.
salmo1cz.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 24. zář 2021 15:32:20

Zdeněk píše:Jana a její svět :crazy:


Salmo zas vidí v kočkách zmutované krvelačné bestie, co se člověku přisají na končetinu a pustí se až pod vodou.
Ty bláho, vy jste duchovňácká dvojka. Ještě by se mohl přidat Miroslav. Nebo Dodo, ten vždycky Janě v nouzi přispěchal na pomoc.


Ach ano, máte štěstí že jdu kolem taková ta broukopyrlíkovská povaha.Tak ty jsou nejlepší v pracovním procesu.Je s nima největší zábava a legrace. :D
salmo1cz.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 24. zář 2021 16:47:06

A na jakou obranu? Domestikované druhý zvířat šlechtíme minimálně 12 tisíc let to sis nevšiml?Kočka za faraonů jako ochránce hospodářství se vyvažovala zlatem.A za usmrcení hrozil trest smrti.Myslíš že byl faraon idiot?
salmo1cz.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 24. zář 2021 18:24:52

Já nevim Salmo proč musíš furt vymejšlet takový ptákoviny. Kočkovité šelmy loví tak nějak obdobně, viz např. leopard při lovení psa (od 5. min.):



Jana vidí v kočkování mocenské ukájení se sadistického psychopata, ty zase vidíš v zadních nohách kočky domácí "mocné zadní běhy, kterými rozsápe kořisti břicho"... poslouchejte, vy tomu ale tady dáváte naprdel...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod Jana » pát 24. zář 2021 20:02:36

Zdeněk píše:Jana vidí v kočkování mocenské ukájení se sadistického psychopata...

Zdeňku, v kočkování zvířat nic takového nevidím, ale když jsi mi na dotaz: "O co Ti doopravdy jde?" Odpověděl, že si hraješ, a přidal video, kde kluk, jak jsi napsal, "otravuje" mnohonásobně menší bytost, než je sám a náramně se tím zpočátku, než začne před jejími ostrými drápy prchat, baví, tak by se dalo říct, že v tom počínání vidím necitlivost. Kočka dávala najevo, aby přestal, syčela, měla uši dozadu, ale on to nebral na vědomí.

A právě ta citlivost Ti na Tvé duchovní pouti, dle mého mínění, momentálně chybí k tomu, abys mohl nalézt to, co hledáš, a nemusel sis vymýšlet, že jiní také nenalézají. A to je ode mě pro Tebe všechno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod lklknml » sob 25. zář 2021 6:51:52

Jana píše:A právě ta citlivost Ti na Tvé duchovní pouti, dle mého mínění, momentálně chybí k tomu, abys mohl nalézt to, co hledáš, a nemusel sis vymýšlet, že jiní také nenalézají.

Jenomže ten chlapec má více citlivosti, schopnosti empatie, vcítění se do kočky, nežli ty, v tom je ten problém.

Nepochybuji, že jsi mnohem více citlivá ve smyslu neubližování druhým, k pocitu nespravedlnosti, řekněme. Tak jako rytíř don Quijote de la Mancha ke svým obludám, které však nebyly reálné. Podobně jako je nereálná tvoje představa o život strachy řvoucího kocoura a zamindrákovaného mladíka, jehož "ego je živeno pocitem moci" "když jeho oběť řve ". :D

Promiň, může to být necitlivé, smát se člověku, co rozhořčeně bojuje s větrnými mlýny. Pokud tedy nevěříš, že ten člověk je úplný blázen, tedy že svou situaci dokáže nějak po vysvětlení pochopit. Což si v tvém případě, popravdě řečeno, nejsem tak úplně jist.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 27. zář 2021 8:39:02

Ještě se mi v souvislosti s citlivostí připomněla naše diskuze o 93 rolls roycech, Jano. V souvislosti s mými vzpomínkami na Kalcatu, kde lidé leželi nazí na ulicích, sem tam i s miminem. Na snahu (až zoufalou) rikšáků sehnat cizince, které by mohli vozit po městě zapřažení jako koně do svých dvoukolek/rikší a pobíhat s nimi po městě (na kolo neměli finance). Na ten les natažených rukou, kdy se mi na mysl vkrádala nepříjemná otázka, jak mám ze svého cestovního rozpočtu sanovat sociální systém Indie.

Zajímavé, jak se na tyto lidi dokážeš "citlivě" dívat "z pohledu věčnosti času a nekonečnosti prostoru". A jak se "citlivě" dojímáš vzteklým kocourem.
No, nerad bych přejímal rétoriku Vostála.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod dodo » pon 27. zář 2021 9:35:50

Argumentačne pochybná a bezcenná dominancia v diskusii ti je zrejme stále zo všetkého najmilšia čo, Zdenku.

To stále tou „western thinking“ sa chceš nechať vláčiť ?
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 27. zář 2021 10:22:09

Ahoj Dodo. Netvrdím, že tvoje argumentace "ty si ale škaredej" by nemohla odlehčit diskuzi směrem k humoru. Ale furt to mlít dokola a žádné argumenty k věci nepřinášet, to už je na chlapa trochu trapné, no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod Jana » pon 27. zář 2021 10:47:24

Zdeňku, onen hravý chlapec, ke kterému ses přirovnával, si potřeboval stejně jako Ty, dokazovat, že je macho, a pak se zdrápaný marně snažil před svou obětí ukrýt na balkóně. Nediv se, že i Ty podobným způsobem dostáváš na frak od života.

Možná si to neuvědomuješ, ale je velkou výhodou dělat jen to, co cítíš, že je správné. Buddhisté tomu rozšířenému cítění říkají SOUCIT, tedy cítit i to, jak se cítí například kočka, když si někdo nad ní dokazuje svou moc. Respektovat to, co svým projevem dává najevo.

Samo sebou můžeš být úplně bezcitný, můžeš nebýt pocitář, jak radí Vostál, ale pak se nediv, že mě bavit se s Tebou nebaví.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pon 27. zář 2021 10:48:51

V této souvislosti si vzpomínám, Dodo, na to tvoje neochotné No dobre, když jsi po mě žádal o nalezení buddhistické analogie křesťanského vzdání se Boha.

Místo abys alespoň poděkoval tvl, protože to je pro poutníka docela zásadní věc. Odtud jsou zřejmé i priority nás obou a tudíž i diskuzní "nedorozumění".
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod lklknml » pon 27. zář 2021 11:15:25

Jana píše:Zdeňku, onen hravý chlapec, ke kterému ses přirovnával, si potřeboval stejně jako Ty, dokazovat, že je macho, a pak se zdrápaný marně snažil před svou obětí ukrýt na balkóně. Nediv se, že i Ty podobným způsobem dostáváš na frak od života.

Podívej Jano, my jsme vždycky měli doma kočky, psa. Ty zřejmě ne, předpokládám tedy, že s kočkováním nemáš zkušenost. Podstatou kočkování je, že si jeden hraje na macho a pak se zase role vystřídají, to je ta legrace (za mlada jsem si takhle vydržel hrát i hodiny). Jako když si malé děti hrají na babu tak jeden pronásleduje, druhý před ním utíká (resp. když si hrají na vojáčky, je hloupé pohoršovat se a vidět v nich zabijáky).

Jana píše:Možná si to neuvědomuješ, ale je velkou výhodou dělat jen to, co cítíš, že je správné. Buddhisté tomu rozšířenému cítění říkají SOUCIT, tedy cítit i to, jak se cítí například kočka, když si někdo nad ní dokazuje svou moc. Respektovat to, co svým projevem dává najevo.

Otázkou je, proč ti nevadí Oshovo (nesmyslné) bohatství v jeho hladovém okolí, když jsi tak jemnocitná se vzteklým kocourem?
Což se nedokážeš vcítit do žebrajícího hladového, resp. do muže, který potřebuje nakrmit své děti a tak běhá zapřažen s bílým mužem na káře po Kalkatě?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod Jana » pon 27. zář 2021 11:38:32

:D :D :D

Teď musím zkoumat, jestli mě to bavení se s Tebou v tuhle chvíli dokonce nebaví.

Zdeněk píše:Podívej Jano, my jsme vždycky měli doma kočky, psa. Ty zřejmě ne, předpokládám tedy, že s kočkováním nemáš zkušenost.

Předpokládáš špatně. Kocour, který s námi bydlí, zažívá velký respekt a úctu. Hravost nemá důvod zvrhávat se v boj o dominanci.

Podstatou kočkování je, že si jeden hraje na macho a pak se zase role vystřídají, to je ta legrace (za mlada jsem si takhle vydržel hrát i hodiny). Jako když si malé děti hrají na babu tak jeden pronásleduje, druhý před ním utíká (resp. když si hrají na vojáčky, je hloupé pohoršovat se a vidět v nich zabijáky).

Nikomu nic neberu, ať si každý hraje jak chce, má, co mu vyhovuje, ale Boží království je stav míru, klidu, žádný boj někoho proti druhému, je to stav Boží jednoty s tím vším. Tedy hra na dominanci ve Tvé mysli klidně může být, ale neúčastním se jí.

Otázkou je, proč ti nevadí Oshovo (nesmyslné) bohatství v jeho hladovém okolí, když jsi tak jemnocitná se vzteklým kocourem?

Oshovo bohatství mi opravdu nevadí, řekla bych, že jeho bohatství momentálně není z tohoto světa. Z celého srdce ho přeji každému, kdo o ně stojí.

Což se nedokážeš vcítit do žebrajícího hladového, resp. do muže, který potřebuje nakrmit své děti a tak běhá zapřažen s bílým mužem na káře po Kalkatě?

Upřímně řečeno, žiju jen tady a teď, ne v představách, co je jinde a jindy. Ty doby, kdy jsem každému žebrajícímu, kterého jsem viděla, dala všechno, co jsem mohla, jsou pryč. Dneska už se to nějak samo rozlišuje, kdo žebrá na fet, na alkohol, a kdo se zrovna dostal do nějaké situace, kterou potřebuje řešit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod lklknml » pon 27. zář 2021 12:44:33

Jana píše:Předpokládáš špatně. Kocour, který s námi bydlí, zažívá velký respekt a úctu. Hravost nemá důvod zvrhávat se v boj o dominanci.

Jestli umíš anglicky, tak ti to na tomhle videu žena polopaticky vysvětluje hned na začátku:


Jana píše:Oshovo bohatství mi opravdu nevadí, řekla bych, že jeho bohatství momentálně není z tohoto světa.

Zastíráš podstatu: jde o nesmyslné (protože ho nelze utratit) nasyslené bohatství z tohoto světa v nuzném okolí boháče. Kde opravdu např. děti, co si nevyžebrají, to nemají, jak jsem ti kdysi psal. A ty se tu místo toho dojímáš nad vztekajícím se kocourem.

Jdi doprdele.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků