Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 11:47:27

vostal petr píše:
Záleží na každým, jestli to je pro něj jen uvolnění, anebo chová k milujícímu hluboký cit.


No jasně,

jenže uvolnění není na sebe zapomění v nějakém milujícím vztahu, to je naopak jen serfování na pocitech...

No von zase bude tvrdit, že tomu nerozumíme, páč to nejsou pocity ale svatý hovno...


:D
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 12:04:29

Heej, číšníku! Jednoho buddhu prosím!

A hoď mi tam trochu zenu, zamíchej taem, a cvrnkni trochu šivy a lžíčku manitoua!
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 27. lis 2020 12:16:26

miroslav píše:Jak mohu pozorovat, tak zamilovanost není skutečný vztah s někým či s něčím. Skutečný vztah je vzájemný, prostý nějakých iluzí.

Na vztah musí být subjekt, já, a jeho objekt, ty/vy/ono. Subjekt určuje, vztahuje se, ke svému objektu, ale i objekt determinuje svůj subjekt (viz koan jak zní zvuk padajícího stromu v lese, kde nikdo není). Dualita pramenní z neduality přidáním iluze. Čili žádný vztah sám o sobě nemůže být prost iluze.

Vztah je užitečný, směřuje li k nedualitě. Sám však z neduality nevytáhne (nelze vytáhnout něco tím, co je ono samo - odtud bezvýchodnost polyteistických náboženství).
Bůh je Láska absolutní, protože k tomu žádný vztah nepotřebuje.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N. » pát 27. lis 2020 12:28:50

Iluze je právě to, co může být krásny, nic jinýho být krásny nemůže. Mysl je iluze smyslů. Ale krásu, ani hnus, bychom jinak nepoznali.
P.N.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 27. lis 2020 12:32:41

Zdeněk píše:
miroslav píše:Jak mohu pozorovat, tak zamilovanost není skutečný vztah s někým či s něčím. Skutečný vztah je vzájemný, prostý nějakých iluzí.

Na vztah musí být subjekt, já, a jeho objekt, ty/vy/ono. Subjekt určuje, vztahuje se, ke svému objektu, ale i objekt determinuje svůj subjekt (viz koan jak zní zvuk padajícího stromu v lese, kde nikdo není). Dualita pramenní z neduality přidáním iluze. Čili žádný vztah sám o sobě nemůže být prost iluze.

Vztah je užitečný, směřuje li k nedualitě. Sám však z neduality nevytáhne (nelze vytáhnout něco tím, co je ono samo - odtud bezvýchodnost polyteistických náboženství).
Bůh je Láska absolutní, protože k tomu žádný vztah nepotřebuje.


A co je to Láska? Není to náhodou Vztah? Sou-cit.
Vztah je cestou k překročení sebe, zanechání sebe - sebestřednosti, pocitu a myšlenky odděleného já

Probuzení (Míla Tomášová)

Ráno jsem vstala,
abych Tě pozdravila
tak jako dřív.
Však ač jsi všude,
nikde Tě nenalézám.

Tvůj oltář zprázdněl
a růže na něm již nevoní.
I všechny ostatní věci jsou prázdné,
a přece všechny prorůstáš jako strom bódhi.

Nejsi tu jako dřív, v mém Srdci -
neboť hle, již není Srdce,
a ani já tu nejsem jako dřív,
než zemřít jsem si přála ve Tvém objetí.

Nejsi tu Ty a nejsem tu já,
a přec Tě tolik mám,
že zhaslo přání poslední,
bych objetí Tvé ještě vnímala.

V naprosté jistotě,
že vždy tak tomu bylo,
na Počátku a po všechny Věky Věků.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3484
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 12:39:42

Zas náký to uvědomění ???
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 12:43:38

A co je to Láska? Není to náhodou Vztah? Sou-cit.
Vztah je cestou k překročení sebe, zanechání sebe - sebestřednosti, pocitu a myšlenky odděleného já


To je bhaktijoga pro začátečníky,

proč si vo tom něco sakra nepřečteš jinýho než jen vod Tomášů ???


A žádná Láska a žádnej Vztah,

seš idiot že hovna píšeš s velkejma písmenama ?

Jo,

seš Idiot...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 27. lis 2020 13:07:35

vostal petr píše:To je bhaktijoga pro začátečníky,

proč si vo tom něco sakra nepřečteš jinýho než jen vod Tomášů ???



Proč bych si "vo tom" měl něco číst? Aby se pak po někom vopičil :D

To, že je to pro začátečníky je v pořádku.


Zenová mysl, mysl začátečníka — Sunrju Suzuki
"V duchu začátečníka není žádná myšlenka “dosáhl jsem něčeho”. Všechny sobecké myšlenky omezují našeho nesmírného ducha. Nemáme-li žádnou myšlenku na úspěch, myšlenku na sebe, jsme opravdovými začátečníky. Pak se můžeme skutečně něco naučit. Duch začátečníka je duchem soucitu. Je-li náš duch soucitný, je neomezený. Velký zenový Mistr Dógen, zakladatel naší školy, vždy zdůrazňoval, jak je důležité zachovat si svého nekonečného původního ducha. Pak jsme vždy věrní sami sobě, soucitní se vším tvorstvem, a sto skutečně cvičit.
Takže nejtěžší je zachovat si vždy svého začátečnického ducha. Není třeba mít hlubokou znalost zenu. 1 když čtete hodně zenové literatury, musíte číst každou větu se svěží myslí. Neměli byste říkal: “Vím, co to je zen,” nebo “Dosáhl jsem osvícení". To je také skutečným tajemstvím veškerého umění: zůstaňte vždy začátečníky! Buďte velmi důslední v tomto ohledu."
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3484
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 13:11:36

vostal petr píše:
A co je to Láska? Není to náhodou Vztah? Sou-cit.
Vztah je cestou k překročení sebe, zanechání sebe - sebestřednosti, pocitu a myšlenky odděleného já


To je bhaktijoga pro začátečníky,

proč si vo tom něco sakra nepřečteš jinýho než jen vod Tomášů ???


A žádná Láska a žádnej Vztah,

seš idiot že hovna píšeš s velkejma písmenama ?

Jo,

seš Idiot...

Vždyť jiní mistři to říkaj stejně jako Tomášovic, kde vidíš ten rozdíl? Vždyť je to jen stará ohraná písnička, která jde s módou. Učitel Tomáše byl Drtikol a jeho učitel byl buddha a Patandžali a védy.... Jak můžeš vdědět jak to měl Tomáš? Z toho, co se píše? Vždyť ani ty přeci nejsi tím, co se píše?
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 27. lis 2020 13:15:38

miroslav píše:A co je to Láska? Není to náhodou Vztah? Sou-cit.

Máš na mysli vztahy mezi entitami v dualitě (které navíc fascinováni svým objektem na svůj subjekt, na své já, zapomenou). Žádný takový jednotlivý vztah, ani jejich sumace, ani abstrakce z nich (skrze pojem), nejsou nedualitou.

Problém s vyjádřením neduality je, že máme k dispozici jen duální, světská slova. Proto je třeba číst Míly báseň "mezi řádky".
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 27. lis 2020 13:23:13

Zdeněk píše:
miroslav píše:
Problém s vyjádřením neduality je, že máme k dispozici jen duální, světská slova. Proto je třeba číst Míly báseň "mezi řádky".

Přesně tak. Mysl plná duchovňáckých pojmů a spekulací je spíše překážkou než pomocí ke čtení "mezi řádky", k nevsugerované, ale skutečné neduální zkušenosti.
Nečíst jen hlavou ale také srdcem.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3484
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 13:24:17

Vždyť jiní mistři to říkaj stejně jako Tomášovic, kde vidíš ten rozdíl? Vždyť je to jen stará ohraná písnička, která jde s módou. Učitel Tomáše byl Drtikol a jeho učitel byl buddha a Patandžali a védy.... Jak můžeš vdědět jak to měl Tomáš? Z toho, co se píše? Vždyť ani ty přeci nejsi tím, co se píše?


No jo říkaj,

no prostě musíš hledat, nebo spíše než hledat nacházet,

nemůžeš spoléhat jen na názor většiny nebo pouze jednoho,

to jsou ty duchovní šaškárny když máš k dispozici pouze a jen jedno tvrzení, je to tak,

a už ne že je to naopak...


A stejný je to i s karmajogou, většinou to je nablblý blábolení "duchovních mistrů" vo tom, ja se máš uvolnit jen od egoistických činů, zatímco s jinými ((ne- egoistickými)) se máš ztotožnovat, takovýhle hovadin je všude plno...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 13:30:01

miroslav píše:
Zdeněk píše:
miroslav píše:
Problém s vyjádřením neduality je, že máme k dispozici jen duální, světská slova. Proto je třeba číst Míly báseň "mezi řádky".

Přesně tak. Mysl plná duchovňáckých pojmů a spekulací je spíše překážkou než pomocí ke čtení "mezi řádky", k nevsugerované, ale skutečné neduální zkušenosti.
Nečíst jen hlavou ale také srdcem.

No teď jsi je nasral...
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 27. lis 2020 13:38:53

miroslav píše:Přesně tak. Mysl plná duchovňáckých pojmů a spekulací je spíše překážkou než pomocí ke čtení "mezi řádky", k nevsugerované, ale skutečné neduální zkušenosti.
Nečíst jen hlavou ale také srdcem.

Problém je, že bez neduální zkušenosti to z té básně nevyčteš. A že si z habitů svého srdce může mysl vytvořit iluzorní informaci k potvrzení obrazu svého.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 13:40:02

A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci. Protože hlava je nahoře, a dolů nepůjde. A i když se skloní ke studni, furt visí na krku. A srdce může tak leda olizovat..
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 13:42:57

Problém s vyjádřením neduality je, že máme k dispozici jen duální, světská slova. Proto je třeba číst Míly báseň "mezi řádky".


No jo, ale to uvědomění má asi tak kdo ???

Zas nějaká tomášovská indidualiata nebo náký pošahaný neosobno...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 13:48:10

vostal petr píše:
Vždyť jiní mistři to říkaj stejně jako Tomášovic, kde vidíš ten rozdíl? Vždyť je to jen stará ohraná písnička, která jde s módou. Učitel Tomáše byl Drtikol a jeho učitel byl buddha a Patandžali a védy.... Jak můžeš vdědět jak to měl Tomáš? Z toho, co se píše? Vždyť ani ty přeci nejsi tím, co se píše?


No jo říkaj,

no prostě musíš hledat, nebo spíše než hledat nacházet,

nemůžeš spoléhat jen na názor většiny nebo pouze jednoho,

to jsou ty duchovní šaškárny když máš k dispozici pouze a jen jedno tvrzení, je to tak,

a už ne že je to naopak...


A stejný je to i s karmajogou, většinou to je nablblý blábolení "duchovních mistrů" vo tom, ja se máš uvolnit jen od egoistických činů, zatímco s jinými ((ne- egoistickými)) se máš ztotožnovat, takovýhle hovadin je všude plno...


Já spoléhám jen na svuj vlástní názor, dokonce je mi putna i ta klasika. Jsou to jen vědomostě, Petře, malovánky na plátně...
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 13:49:49

Proč bych si "vo tom" měl něco číst? Aby se pak po někom vopičil


Naopak ty trobo, proto aby ses nevopičil po nikom...



Zenová mysl, mysl začátečníka — Sunrju Suzuki
"V duchu začátečníka není žádná myšlenka “dosáhl jsem něčeho”. Všechny sobecké myšlenky omezují našeho nesmírného ducha. Nemáme-li žádnou myšlenku na úspěch, myšlenku na sebe, jsme opravdovými začátečníky. Pak se můžeme skutečně něco naučit. Duch začátečníka je duchem soucitu. Je-li náš duch soucitný, je neomezený. Velký zenový Mistr Dógen, zakladatel naší školy, vždy zdůrazňoval, jak je důležité zachovat si svého nekonečného původního ducha. Pak jsme vždy věrní sami sobě, soucitní se vším tvorstvem, a sto skutečně cvičit.
Takže nejtěžší je zachovat si vždy svého začátečnického ducha. Není třeba mít hlubokou znalost zenu. 1 když čtete hodně zenové literatury, musíte číst každou větu se svěží myslí. Neměli byste říkal: “Vím, co to je zen,” nebo “Dosáhl jsem osvícení". To je také skutečným tajemstvím veškerého umění: zůstaňte vždy začátečníky! Buďte velmi důslední v tomto ohledu."



Motorky dělá ten Suzuki docela dobrý,

ale duchvně blábolí zcela neuvěřitelně, stejně jak ta Jana...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 27. lis 2020 13:52:33

P.N píše:A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci. Protože hlava je nahoře, a dolů nepůjde. A i když se skloní ke studni, furt visí na krku. A srdce může tak leda olizovat..

Díky. tohle je velice zajímavá myšlenka...

Myslíš, že bys mohl složit báseň, která by byla příběhem o tomto...?
Živou...

:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2736
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 13:53:47

Já spoléhám jen na svuj vlástní názor, dokonce je mi putna i ta klasika. Jsou to jen vědomostě, Petře, malovánky na plátně...


To není vo moc lepší než spoléhat na cizí názor,

je třeba použít paradoxní logiku která ti zabrání spoléhat na jakýkoliv názor,

když už tedy potřebuješ mít nějaký názor pro to, aby jsi se mohl zorientovat...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků