Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. led 2024 18:41:53

Mudrc píše:Ve skutečnosti každé vysvětlení, jak to je, se kterým je mysl spokojena, že na to konečně přišla, je iluze.


:)
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 18:42:44

Ve skutečnosti každé vysvětlení, jak to je, se kterým je mysl spokojena, že na to konečně přišla, je iluze.


Žádná iluze, to je sebevoblbování !!!!

Ale tady jsme na diskuzním foru, takže zde můžeme diskutovat dle svých názorů...
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 19:11:59

A tudíž je tady pouze uvědomění jasnosti bez nutnosti ztotožňování s představou individuality, které to je jasné.



Lépe je to popsat jako to co to není než tak že je to toto,

někde to tady bylo napsáno před dvěma , třema dny...
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 19:29:11

A co je tedy To, o čem říkají realizovaní, že je to nepopsatelné? Že když se o Tom řekne, je to to nebo to, tak to není pravda. Že se o Tom dá říct jen, že to a to to není. Není ani vědomé ani nevědomé, ani bytí ani nebytí, ani blažené a ani ne-blažené.


Uvědomění jasnosti, tak tím si nejsem moc jistej,

tedy v případě savikalpa samadhi jo, tam je ego,

tam by to bezesporu sedělo....
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Mudrc » pát 05. led 2024 19:47:04

Vostálník píše:
Ve skutečnosti každé vysvětlení, jak to je, se kterým je mysl spokojena, že na to konečně přišla, je iluze.


Žádná iluze, to je sebevoblbování !!!!

Ano, je to tak. Tak jsi na to nakonec přišel.

:)
Mudrc
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. led 2024 19:55:57

Iluze je sebeoblbování
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 19:56:54

A tudíž je tady pouze uvědomění jasnosti bez nutnosti ztotožňování s představou individuality, které to je jasné.[/quote

Vždycky někde něco vyšrouráte a pak to sem přiserete,

uvědomění jasnosti nemá nic společnýho s tím že je někomu něco jasné,

ale mysl je jasná, je v ní prostě světlo, je projasněná světlem


A proto jsem já taky něco vyštoural a za odměnu vám to sem budu mastit kdykoliv si vzpomenu :

Můj domov je v neměnném, které se jeví jako stav neustálého smiřování a spojování protikladů.



To aby jste si taky užili papouškoviny od Maharadže !!!
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 20:00:29

OPRAVA :

A tudíž je tady pouze uvědomění jasnosti bez nutnosti ztotožňování s představou individuality, které to je jasné.[/quote

Vždycky někde něco vyšrouráte a pak to sem přiserete,

uvědomění jasnosti nemá nic společnýho s tím že je někomu něco jasné,

ale mysl je jasná, je v ní prostě světlo, je projasněná světlem


A proto jsem já taky něco vyštoural a za odměnu vám to sem budu mastit kdykoliv si vzpomenu :

Můj domov je v neměnném, které se jeví jako stav neustálého smiřování a spojování protikladů.



To aby jste si taky užili papouškoviny od Maharadže !!!
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 20:06:34

Ego je iluzí oddělenosti,


Ego není iluzí oddělenosti, ego je ztotožněné Vědomí v kterém vzniká díky ztotožnění iluze oddělenosti


Iluze je sebeoblbování


Naše iluze vznikají ztotožnováním, tedy sebevoblbováním
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 21:03:34

Ale po pravdě nějaká ILUZE ODDĚLENOSTI mě vůbec nezajímá,

stejně jako je mně ukradená nějaká DUALITA,

takže Janiny a Veilovi problémy mně přijdou poněkud jeblý,

mohu klidně žít v jednom nebo druhém a nemám s tím problém,

nemám potřebu se se vším spojovat a vše milovat a vším být,

je mně to naprosto ukradený,

nevadí mně negativní emoce ani negativní pocity stejně jako mně nevadí ty pozitivní,

ze smrti zrovna nadšenej nejsem, ale co se dá dělat, tak prostě jen nebudu jako jsem nebyl před narozením...

A že mně vaděj voblíci mně přijde docela v pořádku, páč ti tendle svět zahnojují leda sračkama svých pomatených představ, pověr, nadějí a lásek...
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. led 2024 21:34:20

Můj domov je v neměnném, které se jeví jako stav neustálého smiřování a spojování protikladů.


To, co se nějak jeví, se týká osobního vnímání a interpretace skutečnosti. To, jak něco vnímáme, může být ovlivněno mnoha faktory, včetně našich předchozích zkušeností, očekávání a dokonce i našeho aktuálního emočního stavu. To, co se nějak jenom jeví, není objektivní skutečností.

Na druhé straně, to, co přímo je, se týká objektivní skutečnosti, která existuje nezávisle na naší interpretaci. To je skutečnost, která je neměnná a konstantní, bez ohledu na to, jak ji vnímáme nebo interpretujeme.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. led 2024 22:09:14

Návštěvník píše:
Můj domov je v neměnném, které se jeví jako stav neustálého smiřování a spojování protikladů.


To, co se nějak jeví, se týká osobního vnímání a interpretace skutečnosti. To, jak něco vnímáme, může být ovlivněno mnoha faktory, včetně našich předchozích zkušeností, očekávání a dokonce i našeho aktuálního emočního stavu. To, co se nějak jenom jeví, není objektivní skutečností.

Na druhé straně, to, co přímo je, se týká objektivní skutečnosti, která existuje nezávisle na naší interpretaci. To je skutečnost, která je neměnná a konstantní, bez ohledu na to, jak ji vnímáme nebo interpretujeme.


Vostálník píše:
Můj domov je v neměnném, které se jeví jako stav neustálého smiřování a spojování protikladů.



To aby jste si taky užili papouškoviny od Maharadže !!!


Můj domov je v neměnném = neměnné je skutečné

se jeví jako stav neustálého smiřování a spojování protikladů = to, co se jen jeví, tak jak se to jen jeví, skutečné není, je to jen zdánlivé.

Je tím vyjádřena jednota a harmonie všech věcí, a to i přes zdánlivé protiklady a konflikty, které mohou existovat na povrchu.

Pravda nebo skutečnost je něco, co je neměnné a věčné, a to i přes neustálé změny a pohyb, které vidíme ve světě kolem nás.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 23:00:21

Návštěvník píše:
Můj domov je v neměnném, které se jeví jako stav neustálého smiřování a spojování protikladů.


To, co se nějak jeví, se týká osobního vnímání a interpretace skutečnosti. To, jak něco vnímáme, může být ovlivněno mnoha faktory, včetně našich předchozích zkušeností, očekávání a dokonce i našeho aktuálního emočního stavu. To, co se nějak jenom jeví, není objektivní skutečností.

Na druhé straně, to, co přímo je, se týká objektivní skutečnosti, která existuje nezávisle na naší interpretaci. To je skutečnost, která je neměnná a konstantní, bez ohledu na to, jak ji vnímáme nebo interpretujeme.


Na to kašlu,

mně se to líbí a tak to sem budu drtit furt dokola...

A budu tomu říkat nejvyšší osvícení páč to řekl Maharadž ... :D


Mně to prostě voní Pravdou..
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 05. led 2024 23:02:54

Návštěvník píše:Můj domov je v neměnném

[/quote]

Jediné, co je neměnné, je to, že vše se mění.
Jediná jistota je, že nic není jisté.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3648
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. led 2024 23:03:28

To je v pořádku.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 23:12:35

Pravda nebo skutečnost je něco, co je neměnné a věčné, a to i přes neustálé změny a pohyb, které vidíme ve světě kolem nás.


No jenže i ta změna je také tím,

proto je neměnné zároven proměnné,

netřeba to z toho vylučovat...

Proto je samsára nirvána, což je popis brahmanu...


Já s tím tedy nemám žádnej problém,

naopak, v nirvikala samadhi mně furt něco chybělo,

což byl právě ten prostor pro projev,

páč neměnnost platí jen pro onu nirvikalpu, samadhi bez uvědomění světa...
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 23:16:49

miroslav píše:
Návštěvník píše:Můj domov je v neměnném



Jediné, co je neměnné, je to, že vše se mění.
Jediná jistota je, že nic není jisté.[/quote]


A to je ten rozdíl mezi taoismem a hinduismem,

jak si bylo možno poslechnout v tom videu o Bondym...

Hinduismus zná pouze neměnné...



Jak říkám, v nirvikalpě jste doma, vo tom žádná,

ale stále mně tam něco chybělo...


Ale jestli je to svatosvatá pravda ??? Bůh ví....
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 23:21:11

Vostálník píše:
Návštěvník píše:
Můj domov je v neměnném, které se jeví jako stav neustálého smiřování a spojování protikladů.


To, co se nějak jeví, se týká osobního vnímání a interpretace skutečnosti. To, jak něco vnímáme, může být ovlivněno mnoha faktory, včetně našich předchozích zkušeností, očekávání a dokonce i našeho aktuálního emočního stavu. To, co se nějak jenom jeví, není objektivní skutečností.

Na druhé straně, to, co přímo je, se týká objektivní skutečnosti, která existuje nezávisle na naší interpretaci. To je skutečnost, která je neměnná a konstantní, bez ohledu na to, jak ji vnímáme nebo interpretujeme.


Na to kašlu,

mně se to líbí a tak to sem budu drtit furt dokola...

A budu tomu říkat nejvyšší osvícení páč to řekl Maharadž ... :D


Mně to prostě voní Pravdou..




Tedy já si jen dělám srandu, protože přesně toto dělá Jana,

že točí dokola Maharadže,

jenže, kde a jak potom na to ten Maharadž přišel a proč to říkaj i taoisté ???
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 06. led 2024 2:24:30

jenže, kde a jak potom na to ten Maharadž přišel a proč to říkaj i taoisté ???
protože to pravda je, že skutečné je neměnné a proměnlivé je zdánlivé, tedy proměnlivost není skutečná. To jen ega to nepoznávají.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 06. led 2024 3:14:21

Je důležité si uvědomit, že pojmy "skutečné" a "neskutečné" vytvořila ega. Potřebovala je k rozlišení bdělého vnímání tohoto světa, který označila za skutečný, od snu, snění, představ, které označila za neskutečné. Tedy potřeba rozlišovat skutečnost a neskutečnost byla vytvořeno egem.

Kdo neulpěl na těchto pojmech, nemá vůbec žádnou potřebu skutečnost a neskutečnost řešit. Poznáním dojde k uvědomění, že Zdroj všeho je prvotní, na ničem nezávislý, a že jeho manifestace/projev je druhotný, závislý na Zdroji. Skutečnost/neskutečnost není téma.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků