Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 13:02:43

vostal petr píše:
Já spoléhám jen na svuj vlástní názor, dokonce je mi putna i ta klasika. Jsou to jen vědomostě, Petře, malovánky na plátně...


To není vo moc lepší než spoléhat na cizí názor,

je třeba použít paradoxní logiku která ti zabrání spoléhat na jakýkoliv názor,

když už tedy potřebuješ mít nějaký názor pro to, aby jsi se mohl zorientovat...

Máš názor, tedy jsi. Kdybys neměl žádnej názor, byl bys osvícenej. Což bezpochyby jsi, dle Jany, prostě na tebe svítí slunko, což je krásná věc..
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N. » pát 27. lis 2020 13:59:51

Tara píše:
P.N píše:A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci. Protože hlava je nahoře, a dolů nepůjde. A i když se skloní ke studni, furt visí na krku. A srdce může tak leda olizovat..

Díky. tohle je velice zajímavá myšlenka...

Myslíš, že bys mohl složit báseň, která by byla příběhem o tomto...?
Živou...

:-)

Nenyslím, to to nejde jen tak, ale budu na to myslet ;- )
P.N.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 14:05:20

vostal petr píše:
Já spoléhám jen na svuj vlástní názor, dokonce je mi putna i ta klasika. Jsou to jen vědomostě, Petře, malovánky na plátně...


To není vo moc lepší než spoléhat na cizí názor,

je třeba použít paradoxní logiku která ti zabrání spoléhat na jakýkoliv názor,

když už tedy potřebuješ mít nějaký názor pro to, aby jsi se mohl zorientovat...

To ano, ale já si s tím svým názorem udělám v klidu, co chci. Kdyby to měl bejt jinej názor, tak mám z něho osypky..
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » pát 27. lis 2020 15:17:18

vostal petr píše:
Problém s vyjádřením neduality je, že máme k dispozici jen duální, světská slova. Proto je třeba číst Míly báseň "mezi řádky".


No jo, ale to uvědomění má asi tak kdo ???

Zas nějaká tomášovská indidualiata nebo náký pošahaný neosobno...

No a kdo asi jinej než ty?

Jaký sis to udělal, takový to máš, já za to nemůžu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. lis 2020 15:36:31

No jo, ale to uvědomění má asi tak kdo ???


Nebe má kdo? Hvězdy má kdo? Zpěv ptáků má kdo? Co když to uvědomění jen je, stejně tak, jako všechno, co je a nemusí tu být představa nikoho, komu by to všechno muselo patřit?
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 27. lis 2020 17:28:47

P.N píše:A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci. Protože hlava je nahoře, a dolů nepůjde. A i když se skloní ke studni, furt visí na krku. A srdce může tak leda olizovat..


Nevím co myslíš tady tím srdcem - srdeční čakru?

Já chápu a poznávám Srdce tak jak jsem teď našel u Ramany Maharišiho (Psané slovo)

"Pokud by nebylo to, co existuje, existovalo by uvědomování si existence?
Jelikož existující podstata existuje v srdci bez přemýšlení,
jak přemýšlet o existující podstatě, která se nazývá „srdce“?
Být v Srdci, tak, jak samo je. Je poznáním."

"Jakmile se mysl dostane k Srdci, aby vnitřně zkoumala, kdo jsem já, když ten, kdo je „já“(ego či mysl), zemře, Skutečnost se objeví spontánně jako „Já jsem Já“. I když se to zdá, není to „já“ (ego). Je to dokonalá vše pronikající Skutečnost, přirozená podstata sebe sama."



Moje zkušenost je taková, že když se ponořím do meditace, zkoumání kdo jsem já - či pocitu já. Vynořím se do uvědomění těla v oblasti uprostřed hrudi. Odtud se rozvine uvědomění celého těla, hlavy, mysli, okolí atd.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 27. lis 2020 17:46:49

A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci.

Tady to říkal i Drtikol, kdysi jsem tu pasáž citovala na JZ... říkal to "svému" žákovi, který byl příliš citlivý....

Zkusím pohledat...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 18:35:23

Tara píše:
A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci.

Tady to říkal i Drtikol, kdysi jsem tu pasáž citovala na JZ... říkal to "svému" žákovi, který byl příliš citlivý....

Zkusím pohledat...

Fakt?, to jsem nečet. A tak se na to vys...
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N. » pát 27. lis 2020 18:46:14

miroslav píše:
P.N píše:A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci. Protože hlava je nahoře, a dolů nepůjde. A i když se skloní ke studni, furt visí na krku. A srdce může tak leda olizovat..


Nevím co myslíš tady tím srdcem - srdeční čakru?

Já chápu a poznávám Srdce tak jak jsem teď našel u Ramany Maharišiho (Psané slovo)

"Pokud by nebylo to, co existuje, existovalo by uvědomování si existence?
Jelikož existující podstata existuje v srdci bez přemýšlení,
jak přemýšlet o existující podstatě, která se nazývá „srdce“?
Být v Srdci, tak, jak samo je. Je poznáním."

"Jakmile se mysl dostane k Srdci, aby vnitřně zkoumala, kdo jsem já, když ten, kdo je „já“(ego či mysl), zemře, Skutečnost se objeví spontánně jako „Já jsem Já“. I když se to zdá, není to „já“ (ego). Je to dokonalá vše pronikající Skutečnost, přirozená podstata sebe sama."



Moje zkušenost je taková, že když se ponořím do meditace, zkoumání kdo jsem já - či pocitu já. Vynořím se do uvědomění těla v oblasti uprostřed hrudi. Odtud se rozvine uvědomění celého těla, hlavy, mysli, okolí atd.

Když kdysi čet tvůj rohovor s Nikdenikdem, byly jste oba ohnivý. Tak neuhasni, čoveče
P.N.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 18:56:59

Návštěvník píše:
No jo, ale to uvědomění má asi tak kdo ???


Nebe má kdo? Hvězdy má kdo? Zpěv ptáků má kdo? Co když to uvědomění jen je, stejně tak, jako všechno, co je a nemusí tu být představa nikoho, komu by to všechno muselo patřit?

Jj :- )
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod P.N » pát 27. lis 2020 19:29:18

Jasně že srdce musí do hlavy, že se nad tím pozastavujete, duchovní síla ve musí do hlavy. To je její cesta, jiná neexistuje. Je dána nádími, co naní celé životy čekaj. Jasně byly tu zvěsti, jak borci kterým uťali hlavy, tančili, páč měli pozirnost ba hrudi. Ale duchovní srdce není v hrudníku. Je v každé části těla i mysli. Je v nitru čehokoliv. A "nitro" jen říká se, páč každé nitro je zároveň i obalem.. čus
P.N
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 27. lis 2020 19:31:18

P.N píše:
Tara píše:
A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci.

Tady to říkal i Drtikol, kdysi jsem tu pasáž citovala na JZ... říkal to "svému" žákovi, který byl příliš citlivý....

Zkusím pohledat...

Fakt?, to jsem nečet. A tak se na to vys...

Zkusím to pohledat, kvůli sobě.... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » pát 27. lis 2020 20:12:10

P.N píše:Jasně že srdce musí do hlavy, že se nad tím pozastavujete, duchovní síla ve musí do hlavy. To je její cesta, jiná neexistuje. Je dána nádími, co naní celé životy čekaj. Jasně byly tu zvěsti, jak borci kterým uťali hlavy, tančili, páč měli pozirnost ba hrudi. Ale duchovní srdce není v hrudníku. Je v každé části těla i mysli. Je v nitru čehokoliv. A "nitro" jen říká se, páč každé nitro je zároveň i obalem.. čus


To je ale něco jiného - hadí - životní síla

Pan Tomáš to popisoval podobně, jako jsem to našel v tomto textu - jak je to s tou hadí silou a jejím spojení v sahasráře a možným sklouznutím do Srdce (ne fyzického srdce):

Trénovat vystupování kundalíny z první čakry do poslední je mentální činností. Takové cvičení žáka nedovede do stavu za myslí. Mysl takto nezničí. Pro realizaci je podstatné to, že se mysl ponoří do Srdce a následně je zničena. Kundalini stoupající
skrze čakry nemá za následek realizaci, ani když dosáhne sahasráry. Každý takovýto
výsledek je výsledkem mysli. K realizaci dochází teprve tehdy, pokud je mysl zničena. Mezi Srdečním centrem a mozkem existuje kanál, skrze který prochází mysl. Nazývá se „amrita nadi“. Mysl se skrze něj vrací zpět do Srdce a to během spánku nebo
hluboké meditace. Mysl stoupající a klesající skrze tento kanál je pravá kundalini.
V momentu realizace prochází myšlenka já skrze „amrita nadi“ do Srdce, kde je zničena. Po realizaci už není podstatné ani Srdeční centrum, ani kanál „amrita nadi“.
Džňánin pak ví, že je všezahrnující „Já“.


K tomu bych dodal, aby to nebylo chybně pochopeno, že mysl a myšlenka já nejsou "zničeny" ale je "zničena" identifikace s nimi.
A tím se přirozeně posune těžiště bytosti z mysli do Srdce.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara » pát 27. lis 2020 22:26:38

A pravda je že srdce musí do hlavy. Ne hlava k srdci.


Tak jsem to našla.
Kniha František Drtikol, Duchovní cesta.
r. 2004
Sestavil a k vydání připravil Stanislav Doležal

str. 390
Vzpomínky Rostislava Obšnajdra (celá ta kapitola je úžasná, jak se říká, nejlepší nakonec....)


"Jindy zase, v době, když jsem tam začal chodit, díval se na mne a povídal: "Já se do tebe dívám, kde to vlastně máš, a ty to máš v prsou. Co ti to napadlo? Když se tam upíchneš, tak budeš citový a nedostaneš se z toho." Při odchodu u branky mi říkal: "To musíš mít v hlavě, proč myslíš, že není hlava mezi nohama?"


Mimochodem, tu knížku mi přinesl jako dárek jáčko, když k nám přijel na skok na návštěvu :-)
Ještě je na ni tužkou napsaná cena: 600,- Kč


:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 23:05:48

Nebe má kdo? Hvězdy má kdo? Zpěv ptáků má kdo? Co když to uvědomění jen je, stejně tak, jako všechno, co je a nemusí tu být představa nikoho, komu by to všechno muselo patřit?


A k čemu asi tak náká představa,

když to uvědomění má tvoje mysl která to uvědomění vyprodukovala ?

Pindy vo tom že si to nepřivlastnuješ jsou zcela zbytečný, je to produkce tvé mysli...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 23:12:34

Trénovat vystupování kundalíny z první čakry do poslední je mentální činností. Takové cvičení žáka nedovede do stavu za myslí. Mysl takto nezničí. Pro realizaci je podstatné to, že se mysl ponoří do Srdce a následně je zničena. Kundalini stoupající
skrze čakry nemá za následek realizaci, ani když dosáhne sahasráry. Každý takovýto
výsledek je výsledkem mysli. K realizaci dochází teprve tehdy, pokud je mysl zničena. Mezi Srdečním centrem a mozkem existuje kanál, skrze který prochází mysl. Nazývá se „amrita nadi“. Mysl se skrze něj vrací zpět do Srdce a to během spánku nebo
hluboké meditace. Mysl stoupající a klesající skrze tento kanál je pravá kundalini.
V momentu realizace prochází myšlenka já skrze „amrita nadi“ do Srdce, kde je zničena. Po realizaci už není podstatné ani Srdeční centrum, ani kanál „amrita nadi“.
Džňánin pak ví, že je všezahrnující „Já“.


Tak si laskavě úpřečti toho Ramanu,

pokud se nemýlím, mysl do srdce a ze srdce do sahasráry,

ale mně je to u prdele, podle mě jen blábolíš

už to tady říkám dost dlouho...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod vostal petr » pát 27. lis 2020 23:26:40

No je zajímavý že v Ramašrámu za života Ramany tu kundalini jogu dělali,

asi nejspíš neměli do čeho píchnout...

Nejspíš si nepřečetli Tomáše...
vostal petr
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod lklknml » sob 28. lis 2020 8:08:40

miroslav píše:A tím se přirozeně posune těžiště bytosti z mysli do Srdce.

Těžiště je výslednice poutavých sil. Po osvobození tudíž není potřeba.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Tara. » stř 02. pro 2020 16:54:36

Hele, to si nemůžete psát na jednom fóru???

To se musí chudák proklikávat třema fórama, poradnou, inspiruj a vaseforum, aby věděl, co kaj píšete????

Jsem pro jedno fórum!!!!

K jednoznačnému přitakání k jediné osobní identitě!!!!

Nebo na to nemáte?

Proč????
Tara.
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod miroslav » stř 02. pro 2020 17:21:18

No, já čtu a občas píšu na všech třech fórech, když je tam něco zajímavého. Někteří píší jenom sem, jiní jenom tam jíní zase onam.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků