Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 04. led 2024 22:42:19

Postav se na hlavu...
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 04. led 2024 22:49:43

Vostálník píše:Postav se na hlavu...

To už bych asi nedal :D

Ale ověřím to!
Pedriito
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Mudrc » čtv 04. led 2024 22:51:27

Ještě mě jako duchoborce napadá Dodo, jestli Jana nepopírá své lidství.

Přeci je TO, tak nemůže být člověk. Nebo žena. Nebo - pokud nedejbože klesne až na samé dno neprohlédnuté iluze -, tfuj, muž.

:(
Mudrc
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Mudrc » čtv 04. led 2024 22:53:35

Jana píše:Ztotožnění s tělem, tedy víra, že jsi tělo, je základ toho, čemu říkají Probuzení nevědomost a co je možné prohlédnout jako iluzi.

Iluze je, že neztotožňování s tělem je probuzení. Můžeš prostě nahradit tělo jinou iluzí.
Mudrc
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Mudrc » čtv 04. led 2024 22:57:57

Mudrc píše:Ještě mě jako duchoborce napadá Dodo, jestli Jana nepopírá své lidství.

Přeci je TO, tak nemůže být člověk. Nebo žena. Nebo - pokud nedejbože klesne až na samé dno neprohlédnuté iluze -, tfuj, muž.

:(

Neboli Janiny TO je abstrakce, výtvor mysli.

Protože aby TO bylo např. toto tělo, to mysl nepojme.

Nicméně Bůh je všechno ve všem.

Amen.
Mudrc
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 04. led 2024 23:03:52

Mudrc píše:
Mudrc píše:Ještě mě jako duchoborce napadá Dodo, jestli Jana nepopírá své lidství.

Přeci je TO, tak nemůže být člověk. Nebo žena. Nebo - pokud nedejbože klesne až na samé dno neprohlédnuté iluze -, tfuj, muž.

:(

Neboli Janiny TO je abstrakce, výtvor mysli.

Protože aby TO bylo např. toto tělo, to mysl nepojme.

Nicméně Bůh je všechno ve všem.

Amen.

Amen.
Pedriito
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » pát 05. led 2024 6:57:45

Mudrc píše:
Přeci je TO, tak nemůže být člověk. Nebo žena. Nebo - pokud nedejbože klesne až na samé dno neprohlédnuté iluze -, tfuj, muž.



Přihořívá,

Já jsem TO, Ty jsi TO, všechno je TO a TO je všechno co je.

Skrz smyslové vnímání a mysl se TO jeví jako rozmanité.

V Probuzení je jasné, že TO má stále stejné kvality, nijak se TO nemění. Proto je TO Skutečné, proto TO je věčné.

Má TO paradoxní kvality Moudrosti a Lásky.

Nejsem nic = Moudrost (proto ta absolutní svoboda a nezranitelnost, proto ta absence utrpení)

Jsem vším = Láska (proto ten ráj, Boží království, sat-čit-ánanda)

Mudrc píše:Nicméně Bůh je všechno ve všem.


Bůh je TO

Amen

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7218
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 7:12:21

Nejsem nic = Moudrost (proto ta absolutní svoboda a nezranitelnost, proto ta absence utrpení)

Jsem vším = Láska (proto ten ráj, Boží království, sat-čit-ánanda)


Tvá voblíbená mantra o utrpení a lásce...

Je vidět co tě tlačí do prdele...
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 7:23:11

V Probuzení je jasné,


V tom tvém pitomém Probuzení asi jo, tam je jasný jakýkoliv hovno co mysl vyprodukuje,

ale jinak

v probuzení není nic jasné páč komu by co mělo bejt jasný ???
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Jana » pát 05. led 2024 8:27:50

Vostálník píše:Je mně naprosto u prdele že jsi láska která je vším a že jsi ničím a nic se tě nemůže dotknout,

to jen tvá pomatená posedlost a touha ...


Z pohledu nevědomosti a v představách, že TO tady není, se TO může jevit jako touha.

S poznáním, že TO je vším....


po čem víc by chtěl kdo ještě toužit?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7218
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Mudrc » pát 05. led 2024 8:57:00

Jana píše:Skrz smyslové vnímání a mysl se TO jeví jako rozmanité.

V Probuzení je jasné, že TO má stále stejné kvality, nijak se TO nemění. Proto je TO Skutečné, proto TO je věčné.

Ze smyslového vnímání mysl abstrahuje (z lat. abs-trahere, odtáhnout, odvléci, oddělit, jak psáno na wikipedii) znaky, které jsou společné jednotlivým konkrétním smyslovým vjemům.

Tak kupř. si mysl všimne, že mužské tělo má přeci jenom něco společného i s ženským tělem, takže nakonec, i ženské tělo pojme, do pojmu člověk. Všimne si, že se odlišují od zvířat.

Nu, a takhle můžeš pokračovat, abstrahovat, až najdeš společný znak ve všem smyslovém vnímání, až najdeš to tvoje TO.

Ale Bůh není abstrakce. Nenechá se myslí lapit do jejich pojmů.

Samozřejmě, abychom se domluvili, tak musíme používat pojem Bůh, protože prostě řeč nic dalšího nemá.

Takže to tvoje TO pusť.

:)
Mudrc
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Mudrc » pát 05. led 2024 9:34:44



Jana?

Vostál?

:)
Mudrc
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 10:28:29

Ale ne ,

to je jenom kočka co se kamarádí s polštářem,

proto do něj dělá to svý duciduci...
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 15:23:26

Pro Miroslava


Mirku, Mirku,

máš v prdeli dírku,

a v tý dírce hovínko,

kouká ven jen malinko,

ale Jana tvrdí,

že prej hrozně smrdí,

ale prej to nevadí,

blaženost ji oblaží

Mně to ale vadí,

páč nemám rád smrady,

já rád vůni duchovní,

což hovínko fakt není,

není hovno jako hovno,

je i hovno co mu není rovno

to ale není ten tvůj případ,

takže byl to blbej nápad

psát že máš v prdeli dirku

ale zabavil jsem se tím chvílku

sedla na mě totiž můza

ovšem tadle básen - to fakt je hrůza !!!
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. led 2024 17:45:25

komu by to mělo být jasný, když zde není ego ???


Ego je iluzí oddělenosti, protože prostřednictvím této iluze vidíme sebe jako oddělené individuality, izolované od ostatních a od světa kolem nás. Tato iluze oddělenosti vytváří separační sílu a nutí nás chránit a bránit naše ‘já’, což často vede k konfliktům a nedorozuměním.

Setkávání s pravdou, že ego není naším pravým Já, že ego není skutečné, může probouzet strach ze zániku, ze smrti
a tím způsobovat frustraci. Tato frustrace může být způsobena tím, že se ego (mysl) snaží udržet svou existenci a odolávat jakékoliv myšlence, která by mohla ohrozit jeho přežití. Když se setkáme s pravdou, že naše ego je pouze iluze, může to vyvolat pocit strachu a nejistoty, protože to znamená, že musíme přehodnotit naše chápání sebe sama a světa kolem nás.

V egu je strach ze smrti, osvícení znamená konec jeho existence.

Osvícené bytosti nemají ze smrti strach, protože si uvědomují, že jejich pravá podstata není omezena na jejich fyzické tělo nebo ego. Uvědomění celistvosti vede k hlubokému pocitu míru a klidu, i v okamžiku tělesné smrti.

Když ego zmizí, zůstane pouze jednota - stav, kdy neexistují žádné hranice mezi ‘mnou’ a ‘ostatními’. Tento stav může být také popsán jako stav plného uvědomění nebo osvícení. A tudíž je tady pouze uvědomění jasnosti bez nutnosti ztotožňování s představou individuality, které to je jasné.
Návštěvník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. led 2024 17:58:57

Počkej, to už je leden!
Pedriito
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Pedriito » pát 05. led 2024 18:07:00

Nojo....
Vzbudil jsem se kránu
A vzrcadle zjistil, že mám ránu.
A rána mi říká, blbečku, to je prána.
Pedriito
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Mudrc » pát 05. led 2024 18:35:17

Návštěvník píše:
komu by to mělo být jasný, když zde není ego ???


Ego je iluzí oddělenosti, protože prostřednictvím této iluze vidíme sebe jako oddělené individuality, izolované od ostatních a od světa kolem nás. Tato iluze oddělenosti vytváří separační sílu a nutí nás chránit a bránit naše ‘já’, což často vede k konfliktům a nedorozuměním.

Setkávání s pravdou, že ego není naším pravým Já, že ego není skutečné, může probouzet strach ze zániku, ze smrti
a tím způsobovat frustraci. Tato frustrace může být způsobena tím, že se ego (mysl) snaží udržet svou existenci a odolávat jakékoliv myšlence, která by mohla ohrozit jeho přežití. Když se setkáme s pravdou, že naše ego je pouze iluze, může to vyvolat pocit strachu a nejistoty, protože to znamená, že musíme přehodnotit naše chápání sebe sama a světa kolem nás.

V egu je strach ze smrti, osvícení znamená konec jeho existence.

Osvícené bytosti nemají ze smrti strach, protože si uvědomují, že jejich pravá podstata není omezena na jejich fyzické tělo nebo ego. Uvědomění celistvosti vede k hlubokému pocitu míru a klidu, i v okamžiku tělesné smrti.

Když ego zmizí, zůstane pouze jednota - stav, kdy neexistují žádné hranice mezi ‘mnou’ a ‘ostatními’. Tento stav může být také popsán jako stav plného uvědomění nebo osvícení. A tudíž je tady pouze uvědomění jasnosti bez nutnosti ztotožňování s představou individuality, které to je jasné.

Ve skutečnosti každé vysvětlení, jak to je, se kterým je mysl spokojena, že na to konečně přišla, je iluze. Neříkám, že jsem ji prohlédl, ale aspoň tohle vím. :)

Je to jako být spokojen, že jsem našel tu správnou mapu. Že už konečně vím, jak ta krajina vypadá. A sednout si spokojeně na prdel. Případně při nespokojenosti trošku víc zapátrat v mapě.
Mudrc
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Vostálník » pát 05. led 2024 18:39:59

Když ego zmizí, zůstane pouze jednota - stav, kdy neexistují žádné hranice mezi ‘mnou’ a ‘ostatními’.


Co to je za katolicismus ???

Když ego zmizí, zůstane pouze jednota - stav, kdy neexistují žádné hranice mezi ‘mnou’ a ""projeveným světem" !!!!
Vostálník
 

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 05. led 2024 18:40:58

Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků