Pro Miroslava

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Pro Zdenka

Nový příspěvekod Jana » pon 27. zář 2021 10:47:24

Zdeňku, onen hravý chlapec, ke kterému ses přirovnával, si potřeboval stejně jako Ty, dokazovat, že je macho, a pak se zdrápaný marně snažil před svou obětí ukrýt na balkóně. Nediv se, že i Ty podobným způsobem dostáváš na frak od života.

Možná si to neuvědomuješ, ale je velkou výhodou dělat jen to, co cítíš, že je správné. Buddhisté tomu rozšířenému cítění říkají SOUCIT, tedy cítit i to, jak se cítí například kočka, když si někdo nad ní dokazuje svou moc. Respektovat to, co svým projevem dává najevo.

Samo sebou můžeš být úplně bezcitný, můžeš nebýt pocitář, jak radí Vostál, ale pak se nediv, že mě bavit se s Tebou nebaví.
Jana
moderátor

Re: Pro Miroslava

Nový příspěvekod Zdeněk » pon 27. zář 2021 10:48:51

V této souvislosti si vzpomínám, Dodo, na to tvoje neochotné No dobre, když jsi po mě žádal o nalezení buddhistické analogie křesťanského vzdání se Boha.

Místo abys alespoň poděkoval tvl, protože to je pro poutníka docela zásadní věc. Odtud jsou zřejmé i priority nás obou a tudíž i diskuzní "nedorozumění".
Zdeněk

Nový příspěvekod Zdeněk » pon 27. zář 2021 11:15:25

Jana píše:Zdeňku, onen hravý chlapec, ke kterému ses přirovnával, si potřeboval stejně jako Ty, dokazovat, že je macho, a pak se zdrápaný marně snažil před svou obětí ukrýt na balkóně. Nediv se, že i Ty podobným způsobem dostáváš na frak od života.

Podívej Jano, my jsme vždycky měli doma kočky, psa. Ty zřejmě ne, předpokládám tedy, že s kočkováním nemáš zkušenost. Podstatou kočkování je, že si jeden hraje na macho a pak se zase role vystřídají, to je ta legrace (za mlada jsem si takhle vydržel hrát i hodiny). Jako když si malé děti hrají na babu tak jeden pronásleduje, druhý před ním utíká (resp. když si hrají na vojáčky, je hloupé pohoršovat se a vidět v nich zabijáky).

Jana píše:Možná si to neuvědomuješ, ale je velkou výhodou dělat jen to, co cítíš, že je správné. Buddhisté tomu rozšířenému cítění říkají SOUCIT, tedy cítit i to, jak se cítí například kočka, když si někdo nad ní dokazuje svou moc. Respektovat to, co svým projevem dává najevo.

Otázkou je, proč ti nevadí Oshovo (nesmyslné) bohatství v jeho hladovém okolí, když jsi tak jemnocitná se vzteklým kocourem?
Což se nedokážeš vcítit do žebrajícího hladového, resp. do muže, který potřebuje nakrmit své děti a tak běhá zapřažen s bílým mužem na káře po Kalkatě?
Zdeněk

Nový příspěvekod Jana » pon 27. zář 2021 11:38:32

:D :D :D

Teď musím zkoumat, jestli mě to bavení se s Tebou v tuhle chvíli dokonce nebaví.

Zdeněk píše:Podívej Jano, my jsme vždycky měli doma kočky, psa. Ty zřejmě ne, předpokládám tedy, že s kočkováním nemáš zkušenost.

Předpokládáš špatně. Kocour, který s námi bydlí, zažívá velký respekt a úctu. Hravost nemá důvod zvrhávat se v boj o dominanci.

Podstatou kočkování je, že si jeden hraje na macho a pak se zase role vystřídají, to je ta legrace (za mlada jsem si takhle vydržel hrát i hodiny). Jako když si malé děti hrají na babu tak jeden pronásleduje, druhý před ním utíká (resp. když si hrají na vojáčky, je hloupé pohoršovat se a vidět v nich zabijáky).

Nikomu nic neberu, ať si každý hraje jak chce, má, co mu vyhovuje, ale Boží království je stav míru, klidu, žádný boj někoho proti druhému, je to stav Boží jednoty s tím vším. Tedy hra na dominanci ve Tvé mysli klidně může být, ale neúčastním se jí.

Otázkou je, proč ti nevadí Oshovo (nesmyslné) bohatství v jeho hladovém okolí, když jsi tak jemnocitná se vzteklým kocourem?

Oshovo bohatství mi opravdu nevadí, řekla bych, že jeho bohatství momentálně není z tohoto světa. Z celého srdce ho přeji každému, kdo o ně stojí.

Což se nedokážeš vcítit do žebrajícího hladového, resp. do muže, který potřebuje nakrmit své děti a tak běhá zapřažen s bílým mužem na káře po Kalkatě?

Upřímně řečeno, žiju jen tady a teď, ne v představách, co je jinde a jindy. Ty doby, kdy jsem každému žebrajícímu, kterého jsem viděla, dala všechno, co jsem mohla, jsou pryč. Dneska už se to nějak samo rozlišuje, kdo žebrá na fet, na alkohol, a kdo se zrovna dostal do nějaké situace, kterou potřebuje řešit.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Zdeněk » pon 27. zář 2021 12:44:33

Jana píše:Předpokládáš špatně. Kocour, který s námi bydlí, zažívá velký respekt a úctu. Hravost nemá důvod zvrhávat se v boj o dominanci.

Jestli umíš anglicky, tak ti to na tomhle videu žena polopaticky vysvětluje hned na začátku:

Jana píše:Oshovo bohatství mi opravdu nevadí, řekla bych, že jeho bohatství momentálně není z tohoto světa.

Zastíráš podstatu: jde o nesmyslné (protože ho nelze utratit) nasyslené bohatství z tohoto světa v nuzném okolí boháče. Kde opravdu např. děti, co si nevyžebrají, to nemají, jak jsem ti kdysi psal. A ty se tu místo toho dojímáš nad vztekajícím se kocourem.

Jdi doprdele.
Zdeněk

Nový příspěvekod dodo » pon 27. zář 2021 15:07:42

Zdeněk píše:Ahoj Dodo. Netvrdím, že tvoje argumentace "ty si ale škaredej" by nemohla odlehčit diskuzi směrem k humoru. Ale furt to mlít dokola a žádné argumenty k věci nepřinášet, to už je na chlapa trochu trapné, no.

Ahoj Zdenku. Takže tvoja vlastná (podľa teba humorná) medicína „ty si škaredý / á“ ktorou tu výdatne kŕmiš Janu, Miroslava a ďalších, ti nechutí ?

A argumenty tu sú, aj keď len náznakovo. Som na tom, že si dosť bystrý na to, aby si ich objavil sám.
Precestoval si predsa kus sveta, prečítal horu duchovných kníh, presedel hodiny či dni v meditácii, atd... Ako to, že ich nevidíš ? - (Tvoja obľúbená fráza)
dodo

Nový příspěvekod dodo » pon 27. zář 2021 15:27:20

Zdeněk píše:V této souvislosti si vzpomínám, Dodo, na to tvoje neochotné No dobre, když jsi po mě žádal o nalezení buddhistické analogie křesťanského vzdání se Boha.

Místo abys alespoň poděkoval tvl, protože to je pro poutníka docela zásadní věc. Odtud jsou zřejmé i priority nás obou a tudíž i diskuzní "nedorozumění".

Som si to prečítal znovu Zdenku a na mojej odpovedi by som ani teraz nič nezmenil. Hlavne nie v druhom odseku. Snáď by som len vynechal to „No dobre“, alebo ho nahradil inými slovami súhlasu k tvojej verzii chápania predmetnej veci, ale nie súhlasu s podstatou veci samotnej, tak ako ju uvádzaš.
dodo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 27. zář 2021 15:51:00

Zdeněk píše:
Jana píše:Oshovo bohatství mi opravdu nevadí, řekla bych, že jeho bohatství momentálně není z tohoto světa.

Zastíráš podstatu: jde o nesmyslné (protože ho nelze utratit) nasyslené bohatství z tohoto světa v nuzném okolí boháče. Kde opravdu např. děti, co si nevyžebrají, to nemají, jak jsem ti kdysi psal. A ty se tu místo toho dojímáš nad vztekajícím se kocourem.

Jdi doprdele.

Na Zdeňkovi se mi líbí, že nenechá žebravé děti v Kalkatě umírat hlady a proto nemá tolik Rolls-Royců jako Osho. Ne proto, že by byl méně schopný, než Osho, ale proto, že je Zdeněk tak šlechetný.
Návštěvník

Předchozí

Zpět na Nalézání