Vztah

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 0:44:25

miroslav píše:
P.N píše:Tak to je představa druhých. A ty jsi pevně zakořeněn.

Vzpomněl jsem si k tomu na jednu básničku:

Cestička k domovu
známě se vine -
hezčí je, krásnější
než všecky jiné.

Douška a šalvěje
kolem ní voní,
nikde se nechodí
tak jako po ní.

A kdybych ve světě
bůhvíkam zašel,
tu cestu k domovu
vždycky bych našel.

A kdybych ve světě
smutně se míval,
na téhle cestičce
vždy bych si zpíval.


:)

Znám to ze školy, ale nevzpomenu si od koho to je..
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 1:08:14

Thakur:
Krotký pták byl v kleci, volný pták byl v lese.
Setkali se řízením osudu, když přišel čas.
Volný pták volá: "Poleťme do lesů, můj milý!"
Pták v kleci šeptá: "Pojď sem, žijme spolu v kleci!"
"Kde bych mezi mřížemi rozepjal křídla?" ptá se volný pták.
"Běda!" pláče pták v kleci. "Nevěděl bych, kde si na obloze sednout."
Volný pták volá: "Zpívej mi písně lesů, drahý!"
Pták v kleci prosí: "Sedni si ke mně, naučím tě slovům moudrým."
Pták z lesa volá: "Kdepak, písním se nedá naučit."
Pták v kleci vzdychá: "Běda, neumím písně lesů."
Jejich láska je silná touhou, ale nikdy nemohou rozletět křídlo vedle křídla.
Dívají se mřížemi klece a marně chtějí poznat jeden druhého.
Mávají v touze křídly a zpívají: "Pojď blíž, můj milovaný!"
Volný pták volá: "Nejde to, bojím se zavřených dvířek tvé klece."
Pták v kleci šeptá: "Běda, křídla mám slabá a mrtvá."
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 3:18:07

No to máš asi pravdu. Ale to snad není moje představa ani spekulace. To je každodenní zkušenost. To je co mne oslovilo, co jsem objevil a co stále objevuji.
To jsem si nevymyslel, nevyšpekuloval.
A ta zkušenost,
cesta, duchovnost a schopnosti se vyvíjejí, proměňuj

Čéče, vyšpekulováno, nevyšpekulováno... Jasně, hledíš skulinou mezi myšlenkami (meditace)
Tak snad ti TAM nepřistane pochybnost, s kterou si neporadíš. Páč je to pak vždy trošku průser.
Teď si vzpomenul, že vědomí bez myšlenek a pocitů se nazývá Nirvičara. A vědomí bez pochybností a výčitek Nirvikalpa. No ono se to může zdát divné. Páč když nejsou myšlenky a pocity, tak přece nejsou výčitky a pochybnosti... No, je to trochu jiná sorta, rafinovaná, a mutující jako vir. Maskující se steskem a emocemi, atd, furt odkazuje na "já". Nirvikalpa je "bezezbytku".. a duše vstupuje do Turijá. Jasně jsou to jen slova, názvy Miroslave, ale jejich význam možná žije v nás. Tichá vzpomínka, zkušenost..
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Iluze » pát 04. pro 2020 3:45:03

P.N píše:
No to máš asi pravdu. Ale to snad není moje představa ani spekulace. To je každodenní zkušenost. To je co mne oslovilo, co jsem objevil a co stále objevuji.
To jsem si nevymyslel, nevyšpekuloval.
A ta zkušenost,
cesta, duchovnost a schopnosti se vyvíjejí, proměňuj

Čéče, vyšpekulováno, nevyšpekulováno... Jasně, hledíš skulinou mezi myšlenkami (meditace)
Tak snad ti TAM nepřistane pochybnost, s kterou si neporadíš. Páč je to pak vždy trošku průser.
Teď si vzpomenul, že vědomí bez myšlenek a pocitů se nazývá Nirvičara. A vědomí bez pochybností a výčitek Nirvikalpa. No ono se to může zdát divné. Páč když nejsou myšlenky a pocity, tak přece nejsou výčitky a pochybnosti... No, je to trochu jiná sorta, rafinovaná, a mutující jako vir. Maskující se steskem a emocemi, atd, furt odkazuje na "já". Nirvikalpa je "bezezbytku".. a duše vstupuje do Turijá. Jasně jsou to jen slova, názvy Miroslave, ale jejich význam možná žije v nás. Tichá vzpomínka, zkušenost..

Hlavně ráno nezapomeň na vajíčka a mlíko!
Iluze
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03. pro 2020 0:47:21

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 3:58:11

No to mě podrž...
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. pro 2020 16:03:58

No to máš asi pravdu. Ale to snad není moje představa ani spekulace. To je každodenní zkušenost. To je co mne oslovilo, co jsem objevil a co stále objevuji.
To jsem si nevymyslel, nevyšpekuloval.
A ta zkušenost, cesta, duchovnost a schopnosti se vyvíjejí, proměňují.


No to není ani ztotožnění s tělem tvoje představa a ani tvoje spekulace,

to je prostě tvoje zkušenost,

to jenom nablblá katolická kráva si myslí že si musíš představovat že jsi tělo,

prostě se ztotožníš automaticky s tělem, které je samo tou představou

a je to...

Bože, ty píšeš blbosti, furt nějaký to uvědomění...
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » pát 04. pro 2020 16:36:31

Návštěvník píše:
No to máš asi pravdu. Ale to snad není moje představa ani spekulace. To je každodenní zkušenost. To je co mne oslovilo, co jsem objevil a co stále objevuji.
To jsem si nevymyslel, nevyšpekuloval.
A ta zkušenost, cesta, duchovnost a schopnosti se vyvíjejí, proměňují.


No to není ani ztotožnění s tělem tvoje představa a ani tvoje spekulace,

to je prostě tvoje zkušenost,

to jenom nablblá katolická kráva si myslí že si musíš představovat že jsi tělo,

prostě se ztotožníš automaticky s tělem, které je samo tou představou

a je to...

Bože, ty píšeš blbosti, furt nějaký to uvědomění...


Návštěvníku,
jsi v pořádku?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. pro 2020 16:39:59

miroslav píše:
Návštěvník píše:
No to máš asi pravdu. Ale to snad není moje představa ani spekulace. To je každodenní zkušenost. To je co mne oslovilo, co jsem objevil a co stále objevuji.
To jsem si nevymyslel, nevyšpekuloval.
A ta zkušenost, cesta, duchovnost a schopnosti se vyvíjejí, proměňují.


No to není ani ztotožnění s tělem tvoje představa a ani tvoje spekulace,

to je prostě tvoje zkušenost,

to jenom nablblá katolická kráva si myslí že si musíš představovat že jsi tělo,

prostě se ztotožníš automaticky s tělem, které je samo tou představou

a je to...

Bože, ty píšeš blbosti, furt nějaký to uvědomění...


Návštěvníku,
jsi v pořádku?

Jo
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Absolutno » pát 04. pro 2020 17:41:29

To jsem psal já,

Petr Veliký,

vždyt ten vosel píše hovadiny,

a přesně za tydle hovadiny tady kritizoval nedávno Intaga,

ten taky prožíval to co bjevil,

a ted bychom měli padnout na prdel před tím,

že Miroslav vobjevil Ameriku...
Absolutno
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » pát 04. pro 2020 18:11:46

:D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod Iluze » pát 04. pro 2020 19:00:26

Zajímavé
Iluze
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 03. pro 2020 0:47:21

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » pát 04. pro 2020 19:54:51

Iluze píše:Zajímavé

No prostě objevení ameriky atd. Znáš to..
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » sob 05. pro 2020 23:49:31

Absolutno píše:a ted bychom měli padnout na prdel před tím,


Proč bys měl padat na prdel?
Myslíš že já píšu něco proto, aby z toho někdo měl padat na prdel?
To soudíš podle sebe?
:knock:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod vostal petr » ned 06. pro 2020 0:04:26

Ne, ty píšeš proto, protože jsi sám z toho padnul na prdel,

my z toho na prdel nepadáme,

proč taky ?
vostal petr
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. pro 2020 0:11:07

Já z toho, co píšu na prdel určitě nepadám, ty taky ne, tak nevím co máš za problém.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod vostal petr » ned 06. pro 2020 8:51:27

To je fakt,

ty seš padlej na hlavu a ne na prdel...
vostal petr
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod vostal petr » ned 06. pro 2020 8:52:44

tak nevím co máš za problém.


Úplně stejnej jako má Bůh...
vostal petr
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Pedrito » ned 06. pro 2020 9:57:32

Pedrito
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » stř 16. pro 2020 22:21:09

INTIMNÍ VZTAH JAKO ZKOUŠKA OHNĚM

Žít s někým koho milujeme, se všemi radostmi a nároky, které to přináší, je jedním z nejlepších prostředků duchovního růstu. K opravdovému probuzení ale dochází na pohřebišti, kde si přiznáme svoje zranění, strachy a iluze a pracujeme s nimi, říká John Welwood.

I když většinou chceme mít v životě zdravý a uspokojující vztah, je pravda, že s tím máme všichni problémy. Básník Rilke poznal jak je to náročné a vyjádřil to svým klasickým výrokem: “Milovat jeden druhého je pro nás ze všech úkolů ten nejtěžší.”

Rilke neříká, že je náročné milovat, nebo že je milující laskavost obtížná, mluví spíš o tom, jak těžké je trvale milovat někoho s kým žijeme, den za dnem, rok za rokem. Mnoho lidí opustilo po mnoha zklamáních a selháních intimní vztah, ohrožený romantickou iluzí a emočními hazardy, a už jim nestojí za tu námahu.

Ačkoliv je moderní vztah zvlášť náročný, jsou problémy, které přináší, zvláštní oblastí osobního a duchovního růstu. Vědomé budování vztahu vyžaduje dobrou obeznámenost s tím, jakou roli v něm hrají tři rozdílné oblasti lidské existence: ego, osoba a bytost.

Jakýkoliv blízký vztah zahrnuje tři úrovně interakce, kterými oba partneři cyklicky procházejí – ega s egem, osoby s osobou a bytosti a bytostí. Zatímco jsou oba v jedné chvíli spojeni v čisté otevřenosti jako bytosti, v následující upadnou jejich ega do smrtelné bitvy. Je tak příjemné, když s námi partner hezky jedná – “jsi tak báječný,” když ale řekne nebo udělá něco hrozivého, je to “jak jsem jen mohl skončit u tebe”? Protože je ohromně matoucí a devastující, když se naše životní láska najednou změní ve smrtelného nepřítele, je důležité udržovat si širší obraz, který nám dovoluje porozumět tomu, co se děje.

Vztah jako alchymie
K zamilování dochází obvykle v určitém období, charakteristickém nadšením a okouzlením. Pocity a záblesky krásy druhé osoby a naše srdce, které se tomu otevírá, vyvolávají pocit absolutní lásky, směs otevřenosti a vřelosti. Toto spojení bytostí odhaluje čisté zlato v našem srdci, vlastnosti jako je krása, potěšení, úžas, hlubokou vášeň a laskavost, štědrost, jemnost a radost.
Otevření se druhému ale vyplaví na povrch také všelijaké podmíněné vzorce a překážky, které mají tendenci toto spojení uzavřít: naše nejhlubší zranění, lakota a beznaděj, nejhorší strachy, nedůvěra a ty necitlivější emoční spouštěcí body. Jak se vztah vyvíjí, zjistíme obvykle, že nemáme úplný přístup k tomu nejlepšímu v nás a zůstává to uzavřené v našich podmíněných vzorcích. Naše láska začne uvadat.

Důležité je si uvědomit, že všechna ta emoční a psychologická zranění, která si z minulosti neseme, mají v podstatě něco společného v tom, že jsme se necítili dostatečně milováni. Došlo k tomu už v prvních vztazích – s těmi kdo se o nás starali – kdy jsme měli úplně citlivé tělo i mozek. Výsledkem bylo, že se vztahové vzorce ega vyvinuly převážně jako ochranné schéma, jako prostředek izolace od zranitelné otevřenosti, kterou s sebou láska nese. Ve vztahu pak ego funguje jako mechanismus pro přežití, pro zajištění našich potřeb a přitom odvracet hrozbu zranění, manipulace, kontroly, odmítání a opuštění, takovým způsobem, jako když jsme byli děti. To je normální a zcela pochopitelné. Je-li to ale hlavní náplň vztahu, zůstáváme uzavřeni ve složitých obraných strategiích a kontrole, která podkopává možnost hlubšího spojení....

Pokračování zde: https://www.priznakytransformace.cz/index.php/prace-na-sobe-2/1201-shambhala-sun-intimni-vztah-jako-zkouska-ohnem
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » ned 20. pro 2020 18:05:08

Tohle je opravdu nádherný film.
A pokud někdo není zabedněný nějakým odmítáním a posedlý duchovní pýchou, pomůže mu to ledacos z hlubin naší duše pochopit.

"Dva papežové"
https://ulozto.cz/file/W4oaAKFfxVKR/dva-papezove-the-two-popes-2019-cz-dabing-mkv

Tady na tomto odkazu je to ke stažení, nevím jestli je to někde i k sledování online bez poplatků.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků