Vztah

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. pro 2020 19:47:36

Návštěvník píše:
P.N píše:. Inu vnímá, jinak by to tu na tom světě nevypadalo, jak vypadá.


Právě. Proto má smysl se ptát, proč to tak je, jak to je. A ne se ztrácet ve spekulacích o vzniku. Z toho mohou vzniknout ( :D ) jen teorie, různá náboženství, filosofie, ale neobjeví se Poznání.

Proto dává smysl otázka Kdo/co jsem? - protože vychází z toho, co je. Je lepší se soustředit na přítomnost. Na to, co opravdu je.

Ale každý si samozřejmě může dělat a ptát se, co chce. Uvidí, jestli se jednou objeví odpověd', o které ví, že je 100% pravdivá - nebo jestli jen bude nacházet spoustu různých odpovědí, které může diskustovat s ostatními. :)

Objevila se u někoho zde, již odpověď na tuto otázku?

Kdo, nebo co jsem já?

A kdo by pocítil, že je 100% pravdivá?

O čem byla ta odpověď?
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 19:53:06

Návštěvník píše:
P.N píše:. Inu vnímá, jinak by to tu na tom světě nevypadalo, jak vypadá.


Právě. Proto má smysl se ptát, proč to tak je, jak to je. A ne se ztrácet ve spekulacích o vzniku. Z toho mohou vzniknout ( :D ) jen teorie, různá náboženství, filosofie, ale neobjeví se Poznání.

Proto dává smysl otázka Kdo/co jsem? - protože vychází z toho, co je. Je lepší se soustředit na přítomnost. Na to, co opravdu je.

Ale každý si samozřejmě může dělat a ptát se, co chce. Uvidí, jestli se jednou objeví odpověd', o které ví, že je 100% pravdivá - nebo jestli jen bude nacházet spoustu různých odpovědí, které může diskustovat s ostatními. :)

Neviď za vším čerta. Nic z toho se nevylučuje.
:-)
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 19:56:37

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
P.N píše:. Inu vnímá, jinak by to tu na tom světě nevypadalo, jak vypadá.


Právě. Proto má smysl se ptát, proč to tak je, jak to je. A ne se ztrácet ve spekulacích o vzniku. Z toho mohou vzniknout ( :D ) jen teorie, různá náboženství, filosofie, ale neobjeví se Poznání.

Proto dává smysl otázka Kdo/co jsem? - protože vychází z toho, co je. Je lepší se soustředit na přítomnost. Na to, co opravdu je.

Ale každý si samozřejmě může dělat a ptát se, co chce. Uvidí, jestli se jednou objeví odpověd', o které ví, že je 100% pravdivá - nebo jestli jen bude nacházet spoustu různých odpovědí, které může diskustovat s ostatními. :)

Objevila se u někoho zde, již odpověď na tuto otázku?

Kdo, nebo co jsem já?

A kdo by pocítil, že je 100% pravdivá?

O čem byla ta odpověď?

To ti to nikdo za ty roky neřek, abys s tím byla spokojená? Tak řekni napřed jak ty vnímáš, kko vlastně jsi.
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. pro 2020 20:02:35

Ne ne, neřeknu. To musí být z vlastního prožití, bratříčku....

Tak dávám prostor, třeba někdo k tomu napíše....
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod lklknml » čtv 03. pro 2020 20:04:12

Návštěvník píše:Objevila se u někoho zde, již odpověď na tuto otázku?

Kdo, nebo co jsem já?

A kdo by pocítil, že je 100% pravdivá?

A komu by se měla objevit. Tomu, kdo ze sebe udělal objekt tázání, tedy to co není?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 20:22:04

Návštěvník píše:Ne ne, neřeknu. To musí být z vlastního prožití, bratříčku....

Tak dávám prostor, třeba někdo k tomu napíše....

No to jsi celá ty segrušo, hovět si v tom, co někdo řekne. Tak to prožij a piš. Od čeho furt tu? Jen vstřebávat písmenka? Neboj, ono ti to svý srdce nevezme.
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 20:30:19

Co je vlastně vlastní? Tak možná sex a intimní hygiena. Ale duchovní fórum je duchovní fórum.
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. pro 2020 21:12:19

P.N píše:Co dokážeš potlačením své obrazotvornosti? Jen se zašprcneš do rozumo tvornosti, která bude perfektní. Snad se k ní nelepíš, jak já k tý poetice..

To není o potlačení obrazotvornoati, ale o přesycení obrazotvorností svojí i těch druhých, která nikam nevede a zabraňuje bezprostřednímu, nezatíženému vnímání. A přitom se vydává za duchovní pochopení čímž bohužel není.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 21:35:50

Právě. Proto má smysl se ptát, proč to tak je, jak to je. A ne se ztrácet ve spekulacích o vzniku. Z toho mohou vzniknout ( :D ) jen teorie, různá náboženství, filosofie, ale neobjeví se Poznání.

Proto dává smysl otázka Kdo/co jsem? - protože vychází z toho, co je. Je lepší se soustředit na přítomnost. Na to, co opravdu je.

Ale každý si samozřejmě může dělat a ptát se, co chce. Uvidí, jestli se jednou objeví odpověd', o které ví, že je 100% pravdivá - nebo jestli jen bude nacházet spoustu různých odpovědí, které může diskustovat s ostatními. :)


Možná, většinou.. Ale ne nezbytně. Stejně mohou vzniknout tisíce pomatených následovníků toho či onoho. A že je i někdo následovníkem pravého mistra, neznamená že pochopil... Protože často špatně uchopil tu věc, že nejvyšší Mistr je v každém a když ho holt většina nevnímá, tak holt ... no co s tím? Všichni to byli obyčejní lidé, co se nikdy na trůny necpali, ani do světla reflektorů. Kdo se cpe, tak bacha. Všechny pravé Mistry má každý v sobě. Od Rámy, Krišny, Lao-ce, Buddhy, i Ježíše, a to zdaleka nejsou všichni. Všichni udělali kus práce. Jsou v nás navěky zakořeněný.. Nepotřebujeme moderní pojetí, proč proboha? Všichni čerpaj z toho, co se v nich probudilo. Musí se probudit vše. Jinak... no prostě to komplet nebude.
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 21:51:07

miroslav píše:
P.N píše:Co dokážeš potlačením své obrazotvornosti? Jen se zašprcneš do rozumo tvornosti, která bude perfektní. Snad se k ní nelepíš, jak já k tý poetice..

To není o potlačení obrazotvornoati, ale o přesycení obrazotvorností svojí i těch druhých, která nikam nevede a zabraňuje bezprostřednímu, nezatíženému vnímání. A přitom se vydává za duchovní pochopení čímž bohužel není.

Ale hovňajz. Kam ty brďo asi vede nějakej vlastní sebejistej prst. Vostál by asi věděl. Ty, když obejdem co je nám společné, furt, celý ty roky, máš nedotknutelnou představu. Pro ti ní jsou ty moje prd. No to jsem nechtěl, ale nemoch si pomoct. Pač, se to z tebou, ten pokrok, moc nehýbe..
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. pro 2020 21:53:09

P.N píše:
Právě. Proto má smysl se ptát, proč to tak je, jak to je. A ne se ztrácet ve spekulacích o vzniku. Z toho mohou vzniknout ( :D ) jen teorie, různá náboženství, filosofie, ale neobjeví se Poznání.

Proto dává smysl otázka Kdo/co jsem? - protože vychází z toho, co je. Je lepší se soustředit na přítomnost. Na to, co opravdu je.

Ale každý si samozřejmě může dělat a ptát se, co chce. Uvidí, jestli se jednou objeví odpověd', o které ví, že je 100% pravdivá - nebo jestli jen bude nacházet spoustu různých odpovědí, které může diskustovat s ostatními. :)


Možná, většinou.. Ale ne nezbytně. Stejně mohou vzniknout tisíce pomatených následovníků toho či onoho. A že je i někdo následovníkem pravého mistra, neznamená že pochopil... Protože často špatně uchopil tu věc, že nejvyšší Mistr je v každém a když ho holt většina nevnímá, tak holt ... no co s tím? Všichni to byli obyčejní lidé, co se nikdy na trůny necpali, ani do světla reflektorů. Kdo se cpe, tak bacha. Všechny pravé Mistry má každý v sobě. Od Rámy, Krišny, Lao-ce, Buddhy, i Ježíše, a to zdaleka nejsou všichni. Všichni udělali kus práce. Jsou v nás navěky zakořeněný.. Nepotřebujeme moderní pojetí, proč proboha? Všichni čerpaj z toho, co se v nich probudilo. Musí se probudit vše. Jinak... no prostě to komplet nebude.


A to by měli ostatní brát za pravdu? Nebo to vidíš jen jako svůj dosavadní pohled, ke kterému jsi zatím dospěl?

Pravda se nemění, ale proč by neměla být v projevu, který se stále mění, moderně vyjádřena? Co by ńa tom mělo být špatně? :what:
Návštěvník
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. pro 2020 22:05:04

P.N píše: Ty, když obejdem co je nám společné, furt, celý ty roky, máš nedotknutelnou představu. Pro ti ní jsou ty moje prd.



Jakou já mám celý ty roky nedotknutelnou představu?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 22:18:26

A to by měli ostatní brát za pravdu? Nebo to vidíš jen jako svůj dosavadní pohled, ke kterému jsi zatím dospěl?

Pravda se nemění, ale proč by neměla být v projevu, který se stále mění, moderně vyjádřena? Co by ńa tom mělo být špatně?

Proč by to sakra měl někdo brát za pravdu! Jen říkám jak to vidím, stejně jak ty, co asi jinýho na fóru. Je fajn když někdo vyřekne svý zkušenosti, nebo aspoň jemné myšlenky.
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 22:23:52

miroslav píše:
P.N píše: Ty, když obejdem co je nám společné, furt, celý ty roky, máš nedotknutelnou představu. Pro ti ní jsou ty moje prd.



Jakou já mám celý ty roky nedotknutelnou představu?

Přece o svojí cestě, duchovnosti, schopnostech.. díky nímž jsi, jaký jsi.
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. pro 2020 22:57:45

P.N píše:
miroslav píše:
P.N píše: Ty, když obejdem co je nám společné, furt, celý ty roky, máš nedotknutelnou představu. Pro ti ní jsou ty moje prd.



Jakou já mám celý ty roky nedotknutelnou představu?

Přece o svojí cestě, duchovnosti, schopnostech.. díky nímž jsi, jaký jsi.


No to máš asi pravdu. Ale to snad není moje představa ani spekulace. To je každodenní zkušenost. To je co mne oslovilo, co jsem objevil a co stále objevuji.
To jsem si nevymyslel, nevyšpekuloval.
A ta zkušenost, cesta, duchovnost a schopnosti se vyvíjejí, proměňují.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 23:06:58

Pravda se nemění, ale proč by neměla být v projevu, který se stále mění, moderně vyjádřena? Co by ńa tom mělo být špatně?


Ale nic. Jen mi to moderní duchovno příjde zvláštní. Kdysi se královvé přeli, kdo zná líp brahman. Jó to byly časy... Aspoň někoho to zajímalo. A ne jen kokotiny v jako by už pouštěné cestě ;-)
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 23:16:19

Kód: Vybrat vše
No to máš asi pravdu. Ale to snad není moje představa ani spekulace. To je každodenní zkušenost. To je co mne oslovilo, co jsem objevil a co stále objevuji.
To jsem si nevymyslel, nevyšpekuloval.
A ta zkušenost,
cesta, duchovnost a schopnosti se vyvíjejí, proměňují

Tak to je představa druhých. A ty jsi pevně zakořeněn. A z toho postu vidíš vše správně...
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N » čtv 03. pro 2020 23:27:20

P.S. to je jen hypotéza, a hraje u toho Mládek..
P.N
 

Re: Vztah

Nový příspěvekod miroslav » čtv 03. pro 2020 23:36:58

P.N píše:Tak to je představa druhých. A ty jsi pevně zakořeněn.

Vzpomněl jsem si k tomu na jednu básničku:

Cestička k domovu
známě se vine -
hezčí je, krásnější
než všecky jiné.

Douška a šalvěje
kolem ní voní,
nikde se nechodí
tak jako po ní.

A kdybych ve světě
bůhvíkam zašel,
tu cestu k domovu
vždycky bych našel.

A kdybych ve světě
smutně se míval,
na téhle cestičce
vždy bych si zpíval.


:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Vztah

Nový příspěvekod P.N. » čtv 03. pro 2020 23:41:08

No to máš asi pravdu. Ale to snad není moje představa ani spekulace. To je každodenní zkušenost. To je co mne oslovilo, co jsem objevil a co stále objevuji.
To jsem si nevymyslel, nevyšpekuloval.
A ta zkušenost, cesta, duchovnost a schopnosti se vyvíjejí, proměňují


Dnes už všichni (duchovnáci) všechno ví. Křížem krážem skrz všechny mistry. Koukám na to jak magor, a jsem rád, že žádnýho neměl. Leda Thakur
P.N.
 

PředchozíDalší

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron