Světlo

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Světlo

Nový příspěvekod Tara » ned 17. led 2021 20:03:58

Pedrito na vp.inspiruj volá na Alaju:

A já chci poznat, to tvoje světlo...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 20:16:59

Tara píše:Pedrito na vp.inspiruj volá na Alaju:

A já chci poznat, to tvoje světlo...

Jo, chci to poznat jako Alaja, páč ona ho zná velmi detailně. A já ne až tak detailně. Sestro!
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Tara » ned 17. led 2021 22:10:10

Ano, ano. Souhlasím.

Jen to zprostředkování chybí... a právě to zprostředkování je důležité, ale to každému není dané.... a to je škoda, no.....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 17. led 2021 22:32:31

Tara píše:Ano, ano. Souhlasím.

Jen to zprostředkování chybí... a právě to zprostředkování je důležité, ale to každému není dané.... a to je škoda, no.....

Máš nějak brzo hotovo. Zprostředkování tu je. Jak by mohlo bebýt?
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod lklknml » ned 17. led 2021 22:38:35

To je džána, arúpa-džhána. Hoďte se do džány a je to.

Před pár dny mě ty moje meditace už štvaly tak jsem si řekl že bych to mohl podle wiki zkusit a dobrý. A vzpomněl jsem si u toho právě na Alaju na ten její praštěnej slogan.
Ale bylo to jen tak na chvilku, už mi to moc nejde. Ona na to musí bejt prostě mysl naladěná no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 7:51:47

Zdeněk píše:To je džána, arúpa-džhána. Hoďte se do džány a je to.

Před pár dny mě ty moje meditace už štvaly tak jsem si řekl že bych to mohl podle wiki zkusit a dobrý. A vzpomněl jsem si u toho právě na Alaju na ten její praštěnej slogan.
Ale bylo to jen tak na chvilku, už mi to moc nejde. Ona na to musí bejt prostě mysl naladěná no.

No je to radio-štelung :) Něco jako "radio-amaterský" hon na lišku. "ARDF".
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod lklknml » pon 18. led 2021 10:03:53

Pedriito píše:
Zdeněk píše:To je džána, arúpa-džhána. Hoďte se do džány a je to.

Před pár dny mě ty moje meditace už štvaly tak jsem si řekl že bych to mohl podle wiki zkusit a dobrý. A vzpomněl jsem si u toho právě na Alaju na ten její praštěnej slogan.
Ale bylo to jen tak na chvilku, už mi to moc nejde. Ona na to musí bejt prostě mysl naladěná no.

No je to radio-štelung :) Něco jako "radio-amaterský" hon na lišku. "ARDF".

No a to právě nejde jen tak. Před pár dny jsem se ráno probudil a už hned ráno jsem ucítil silnou koncentraci, sjednocenou mysl. No tak jsem si řekl že bych mohl zkusit tu džhánu, protože jsem patřil do tábora, který džhánu považoval za neužitečnou. A tak sedneš do meditace, zavřeš oči a vnímáš temný prostor, za očima, v hlavě. A pak si uvědomíš, že vědomí je všude, tj. šmrncneš to tou instrukcí "vnímání nekonečnosti prostoru" z wikipedie. A je to.
Ale zase mě ta sjednocená denní mysl opustila (asi budu muset více sledovat Buddhovu ušlechtilou cestu starozákonníka doda).

Ale stejně - na to musí člověk trénovat, sjednocovat mysl v meditaci, dlouho. Tak jak by to ta Polina mohla vědět.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 11:15:10

Zdeněk píše:
Pedriito píše:
Zdeněk píše:To je džána, arúpa-džhána. Hoďte se do džány a je to.

Před pár dny mě ty moje meditace už štvaly tak jsem si řekl že bych to mohl podle wiki zkusit a dobrý. A vzpomněl jsem si u toho právě na Alaju na ten její praštěnej slogan.
Ale bylo to jen tak na chvilku, už mi to moc nejde. Ona na to musí bejt prostě mysl naladěná no.

No je to radio-štelung :) Něco jako "radio-amaterský" hon na lišku. "ARDF".

No a to právě nejde jen tak. Před pár dny jsem se ráno probudil a už hned ráno jsem ucítil silnou koncentraci, sjednocenou mysl. No tak jsem si řekl že bych mohl zkusit tu džhánu, protože jsem patřil do tábora, který džhánu považoval za neužitečnou. A tak sedneš do meditace, zavřeš oči a vnímáš temný prostor, za očima, v hlavě. A pak si uvědomíš, že vědomí je všude, tj. šmrncneš to tou instrukcí "vnímání nekonečnosti prostoru" z wikipedie. A je to.
Ale zase mě ta sjednocená denní mysl opustila (asi budu muset více sledovat Buddhovu ušlechtilou cestu starozákonníka doda).

Ale stejně - na to musí člověk trénovat, sjednocovat mysl v meditaci, dlouho. Tak jak by to ta Polina mohla vědět.

Moc to dramatizuješ. Tak safra, jakýho guru měl ten Gautama! Jakýho Ježíš? Jak vznikly védy, jak bible? A určitě ne proto, abychom se v tom teď potáceli, mezi verši.. O čem doprdele jsou všechny ty texty! Povznést se Hombre nad svou malickost, povznést se....
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 11:34:57

Dát svobodu všemu, co víš, protože i víc bude furt málo... Nezbyde nakonec jiná věc než to vypustit, Zdenku. A já neříkám, že se to musí v každým udát teď. Jen že se to jednou, dle přání, uděje. Přání dělaj svět, jaká jdou ona, takový je svět.
Pedriito
 

Re:

Nový příspěvekod ... :-) » pon 18. led 2021 11:56:45

A pak že jsou ukecaný ženy :D :D :D
... :-)
 

Re: Re:

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 12:03:15

... :-) píše:A pak že jsou ukecaný ženy :D :D :D

No ty jsi to, Třítečková, teď vysekla :D
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod lklknml » pon 18. led 2021 12:26:52

Pedriito píše:Moc to dramatizuješ. Tak safra, jakýho guru měl ten Gautama! Jakýho Ježíš? Jak vznikly védy, jak bible? A určitě ne proto, abychom se v tom teď potáceli, mezi verši.. O čem doprdele jsou všechny ty texty! Povznést se Hombre nad svou malickost, povznést se....

Nó, to je přesně ono (jak říká trojtečka), mysl mele a mele a mele - moc to dramatizuješ, podívej na Buddhu, co Ježíš, dej tomu svobodu, přání dělaj svět... jo hovno, musíš držet hubu a krok, a to dost dlouho, je to fakt úmorný. Ale jinak to nejde. Proto mě překvapila ta Polina no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 12:30:15

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Moc to dramatizuješ. Tak safra, jakýho guru měl ten Gautama! Jakýho Ježíš? Jak vznikly védy, jak bible? A určitě ne proto, abychom se v tom teď potáceli, mezi verši.. O čem doprdele jsou všechny ty texty! Povznést se Hombre nad svou malickost, povznést se....

Nó, to je přesně ono (jak říká trojtečka), mysl mele a mele a mele - moc to dramatizuješ, podívej na Buddhu, co Ježíš, dej tomu svobodu, přání dělaj svět... jo hovno, musíš držet hubu a krok, a to dost dlouho, je to fakt úmorný. Ale jinak to nejde. Proto mě překvapila ta Polina no.

Tak já už mlčim, hodim se do polohy fórového mlčáka.
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 12:30:58

Mlčocha
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 13:00:33

Kde každý jen mele o tom, jak to má jeho muster, takže to tak automaticjy má taky....Ale sám o sobě dokáže říct něco jen mnálo kdo. Tak jsem si říkal, Zdenku, že jsi se nad ten marasmus duchoblbnutí dostal. Ale ty furt držíš doktrínu, jen semtam se uvolníš.
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod lklknml » pon 18. led 2021 13:20:30

Pedriito píše:Ale ty furt držíš doktrínu, jen semtam se uvolníš.

No protože mam se sebou svý zkušenosti, jak tu mnohokrát zdůrazňuji.

Mysl je dobrý sluha, ale jak začne určovat cíl, tak to jde do kytek.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 16:46:38

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Ale ty furt držíš doktrínu, jen semtam se uvolníš.

No protože mam se sebou svý zkušenosti, jak tu mnohokrát zdůrazňuji.

Mysl je dobrý sluha, ale jak začne určovat cíl, tak to jde do kytek.

Mysl ti určuje cíl dycky, vždyť je to plánovač, technolog, i vedoucí v jednom. Že ses dal na nějakou cestu, oblík mnišský roucho, a přijal pravidla.. myslíš že do toho by ses pustil bez mysli? Umlcěls ji tím? Leda kulový, jen jsi ji navlík do textů a poplatné praxe. A zdá se že to nebylo na věky. On totiž ve všech těch textech, nejen buddhistických, je ten cíl přímo i nepřímo sdělen. A logicky to není spočinutí v textech, ani v lotosové pozici. Je to dočtení, zavření knihy, zvednutí se, a vykročení ze svýho svatýho pelechu....
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. led 2021 17:00:45

Pedriito píše:Mysl ti určuje cíl dycky...

jj, bez mysli jsi v
cíli
Návštěvník
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 18. led 2021 17:14:24

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Mysl ti určuje cíl dycky...

jj, bez mysli jsi v
cíli

No pokud cíl není jen chiméra mysli. Tak i mysl už je v cíli. Ten "odstup" dělá jen pocit, myšlenka.. Bez nich je mysl jen prázdný prostor bez začátku a konce. Kde nenajdeš ani ego, žádné já, ani toho, kdo se ptá, "kdo jsem".
Pedriito
 

Re: Světlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. led 2021 17:20:41

Pedriito píše:No pokud cíl není jen chiméra mysli. Tak i mysl už je v cíli. Ten "odstup" dělá jen pocit, myšlenka.. Bez nich je mysl jen prázdný prostor bez začátku a konce. Kde nenajdeš ani ego, žádné já, ani toho, kdo se ptá, "kdo jsem".

hmmmmmm
Návštěvník
 

Další

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků