OSHO a ženy

Soukromá subfóra
Pravidla fóra
Pozor, zde je prostor soukromých fór, kde si každý moderátor určuje svá pravidla a maže příspěvky dle vlastního uvážení. Více než rok neaktivní fóra se v přehledu portálu nezobrazují.

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod petr vostál » čtv 13. kvě 2021 19:39:20

Blbost je blbost i když je svatá...
petr vostál
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod miroslav » čtv 13. kvě 2021 19:49:12

Pedriito píše:teď to ovšem trochu idealizuješ a básníš, což je fajn
v první řadě je potřeba té neuvěřitelné náhody, že potkáš tu pravou, pravého
pak už to jde samo, srdce, slova, doteky...


Trochu jo, ale ne zas tak moc.

A to potkání té pravé, to je kapitola sama pro sebe.
Je to osud, nespíš dřívější společný osud. A zdá se, že soubor neskutečných náhod.

Pokud tě to opravdu zajímá, mohu sem napsat moji konkrétní zkušenost - historii takového vztahu o kterém zobecňujíce píšu.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod miroslav » čtv 13. kvě 2021 19:54:57

petr vostál píše:
Ono ke vztahu a spojení mužského a ženského principu dochází na všech úrovních.


Vážně ?

Ty si furt všechno personifikuješ, počínaje mistrem a konče tvou starou...

Měl bys trénovat duchovní vztah s hovnem, blbnul bys pak mnohem méně...

I když "duchovní vztah" co to kurva je ?

Něco v čem se ego může pěkně vyblbnout ?


Pokud ti chybí zkušenost, tak to nepochopíš. To je jako slepému popisovat jak vypadá svítání.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 13. kvě 2021 20:09:36

miroslav píše:
Pedriito píše:teď to ovšem trochu idealizuješ a básníš, což je fajn
v první řadě je potřeba té neuvěřitelné náhody, že potkáš tu pravou, pravého
pak už to jde samo, srdce, slova, doteky...


Trochu jo, ale ne zas tak moc.

A to potkání té pravé, to je kapitola sama pro sebe.
Je to osud, nespíš dřívější společný osud. A zdá se, že soubor neskutečných náhod.

Pokud tě to opravdu zajímá, mohu sem napsat moji konkrétní zkušenost - historii takového vztahu o kterém zobecňujíce píšu.

já tomu říkám, božská loterie
pokud vidíš sebe v dávné minulosti, vidíš víc než já
nevím, jestli jsem tu, kdy byl a kým, mužem, ženou, tohle je mi skryté
ne však důležité, pokud máme uvažovat v této rovině.

Jasně že mě to zajímá, a věřím ti, stejně věřím i VostálPetrovi
pokud ti tenhle můj handykap nevadí, rád vyslechnu tvou zkušenost
Pedriito
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod miroslav » čtv 13. kvě 2021 21:03:08

Pedriito píše:rád vyslechnu tvou zkušenost


Tak dobře.

Bylo mi tuším 44 let, ženatý, pracovně úspěšný se dvěma dětmi. Pravidelná sezení (meditace) s kamarády i s manželkou.
Jezdil jsem do Jílového (nepravidelně - vždy, když se něco posunulo - jaksi porovnat to nové s tamní duchovní atmosférou) k Tomášovům. Jednou jsem tam v té době jel a....
Byly tam jen Tomášovi a jedna žena/dívka, říkali jí humorně čarodějnice - byla to léčitelka a léčila panu Tomášovi bolavé koleno. A tak sedíme, meditujeme a když jsme skončili tak ta čarodejnice vstala a stoupla si těsně přede mne. Tak jsem také vstal, ona mne dlouze objala a řekla "děkuji".
Jenže jak mne tak držela, můj duch se rozvinul v jejím těle, jaksi jsme splynuli v jedno. To byla pro mne naprosto nová objevná zkušenost.

Když jsem byl pak doma, takže jsem si řekl, že pro další duchovní vývoj - praxi potřebuji takovou "duchovní ženu", takovou jako byla ona.
Tak jsem se tam hned další týden vypravil do Jílového - říkal jsem si - kde jinde ji hledat.
Zase tam v podstatě nikdo nebyl, kromě Tomášových. Pan Tomáš ležel nahoře v posteli - něco mu trochu bylo. A řekl mi mimo jiné. "Dnes sem přijela jedna dívka, ta už to má všechno... (myšleno duchovně), to jsem ještě neviděl. Na tu se musíš jít podívat".
Tak jsem se šel podívat - seděla u vchodu - prohodili jsme pár slov, pak spolu jeli vlakem do Prahy, vyměnili si telefon a pak po několika letech se stala mojí druhou ženou. Chodila k nám na meditace, scházeli jsme se na Vyšehradě, v zimě jsme - když byl mráz - šli třeba na Hlavní nádraží mezi bezdomovce abychom nezmrzli. Žádná restaurace, žádné dárky nic takového. Sami jsme si vystačili ke štěstí.
Je-li to opravdové duchovní přátelství a pak láska, musí to překonat všechny překážky, žádné iluze do budoucna, žádný med, je-li to opravdu to opravdové.
A bylo... a je... :)

A když jsme nebyli spolu, meditovali jsme spolu i na dálku - třeba jsem byl služebně v Denveru (USA) - v bývalém působišti Trungpy. A blízkost v daný čas meditace byla stejná, jako bychom seděli vedle sebe. A pak se mi tam v Denveru zjevil Trungpa a dal mi - nám "požehnání" k prohloubení naší intimity (asi po dvou letech vztahu) i na tu fyzickou úroveň - se kterou mnozí začínají.

No zkrátka - opravdová duchovní cesta je krásná a dobrodružná na počátku, uprostřed i na konci.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 13. kvě 2021 21:16:13

miroslav píše:
Pedriito píše:rád vyslechnu tvou zkušenost


Tak dobře.

Bylo mi tuším 44 let, ženatý, pracovně úspěšný se dvěma dětmi. Pravidelná sezení (meditace) s kamarády i s manželkou.
Jezdil jsem do Jílového (nepravidelně - vždy, když se něco posunulo - jaksi porovnat to nové s tamní duchovní atmosférou) k Tomášovům. Jednou jsem tam v té době jel a....
Byly tam jen Tomášovi a jedna žena/dívka, říkali jí humorně čarodějnice - byla to léčitelka a léčila panu Tomášovi bolavé koleno. A tak sedíme, meditujeme a když jsme skončili tak ta čarodejnice vstala a stoupla si těsně přede mne. Tak jsem také vstal, ona mne dlouze objala a řekla "děkuji".
Jenže jak mne tak držela, můj duch se rozvinul v jejím těle, jaksi jsme splynuli v jedno. To byla pro mne naprosto nová objevná zkušenost.

Když jsem byl pak doma, takže jsem si řekl, že pro další duchovní vývoj - praxi potřebuji takovou "duchovní ženu", takovou jako byla ona.
Tak jsem se tam hned další týden vypravil do Jílového - říkal jsem si - kde jinde ji hledat.
Zase tam v podstatě nikdo nebyl, kromě Tomášových. Pan Tomáš ležel nahoře v posteli - něco mu trochu bylo. A řekl mi mimo jiné. "Dnes sem přijela jedna dívka, ta už to má všechno... (myšleno duchovně), to jsem ještě neviděl. Na tu se musíš jít podívat".
Tak jsem se šel podívat - seděla u vchodu - prohodili jsme pár slov, pak spolu jeli vlakem do Prahy, vyměnili si telefon a pak po několika letech se stala mojí druhou ženou. Chodila k nám na meditace, scházeli jsme se na Vyšehradě, v zimě jsme - když byl mráz - šli třeba na Hlavní nádraží mezi bezdomovce abychom nezmrzli. Žádná restaurace, žádné dárky nic takového. Sami jsme si vystačili ke štěstí.
Je-li to opravdové duchovní přátelství a pak láska, musí to překonat všechny překážky, žádné iluze do budoucna, žádný med, je-li to opravdu to opravdové.
A bylo... a je... :)

A když jsme nebyli spolu, meditovali jsme spolu i na dálku - třeba jsem byl služebně v Denveru (USA) - v bývalém působišti Trungpy. A blízkost v daný čas meditace byla stejná, jako bychom seděli vedle sebe. A pak se mi tam v Denveru zjevil Trungpa a dal mi - nám "požehnání" k prohloubení naší intimity (asi po dvou letech vztahu) i na tu fyzickou úroveň - se kterou mnozí začínají.

No zkrátka - opravdová duchovní cesta je krásná a dobrodružná na počátku, uprostřed i na konci.
:)

dobře jsem si počet, dík za svěření se, měl bych ti to oplatit, ale mám teď na to hlavu jinde, tak zítra
Pedriito
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 13. kvě 2021 22:32:39

no tak jsme na tom podobně, ale trochu jinak
když jsem trávil čas v ášramu, držel jsem protokol
a bylo to v jeden čas docela těžký, páč se tam mihla
jedna holka, se sevřením čarodejnice, nikdy jsem nepoznal
nikoho, kdo má tak hustý vlasy, je to něco neuvěřitelnýho
přitahovala mě, svou duší, byla prostě jiná. Vystřídalo se tam za ty roky spoustu žen...
a pak najednou tahle, ani ne kráska, ani nikdo, z koho ta realizace huláká na všechny strany
jjn, jenže já byl tehdy nesmělej mamlas a pak si jen vzpomínám, jak ji jeden kamarád
stěhoval do Brna, adios platonická lásko
uběhla sada let, já se oženil, splodil děti, ale vztah nebyl ok
získala exkluzivní práci časem, a změnila se..
neklapalo nám to, přišel rozvod
a najednou píše kamarád, že bude potlach se starou partou
ještě před jogínama, tak jsem zabalil usárnu a jel
no a koho tam nepotkám, žejo :D
a bylo
furt má ty šíleně hustý vlasy
ani jeden jí nevypad, hladit je, chce fakt cvik
je to čarodějka, co vyspěla, a co najednou koukáme
že jsme v sobě, i když sedíme naproti
a trvalo to i přes ten lockdown, kdy se neviděli tři měsíce
není to jen o tělech
i když bez těla těžko podáš ruku, pohladíš, políbíš...
a v neposlední řadě ani nepůjde si o tom psát
Pedriito
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod Pedriito » pát 14. kvě 2021 0:26:02

takže je to vše zázrak, byl a bude
že ztrácíme se v tom?
a blbnem?
jo
a důvod
to už skoro nikdo ani neví
Pedriito
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod Pedriito » pát 14. kvě 2021 7:42:26

mě vlasy vždy fascinovaly, asi proto jsem oplešatěl
:D
Pedriito
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod ros » pát 14. kvě 2021 8:32:11

Díky pánové za sdílení. Moc hezké počtení. Kdo to nezažil, může je závidět (samozřejmě pozitivně, tj. přát si to tak i pro sebe) :)

Tara chtěla, ať s my ženy vyjádříme k tomu Oshovi, no moc žen nás tu evidentně není.
Já to vidím jako popis toho, jak si Osho zařídil praktický život. Se spiritualitou to nemá nic společného. Tak, jak rád provokoval, tak provokuje i v této oblasti. Moc toho o Oshovi nevím, knihu nějakou jsem četla naposledy v pubertě, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo. Taky o jeho životě toho vím málo. Ale vybavuji si, že taky působil ve Spojených státech. Představuji si to takhle bohatý charismatický muž s uhrančivýma očima, exotický vzhled... Asi se našlo spoustu žen, které by ho chtěly klofnout. Prvoplánově a nebo i podvědomě. Tak to jeho opatření s více ženami kolem sebe beru jako čistě praktickou záležitost. Přesně, jak on to popisuje.

Jeho život nebyl naplněn osudem mužsko-ženského soužití, někdo to tak prostě má.
ros
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod Pedriito » pát 14. kvě 2021 8:47:46

ros píše:Díky pánové za sdílení. Moc hezké počtení. Kdo to nezažil, může je závidět (samozřejmě pozitivně, tj. přát si to tak i pro sebe) :)

Tara chtěla, ať s my ženy vyjádříme k tomu Oshovi, no moc žen nás tu evidentně není.
Já to vidím jako popis toho, jak si Osho zařídil praktický život. Se spiritualitou to nemá nic společného. Tak, jak rád provokoval, tak provokuje i v této oblasti. Moc toho o Oshovi nevím, knihu nějakou jsem četla naposledy v pubertě, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo. Taky o jeho životě toho vím málo. Ale vybavuji si, že taky působil ve Spojených státech. Představuji si to takhle bohatý charismatický muž s uhrančivýma očima, exotický vzhled... Asi se našlo spoustu žen, které by ho chtěly klofnout. Prvoplánově a nebo i podvědomě. Tak to jeho opatření s více ženami kolem sebe beru jako čistě praktickou záležitost. Přesně, jak on to popisuje.

Jeho život nebyl naplněn osudem mužsko-ženského soužití, někdo to tak prostě má.

já myslím, že to měl v hlavě ok
nitro je jedna věc a projev druhá
někdo má větší tendenci jít do Máji
pracovat s ní, tak aby ji defakto odhalil

a to, pokud, se o životě bavíme jako o výuce
je hodně vysoká škola
Pedriito
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod ros » pát 14. kvě 2021 9:10:28

Taky si myslí, že to měl srovnaný a viděl věci pravém světle.
A jak píšeš nitro je jedna věc a Mája druhá.

Každý tzv "Probuzený", který učil, se vlastně nějak projevoval skrze to tělo, no a tím se to hluboké míchá s tím povrchním. Pro ty "Probuzené" v tom není problém, ale v očích lidí okolo se to často dost neoddělitelně smotá.
ros
 

Re: OSHO a ženy

Nový příspěvekod Pedriito » pát 14. kvě 2021 10:23:59

ros píše:Taky si myslí, že to měl srovnaný a viděl věci pravém světle.
A jak píšeš nitro je jedna věc a Mája druhá.

Každý tzv "Probuzený", který učil, se vlastně nějak projevoval skrze to tělo, no a tím se to hluboké míchá s tím povrchním. Pro ty "Probuzené" v tom není problém, ale v očích lidí okolo se to často dost neoddělitelně smotá.

Jemňější než to nejjemnější Jsi
Neviditelný oheň bez kouře
sejmi zavoj z mých očí
prosím
Pedriito
 

Předchozí

Zpět na Nalézání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků