Buddhismus bez buddhismu

Moderátor: ryunin

Re: Buddhismus bez buddhismu

Nový příspěvekod Tara » stř 20. kvě 2015 20:12:40

ryu.nin píše:To ono, vše je takové, jaké je, samozřejmě Dharma, Pravda, samo že to je otřepaná fráze, když to někdo neupřímný říká někomu, kdo nehledá podstatu. Ale velmi často je to užitečné učení, např. když se někdo už topí v teoriích, nebo egu nebo je zahlcen čímkoli. Je to takový pokus o probuzení druhých který často nefunguje. Ale za pokus to stojí.

Jinak východní slovíčka nebo západní slovíčka... To je jedno. Hlavně jestli ta slova něco komunikujou. Bytí - to nikdo moc nehledá. Lidé hledají Pravdu. Když mi bylo 25 hledal jsem Pravdu, ne bytí. A tehdy sem netušil, že ta Pravda je je něco východního. Ale teď už díky Zdenkovi vím že je Pravda je východní vynález.

Taky jen intelektuální plk..., jakápak východní, západní...

Hlavní je, a vždy bude,jestli pomocí slov, vyjádření (popř. mlčení) bude nebo nebude zprostředkováno pochopení, zažitím...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Buddhismus bez buddhismu

Nový příspěvekod ryu.nin » stř 20. kvě 2015 22:03:01

Taro, ty nepoznáš, kdy si dělám srandu?

Copak je nějaká východní nebo západní pravda?

Já taky někdy nebo spíš často nepoznám, kdy si lidi dělaj na forech srandu a kdy píšou opravdu vážně. Takže si umím přestavit, že se to stane i někomu jinému.

Jinak je tu příliš mnoho slov o zenu. Zenem jsem se zabýval v mládí, dnes často slýchám, že to, co studuju nebo cvičím nebo učím, je Zen. To už mě moc nezajímá.
Zajímá mě Buddha, jeho Dharma, jeho probuzení. Jestli tomu chcete říkat Zen, tak můžete.
ryu.nin
 

Re: Buddhismus bez buddhismu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 21. kvě 2015 9:36:08

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:co všechno si ještě nevymyslíš :sos: :confused: :sos:

Ty jsi si začala s Jiřím Vackem
tedy vymýšlet si
Jak asi můžu reagovat
než domýšlet vaše ptákoviny
Maharadž si vymýšlel?
Tak vidíš
Mlč
i v Indii se sluší ženám mlčet


s Vackem jsi začal Zdeňku ty ... zpochybnil jsi átmavičáru, tak proto ty moje reakce :) :) :)
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků