Diskuze o zenu - má smysl?

Moderátor: ryunin

Re: Diskuze o zenu - má smysl?

Nový příspěvekod ryunin » ned 22. črc 2012 12:36:12

Já tu fakt buddhismus vysvětluju, ale některým lidem to pořád ještě nedošlo. Pokud si myslí, že ho neumím vysvětlit, myslí si snad, že kvůli nim změním názor? Myslí si, že mě přesvědčí, že bych lidem neměl vysvětlovat buddhismus, když oni ho chápou líp než já. Super, změnit názor na základě takový neskutečný pitomosti, to by neudělal ani mentální retard.

Nedávno jsem byl u zubaře a pokus jsem se - skor - o něco, co tu předvádí návštěvník a další exempláři. Totiž málem jsem s ním začal diskutovat, co by měl udělat s mým zubem. Pak jsem se sám zastyděl - on, zubař, přece nebude můj názor považovat za jemu rovnocenný - já mu maximálně můžu říct, to by bylo super, kdybyste mohl vyřešit tenhle problém, co ten zub vytrhnout, nebo mohl byste na to dát nějaký lék, nebo to obrousit? Uvědomil jsem si, že on se mnou - jako profesionál - nebude diskutovat jako se sobě rovným. Profesionála, zubaře, učitel buddhismu, zajímá váš názor, pouze dokud mu může pomoct rozhodovat o dalším postupu léčby, v případě učitele buddhismu názory lidí jsou zajímavé, pokud jim na základě těchto názorů může poradit, pomoct. Já ale nemůžu poradit, na této poradně, někomu, kdo mě nepovažuje za někoho, kdo rozumí podstatě buddhismu.

Je třeba si to uvědomit - diskuze několika lidí v čekárně u zubaře nejsou skutečnou léčbou zkažených zubů, jen sdělování dojmů, názorů, zkušeností. To může někomu i pomoct. Ale jsem tu prostě zubař. Omlouvám se, že jsem se pokusil někomu poradit, pomoct, nemůžu ale pomoct někomu, kdo si myslí, že buddhismu rozumím stejně nebo ještě méně než on. Takže v této diskuzi dále nepokračuju.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Předchozí

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků