Žvanění je k ničemu

Moderátor: ryunin

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:43:33

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:No má to asi v krvi, jen ty obrázky do vlákna "Žena okem času" jaký vkládá... , a takový byl i Trungpa..., proto ponejvíce cituje jeho, protože jsou si blízký...


Trungpa ženy miloval, miloval svět, nebránil se žádnýmu projevu, on byl se studenty tak moc, že prostě žil jejich životem a vnášel tam duchu Pravdy k lidem, nebál se lehnout do bláta

jaký má vztah Miroslav k ženám je skutečně vidět na těch obrázcích co vkládá na net, taky na jeho vyjádřeních ohledně žen a to se promítá do jeho chování k nim

vystupuje jako jejich pán....


no především tak navenek projektuje vztah který má k sobě, respektive k tomu prvku ženskosti, který je v něm ... tak jako to děláme všichni

tak čus bus
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:44:36

autobus....
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:46:47

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Orog alias Miroslav by měl na takovou konstelaci jít a měli by tam mít dost dobrýho a zkušenýho vedoucího.



orog alias Miroslav :confused: to snad nemůžeš myslet vážně :knock:

Myslím :-)
Orog je pravda umírněnější, a taky se méně vyjadřuje, ale energie je stejná :)


Energie? :phew:
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:50:36

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:No má to asi v krvi, jen ty obrázky do vlákna "Žena okem času" jaký vkládá... , a takový byl i Trungpa..., proto ponejvíce cituje jeho, protože jsou si blízký...


Trungpa ženy miloval, miloval svět, nebránil se žádnýmu projevu, on byl se studenty tak moc, že prostě žil jejich životem a vnášel tam duchu Pravdy k lidem, nebál se lehnout do bláta

jaký má vztah Miroslav k ženám je skutečně vidět na těch obrázcích co vkládá na net, taky na jeho vyjádřeních ohledně žen a to se promítá do jeho chování k nim

vystupuje jako jejich pán....

pouze s jejich souhlasem....
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:53:07

Návštěvník píše: pouze s jejich souhlasem....


no jasně, proto taky přitahuje odpovídající typy žen, který jsou ochotný s ním hrát tuto hru - názorná ukázka zákona přitažlivosti v praxi
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 17:15:16

Je to špatně?
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. srp 2012 13:21:11

Návštěvník píše:Je to špatně?


zvláštní, že to vyvolává asociace hodnocení ...

těžko říct že jo :what:

je špatně, že mraky plují o obloze ?
je dobře, že zakrývají slunce ?
je špatně, že přes svit slunce nejsou vidět hvězdy ?
nebo je to snad dobře ?

je dobře, že z rány vytáká krev a je něco špatnýho na vyloučených sekrementech nebo není ?

jsou to takový hry co mysl hraje sama se sebou ... je to špatně nebo dobře ?

no mně to přijde, jako projev její danosti, takže jak to můžu vůbec hodnotit a hlavně proč :what:

důležitý podle mně je si to prostě uvědomovat probíhající procesy, mechanismy a pod. uvědomovat si je, nejenže si od nich držím dištance, jakože mne se to netýká, ale naopak to v sobě prociťovat a neztrácet ze zřetele ten všeobjímající prostor ...

takže zcela konkrétně, když vnímám muže, tak si uvědomuji co to ve mně vyvolává, jaký reakce, co mne přitahuje, co mne odpuzuje, protože ono mi to ukazuje, co si žádá pozornosti a péče ...

je to docela dobrodružný, taková objevovací cesta co je všechno ve mně skrytý :)

a baví mne to ... takže z toho jistě mám osobní profit :D
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. srp 2012 13:26:03

Tak to je dobře, že to není špatně.

Ano, ti "potřební" se vždy přitáhnou.
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. srp 2012 14:13:43

Návštěvník píše:Tak to je dobře, že to není špatně.

Ano, ti "potřební" se vždy přitáhnou.


tak to prostě funguje :)

vono třeba u mne je to tak, co se týká partnerských protějšků, že každý muž to naprostý originál, když se ohlížím zpátky, tak naprosto rozdílný typy, jak vzhledově, tak povahově, pokaždý to neslo jiná sdělení ...

tak jsem měla možnost si vyzkoušet doslova na vlastní kůži, všechny možný partnerský peripetie, skutečně žádná nuda

vždycky jsem se zařekla, že už nikdy víc, že je nejlépe zůstat sám se sebou a ono bum ... zase tam něco přišlo, nečekaně, plíživě a než jsem se vzpamatovala, tak jsem v koupelně narážela na různé pánské doplňky ...

když vezmu manželství s mužem, jsme spolu 19 let, tak je to jakobychom žili s různými partnery ... dá se to rozfázovat po etapách, tak minimálně 4x podstatný změny u mě i u něho

no taky se mi neustále mění okruh lidí se kterými jsem v užším přátelském vztahu a to mne všechno zase modifikuje a já zase je, takže je vidět, že to vždy funguje jako vzájemná výměna a ty správný lidi se k sobě vždycky přitáhnou a zřejmě, když to splní svoji funkci, tak zase odtáhnou a udělá se prostor pro něco dalšího

je to to samé, jako se mění vkus vůní, chutí apod.

u někoho to jede pořád ve stejných kolejích, u někoho dochází k podstatným změnám

těžko říct co je dobře, co špatně a co je ještě lepší a úplně nejlepší

možná že u nás je to furt tak akční, protože jsme všichni blíženci, fakt nevím …

ta neustálá změna probíhá i u naší dcery, dneska je to období decentní studenty s francouzským vkusem, která ovšem zároveň opustila výrazový tanec a přešla z karate na taikwondo (zrovna je na soustředění), před tím jsme měli doma nespoutanýho rebela chodícího v maskáčích a v mikině s kapucí, obutá do kanad, nejlépe i do školy, zároveň věnující se výrazovému tanci a studiu japonské kultury, před tím to byla princezna na hrášku, kterou rozplakalo i šumění motýlích křídel, snažícího se vyhovět všem a vždy a těžko říct kam jí to zase zavane, momentálně se připravuje na studium v zahraničí, přivydělává si jako servírka v křesťanské kavárně, zároveň doučuje angličtinu , k nám zaujímá mírně chápavě – shovívavý postoj, podobný jako se zaujímá ke starouškům, kteří to nemají v hlavě tak úplně v pořádku

muž z ní střídavě šílí, střídavě jí dělá otroka a střídavě k ní vzhlíží, jako k něčemu co ho neskutečně přesahuje, aby jí vzápětí vystřihl scénu, jako z reality šou přísný rodiče

mne osobně, těší, že si holka žije naplno a užívá si, beze strachu a bez depresí, to já v jejich letech neuměla …

takže jak to chceš hodnotit ? je to dobře, nebo špatně ?

je to neustálá změna, nevíš co čeká za rohem, jestli tě někdo majzne po hlavě, nebo jestli tam najdeš balík peněz, nebo vchod do kouzelný zahrady nebo …
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. srp 2012 14:23:11

Díky za podělení se.

Toto mě na konci doslova překvapilo, proč jsi to psala, nějak jsem najednou nechápa. Skočilo to do úplně jiný roviny.

takže jak to chceš hodnotit ? je to dobře, nebo špatně ?

Proč tě to po takovým pěkným sdílením od srdíčka napadlo, zrovna toto?
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. srp 2012 14:31:18

Návštěvník píše:Díky za podělení se.

Toto mě na konci doslova překvapilo, proč jsi to psala, nějak jsem najednou nechápa. Skočilo to do úplně jiný roviny.

takže jak to chceš hodnotit ? je to dobře, nebo špatně ?

Proč tě to po takovým pěkným sdílením od srdíčka napadlo, zrovna toto?


to nebylo na tebe s tím hodnocením, ale řečnická otázka, kterou si pokládám, zda je možné něco objektivně hodnotit a ve vztahu k čemu ... když je všechno neustále provázané v neustálé změně a jedno podmiňuje druhé ...

hodnocení bude vždy jen relativní a kolikrát se ukáže, že to co jsme měli za super se zvrtlo, ale to zvrtnutí zase otevřelo dveře někam, kam bychom se jinak vůbec nedostali ... tak to jen v té všeobecné úvaze k tomu tématu :what:
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. srp 2012 14:32:30

Jj, pak mě to napadlo, že to je asi řečnická otázka, která má poukázat na absurditu takové úvahy...
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 22. srp 2012 14:34:26

Návštěvník píše:Jj, pak mě to napadlo, že to je asi řečnická otázka, která má poukázat na absurditu takové úvahy...



jj přesně tak :yes:
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 25. srp 2012 17:09:34

Takže jít pořád dál a zkoušet to… být pozorný. To je vlastně bdění. A snažit se případně vysledovat, kde zaváhal. A když člověk zaváhal a udělal nějaký kopanec...

tak nějaká závislost je zřejmě ještě tak silná, že vyvolala sebeztotožnění a bdělost zmizela. Když to dodatečně zjistím, nezbývá než zkusit u sebe rozpoznat příčinu, proč to mělo takovou sílu, že to způsobilo sebeztotožnění/ulpění.
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 25. srp 2012 18:38:00

Takže ničí chyba, ale spíš

- Co se v mládí naučíš, ke stáru jako když najdeš
- Cvik dělá mistra
- Bez práce nejsou koláče
- Chybami se člověk učí
- Jen blbec se spálí dvakrát o stejná kamna
- Všechno zlé je pro něco dobré
a
- Komu není rady, tomu není pomoci

:)
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Linda » sob 25. srp 2012 19:32:53

vostalpetr píše:
proč to mělo takovou sílu, že to způsobilo sebeztotožnění/ulpění.


Protože to miluješ, protože ti to přináší štěstí, proto za tím jdeš, i když to (rozumově) nechceš...

A tak se můžu podívat, proč právě TOHLE a ne něco jiného mělo takovou sílu, že to způsobilo sebeztotožnění/ulpění.

Byl to jeden z automatických programů, vzniknul kdysi zamlada a teď zafunguje automaticky pokaždé, když se objeví okolnosti třeba jen vzdáleně podobné. Pořád znovu se stává, že když rozpoznám a uvědomím si tu příčinu, její síla ovlivňovat moje reakce vyprchá, sama od sebe.

Když se příčina jasně rozpozná a plně uvědomí ve všech souvislostech, najednou je jasné, že ty tehdejší okolnosti už dávno neplatí, a tím pochopením přestává příčina účinkovat. Většinou ne hned úplně, ale má čím dál menší sílu a k sebeztotožnění dochází míň často. Nakonec si - pokud vůbec - až po nějaké době všimnu, že za stejných okolností se ta reakce už neobjevuje.
Člověk si obvykle nevede evidenci, co z nepohodlného inventáře zmizelo. Taky není důvod :)
Pozornost je potřeba věnovat spíš tomu, co je ještě plně funkční :D

.....

PS. Pěkná synchronicita: pustila jsem si teď pokračování nahrávky ze setkání se Sašou a on tam říká:

"Nám se zdá, že věci vyskakujou bez kladu a skladu, ale ony vyskakujou podle přesnýho řádu, kterej v sobě nesou tím, jaký hodnoty jsme jim dali. Tady je prostor pro možnost naučit se jít zpětně do toho depozitáře a ty věci přehodnotit. Člověk si zasadil do depozitáře ty věci s určitýma hodnotama a ony se chovají podle toho, jaký hodnoty mají. Všechny tyhle věci se dají přehodnotit a ony se podle toho budou chovat."

:)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Linda » ned 26. srp 2012 9:16:44

vostalpetr píše:postupné rozpouštění vasán ten POCIT ŠTĚSTÍ A UVOLNĚNOSTI nepřináší okamžitě, protože to je dlouhodobá záležitost... Pokud ROZPOUŠTĚNÍ VASÁN nepřinášé OKAMŽITOU ÚLEVU, UVOLNĚNÍ, POCIT ŠTĚSTÍ, tak s tím nehneš

No ono to okamžitou úlevu pokaždé přinese. Vasána nebo její příčina (když se uvidí) se přijme a rozpozná jako pohyb Energie.
Kdyby to nepřineslo žádnou okamžitou úlevu, nevznikla by žádná motivace k takové praxi.

Rozpoznání příčiny - obrazně řečeno - je něco jako vytažení kořene plevele. Rozpoznávání jednotlivých vasán je jako usekávání výhonků. Když si tohle člověk uvědomí, vznikne zájem rozpoznat příčinu. Asi jako se podíváš po příčině, proč to z odpadu kape na podlahu, místo abys pořád znovu utíral loužičku.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Linda » ned 26. srp 2012 10:02:13

vostalpetr píše:Přeloženo z marati (jazyk Maharadže) do češtiny: Být štastnej a bezstarostnej jak prase v žitě :D

Jak se to projevuje asi záleží na nátuře, kterou člověk od přírody vyfasoval. Pokud jde o mě, nepotřebuju zářit štěstím a blažeností, stačí mi pohoda provázená uvolněností a spokojeností. A k té - aspoň u mě - vede jen všímavost a pochopení, že si to celé, včetně všímavé pozornosti, režíruje ON.
TO vracející se Domů si lautr nic, žádné opomenutí nepromine, hned si do toho namočí čumáček :D
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Žvanění

Nový příspěvekod Jarda Malej » ned 26. srp 2012 11:29:41

..a nebo mají jen něco, třeba jen sílu vědomí, nebo jen blaženost, nebo jen září

Jako bychom tři atributy jediného, (existenci vědomí a blaho) rozdělili mezi tři druhy lidí.
Jedni dostanou Sat, další Čit a zbylí vyfasují Anandu.

:(
Jarda Malej
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod reseek » ned 26. srp 2012 11:31:55

vostalpetr píše:je to něco jako když se zamiluje člověk, pak září láskou....

Záře, velká aura... ?

Spíš jako když máma drží v náručí a dívá se na svoje narozené miminko...
Je v tom veliká tichost, v tom jejím záření. A přece je tak mocné...
Probuzení mají společné ... naplnění, stav scelenosti :yes:

Nic nechybí a nic nepřebývá...

To je moc čiré Tichosti

:yes:
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků