Žvanění je k ničemu

Moderátor: ryunin

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 14:28:55

Orog alias Miroslav by měl na takovou konstelaci jít a měli by tam mít dost dobrýho a zkušenýho vedoucího.
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 14:34:08

Návštěvník píše:Orog alias Miroslav by měl na takovou konstelaci jít a měli by tam mít dost dobrýho a zkušenýho vedoucího.



orog alias Miroslav :confused: to snad nemůžeš myslet vážně :knock:
Návštěvník
 

aktivní forma naslouchání je o tomto

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 14:35:54

"Nasloucháte-li někomu opravdu, vzniká prostor ticha, jenž se stane základní součástí vašeho vztahu. Opravdové naslouchání je velice vzácná dovednost. Větší část své pozornosti obvykle věnujeme myšlení. V nejlepším případě hodnotíme partnerova slova a připravujeme si odpověď. Častěji jsme však ponořeni v myšlenkách a druhého vůbec neposloucháme.

Opravdové naslouchání je mnohem víc než sluchové vnímání. Je to bdělá pozornost, vědomá přítomnost, v níž přijímáme slova. Slova se stávají druhořadými. Mohou mít smysl, ale také žádný mít nemusejí. Akt naslouchání či prostor vědomé přítomnosti je mnohem důležitější než to, čemu nasloucháte. Je zároveň sjednocujícím polem vědomí, v němž se setkáváte s druhým člověkem, neboť pojmové myšlení mezi vámi už nevytváří bariéry. A druhý člověk už není „druhým". V tomto prostoru jste spojeni v jediném vědomí."

E. Tolle
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 14:40:19

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Orog alias Miroslav by měl na takovou konstelaci jít a měli by tam mít dost dobrýho a zkušenýho vedoucího.



orog alias Miroslav :confused: to snad nemůžeš myslet vážně :knock:

Myslím :-)
Orog je pravda umírněnější, a taky se méně vyjadřuje, ale energie je stejná :)
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 14:46:57

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Orog alias Miroslav by měl na takovou konstelaci jít a měli by tam mít dost dobrýho a zkušenýho vedoucího.



orog alias Miroslav :confused: to snad nemůžeš myslet vážně :knock:

Myslím :-)
Orog je pravda umírněnější, a taky se méně vyjadřuje, ale energie je stejná :)



vidím to jinak, orog jde v duchu hloubky přímého vhledu sjednocení - Miroslav v duchu konfrontace

Miroslavově energii odpovídá - pavlačový drbny na hranici, aby tu bylo konečně čisto 8)
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 14:49:53

Ty dva směry se nevylučují, mohou se nacházet v jedné osobě.
A přiznám se, orog je mi bližší.
Bylo na čase.
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 14:54:38

Návštěvník píše:Ty dva směry se nevylučují, mohou se nacházet v jedné osobě.
A přiznám se, orog je mi bližší.
Bylo na čase.

Podobný byl např. Vivekananda, učil rozlišování, burcoval z letargie a sentimentálnosti, , přitom v sobě onu zkušenost jednoty bytí měl..., měl velké srdce...
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 14:57:45

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Ty dva směry se nevylučují, mohou se nacházet v jedné osobě.
A přiznám se, orog je mi bližší.
Bylo na čase.

Podobný byl např. Vivekananda, učil rozlišování, burcoval z letargie a sentimentálnosti, , přitom v sobě onu zkušenost jednoty bytí měl..., měl velké srdce...


velké srdce nedělá v sobě čistky, tj. nevymezuje se vůči něčemu či někomu s odporem, proto je tak široký je v něm celý svět se vším co je a jak je
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 15:05:43

možná si vzpomeneš co tě zaujalo " žít jednotu bytí znamená nebýt v opozici s tím, co je. Nebýt v opozici. "

to je velký, široký srdce, ne stát v konfrontaci a hlídat pravost samotný pravdy, jako to dělali dominikáni ...
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 15:08:54

Jana píše:
Návštěvník píše:...velké srdce...

Řekněme, že se do něj vejdeme se vším všudy tak jak jsme, třeba i s našimi podmíněnostmi a připoutanostmi, třeba i se všemi emocemi, třeba i s botama..




bať bať :yes: i se špinavýma botama
Návštěvník
 

široký srdce samého bytí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 15:16:15

když tu někdo zmínil Thich Nhat Hanh

Obrázek

tak tady je vidět co to je "široký srdce"

"Nazývejte mě mým pravým jménem
Neříkej, že zítra odejdu,
protože ještě dnes přicházím.

Podívej se lépe: přicházím každou sekundu
abych byl pupenem ne kvetoucí větvi,
abych byl drobným ptáčkem, s křehkými křídly,
který se učí zpívat v novém hnízdě,
abych byl housenkou uvnitř květu
abych byl klenotem skrytým v kameni.

Ještě stále přicházím, abych se smál, abych plakal,
abych se bál, abych doufal,
tlukot mého srdce je zrozením
a smrtí všeho, co je živé.

Jsem podenka, líhnoucí se z kukly
na hladině řeky,
a jsem i pták, který na jaře
včas přilétá, aby sezobl podenku.

Jsem žába, šťastně plovoucí
v čisté vodě jezírka, a jsem i užovka,
která se tiše připlazí
a sežere žábu.

Jsem dítě z Ugandy, kost a kůže,
mé nohy jsou tenké jako stonky bambusu,
a jsem obchodník se zbraněmi,
prodávající smrtící zbraně do Ugandy.

Jsem dvanáctiletá dívenka,
uprchlá na malém člunu,
která se sama vrhne do moře,
když ji unesl pirát,
a jsem i pirát,
mé srdce ještě nedokáže vidět a milovat.

Jsem člen politbyra,
s velkou mocí v rukou
a jsem člověk, který musí zaplatit
"krvavou daň" mému lidu,
pomalu umírá v pracovním táboře.

Moje radost je jako jaro, tak teplé,
že rozkvétají květy na všech cestách života.
má bolest je jako moře slz, tak plné,
že naplní všechny čtyři oceány.

Nazývejte mě pravým jménem,
abych najednou uslyšel všechny své výkřiky,
všechen svůj smích,
abych viděl, že má radost i můj žal jsou jedno.

Nazývejte mě pravým jménem,
abych se probudil,
a aby zůstala otevřená brána mého srdce,
brána soucitu""
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 15:50:21

Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:03:35

Návštěvník píše:
...stejně, jako to udělal Jarda, to še mi moc líbilo, to jeho gesto i to, jak to udělal, moc, má u mě jedno malý, bezvýznamný plus :-)


nepřijde ti to takový zvláštní zhodnocovat někoho ? zvláště když jsi tak citlivá na metody cukru a biče :) nebo je to právě proto, že jsi na to citlivá ...


Návštěvník píše:
že orog je Miroslav je jen má domněnka a možná se nese v duchu přání, aby tomu tak bylo ...



jj - tiše čekáš a doufáš, že jednou přijde den a vlk si od tebe, s důvěrou, vezme kus masa přímo z ruky, položí ti hlavu do klína a ty mu spočineš v kožichu a splynete v jedno

tak doufej, láska dokáže pohnout i s kusem skály ;)
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:16:18

láska dokáže pohnout i s kusem skály


spíše opravdovost...
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:20:32

Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:21:08

Návštěvník píše:
Vidět, resp. zažít rozvášněného Vivékanandu jak plamenně křičí a burcuje svůj lid, kterému je dána nábožná sentimentálnost a sklony k uctívání do vínku bys hned řekla, že je v opozici k tomu, co je a jak vášnivý dokázal Vivekanada být, když šlo o pravdu... a přece kdo ho znal více, nemohl přehlédnout to ryzí, co v něm bylo...

viz. kousek na ukázku, jaký asi byl:

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cisloclanku=2009070009

...


no když víš co bych řekla a jak bych ho vnímala, tak to víš víc než já sama a já tohle vědění brát nehodlám :sos:

jinak jsem si to přečetla se skutečným zájmem ... je tam pěkně vidět, jak se pravda nedá narvat do škatule a že bhakti a džnána jdou ruku v ruce, ne odděleně od sebe, jak se mezi duchovňáky traduje

co se týká Trungpy, dost se divím, že se Miroslav hlásí k někomu kdo byl alkoholik (on je tak nesnáší páč opovrhuje jejich slabostí), kdo se účastnil divokých mejdanů a hulil trávu a těch ženskejch co vystřídal ... prostě rebel tělem a duší, syrová opravdovost, která z něj tryská je vidět z jeho odkazu, bourá hranice všech představ, jak by měl vypadat představitel buddhismu :yes: že ti nesedne, je normální, není na světě ten co by se zavděčil všem :) proto je tu hodně směrů i učitelů, pro ty co je potřebujou, aby si každý mohl vybrat to co s ním ladí ...
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:30:29

No má to asi v krvi, jen ty obrázky do vlákna "Žena okem času" jaký vkládá... , a takový byl i Trungpa..., proto ponejvíce cituje jeho, protože jsou si blízký...
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:34:56

Návštěvník píše:No má to asi v krvi, jen ty obrázky do vlákna "Žena okem času" jaký vkládá... , a takový byl i Trungpa..., proto ponejvíce cituje jeho, protože jsou si blízký...


Trungpa ženy miloval, miloval svět, nebránil se žádnýmu projevu, on byl se studenty tak moc, že prostě žil jejich životem a vnášel tam duchu Pravdy k lidem, nebál se lehnout do bláta

jaký má vztah Miroslav k ženám je skutečně vidět na těch obrázcích co vkládá na net, taky na jeho vyjádřeních ohledně žen a to se promítá do jeho chování k nim
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:36:40

Je dobrý v tom vidět archetypy - živočišnost, rebelství, touha po živočišnosti, vášeň, touha po pravdě - to všechno je v nás, u někoho se více zobrazuje to, u jiného ono , něco s námi koresponduje, dokonce nás to přitahuje, jako včelu barva, medvěda med, je asi dobré to vidět trošku odosobněně - jako pouhé archetypy, které se nám a námi zvýrazňují či méně zvýraznňují... na cestě k Jednomu...

Já jsem hodně vděčna za setkání s některými lidmi... právě proto, že zvýrazňují, pomáhají zvýrazňovat určitou složku mé osobnosti, mého já a díky setkání, díky vztahu se jisté věci řeší, aby tu bylo pochopení....
Návštěvník
 

Re: Žvanění je k ničemu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 21. srp 2012 16:38:48

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:No má to asi v krvi, jen ty obrázky do vlákna "Žena okem času" jaký vkládá... , a takový byl i Trungpa..., proto ponejvíce cituje jeho, protože jsou si blízký...


Trungpa ženy miloval, miloval svět, nebránil se žádnýmu projevu, on byl se studenty tak moc, že prostě žil jejich životem a vnášel tam duchu Pravdy k lidem, nebál se lehnout do bláta

jaký má vztah Miroslav k ženám je skutečně vidět na těch obrázcích co vkládá na net, taky na jeho vyjádřeních ohledně žen a to se promítá do jeho chování k nim

vystupuje jako jejich pán....
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků