Filozofie - lék mysli a těla

Moderátor: ryunin

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod ryunin » pon 10. zář 2012 21:24:03

problém týhle komunikace vidím v tom, že nevím který návštěvník je který a který z nich na co reaguje a na co se ptá

takže jediný, co můžu udělat, je nebudu řešit, kdo je kdo a zkusím odpovědět na konkrétní otázky nebo argumenty, typu Proč ta popularita...

ale jinak se v tom nevyznám - kdybyte si dali aspoń přezdívky...
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 21:25:52

Proč ta popularita?

nejen tobě,jako osobě, ale také buddhismu, zazenu, cvičení, skutečnosti?
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod čtenář » pon 10. zář 2012 21:27:03

Návštěvník píše:Ono každé agirování pro něco je tak trochu - velký - průšvih.

A co teprve agitování proti kdekomu a kdečemu v představě, že kdekdo agituje!
To je teprve malér! :(
čtenář
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Petra » pon 10. zář 2012 21:30:06

čtenář píše:
Návštěvník píše:Ono každé agirování pro něco je tak trochu - velký - průšvih.

A co teprve agitování proti kdekomu a kdečemu v představě, že kdekdo agituje!
To je teprve malér! :(


:D
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 21:34:10

Vostálpetře, ještě prosím odkaz na tvé stránky. Aby to bylo komlet.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 21:35:02

Samozřejmě ve vší skromnosti.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod ryunin » pon 10. zář 2012 21:35:25

jediná otázka, kterou trochu chápu je tato:

Proč ta popularita?

No, až budu mít v meditační hale apdesát lidí, tak možná budeme mluvit o popularitě, ok? Zatím se o žádné popularitě nedá hovořit.

A jestli se ptáš, proč vůbec tady píšu, kde že to cvičíme zazen, tak to byla narážka na to, že se tu prý zviditelňuju, tak jsem chtěl ukázat, co by bylo zviditelňování - to by chtělo opravdu napsat mé pravé jméno, dát odkazy na web, blogy, fotky, tak to jsem udělal, protože to je teprve konkrétně zviditelňování. Nějaký troll, co pod přezdívkou gigi788 troluje na webu je populární leda tak v říši virtuálních fantasmagofů, ale ne ve skutečnosti. Ryunin se nemůže nikdy stát populární ve skutečnosti, k tomu je potřeba skutečná místnost a skuteční lidé, kteří se tam sejdou a něco začnou dělat. Tak vzniká popularita. Někdy člověk něco v životě dělá, protože to miluje a najednou zjistí, že ho znají miliony lidí. A někdo - nechci nikoho jmenovat, ale znám takový případ - je naprosto neznámý, nepopulární a může se přetrhnout, aby se stal populární. Bohužel, to je trochu na hlavu. Být populární ve smyslu - tak to nějak v životě vyplynulo, aniž bych o to usiloval - to je v pořádku. HOrší to je naopak, trapně se snažit stát populární, aniž by o to někdo stál. Ale to mluvím o skutečném světě, o skutečných sportovištích, klášterech, koncertních halách, TV pořadech atd. Na netu se nikdo skutečně populární nestal, snad jen jedna výjimka existuje, to je nějaký dvanáctiletá holka z Moravy, která dala na youtube video, kde je ochotná odpovídat lidem na otázky. Ta se stala na nějakou dobu hvězdou netu. Ale to je tak pomíjivá sláva a popularita, že to ani nemá smysl nazývat popularitou.

Jsem typ člověka, který se nestane nikdy populárním, ale bude mít možná kolem sebe maličkou skupinku lidí, které bude zajímat stejný pohled na věci, a stejně to mám i ve škole, nejsem typicky oblíbený, populární učitel, ale určitá uzavřená skupinka studentů si mě oblíbila. Bůhví proč. Možná máme něco společnýho.

Jedna žena na jednom našem zazenu navrhla, abych všem možným potenciálním zájemcům zasílal emaily a zpravoval je o nadcházejících dnech zazenu. Kdybych chtěl popularizovat naši praxi, udělal bych to, ale nechci. Ať si ti lidi sami najdou informace, mě taky nikdo nezval na setkání s mým učitelem, musel jsem se k tomu prokousat, hledat, zjištovat... až jsem si ho našel. Tak to má být.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod ryunin » pon 10. zář 2012 21:42:09

Návštěvník píše:Proč ta popularita?

nejen tobě,jako osobě, ale také buddhismu, zazenu, cvičení, skutečnosti?


se to tu nějak rozjelo...

on je zazen populární? opět musím připomenout - přijďte se někdy v pátek podívat, jak je populární, jestli nás bude tři, tak to bude hodně...

jo něco jinýho je kult osobnosti, to když Deshimaru ve Francii založil první zazenové centrum, brzo se stal hvězdou a nakonec měl asi dva tisíce žáků - ale to nebylo zazenem ale to bylo charisma Taisena Deshimaru - lidem prostě ve Francii učaroval

a tak nějak ho trochu zkouší napodobovat mistr Kaisen - už sice nemá tak silné charisma, ale přece jen má asi sto žáků... tak nějak

můj učitel je pořád zajímavá osobnost, ale není to ten typ, co "okouzluje", spíš jeho slova a činy jsou rány kladivem, ostré, zdánlivě studené... ten zaujal pár lidí v Británii a v Evropě - ale to už je pouze okruh asi dvacet lidí

a mě ani mému učiteli nejde o to popularizovat buddhismus, pouze předat, co bylo dáno, co jmse se naučili od svých učitelů

to nejde předat na netu, takže všechny články, weby, blogy, které jsem uvedl a co tu píšu, je spíš nabídka pro lidi, co by se o to mohli zajímat - ale není to reklama, je to jako take it or leave it, reklama se snaží dostat zákazníka, ale co tu píšu není snaha dostat někoho, jen spíš jako tichá pošta - pošli to dál, co ti bylo řečeno - a ono už se to o sebe postará
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 22:55:01

I Rath nebo Rychtář reagují věcně a klidně: nic takového není pravda. Někdy z toho přesvědčení až mrazí.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod orog » pon 10. zář 2012 23:01:50

A tady jsou přirozeně protřelí lumpové jejich kalibru, kteří se té otrlosti naučili za léta v politice, že.

Taky vidí zlo jen na těch druhých.
orog
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 04. lis 2011 16:18:09

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:03:42

To zde vidíš?

Zajímavé...
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:08:38

Co když ta upozornění, otázky proč atd. psané Návštěvníkem - psal ruynin sám.
A sám si také odpovídal.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Linda » pon 10. zář 2012 23:08:47

Řekl bych že v rámci diskuze na diskuzním foru, vyslovil svůj názor a udělal to celkem stručně.
Podobně přímého vyjadřování jsem býval svědkem i když se doma společně diskutovalo např. s Petrem Holým,
aniž by se to apriori vnímalo jako odreagovávání či napadení.
Naopak se v rámci další debaty žádaly argumenty, vyjasňovala se možná nedorozumění.
To je samozřejmě možné i zde, pokud ovšem otevřeně kritické vyjádření není ocejchováno jako napadení,
jehož autor se na rozdíl od těch již pokročilejších pouze odreagovává a má být tedy umravněn.

Tvůj názor Evu jistě potěší, Lucku, alias Malej Jardo alias... ... ... ;)
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:09:32

Návštěvník píše:Co když ta upozornění, otázky proč atd. psané Návštěvníkem - psal ruynin sám.
A sám si také odpovídal.

Myslíš i ta o napadání, Lído?
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:11:12

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Co když ta upozornění, otázky proč atd. psané Návštěvníkem - psal ruynin sám.
A sám si také odpovídal.

Myslíš i ta o napadání, Lído?

Omyl, Lucku.
Ta Lída se tam připletla omylem po přečtení Luckova příspěvku, kdy se ptá Lídy na něco.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Linda » pon 10. zář 2012 23:11:42

Pleteš si mě s Návštěvníkem Evo, kterým jsi Ty sama.

Tak dobrou zábavu vespolek

:D
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:12:11

Návštěvník píše:Co když ta upozornění, otázky proč atd. psané Návštěvníkem - psal ruynin sám.
A sám si také odpovídal.

To klobouk dolů. :)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:13:27

Linda píše:Pleteš si mě s Návštěvníkem Evo, kterým jsi Ty sama.

Tak dobrou zábavu vespolek

:D

No s Návštěvníkem si tě plete spíše Luck, alias, alas :-)

Co že se mu stalo Lído?


Dobrou :-)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:16:00

Naopak se v rámci další debaty žádaly argumenty, vyjasňovala se možná nedorozumění.
To je samozřejmě možné i zde, pokud ovšem otevřeně kritické vyjádření není ocejchováno jako napadení,
jehož autor se na rozdíl od těch již pokročilejších pouze odreagovává a má být tedy umravněn.


Kdo zde poprvé přišel s "napadením"?

V které mysli se to zrodilo? Nechce se mi hledat zpátky, ale byl to buď praktik nebo orog :)

Nemají to jednoduché.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Luck » pon 10. zář 2012 23:19:49

Tvůj názor Evu jistě potěší, Lucku, alias Malej Jardo alias... ... ...

Kromě toho že jsi vyjmenovala všechny moje dva (všeobecně známé) aliasy Lído,
přivedla jsi mne ke konstatování, že se při psaní svých komentářů nezajímám o to
koho potěším či ne, protože reaguju pouze na to, co jsem si přečetl.

:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků