Filozofie - lék mysli a těla

Moderátor: ryunin

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 13:41:11

tvoje rady ohledně buddhismu nemají cenu.

Jak jsi přišel na to, že z mé strany jde o rady ohledně buddhismu? Kde se to v tvé mysli vzalo?
Nenapadá mě nic jiného, než že je to program tvé mysli.

Radit ohledně buddhismu.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 13:57:36

Jehovisti stojí a nabízejí každému.

Ale neradí, jen rádi vysvětlují svoji filozofii. S úsměvem a někdy i se zpěvem a zvoněním zvonečků.
Cililink, cinkám, zvoním, Jehova, náš spasitel, poběžme za ním.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 14:10:33

Návštěvník píše:Jehovisti stojí a nabízejí každému.

Ale neradí, jen rádi vysvětlují svoji filozofii. S úsměvem a někdy i se zpěvem a zvoněním zvonečků.
Cililink, cinkám, zvoním, Jehova, náš spasitel, poběžme za ním.

Zapoměl jsi na krišnáky. :D
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 14:13:29

Ti jsou asi ve větších městech, u nás nejsou vidět :)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 14:15:07

Návštěvník píše:Proto se mi zdá zbytečné na veřejném internetovém diskuzním prostředí takto plýtvat energií a kopat za svůj "ismus", zazen, proto mne zajímalo, proč to děláš. Zdůvodnění, že to dělali i jiní Mistři, pomáhali, psali atd. je jen zástěrkou pro tvou neukojenou ambici učit. Být panem učitelem. Být v roli učitele a mít žáčky (a nezáleží na počtu).

Já ti nevím čím to je, ale mám stále takový dojem, že on už učitelem je, a jen si holt přibral další předmět, neplacený, který vyučuje po internetu.
Ale možná že jen blbě čtu mezi řádky. :what:
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 14:17:58

Lidi dělaj různý věci a mají různý koníčky a agitujou a vysvětlujou a mají z toho radost, jak pomáhají. Já bych z toho vědu nedělal. Jsou horší a nebezpečnější úchyláci než radit ohledně buddhismu. Být potřebný je dobrý pocit. Tak mu ho neberte a nechte ho žít.

:what:
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 14:19:38

Radit ohledně buddhismu :D :D

To je jak radit, jak žít.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Petra » úte 11. zář 2012 16:01:01

Návštěvník píše:Lidi dělaj různý věci a mají různý koníčky a agitujou a vysvětlujou a mají z toho radost, jak pomáhají. Já bych z toho vědu nedělal. Jsou horší a nebezpečnější úchyláci než radit ohledně buddhismu. Být potřebný je dobrý pocit. Tak mu ho neberte a nechte ho žít.


Tobě se na pískovišti nepovedla ani jediná pořádná bábovička, a tak jsi začal ostatním bourat ty jejich povedené, vid?
Žijete to v tobě dál...
Ted máš možnost to změnit.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 17:58:46

Obrázek

A pak ji rozfoukali.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod ryunin » stř 12. zář 2012 9:10:26

Ha, no já jsem fakt učitel na gymnáziu a po včerejšku mi přijde výčitka, že "mám neukojenou touhu být učitelem a mít žáčky" opravdu k popukání. Přál bych vám strávit čtyři hodiny v primě a učit je angličtinu. Je to namáhavá práce, i když ji miluju, ale opravdu nemám neukojenou touhu mít žáčky, mám jich trošku příliš moc... a když jsem včera odcházel vyčerpán z práce, čekala mě jedna žačka, kterou učím večer... naštěstí s ní je to klidná, milá práce - je to relax mít jednoho žáka a ne dvacet najednou...

A nemyslete si, že mít dvacet studentů buddhismu je med. Vidím to už několik let u mého učitele - učit angličtinu nebo buddhismus je obojí namáhavá práce a často je to i pro mého učitele vyčerpávající. Dalo by se říct, není o co stát... ale to neznamená, že musíme být líní a neakceptovat práci, kterou jsme si tak nějak vybrali...

A v lotus centru taky učím buddhismus, ale to je pohodička, když je tam pár lidí a nikdo "neruší" a nemusí se mazat tabule a zapisovat do třídnice. Někdy si říkám, bože, to je paráda učit, když jde o to mluvit o buddhismu, životě a všichni tu jsou dobrovolně... je to paráda, ale myslím, že mít na krku dvacet lidí, kteří od vás opravdu očekávají mistrovský výkony je někdy stres...

O tom, jak to chodí s učením v buddhismu napíšu nový článek. Co to znamená učit, kdo koho a co a proč...

Tyhle články, pokud si myslím, že mají hlavu a patu, jdou na můj český blog. A některé pak přeložím do angličtiny a ty pak putujou do USA, Británie, Indie, Indonésie, Argentiny, atd., prostě se to šíří do celého světa, tam to čtou lidi, (ono je takový počitadlo a statistiky, takže mám přehled, kolik lidí to v jaký zemi četlo a někdy se nestačím divit... takže tohle je tady taková moje dílnička, výsledné produkty jsou pak na export....

No kdyby ve světě nebylo pár lidí, kteří mě požádali, abych psal dál, tak bych asi plýtval energií, jak tu někdo řekl, ale protože je o to zájem, tak píšu dál... baví mě to a teď musím zpátky do práce gymnázia...
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Předchozí

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron