Filozofie - lék mysli a těla

Moderátor: ryunin

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:20:06

orog:

Co se Ti stalo? Jestli Tě někdo naštval, proč se odreagovávat na lidech, kteří s tím nemají nic společného?

Na druhé straně - je potěšující vidět, že napadení neoplácejí stejným způsobem
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:22:16

Linda píše:
Řekl bych že v rámci diskuze na diskuzním foru, vyslovil svůj názor a udělal to celkem stručně.
Podobně přímého vyjadřování jsem býval svědkem i když se doma společně diskutovalo např. s Petrem Holým,
aniž by se to apriori vnímalo jako odreagovávání či napadení.
Naopak se v rámci další debaty žádaly argumenty, vyjasňovala se možná nedorozumění.
To je samozřejmě možné i zde, pokud ovšem otevřeně kritické vyjádření není ocejchováno jako napadení,
jehož autor se na rozdíl od těch již pokročilejších pouze odreagovává a má být tedy umravněn.

Tvůj názor Evu jistě potěší, Lucku, alias Malej Jardo alias... ... ... ;)

Ono tahle Lídina reakce je vůbec zajímavá, taková na ni nezvykle osobně laděná, kdo ví, proč...... :)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:25:09

Tak nevím, orog tam reagoval na

Normálně tu onanuješ. Že ti to dělá radost je pochopitelné.

No možná to někdo bere jak kompliment, dneska je možný prakticky cokoliv

:phew:
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:29:41

Návštěvník píše:Tak nevím, orog tam reagoval na

Normálně tu onanuješ. Že ti to dělá radost je pochopitelné.

No možná to někdo bere jak kompliment, dneska je možný prakticky cokoliv

:phew:

To je normální vyjádření názoru - můj názor je, že tady normálně onanuješ.

Napadení z toho udělala jiná mysl a jak se zdá, nejen orogova :)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:30:40

Návštěvník píše:Tak nevím, orog tam reagoval na

Normálně tu onanuješ. Že ti to dělá radost je pochopitelné.

No možná to někdo bere jak kompliment, dneska je možný prakticky cokoliv

:phew:

Ty hraješ na naúadení a komplimenty? No jo.... :-)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:33:54

Jo proto ta relaxace na vyvážení :D
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:41:17

za prvé je poněkud bizarní, když má vtyčený prst anonym - odkdy anonymové kázají, co je dobře a co špatně?

to jednak -

a jednak v buddhismu to nefunguje jak to popisuješ - pokud tu není vůbec vůle něco předat, nic se nepředá, to je jednoduchý

Proč ne anonymové? Ty hraješ na autority se jménem, bez jména to nemůže být pravda?

Když zaševelí vítr ve větvích zrovna ve chvíli, kdy jsi Přítomen, musí mít jméno, aby...? Proč?

K předání a vůli něco předat.

Jednou a je to už hodně dávno nebo to bylo včera? , měl mít Dalajláma přednášku ve velkém sále, v jednom městě v USA. Přednáška, spíše beseda byla veřejná, dala se očekávat velice různá společnost účastníků. Dalajláma měl před vystupením nepříjemný pocit - rozpor v sobě - jak k tak různorodému společenství má hovořit, aby byl správně pochopen, vědom si možných "následků" ze špatného pochopení. Svěřil se svému příteli, pomocníkovi a ten mu s úsměvem odpověděl: to není vaše starost, hovořte tak, jak to skutečně cítíte.

Volně parafrázováno z knihy: Otevřené srdce, na jejíž obálce se usmívá dalajlamova tvář.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. zář 2012 23:44:19

Neměl vůli předat.

"Jen" "zpíval"...., o ostatní se postaral někdo jiný....

V tom je ruynine velký rozdíl mezi tím, co děláš a co je v pravý čas "děláno".
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Luck » pon 10. zář 2012 23:50:43

za prvé je poněkud bizarní, když má vtyčený prst anonym - odkdy anonymové kázají, co je dobře a co špatně?

Všimnul jsem si někdy, že tu byly dobře formulovaný věci který nebyly opsaný, ani vycucaný z prstu
a nadepsanej byl "návštěvník."
V takovém případě by to mohlo možná ukazovat spíše na jistou míru nezájmu o vlastní identitu,
než na tendenci užívat si z různých osobních důvodů anonymity.

:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 0:14:54

Taky spasuješ svět? :-)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 0:40:00

Tak dobrou :-)

PS: Kamarád bydlí v horách. Před chvílí psal, že začalo jelení říjení, že mu pod okny troubí jelen.... :-)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 0:41:25

Jelení říje :-)
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod rosada » úte 11. zář 2012 9:11:49

ryunin píše:no stejně ty pravidla tohoto fóra nikdo nerespektuje, protože tu opravdový zájem o zen nemá zřejmě nikdo, ale to je jedno - klidně diskutujte na témata, co jsou původní - v tomto případě smysl filozofie

No můj příspěvek nebyl na téma filosofie, měl být o rozmanitosti cest, ale stejně si žije svým životem.

"zen mě fascinuje" - to je zvláštní - fascinuje tě chuť čaje? protože zen je pouze skutečnost -
pokud tě zen fascinuje jako něco zvláštního, co není totéž, co zážitek skutečnosti, pak tě nefascinuje zen, ale tvoje představa o zenu

No chuť čaje většinou ne. No ale můj muž výbojně vaří, to je pak mňamky mňamky.
Zenové příběhy jsou taky mňamky mňamky.
Dále mě fascinují kočky.
Fascinuje mě tanec - zrovna včera jsem viděla fascinující představení.
Fascinuje mě zvládnutá hra na housle
...
Jestli zenem myslíš Skutečnost, tak o té jsem nemluvila.
Já zenem myslela učení (často píšeš, že zen je budhismus)

říká se tomu druhý měsíc

to je možné
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod ryu.nin » úte 11. zář 2012 11:22:06

Návštěvník píše:Neměl vůli předat.

"Jen" "zpíval"...., o ostatní se postaral někdo jiný....

V tom je ruynine velký rozdíl mezi tím, co děláš a co je v pravý čas "děláno".


Jenže ty jsi nepochopil podstatu buddhismu takže tvoje rady ohledně buddhismu nemají cenu.
ryu.nin
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod rosada » úte 11. zář 2012 11:45:52

ryu.nin píše:
Návštěvník píše:Neměl vůli předat.

"Jen" "zpíval"...., o ostatní se postaral někdo jiný....

V tom je ruynine velký rozdíl mezi tím, co děláš a co je v pravý čas "děláno".


Jenže ty jsi nepochopil podstatu buddhismu takže tvoje rady ohledně buddhismu nemají cenu.

S tebou je to, ryu, těžké.
Chvíli je zen (budhismus) jen chutí čaje a za chvíli je to něco, co je třeba pochopit.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod ryunin » úte 11. zář 2012 11:57:50

rosada píše:
ryu.nin píše:
Návštěvník píše:Neměl vůli předat.

"Jen" "zpíval"...., o ostatní se postaral někdo jiný....

V tom je ruynine velký rozdíl mezi tím, co děláš a co je v pravý čas "děláno".


Jenže ty jsi nepochopil podstatu buddhismu takže tvoje rady ohledně buddhismu nemají cenu.

S tebou je to, ryu, těžké.
Chvíli je zen (budhismus) jen chutí čaje a za chvíli je to něco, co je třeba pochopit.


no tak to je / je tu potřeba flexibilita

když ti někdo začne vykládat, co je a co není správné předávání buddhismu, pak to musí být člověk, kterému se dá důvěřovat, tudíž to musí být někdo, kdo pochopil buddhismus - filozoficky i prakticky

ale chuť čaje může poznat každý, k tomu není potřeba chápat filozofii buddhismu

takže od dítěte se můžeme učit, jak se chovat spontánně, "nemít dva měsíce", být sám sebou

ale dítě nás nenaučí filozofii, nevysvětlí, co je to dharma

obojí je důležité - jak učit se od rostlin, zvířat, dětí, buddhů, tak učit se filozofii od učitelů, kteří spojují pochopení té filozofie a její uplatnění v praxi, což je to, že ten učitel je uplně obyčejný a "není na něm nic poznat" - nezapáchá buddhismem, není "buddhista", je prostě sám sebou - na tuto úroveň se dostalo pramálo současných učitelů buddhismu

většinou uvíznou v nějaké intelektuální nebo spirituální pasti a už se z ní nepohnou, myslí si, že to je ten buddhismus... a někdy nejen učitelé, ale i lidé, kteří se ani za učitele nepovažujou. .. přesto mají jasný názor na buddhismus a svůj zkreslený pohled vnucují ostatním na forech

měl jsem to štěstí, že po 15 letech hledání jsem našel učitele, který neuvíznul a stal se sám sebou a ukázal mi cestu k téhle zkušenosti - nakonec je to jako být dítětem, není to žádný úkol, ale pro dospělého člověka je to někdy neřešitelný problém, zvlášt ve spojení s buddhismem - máme většinou pocit, že bychom se měli stát někým - přitom jsme už od narození buddhové - poctivé studium té filozofie a praxe zazenu může člověku otevřít dveře do té svobody já - nejá
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod ryunin » úte 11. zář 2012 12:00:17

vostalpetr píše:
Jenže ty jsi nepochopil podstatu buddhismu takže tvoje rady ohledně buddhismu nemají cenu.


Jenže to to sem musíš napsat,
co to je podstata budhismu,
protože když napíšeš, že je to mytí misek,
tak si o tobě budou lidi myslet, že jsi cvok

Navíc,
pochopení podstaty budhismu asi nejspíš budou v tom budhismu různé,
jinak by asi nebylo v budhismu tolik směrů

Do přítomnosti lze dojít různými způsoby,
ale vždycky v tom způsoby musí být obsaženo směřování do přítomnosti

Klidně mohu tvrdit, že podstatou budhismu je skákání po jedný noze,
ale musím taky říct, proč to tak je a jak to je (či jak to funguje)

Když praktikuji karma jogu,
měl bych umět vysvětlit jak to tam funguje a jak dosahuji stejného stavu. jakého dosahuje bhaktijogín jiným způsobem


já myslím, že bys o tom měl napsat knihu

Vostalpetr: Příručka pro učitele buddhismu
aneb Jak učit a neučit buddhismus

možná bys na tom vydělal majlant...
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 13:19:25

ryu.nin píše:
Návštěvník píše:Neměl vůli předat.

"Jen" "zpíval"...., o ostatní se postaral někdo jiný....

V tom je ruynine velký rozdíl mezi tím, co děláš a co je v pravý čas "děláno".


Jenže ty jsi nepochopil podstatu buddhismu takže tvoje rady ohledně buddhismu nemají cenu.

Rady ohledně buddhismu - vidíš, to jsem si nevšiml, že udílím rady ohledně buddhismu. To bych si nedovolil a už vůbec ne radit, co by snad někdo měl a neměl dělat. Jen píšu, jak mi to tvý konání připadá a zajímalo mě, proč to tak děláš.

Nyní vím, proč. Napsal jsi to. Prosakuje to z tvých slov i činů- předat. Pomoct. Protože i ten i ten psali, přednášeli, učili.

Napsal jsi jednu myšlenku, vztah potřebuje důvěru a s tím vřele souhlasím. Důvěra je to, co otevírá srdce i mysl. Jsme přístupni novému, jinému pohledu, ve hře není obrana ega ani posuzovací mechanismy, které by třídily na dobré a špatné (mechanismy osobní mysli vyhodnocovat a tak zavrhovat nebo upřednostňovat se snahou o přivlastnění si hodnoty a tím vyleštění - vylepšení ega). Srdce i mysl je otevřená a je-li půda připravena, semínko se uchytí, od tud už je jen krůček k pochopeí, o které jde vždy až v prvné řadě.

Proto se mi zdá zbytečné na veřejném internetovém diskuzním prostředí takto plýtvat energií a kopat za svůj "ismus", zazen, proto mne zajímalo, proč to děláš. Zdůvodnění, že to dělali i jiní Mistři, pomáhali, psali atd. je jen zástěrkou pro tvou neukojenou ambici učit. Být panem učitelem. Být v roli učitele a mít žáčky (a nezáleží na počtu).

Pokud jsi nepochopil příměr o lampě a můře, je mi to líto. Nikdo ti v ukojování tvých ambicí nemůže zabránit. Možná že i najdeš pár podobných, kteří budou s tebou tu hru hrát, ale se skutečnou cestou, fungující cestou za sebepoznáním to nemá nic společného. Skutečný učitel navrací žáka k sobě, nepoutá ho na svou osobu, na zaujímání různé pozice, třeba sezení v zazenu, na konceptech někým vytvořené nauky, ale je jeho největším přítelem, druhem, spolupoutníkem, trpícím i radujícím se (ne radícím učitelem).

Otázkou je, proč je tak málo skutečně dobrých učitelů. Možná proto, že je tak málo skutečně opravdových žáků toužících po Pravdě. Říká se, že je-li žák připraven, učitel se objeví. Nemůže být jinak. A pak už děj se vůle boží.

PS: To, co píšu, nejsou žádné rady a nemá to nic společného s nějakým ismem. To, co píšu, vychází z mého nitra a je poznamenané mou životní poutí, tvoří ji.
Chceš-li, je to má filozofie Cesty.
Zároveň vím, že někdo potřebuje mít nalajnované cesty, vytyčené patníky, body, kterých se chce držet, pro ně jsou tady kresliči map, ale ani oni nestojí na každém zápraží a nenabízejí je kdekomu.
Návštěvník
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod ryu.nin » úte 11. zář 2012 13:32:35

To si nemyslím.
ryu.nin
 

Re: Filozofie - lék mysli a těla

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 11. zář 2012 13:33:29

Zkus napsat, co si teda myslíš.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků