Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Moderátor: ryunin

Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod ryunin » čtv 13. zář 2012 19:41:38

Dozvěděl jsem se, že na světě umírají nevinní lidé, protože nějaký bezvýznamný člověk si dovolil natočit přihlouplý film, který urazil islám...

Jelikož mě tu pár lidí už dříve obvinilo z přehnané propagandy buddhismu, chtěl bych všem dát jasně najevo - na rozdíl od fanatiků si skutečný buddhista dokáže udělat z Buddhy legraci. Pokud ne, není to žádný buddhista.

Ikkjú, japonský zenový mistr a básník kdysi napsal:

ten Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků...

Pokud z kohokoliv uděláte něco nedotknutelného, ztratili jste otevřenou mysl, bez které nelze studovat a poznat pravdu.

Zaslepenost, fanatismus je choroba mysli. Takže až se budete příště klanět před sochou Buddhy, nezapomeňte, že se klaníte před obyčejnou sochou, která nemá žádnou zvláštní hodnotu. Ale klaníme se, protože je to naším zvykem, klaníme se bez pocitu ponížení a bez pocitu nadřazenosti. Jen se klaníme, to je vše.

Když máte tenhle přístup, můžete svobodně vstoupit do meditační haly, poklonit se Buddhovi a zapálit tyčinku. Neděláte nic zbožného, stejně jako sprchovat se nebo utírat prach není zbožná činnost. Buddhu uctíváme jakoukoliv upřímnou činností, nemusí to být jen klanění nebo zapalování tyčinek. Když si dobře utřete na záchodě zadek, prokážete tím Buddhovi velkou službu.

Necítím nenávist k fanatikům, kteří vraždí nevinné lidi. Ale považuju je za velmi mentálně nemocné a s moudrostí a pravdou to nemá nic společného. Je to uplně obrácený směr - směr do pekla.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod ryunin » pát 14. zář 2012 9:06:04

Ono to možná zní divně, že na jednu stranu napíšu lyrický text, který oslavuje subtilní krásu buddhismu, a na druhou stranu napíšu že BUddha si zaslouží bejt postranej od ptáků. V tomhle směru opravdu nemám češtinu rád.

V angličtině slova jako shit nebo heaven nepůsobí jako pěst na oko. Mistr Dogen vedle sebe používal takové výrazy jako "hovno" a "nebeští bohové", v angličtině to nepůsobí podivně, ale v češtině máme jednak spisovné koncovky jako "krásný" a nespisovné jako "krásnej", a sprostá slova mi připadají prostě vulgárnější než třeba i ve slovenštině. V angličtině slova jako shit - hovno - působí téměř neutrálně, v češtině strašně sprostě, až oplzle.

Ale zpátky k tématu.

Buddhovi nešlo o to, aby ho někdo vynášel do nebes nebo ho nesměl urazit, zesměšnit, šlo mu o dharmu, skutečnost. Zenoví mistři staré Číny tohle dobře věděli, a proto někdy přirovnávali Buddhu k různým fekálním záležitostem, aby tak svým žákům zdůraznili jadrnost, zemitost, opravdovost Buddhova učení, na rozdíl od tendence v Buddhově učení vidět něco nadpozemského, velmi vznešeného, svatého, abstraktního a dokonale čistého.


Dharma je dokonale čistá, ale pokud nechápeme čistotu ptačího trusu, když použiju opravdu mírný příměr, pak ani nechápeme čistotu dharmy.

V buddhismu je důležité slušné chování, čínští zenoví mistři to někdy přeháněli a mistr Dogen je za to kritizoval. Nicméně ačkoliv mistr Dogen zdůraz'noval potřebu chovat se slušně a vhodně, když vysvětloval dharmu, nebál se používat toaletní potřeby jako metafory nebo příměry pro vysvětlení dharmy.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod rosada » pát 14. zář 2012 9:27:23

jj, Buddha si to třeba zaslouží ... a co ryunin?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod teonik » pát 14. zář 2012 9:57:49

pozor hlášení:
všichni,co chtěj být posraní od ptáků,jako buddha a ryunin,
at si laskavě vyplní formulář a bude jim přiděleno pořadové číslo
necht trpělivě čekají-sorry,je málo ptáků
.................................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod ryu.nin » pát 14. zář 2012 10:04:20

rosada píše:jj, Buddha si to třeba zaslouží ... a co ryunin?


Já už jsem se taky stal nadpozemskou bytostí? Že by mi někdo postavil pomník?
ryu.nin
 

Re: Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod rosada » pát 14. zář 2012 10:14:30

aha - tak ono to v překladu znamená postavit pomník, já myslela, že to znamená posrat od ptáků :D
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod ryunin » pon 17. zář 2012 11:50:54

rosada píše:aha - tak ono to v překladu znamená postavit pomník, já myslela, že to znamená posrat od ptáků :D



tak to dopadne, kzdyž je člověk nedůslednej - mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa

to bylo totiž tak, že Ikkjú napsal

ten kamennej Buddha si zaslouží bejt...

- to byla jeho reakce na přehnané zbožňování a náboženský fanatismus

takže proto jsem odpověděl, že mě se to netýká, jelikož nejsem předmětem idolizace nebo kultovního zbožňování
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod ryunin » pon 17. zář 2012 12:25:52

vostalpetr píše:Tady jsou asi všichni muzikanti... :D


no co se týká toho být idolem obyvatelstva, tak to jsme rozhodně všichni muzikanti
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Buddha si zaslouží bejt posranej od ptáků

Nový příspěvekod rosada » stř 19. zář 2012 8:35:23

No promyšlený to měl Jára Cimrman, když vzkázal svým následovníků:
Až mi jednou budete stavět v Praze pomník, nechť je prosím z bílého mramoru. V bílém budu nejlépe čelit holubům.


Chápu proč jsi to napsal, imho jde o nelpění na osobnosti budhy. Moje první poznámky směřovala k tomu, jestli nelpíš na osobnosti ryunina.

Ale jinak s tebou souhlasím v tom, co bylo smyslem článku, tedy ukázat, jak nesmyslné je hájit osobnost Mohameda, tak že jdu proti duchu Mohameda (proti duchu toho co učil a žil)

Tím že Buddhu posere pták, se budhovské podstaty (ducha) nijak nedotkne. Stejně tak se nijak nedotkne ducha-podstaty Mohameda to, že se někde posměšně ztvární.
A nijak se nedotkne tebe, když ti postaví sochu, ani když ji, či přímo tebe, práci znečistí. :)
(jelikož z nám na chalupě ve stodole sídlí vlaštovky a se zahradou sousedí početná kolonie špačků, je takové považuju takové znečištění za běžný jev)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05


Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků