Nepijte krabici od mléka

Moderátor: ryunin

Re: Nepijte krabici od mléka

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 13:10:25

roman píše:
    aby se objevila i ta vnejsi Tichost,musi nejdrive nastat ta vnitrni.Je to to obraceni pozornosti na pozornost,obraceni se dovnitr do nitra,kde dochazi k transformaci spontane tim uvnitrnenim se.Kdyz se to povede(nastane to)pak TO TICHO se stane celym prostorem.Nic ho nemuze narusit,kazdy zvuk a ramus je soucasti toho ticha,neni k nemu v opozici.


      tak to je :)
      Návštěvník
       

      Re: Nepijte krabici od mléka

      Nový příspěvekod Luck » pát 21. zář 2012 13:12:52

      ..zvláštní, že nereaguješ na tu citaci v celém kontexu

      To není zvláštní, je to obvyklé.

      :D
      Luck
       
      Příspěvky: 234
      Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

      Re: xxx

      Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 13:14:55

      Luck píše:
      ..proto to nikdo nemůže nikomu vysvětlit

      Vy-světlení je vnášením světla do oblastí kde není jasno.
      Tedy jde o vyjasňování. Jak postupné rozjasňování(v kebuli) tak i náhlé vyjasnění
      jsou úkazem který se odehrává ve vědomí toho, ke komu se obracíme s vysvělující informací.

      K vyjasnění tedy nemůže dojít, není-li mysl příjemce náležitě připravena pro příjem očekávaného jasu,
      byť by ten byl sebeintenzivnější.
      Jinými slovy, sebekvalitnější informace je plat prtná, chybí-li schopnost ji zachytit a náležitě zpracovat.

      :)


      měl jsem na mysli vysvětlit slovně tj. verbálně ani že to nelze myslí postihnout

      stejně jako nejde nevysvětlit co je to hlad, nebo jak udržet rovnováhu při jízdě na kole

      ale jak koukám, tak ty vysvětlení máš v širším kontextu, tak to jo ...
      Návštěvník
       

      xxx

      Nový příspěvekod Luck » pát 21. zář 2012 13:18:16

      Ale je docela možný, že chyba bude někde jinde....

      ...a nejmíň další dva roky povídání jsou zajištěný.
      Pak se uvidí ale mezi námi, na mysl je spoleh.

      Ta nám to ještě vysvětlí, že se z toho ...

      ..pan mistr je vždy připraven,

      Mimochodem Petře, u "Mistr" už chybí to: "pan."

      :D
      Luck
       
      Příspěvky: 234
      Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

      Re: Nepijte krabici od mléka

      Nový příspěvekod vigilant » pát 21. zář 2012 13:19:53

      roman píše:
        aby se objevila i ta vnejsi Tichost,musi nejdrive nastat ta vnitrni.Je to to obraceni pozornosti na pozornost,obraceni se dovnitr do nitra,kde dochazi k transformaci spontane tim uvnitrnenim se.Kdyz se to povede(nastane to)pak TO TICHO se stane celym prostorem.Nic ho nemuze narusit,kazdy zvuk a ramus je soucasti toho ticha,neni k nemu v opozici.

          Ano.

          Paul Brunton: píše:
          "Postupujte nejprve dovnitř. Když rozpoznáváte, čím jste, začněte postupovat ven."
          vigilant
           

          Re: xxx

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 13:20:33

          Luck píše:
          Ale je docela možný, že chyba bude někde jinde....

          ...a nejmíň další dva roky povídání jsou zajištěný.
          Pak se uvidí ale mezi námi, na mysl je spoleh.

          Ta nám to ještě vysvětlí, že se z toho ...

          :D


          :D
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 13:23:53

          vigilant píše:
          spousta lidí se zaměřuje jen na to TICHO a v hluku nevidí projev TICHA, ale něco nežádoucího co by nemělo bejt a ofrňuje se na tím

          Že by Adyashanti vysvětloval hledajícím zbytečně, jak rozpoznat TICHO? Jak si ho začít uvědomovat pod vším a za vším?

          Myslím, že ne. Obvykle jsme tím hlukem. Neofrňujeme se nad ním, naopak si ho užíváme, děláme kravál, chytáme se za hlavu nad tím, jaký blbosti si ti ostatní myslí. Nebo trpíme. Ten hluk vnímáme jako sebe, je to hodně starý zvyk.
          Potřebujeme se učit nejprve začít rozpoznávat rozdíl mezi TICHOSTÍ a hlukem http://jenomto.blogspot.cz/2012/07/adya ... -v-ja.html
          A ne si rovnou říct "Fajn, jsem ten kravál, jsem projev Ticha, nic jiného neexistuje..."

          Nejspíš to vysvětluje proto, že tu není spousta probuzených k Já, kteří by se ofrňovali nad hlukem :D
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 13:28:38

          Návštěvník píše:
          Nejspíš to vysvětluje proto, že tu není spousta probuzených k Já, kteří by se ofrňovali nad hlukem :D


          spousta duchovňáků se ofrňuje nad projevem, obyčejný život v reálu jim přestane vonět 8) je to jednou z pastí na cestě sebe-poznání 8) a nejen dneska, je to známý jev ...
          Návštěvník
           

          Re: xxx

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 13:30:33

          vostalpetr píše:
          Určitě,
          jak tak na vás dva koukám, tak určitě
          a u mě?
          Taky určitě....jenže vy to vidíte jen na druhým, to je znak vašeho mistrovství....

          A víte co, bežtě praktikovat ..... :D


          já tě prostě miluju vostále :)
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 13:32:17

          Návštěvník píše:
          Návštěvník píše:
          Nejspíš to vysvětluje proto, že tu není spousta probuzených k Já, kteří by se ofrňovali nad hlukem :D


          spousta duchovňáků se ofrňuje nad projevem, obyčejný život v reálu jim přestane vonět 8) je to jednou z pastí na cestě sebe-poznání 8) a nejen dneska, je to známý jev ...

          Jo, co dělají špatně ty druhý, to každého zajímá ze všeho nejvíc :D
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod praktik » pát 21. zář 2012 13:55:51

          Návštěvník píše:
          Návštěvník píše:
          Nejspíš to vysvětluje proto, že tu není spousta probuzených k Já, kteří by se ofrňovali nad hlukem :D


          spousta duchovňáků se ofrňuje nad projevem, obyčejný život v reálu jim přestane vonět

          Není snadné přijmout, že se to stává.
          Jiní zase propadnou nadšení, že hluk je taky ONO. A protože TICHO ještě neřídí každý jejich projev skrze ´já, které už na ničem neulpívá´
          bývá to taky občas malér :(

          Chybama se holt učíme, ´jak ne´
          praktik
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 13:56:21

          Návštěvník píše:
          Návštěvník píše:
          Návštěvník píše:
          Nejspíš to vysvětluje proto, že tu není spousta probuzených k Já, kteří by se ofrňovali nad hlukem :D


          spousta duchovňáků se ofrňuje nad projevem, obyčejný život v reálu jim přestane vonět 8) je to jednou z pastí na cestě sebe-poznání 8) a nejen dneska, je to známý jev ...

          Jo, co dělají špatně ty druhý, to každého zajímá ze všeho nejvíc :D


          :D

          jasně, proto taky tibetský příběh o Kukurípovi co utekl od světa

          http://www.lampa.cz/povidky/milacek.html
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 14:07:07

          právě fór je v tom, že uplatňování "bdělosti" není žádnou praktikou, kterou by se něco mělo získat, naučit, dosáhnout ...

          je to prostý uvědomování toho co je a jak je, není tam ani žádný cíl něco zestejňovat, zprázdňovat ...

          je to jen takový sebe-studium, jako dobrodružná výprava kde nevíš co na tebe vyjukne za rohem :)
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Linda » pát 21. zář 2012 14:07:40

          praktik píše:
          Návštěvník píše:
          Návštěvník píše:
          Nejspíš to vysvětluje proto, že tu není spousta probuzených k Já, kteří by se ofrňovali nad hlukem :D


          spousta duchovňáků se ofrňuje nad projevem, obyčejný život v reálu jim přestane vonět

          Není snadné přijmout, že se to stává.
          Jiní zase propadnou nadšení, že hluk je taky ONO. A protože TICHO ještě neřídí každý jejich projev skrze ´já, které už na ničem neulpívá´
          bývá to taky občas malér :(

          Chybama se holt učíme, ´jak ne´

          O mechanismu, který řídí rozpoznávání našich mylných postojů a názorů, říká Saša:

          "Má to logický postup. V podstatě není možný, aby nedošlo k pochopení. Protože situace se budou skládat tak, až přinutí k pochopení toho, kdo si je uvědomuje. Takže to je přirozený proces."

          A každý proces potřebuje čas, aby dozrál k nějaké změně, třeba i dílčí.
          Uživatelský avatar
          Linda
           
          Příspěvky: 855
          Registrován: pát 23. zář 2011 12:43:47

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 14:16:08

          "Jsem-li pozorný, dávám si pozor na všechno, co dělám. Prostě si nežiji jen tak nazdařbůh. Jsem naplno u všeho, co beru do ruky. Uvědomuji si, co se právě děje. Všechno, co dělám, dostává mou pozorností hlubší smysl.

          Být pozorný, bdělý nemá nic společného s kontrolováním. Kdo by chtěl své myšlenky kontrolovat, tomu se jistě vymknou zpod kontroly. V našem případě jde o bdělý, uvážený a pozorný život, v němž jsme v kontaktu se sebou a se vším, co je.

          Být bdělý neznamená především vzepnout se k výkonu, který bychom rádi zvládli. Pozornost nás chce naučit spíše umění, jak intenzivněji žít, chce v nás vzbudit chuť do života. Kdo dokáže žít zcela přítomným okamžikem, dokáže jej vychutnat a užít si jej. Každý okamžik se promění ve zkušenost plnosti života.

          Pozornost zahrnuje důležité hledisko: nehodnotit to, co dělám, čeho se dotýkám, co prožívám. Neposuzuji ani myšlenky, které se mi líhnou v hlavě. Pouze si uvědomuji to, co je, ovšem bez okamžitého hodnocení. Je to takové, jaké to je. Pokusím se dotknout se toho a vnímat ...

          Ten kdo je pozorný, je také v souladu se vším, co dělá. A je na to soustředěný. Spojuje sám sebe se vším, čeho se dotýká. Je ale soustředěný i sám v sobě. Sjednocuje v sobě to, co má jinak odstředivou tendenci. Nepřipustí nesoustředěnost, nýbrž je sám v sobě a v kontaktu se sebou i s tím, co je. Má to něco společného s jemností. Jemný člověk je v dobrém souladu s ostatními. Žije s nimi v pokoji. Vnímá jednotu se vším, co dělá a čeho se dotýká.

          Jemný je ten, kdo dokáže být ve společnosti sebe samého, s nejrůznějšími potřebami a přáním své duše, se svými vášněmi a emocemi. Jemný člověk žije v míru i s protiklady v svém srdci. Jedná jemně s lidmi okolo sebe, protože k nim cítí vnitřní pouto. Ten, kdo je ve vztahu s věcmi a s lidmi, si osvojuje jemnost. Nepotřebuje se chránit před hrubostí a tvrdostí. Pozornost pramení z jeho jemnosti a z jeho vztahu k věcem, k sobě samému i k druhým lidem. Je projevem jeho pocitu sounáležitosti.

          Mírnost a pozornost jsou dvěma tvářemi téhož. Jsem pozorný k danému okamžiku. Mám v úctě každý závan vzduchu a všechno, co beru do rukou, ať je to svetr, který si opatrně oblékám, nebo brýle, které si nasazuji. Opatrně kráčím svou cestou. Smekám před každým svým krokem. Každý krok mně totiž vede k životu, podnikám-li jej s dostatečnou pozorností.

          Pozornost, opatrnost a mírnost jsou mými dveřmi ke skutečnému a vědomému životu.

          Možná pak začnete vnímat, že v sobě i s sebou nesete něco nesmírně cenného"

          Anselm Grun :)
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 14:19:50

          vostalpetr píše:
          To bychom tu diskuzi zase jeli dokola,
          což se mi už nechce,

          jo je to tak jak říkáš,
          (to není myšleno nějak ironicky )
          a já si svý připomínky strčím za klobouk

          prostě abdikuji.... :D


          šmarjá vostále :) to už vypadá vážně :)
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 14:22:26

          for you

          Obrázek
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod Návštěvník » pát 21. zář 2012 14:24:37

          nebo tak Obrázek
          Návštěvník
           

          Re: Nepijte krabici od mléka

          Nový příspěvekod ryunin » pát 21. zář 2012 14:39:24

          no takže už je to dost off topic, tak že bychom zase skončili...
          ryunin
           
          Příspěvky: 706
          Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

          Předchozí

          Zpět na Zen

          Kdo je online

          Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

          cron