Jeden člověk

Moderátor: ryunin

Jeden člověk

Nový příspěvekod ryunin » čtv 13. pro 2012 17:16:50

Jak dobrá vůle jednoho změní život jednoho člověka, dvou lidí, čtyř lidí, atd.

Před nedávnem jsem položil otázku ohledně tantry v sekci otázek a odpovědí a jeden návštěvník, ksterým jsem se přes email potom lépe seznámil, mi dal odkaz na knihu Davida Deidy. Ta kniha vysvětluje moje mnohé nepochopení žen a vztah mezi mužem a ženou. A tak kniha výrazně ovlivnila, jak se chovám ke své přítelkyni a zřejmě našemu vztahu dala velmi zdravý a silný směr. A tak jedna žena svým odkazem ovlivnila život dvou lidí, výrazně. Protože moje přítelkyně se cítí tak nebo onak taky podle toho, jak funguje náš vztah. Deida dokonce říká, že to celkově ovlivnňuje naladění ženy k sobě a světu, podle toho, jak se cítí být milována.

Víte, zen nebo buddhismus, zudá se, že je univerzálním řešením všeho, včetně vztahů. Ano, jistě, pokud se všeho vzdáte. Ale zen neřeší, jak vyplnit přihlášku, jak uvařit vajíčko natož jak se vyznat v náladách žen. Neznám žádného buddhistického mistra, který by měl fungující vztah, ženu, která by byla šťastná ve vztahu s tím mistrem. Buď ti mistři jsou sami nebo mají velmi formální nebo velmi přátelské manželství. Můj vlastní učitel dělá všechno proto, aby jeho vztah byl š'ťastný a naplněný, ale dokud nebude znát zvláštní uzliny ženské psychiky, nebude to mít lehké. Deida - nevím na základě čeho - dospěl k téměř dokonalému vysvětlení psychologie ženy a jejího chápání lásky.

Tak samozřejmě, pro mě je primární moje buddhistická praxe, mů život buddhisty, a od toho se odvíjí další věci, ael bez vzdělání se nic nedozvíme, bez lidí, kteří něco znají, se nenaučíme nic. A bez ochotných a laskavých lidí, kteří dáívají odkazy na netu, bychom museli jako mistr Dogen léta bloudit po světě, než bychom našli toho moudrého, co by nám ukázal cestu. Jedno kliknutí není řešení. I já jsem hledal 15 let svého učitele, z toho určitě nehjméně 14 let a 11 měsíců nikoliv na internetu. Ale byl to internet, kde jsem našel jeden nenápadný odkaz a to spustilo lavinu a změnilo můj život.

Poradna je přeplněný citáty a moudrostmi a odkazy, teď jde o to najít ten psrávný řádeček, ten správný odkaz a váš život se může vemli radikálně změnit. A pak je dobré jít tím směrem a nenechat se zahltit informacemi, které už nepotřebujete.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Jeden člověk

Nový příspěvekod teonik » pát 14. pro 2012 12:41:43

když se v zimě čerti žení,
hledám v zenu uzennění...
s vločkami v chumelenici
zas řádíme jak tantrici

ve víření a tanci,
se dovím,co každý neví::
co ve světě se spojí,
je spojeno i v nebi
......................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov


Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků