Mužská podstata učitele buddhismu

Moderátor: ryunin

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod ryunin » úte 01. led 2013 21:40:04

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:I mezi muži se najde dost takových, co nezvládají své základní mužské role :'-(

Ale proč?

Umožňují mužům ženské protějšky, aby byli muži, tím, že stojí pevně ve svých ženských rolích? Že jsou Ženami?

Znám spoustu ukřivděných žen, které jsou zklamány muži ve svém životě. Nepodívají se (tím, že by odhodily filtr zaujatosti, filtr osobního pokřivení) a tak nevidí, že mají ve svém životě právě takové muže, kteří doplňují, spíše suplují její chybějící ženskou rol, potlačujíc tu mužskou.


no přesně, proto je důležitý, abychom se snažili plnit tu roli, která je nám přirozená - lenost může právě vést k tomu, že převezmeme, nebo necháme tu druhou roli na partnerovi

tohle všechno mám od toho Deidy - věčřím mu, že žena podvědomě čeká, že se muž ujme vedení a je zklamaná, když to nedělá a pak se sama ovšem nerada ujímá vedení

u sexu je to podobně -žena neříká muži, hele, pojď se milovat, dělá, jako že se jí to netýká a přitom čeká, až se jí muž nebude ptát a zmocní se jí - a pak mu taky neříká, co má dělat a kam má sahat atd., leda že on teda se pořád ptá, co má dělat...

Deida taky ovšem říká, že pokud ti dva se cítí dobře v roli přátel a nikdo nehraje dominantní roli, pak jsou prostě přátel é a na všem se mohou dohodnout společně, ovšem to pak není to napětí, ten napnelismus a ta láska je pak opravdu čistě duchovní - někdy bych takovou bral všema deseti...
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod ryunin » úte 01. led 2013 21:47:08

ale abachom to vztáhli na učitel - žák

tak žák neříká učiteli, takže vy mi teď budete ukazovat, co mám dělat a vy mi teď nebudete nic říkat a při meditaci budete zticha a já si budu číst...

zítra budeme vstávat až já budu chtít...

na druhou stranu učitel žákům říká ne pouze co nesmí dělat, ale taky co můžou dělat
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. led 2013 22:01:19

A jak by podle tebe mohl ten fungující = vyvážený vztah fungovat?
Návštěvník
 

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. led 2013 22:07:19

Existuje ještě cosi, co se občas v buddhismu traduje:

"Učitel je zodpovědný za svého žáka, za jeho chování, jednání, za jeho skutky."

Nejspíš to platí do doby, než se žák sám stane učitelem a má své žáky, za které je zase zodpovědný on....
Návštěvník
 

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. led 2013 22:12:50

Návštěvník píše:Existuje ještě cosi, co se občas v buddhismu traduje:

"Učitel je zodpovědný za svého žáka, za jeho chování, jednání, za jeho skutky."

Nejspíš to platí do doby, než se žák sám stane učitelem a má své žáky, za které je zase zodpovědný on....

Ten vztah - ryzí vztah, který bychom mohli nazvat vztahem učitele a žáka je tolik vyjímečný, jako sněhová vločka na Sahaře.

ne že by nebyl, je, ale je velmi vyjímečný, až posvátný, táhne se věky.

V této rovině bych v soislosti s tématem o vztahu muže a ženy neuvažoval. Soustředil bych se spíše na "obyčejný" vztah muže a ženy, mužské a žesnké role, jejich hledání, doplňování, suplování a hlavně fungování - ryzího, vyváženého a naplněného vztahu.

Na roli učitele a žáka bych tady raději zapomněl.

Možná to bude pro ruinynina těžké, nu, uvidíme.
Návštěvník
 

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. led 2013 22:18:00

Návštěvník píše:A jak by podle tebe mohl ten fungující = vyvážený vztah fungovat?

Ta otázka je ryunine na tebe. Moc by mě zajímala odpověď z tvých úst. Je to téma, které je pro mne aktuální.
Návštěvník
 

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod ryunin » stř 02. led 2013 0:10:45

Návštěvník píše:Existuje ještě cosi, co se občas v buddhismu traduje:

"Učitel je zodpovědný za svého žáka, za jeho chování, jednání, za jeho skutky."

Nejspíš to platí do doby, než se žák sám stane učitelem a má své žáky, za které je zase zodpovědný on....


tak to zase ne, žáci nejsou děti

a ani muž není zodpovědný za svou ženu a obráceně
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod ryunin » stř 02. led 2013 0:13:33

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:A jak by podle tebe mohl ten fungující = vyvážený vztah fungovat?

Ta otázka je ryunine na tebe. Moc by mě zajímala odpověď z tvých úst. Je to téma, které je pro mne aktuální.


jako mezi mužem a ženou?

na to je expert ten David Deida, Cesta vznešeného muže

ta kniha popisuje všechny chyby a nedorozumění a v podstatě důvody rozpadu mých dřívějších vztahů a taky popisuje důvod zatím fungujícího vztahu současného, kdy jsem se tedy pokusil, víceméně chopit té role muže, a kdykoliv se mi to vymkne z rukou, tak ta žena negativně reaguje

jako v případě toho stíhání letadla
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 02. led 2013 0:24:44

ryunin píše:tak to zase ne, žáci nejsou děti
a ani muž není zodpovědný za svou ženu a obráceně

Chceš-li svou manželku vzdělávat v duchovních věcech, tak se automaticky dostáváš do vztahu žáka a učitele, navíc chceš po manželce nejen zvládání duchovní teorie, aby ti byla dobrým partnerem v duchovních rozpravách, ale navíc chceš po ní dobrý sex, uklizenou domácnost, správně vychované děti, aby měla zajištěný finanční příjem, byla dokonalá - tj., aby se k tobě hodila povahově, nehádala se, nebrečela, neodmlouvala, věděla vždy o chvíli dopředu, co si zrovna budeš přát, aby to včas nachystala, zvládala bez problémů styky s veřejností, vyznala se i tam, kde nikdy nebyla....aby byla chlapem v ženském těle....co ty jsi ochoten pro získání takové ženy udělat, čeho by jsi byl ochoten se vzdát?
Návštěvník
 

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod ryunin » stř 02. led 2013 2:04:07

Návštěvník píše:
ryunin píše:tak to zase ne, žáci nejsou děti
a ani muž není zodpovědný za svou ženu a obráceně

Chceš-li svou manželku vzdělávat v duchovních věcech, tak se automaticky dostáváš do vztahu žáka a učitele, navíc chceš po manželce nejen zvládání duchovní teorie, aby ti byla dobrým partnerem v duchovních rozpravách, ale navíc chceš po ní dobrý sex, uklizenou domácnost, správně vychované děti, aby měla zajištěný finanční příjem, byla dokonalá - tj., aby se k tobě hodila povahově, nehádala se, nebrečela, neodmlouvala, věděla vždy o chvíli dopředu, co si zrovna budeš přát, aby to včas nachystala, zvládala bez problémů styky s veřejností, vyznala se i tam, kde nikdy nebyla....aby byla chlapem v ženském těle....co ty jsi ochoten pro získání takové ženy udělat, čeho by jsi byl ochoten se vzdát?



to vůbec není pravda, co píšeš, nemůžu tyhle věci od ženy chtít, ale můžu od ní získat spoustu úžasné ženské energie na jedné straně, a spoustu buddhistické energie na straně druhé

žena je přirozeně žena - když ji v tom nikdo nebrání a navíc to v ní podporuje

a žena je přirozeně buddha, když se cítí přirozeně a vyrovnaně, v tom okamžiku se já od ní učím být buddha
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Mužská podstata učitele buddhismu

Nový příspěvekod ryunin » stř 02. led 2013 2:08:17

vostalpetr píše:
ale když jsme se vraceli z Londýna na letiště, už jsem neměl chuť být dále terčem jejích útoků, takže jsem ji nechal celou věc, cestu na letiště a správné načasování, řídit - aby to teda řídila ona, když si myslí, že je zodpovědnější a schopnější... nechal jsem to zcela na ni...
tvářila se spokojeně až do chvíle, kdy zjistila, že se špatně podívala na instrukce, kdy máme být na letišti < speltla se o hodinu, pak neodhladla dobu jízdy vlakem z Londýna na letiště a zapomnělaq, že je ještě z nádraží autobus, no vypadalo to, že na letišti budeme asi s dvou hodinovým zpožděním a leteadlo nestihneme - přítelkyně se ve vlaku rozplakala a řekla mi, že to je moje vina, že jsem to neměl nechávat na ni


Ale zvládla to,
i s tím pláčem to zvládla,
takže uspěla,

to jen ty jsi si vyvodil pro sebe a tím pádem i pro ni, že bez tebe by byla v prdeli

ale jak je vidět, tak by asi nebyla


Potkal jsem v indii spoustu různě starých či mladých holek, který jeli celou indii samy,
samy v cizí zemi mezi nadrženejma indákama který si o evropankách myslej, že jsou všechny kurvy. protože mají předmanželský a mimomanželský sex...a naprosto v pohodě to zvládaly


To jenom ty,
protože to takto máš sám u sebe a musíš viset na nějakým učitelovi,
se zákonitě chceš cítit taky jako učitel

Ale možná máš jen malýho ptáka, takže si musíš honit svý chlapský ego nějakým takovým způsobem,
ale z toho časem vyrosteš,
chce to jen čas
a trénovat jízdu na kole...


myslím, že kdyby tam byla moje přítelkyně sama, tak by to nějak určitě zvládla, a já sám bych to taky zvládl, ale když jsou dva, tak se někdy nedomluví, kdo bude co řídit, jsme nový, ještě nevyzkoušený pár, takže tyhle věci pro nás byly nový - jinak když jsem v minulosti cestoval s ženami po světě, tento problém nevyvstal, moje nová přítelkyně je trochu panikářka, ale jak říkám, sama by to určitě zvládla
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Předchozí

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků