Všechna náboženství jsou úžasná

Moderátor: ryunin

Všechna náboženství jsou úžasná

Nový příspěvekod ryunin » sob 05. led 2013 14:53:33

Není povinností moudrého člověka klanět se všem náboženstvím, všem odvětvím buddhismu, všem domnělým mistrům, všem jogínům.

Protože pokud někdo naznačuje, že je arogantní nectít všechny druhy nábožentví a všechny mistry a guruy, pak já říkám, že je také arogantní nevážit si ateistů. Protože ateisté jsou taky jen lidé a mají právo na život. Každý indický svatý muž nebo svatá žena je jen člověk a má právo žít svůj život a toto právo ctím, ale pak by bylo velmi podivné nectít práva ateistů. Z vysoka kašlu na názory tibetských mistrů, ale taky kašlu na názory ateistů a komunistů. Zajímá mě jen pravda samotná, kterou nikdy žádný svatý ani komunista nevymyslel, která tu je i bez svatých a bez komunistů. A jsem přesvědčen, že Buddha Gautama si té univerzální pravdy velmi dobře všiml a ukázal na ní. Je to pravda, ve které se brodí komunista vedle fašisty, křesťan vedle muslima. Jestli na tu univerzální pravdu umí ukázat komunista, klobouk dolů. Jestli na ní umí ukázat muslim, klobouk dolů. Jestli na ní umí ukázat svatá žena v Indii, klobouk dolů. Ale není cílem mého života zkoumat, kdo na ní ukazuje a kdo ne, mě stačí, že znám tu hrstku čínských mistrů, kteří cestu k ní převzali pečlivě od Buddhy a pečlivě tuto cestu předávali do současnosti až k mému učiteli.

Takže pokud poznáte univerzální pravdu vesmíru, která není závíslá na lidech, budete se klanět komunistům stejně hluboce jako jogínům, broukům stejně jako červům, psům i kočkám, uhlí i perlám. Čtyřtaktní motor vás osvítí lépe než socha buddhy. Prostitutka vám bude zdrojem soucitu a moudrosti lépe než nějaký nepovedený guru, který vás pošle s bombou do metra ve jménu božského světla.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků