Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Moderátor: ryunin

Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod ryunin » ned 06. led 2013 16:04:57

Musím oznámit velmi smutnou zprávu. Vím, že to pro někoho bude těžká rána a bude možná do konce života v depresi, ale nedá se nic dělat. Včera jsem se byl podívat na největším zenovém foru na internetu a je smutné číst si nekonečné dohady lidí o tom, co je a není buddhismus, kde hlas autentického učitele je neustále napadán, zpochybňován, urážen... jak už jsem mnohokrát vysvětloval učit a učite se buddhismus není demokracie. Aby někdo pochopil, že je opravdu na stejné úrovni jako ostatní, musí být někdy vytahán za uši. Učit a učit se buddhismus není pro všechny a není tu rovnost. Ta rovnost je mimo buddhismus.

A proto se musím rozloučit s vostalpetrem a dalšími, kdo opravdu nechodí na mé forum proto, že by měli vážný zájem o zen, ale protože - jak to má dalších sto milionů lidí na internetu - je baví s někým diskutovat za každou cenu a prosazovat svou pravdu za každou cenu. O buddhismus jim vůbec nejde.

Takže sbohem, přátelé, co nemáte zájem o buddhismus mistra Dogena a cvičení zazenu. I kdyby sem nechodil vůbec nikdo a nikdy, je mi to jedno. Navíc vím dobře, že se tu a tam najde někdo, kdo čte, co píšu a na zazen příjde. takové lidi už jsem potkal. Takže i když nikdo nebude reagovat nebo se ptát, je třea si uvědomit, že tu jsou čtenáři, kteří pouze čtou a pak přijdou na zazen. Samozřejmě, nebudu tu psát, pokud si všimnu, že už půl roku nikdo nic nečetl, že počet čtenářů mých příspěvků klesl na nula. Ale to se asi nestane.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod ryunin » ned 06. led 2013 16:11:00

doufám, že vostalpetr a jemu podobní odejdou dobrovolně, jinak budu muset mazat všechny jejich příspěvky, nakonec jim dát ban, pokud ani to nepomůže
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod Honzam » ned 06. led 2013 17:00:50

Já mám o učení mistra Dogena zájem.

Oneness of practice-enlightenment

The primary concept underlying Dōgen's Zen practice is "oneness of practice-enlightenment" (修證一如 shushō-ittō / shushō-ichinyo).

For Dōgen, the practice of zazen and the experience of enlightenment were one and the same. This point was succinctly stressed by Dōgen in the Fukan Zazengi, the first text that he composed upon his return to Japan from China:

To practice the Way singleheartedly is, in itself, enlightenment. There is no gap between practice and enlightenment or zazen and daily life.[15]

Earlier in the same text, the basis of this identity is explained in more detail:

Zazen is not "step-by-step meditation". Rather it is simply the easy and pleasant practice of a Buddha, the realization of the Buddha's Wisdom. The Truth appears, there being no delusion. If you understand this, you are completely free, like a dragon that has obtained water or a tiger that reclines on a mountain. The supreme Law will then appear of itself, and you will be free of weariness and confusion.[16]


- http://en.wikipedia.org/wiki/D%C5%8Dgen

Zajímalo by mě, jak to myslel s tím drakem a vodou. Chápu to tak, že voda představuje vědomí a to vědomí se stalo drakem, nebo že drak byl oživen vědomím.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod ryunin » ned 06. led 2013 18:51:49

Honzam píše:Já mám o učení mistra Dogena zájem.

Oneness of practice-enlightenment

The primary concept underlying Dōgen's Zen practice is "oneness of practice-enlightenment" (修證一如 shushō-ittō / shushō-ichinyo).

For Dōgen, the practice of zazen and the experience of enlightenment were one and the same. This point was succinctly stressed by Dōgen in the Fukan Zazengi, the first text that he composed upon his return to Japan from China:

To practice the Way singleheartedly is, in itself, enlightenment. There is no gap between practice and enlightenment or zazen and daily life.[15]

Earlier in the same text, the basis of this identity is explained in more detail:

Zazen is not "step-by-step meditation". Rather it is simply the easy and pleasant practice of a Buddha, the realization of the Buddha's Wisdom. The Truth appears, there being no delusion. If you understand this, you are completely free, like a dragon that has obtained water or a tiger that reclines on a mountain. The supreme Law will then appear of itself, and you will be free of weariness and confusion.[16]


- http://en.wikipedia.org/wiki/D%C5%8Dgen

Zajímalo by mě, jak to myslel s tím drakem a vodou. Chápu to tak, že voda představuje vědomí a to vědomí se stalo drakem, nebo že drak byl oživen vědomím.



tak to Dogen vůbec nemyslel, prostě přirovnal svobodu realizace ke svobodě draka, který pije vodu
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod Honzam » ned 06. led 2013 19:04:03

ryunin píše:tak to Dogen vůbec nemyslel, prostě přirovnal svobodu realizace ke svobodě draka, který pije vodu


Dá se to o zazenu najít v různých verzích. Pro mě je to zajímavé. Např. takhle:

Dogen continued, Once its heart is grasped, you are like the dragon when she gains the water

- http://www.chzc.org/pat55.htm
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod rafael » ned 06. led 2013 19:26:36

ryunin píše:Musím oznámit velmi smutnou zprávu. Vím, že to pro někoho bude těžká rána a bude možná do konce života v depresi, ale nedá se nic dělat. Včera jsem se byl podívat na největším zenovém foru na internetu a je smutné číst si nekonečné dohady lidí o tom, co je a není buddhismus, kde hlas autentického učitele je neustále napadán, zpochybňován, urážen... jak už jsem mnohokrát vysvětloval učit a učite se buddhismus není demokracie. Aby někdo pochopil, že je opravdu na stejné úrovni jako ostatní, musí být někdy vytahán za uši. Učit a učit se buddhismus není pro všechny a není tu rovnost. Ta rovnost je mimo buddhismus.

A proto se musím rozloučit s vostalpetrem a dalšími, kdo opravdu nechodí na mé forum proto, že by měli vážný zájem o zen, ale protože - jak to má dalších sto milionů lidí na internetu - je baví s někým diskutovat za každou cenu a prosazovat svou pravdu za každou cenu. O buddhismus jim vůbec nejde.

Takže sbohem, přátelé, co nemáte zájem o buddhismus mistra Dogena a cvičení zazenu. I kdyby sem nechodil vůbec nikdo a nikdy, je mi to jedno. Navíc vím dobře, že se tu a tam najde někdo, kdo čte, co píšu a na zazen příjde. takové lidi už jsem potkal. Takže i když nikdo nebude reagovat nebo se ptát, je třea si uvědomit, že tu jsou čtenáři, kteří pouze čtou a pak přijdou na zazen. Samozřejmě, nebudu tu psát, pokud si všimnu, že už půl roku nikdo nic nečetl, že počet čtenářů mých příspěvků klesl na nula. Ale to se asi nestane.


tohle sem fakt nepochopil.. forum je od toho aby každý uživatel mohl napsat svůj názor.. jakýkoliv duchovní směr.. třeba já jsem zde zjistil že je to podobné jako směr kterým jdu, dokonce i projené a má to stejný cíl..kdybych se neztal tak to nebudu asi vědět.. je dobré se všemu přiučit, nejsem ale admin ani moderátor, nemůžu určovat co se smaže a proč
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod ryunin » ned 06. led 2013 20:50:01

rafael píše:
ryunin píše:Musím oznámit velmi smutnou zprávu. Vím, že to pro někoho bude těžká rána a bude možná do konce života v depresi, ale nedá se nic dělat. Včera jsem se byl podívat na největším zenovém foru na internetu a je smutné číst si nekonečné dohady lidí o tom, co je a není buddhismus, kde hlas autentického učitele je neustále napadán, zpochybňován, urážen... jak už jsem mnohokrát vysvětloval učit a učite se buddhismus není demokracie. Aby někdo pochopil, že je opravdu na stejné úrovni jako ostatní, musí být někdy vytahán za uši. Učit a učit se buddhismus není pro všechny a není tu rovnost. Ta rovnost je mimo buddhismus.

A proto se musím rozloučit s vostalpetrem a dalšími, kdo opravdu nechodí na mé forum proto, že by měli vážný zájem o zen, ale protože - jak to má dalších sto milionů lidí na internetu - je baví s někým diskutovat za každou cenu a prosazovat svou pravdu za každou cenu. O buddhismus jim vůbec nejde.

Takže sbohem, přátelé, co nemáte zájem o buddhismus mistra Dogena a cvičení zazenu. I kdyby sem nechodil vůbec nikdo a nikdy, je mi to jedno. Navíc vím dobře, že se tu a tam najde někdo, kdo čte, co píšu a na zazen příjde. takové lidi už jsem potkal. Takže i když nikdo nebude reagovat nebo se ptát, je třea si uvědomit, že tu jsou čtenáři, kteří pouze čtou a pak přijdou na zazen. Samozřejmě, nebudu tu psát, pokud si všimnu, že už půl roku nikdo nic nečetl, že počet čtenářů mých příspěvků klesl na nula. Ale to se asi nestane.


tohle sem fakt nepochopil.. forum je od toho aby každý uživatel mohl napsat svůj názor.. jakýkoliv duchovní směr.. třeba já jsem zde zjistil že je to podobné jako směr kterým jdu, dokonce i projené a má to stejný cíl..kdybych se neztal tak to nebudu asi vědět.. je dobré se všemu přiučit, nejsem ale admin ani moderátor, nemůžu určovat co se smaže a proč


to mi vůbedc nevadí, když sem zavítáš a něco napíšeš nebo řekneš, z tvých příspěvků necítím žádnou faleš, ale nevím, proč sem chodí lidi, kteří mají naprosto jasno v tom, že nechápu buddhismus a že se ode mě nemají co učit

samozřejmě vostalpetr to popře, ale já z něho necítím upřímnost a zájem o buddhismus už vůbec ne, jen snahu neustále komentovat a opravovat
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod ryunin » ned 06. led 2013 20:55:46

Jana píše:
rafael píše:tohle sem fakt nepochopil.. forum je od toho aby každý uživatel mohl napsat svůj názor.. jakýkoliv duchovní směr.. třeba já jsem zde zjistil že je to podobné jako směr kterým jdu, dokonce i projené a má to stejný cíl..kdybych se neztal tak to nebudu asi vědět.. je dobré se všemu přiučit, nejsem ale admin ani moderátor, nemůžu určovat co se smaže a proč

Rafaeli, tady jsi ve výsostných vodách Ryunina, který zde určuje, co se v jeho fóru nechá a co se smaže. Pokud máš zájem, tak dostaneš svoje vlastní fórum s moderátorskými právy a nebo můžeš psát do veřejných fór sem pro volnou diskuzi a nebo můžeš psát do tématických fór Duchovní směry, Osobnosti, Co nám pomáhá, Inspirace.


no jak už jsem psal jinde, rafael mi tu nevadil, ale nechci tu mít nekonečná vlákna o ničem, když ti lidi, kteří jsou v těch vláknech tak aktivní, si je můžou zakládat ve vhodnějších místech poradny

jak už jsem taky psal, včera jsem narazl na smutný obraz international zen forum, kde vznikly nekonečné třenice a hádky a obvinění o tom, kdo co neměl psát a kdo co necháupe na buddhismu a pak lidi, kteří mají zájem o buddhismus si můžou myslet, že všichni buddhisti se jen hádaj

přitom když se zachová pravidlo, že vítán je pouze ten, kdo nechce škodit, ale chce pozitivně a upřímně přispět, je po problému

tohle je virtuální zenové centrum a lidé, kteří do zenového centra přijdou vykládat o jiných cestách a tradicích budou dotázáni, zda by pro ně nebylo lepší jít do těch příslušných center a nekazit náladu v centru tomto

čili neparatizovat z nedostatku nějaké prospěšné činnosti

ke mě na zazen taky přijde občas někdo, komu se nelíbí co říkám, nebo jakou mám barvu očí a už nikdy nepřijde, ještě tam nebyl člobvěk , který by tam chodil pravidelně prudit, to bych ho asi vyhodil taky... ale jeden se už o to trochu pokusil, naštěstí byl velmi nedůsledný a už se tam strašně dlouho neukázal
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod ryunin » ned 06. led 2013 20:58:08

Honzam píše:
ryunin píše:tak to Dogen vůbec nemyslel, prostě přirovnal svobodu realizace ke svobodě draka, který pije vodu


Dá se to o zazenu najít v různých verzích. Pro mě je to zajímavé. Např. takhle:

Dogen continued, Once its heart is grasped, you are like the dragon when she gains the water

- http://www.chzc.org/pat55.htm


jak víš, pro tege je Drak něco rozhodujícího

pro Dogena byl drak bytost jako tygr nebo liška, takové bytosti používal často k nějakému příměru

ale nemyslel tím, že drak nebo liška nebo tygr jsou nějaké zvláštní, něčím výlučné bytosti
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod Honzam » ned 06. led 2013 21:53:30

Měl jsem za to, že drak je v zenu speciální. Dříve jsi psal, že je to ochránce nauky. Co tohle?

http://books.google.cz/books?id=qFrhlx2vqOgC&pg=PA21&lpg=PA21&dq=dogen+dragon&source=bl&ots=jBAPHutOgd&sig=O2SeVRhbegPxSYm6C_Oatqjmfkk&hl=cs&sa=X&ei=39TpUOWXKobk4QSmoYDAAQ&ved=0CDgQ6AEwADgK

We should go beyond our love for the carved dragon to love the real dragon. :)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Rozloučení s vostalpetrem a dalšími

Nový příspěvekod ryunin » ned 06. led 2013 23:40:13

Honzam píše:Měl jsem za to, že drak je v zenu speciální. Dříve jsi psal, že je to ochránce nauky. Co tohle?

http://books.google.cz/books?id=qFrhlx2vqOgC&pg=PA21&lpg=PA21&dq=dogen+dragon&source=bl&ots=jBAPHutOgd&sig=O2SeVRhbegPxSYm6C_Oatqjmfkk&hl=cs&sa=X&ei=39TpUOWXKobk4QSmoYDAAQ&ved=0CDgQ6AEwADgK

We should go beyond our love for the carved dragon to love the real dragon. :)


no to je zase jen příměr

to je o lidech, co si doma pěastují obrazy něčeho, říkají, že to milují, lae když se objeví skutečný drak, nebo skutečný hrad, kterých mají doma z papíru hafo, tak se leknou

to má na mysli Dogen

to je stará povídka o tom, jak pán miloval draky, měl doma jejich modely či co, a dozvěděl se to opravdový drak, tak chtěl toho pána potěšit, chtěl se mu ukázat, opravdový drak, ne pouze model, ale když ten pán spatřil skutečného draka, zděsil se, utekl... to je příměr o tom, jak si lidé pěstují obrazy o učitelech buddhismu, ale dkyž se objeví skutečný učitel, oni se leknou, ne........... to se mi nelíbí, zkazilo mi to mé sny, obrazy...
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 14:19:10


Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků