Čemu věří Jana?

Moderátor: ryunin

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » pon 19. dub 2021 8:54:27

Jana píše:V režii lásky je obojí blahem, jen to má svůj řád a všechno to směřuje tam, kam to patří.


Jistě, díky entropii a převažující a zvětšující se temné síle se jednou i Vesmír stane ničím,

takže ty už máš pár miliard miliard let nádskok...

Nikdo nebude doma a bude to blažený...

:)
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » pon 19. dub 2021 8:59:40

Ještě jsem chtěla něco napsat už k nějakému dřívějšímu příspěvku, ono to probuzení není povinné na víc, jak řekl Mooji, ono to ostatně není na vás, ten, kdo způsobil, že spíte, ten vás taky musí probudit. (Kdo odhodí předsudky vůči Moojimu a chtěl by to slyšet v originále, je to na začátku písně Good Morning na tomto albu https://shop.mooji.org/product/music/kamau-i-am-that/
Dá se to vyslechnout i v ukázce, track 6)


Neblbni, to není žádnej Moojiho originál ale kopírka...

Kdo s tím ale přišel v originálu to nevím, je docela možné že to je hodně starej duchovní koncept....

Pokud nevěříš, tak na JZ toto i píše i Turija, stačí jej zadat do vyhledávače...

PS.
Svůj názor na Moojiho rozhodně nemíním odhazovat v dál...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » pon 19. dub 2021 9:03:44

Vostál to nazývá metáním sraček, ale on je hrubián, já ve svém jemnocitu bych to nazval ženským líčením se.


Jakejpak hrubián, jen rád podobně jako Ježíš používám podobenství,

ne tedy že by snad tendle pomatenej žid byl mým vzorem,

ale je s tím nepochybně mnohem větší prdel než to psát nějako suchoprdně...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Helenka » pon 19. dub 2021 9:24:12

:hm: Ten návštěvník výše jsem já.
Jani, všimla sis, že když jde do tuhého, tak mi vždycky začneš říkat Helenko? Bez ohledu na to pod jakou nálepkou chci na tomto webu vystupovat.
Ale byla bych radši, kdybys to, co jsem napsala brala jako vzkaz Lásky Lásce, než jako osobní.
Helenka
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod dodo » pon 19. dub 2021 9:50:27

Zdeněk píše:Tak třeba hleďme na první Buddhova slova po probuzení, dám to sem znovu:
Nejedním zrozením v samsárickém kruhu jsem se ubíral, nenalézaje stavitele domu, kterého jsem hledal: utrpení zrození zas a zas.
"Staviteli domu, spatřen jsi, znovu dům nepostavíš: všechno tvé žebroví je zlomeno, krov domu odstraněn, mysl došla nesloženého, zániku toužení bylo dosaženo."

Kdežto Jana analogicky praví: "Staviteli domu, spatřen jsi, tvůj dům je krásný: krov je dokonalý, střecha ze zlata. Jsem blažena." :)

Ale ani Jana neunikne dříve či později samsárickému kruhu, protože se fiktivně domnívá, že Stavitele domu nalezla.
Buddha Stavitele spatřil, protože všechno žebroví bylo zlomeno, zániku toužení dosaženo.


No dobre. K tomu (ak je reč o duchovnej ceste) sa dospieva kontinuálnym vývojom a nikde nie je napísané, že ten nemôže pokračovať a ak tu bola príprava pre možnosť vzostupu, tak skutočne pokračuje aj po smrti fyzického tela trebárs vo vyšších oblastiach existencie, vzostupom do svetelnejších sfér, ( Buddha bol aj učiteľom Bohov) kde cesta môže byť ukončená rovnako tak, ako si to predstavuješ podľa popisu dharmy a Buddhu v pozemskej existencii, poznaním onoho staviteľa aj nezloženého.

Preto, ak uznáš, že niekto žije podľa teba „iba“ Božský život, (podľa teba fiktívny) nie je dovolené ho tlačiť spôsobom akéhosi donucovania alebo nabádaním, k tomu, aby sa vzdal Boha a už vôbec nie tým, aby skočili rovnými nohami rovno do TND, ktorá je opakom rastu (teda duchovným úpadkom) a ani žiadnymi podobnými „odbornými“ odporúčaniami diletanta.
Rovnako nie je kóšer, takto radiť niekomu, Božský život žijúcemu, ak si sám taký zatiaľ nerealizoval, nežiješ ním a nemáš s tým dosť vlastných skúsenosti. K tomu sa smú odvážiť snáď iba znalí Guruovia.
Jeden z nich k tomu okrem iného povedal: „ Ide hlavne o to, žiť Božský život a čo bude ďalej, sa ukáže".

Jednou to poznáš sám Jaromíre...
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » pon 19. dub 2021 10:36:21

aby sa vzdal Boha a už vôbec nie tým, aby skočili rovnými nohami rovno do TND, ktorá je opakom rastu (teda duchovným úpadkom)


Jenže TND není žádným duchovním úpadkem,

nýbrže zcela naopak duchovním růstem,

už jen tím, že jsi přinucen se vzdát té "svaté touhy" která je jakjinak zcela egoistická a je tudíž brzdou v duchovním vývoji...

Nevidím vůbec žádný důvod, proč nezačít s něčím podobným jako je stav TND hned od začátku,

vždyt svou vlastní osobní vůli zcela přirozeně pouštíme každý den, kdykoliv se odebíráme k spánku,

takže pokud neupadneš do spánku, přejdeš zcela jednoduše ve stav meditace,

která je prosta duchovního úsilí ega...


Jinak do TND se nedá skočit, to je fáze jenž přichází po vyšší duchovní zkušenosti,

kdy jsou všechny tvé touhy odsouzeny k nezdaru takže musíš vše pustit...

Proto je ten stav nepříjemný, to co ti dříve fungovalo nyní nefunguje a tobě je pěkně mizerně,

páč předchozí duchovní zkušenost odhalila tvé dosud skryté vasány...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod lklknml » pon 19. dub 2021 11:00:23

dodo píše:nikde nie je napísané, že ten nemôže pokračovať

Je to napísané Buddhou, že božská sféra je nevhodná pro cestu kvůli nadměrné blaženosti a pekelná sféra kvůli nadměrnému utrpení.

dodo píše:Preto, ak uznáš, že niekto žije podľa teba „iba“ Božský život, (podľa teba fiktívny) nie je dovolené ho tlačiť spôsobom akéhosi donucovania alebo nabádaním, k tomu, aby sa vzdal Boha a už vôbec nie tým, aby skočili rovnými nohami rovno do TND, ktorá je opakom rastu (teda duchovným úpadkom) a ani žiadnymi podobnými „odbornými“ odporúčaniami diletanta.

Ale no tak dodo... že by nějaké "odborné" doporučení diletanta mohlo Božský život ohrozit? To snad ne... Leda že by, snad... to nebyl až tak úplně božský život... kde že mám tu fotku opice s natáčkama?

To si zase koleduju o banána. Nebo alespoň o ignor... asi bych se měl nad sebou zamyslet, umejt si hlavu. Akorát, že mě při tom mytí nic nenapadá.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod lklknml » pon 19. dub 2021 11:27:27

Zdeněk píše:
dodo píše:nikde nie je napísané, že ten nemôže pokračovať

Je to napísané Buddhou, že božská sféra je nevhodná pro cestu kvůli nadměrné blaženosti a pekelná sféra kvůli nadměrnému utrpení.

dodo píše:Preto, ak uznáš, že niekto žije podľa teba „iba“ Božský život, (podľa teba fiktívny) nie je dovolené ho tlačiť spôsobom akéhosi donucovania alebo nabádaním, k tomu, aby sa vzdal Boha a už vôbec nie tým, aby skočili rovnými nohami rovno do TND, ktorá je opakom rastu (teda duchovným úpadkom) a ani žiadnymi podobnými „odbornými“ odporúčaniami diletanta.

Ale no tak dodo... že by nějaké "odborné" doporučení diletanta mohlo Božský život ohrozit? To snad ne... Leda že by, snad... to nebyl až tak úplně božský život... kde že mám tu fotku opice s natáčkama?

To si zase koleduju o banána. Nebo alespoň o ignor... asi bych se měl nad sebou zamyslet, umejt si hlavu. Akorát, že mě při tom mytí nic nenapadá.

Ale je fakt, že mě tyto diskuze odvádějí a srážejí a měl bych se řídit příkladem zenového mistra Ryunina.

Howgh.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ryu.nin » pon 19. dub 2021 12:07:12

Jen si neodpustím praktickou poznámku - na čtvrtek jsem objednán na očkování opravdu proto, že jsem učitel. A je mi přes padesát. Takže to není vtip. Učím opravdu na gymnáziu...

Kodo Sawaki - "Čekáte, že s váma budou jednat jako se zenovým mistrem? Pche, zenový mistr se nestará o to, že je zenovým mistrem."
ryu.nin
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » pon 19. dub 2021 12:52:08

Helenka píše:... byla bych radši, kdybys to, co jsem napsala brala jako vzkaz Lásky Lásce, než jako osobní.


Díky. Skvělé. Tvá existence je Láskou, má existence je Láskou. Obojí je stejné. Obojí je totéž. Ten šmak toho je naprosto dokonalý, nemá to chybu, není důvod chtít víc. Vědomí Lásky je blahem, není ničím jiným. Existence Lásky je blahem, není ničím jiným. Je to pořád jedno a totéž.

Sat-čit-ánanda

Je tu jen vědomí toho a nejspíš ani není tady žádná potřeba "prozkoumání skutečnosti a případné i opakované verifikace" a ani hledání nějakého zdroje toho.

Leda snad, že by tady byly nějaké pochybnosti o tom.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod dodo » pon 19. dub 2021 12:52:37

Zdeněk píše:Ale no tak dodo... že by nějaké "odborné" doporučení diletanta mohlo Božský život ohrozit? To snad ne...


No, zrejme to nie je možné.

A pripadá ti rozumné „ohrozovať“ svoj vlastný život? Zvlášť ak vieš a rozumieš tomu, čo kde povedal Buddha ?
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » pon 19. dub 2021 12:59:40

ryu.nin píše:Jen si neodpustím praktickou poznámku - na čtvrtek jsem objednán na očkování opravdu proto, že jsem učitel. A je mi přes padesát. Takže to není vtip. Učím opravdu na gymnáziu...

Kodo Sawaki - "Čekáte, že s váma budou jednat jako se zenovým mistrem? Pche, zenový mistr se nestará o to, že je zenovým mistrem."


Třeba to dotáhneš i na ministra, jenže ti maj krátkou životnost...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » pon 19. dub 2021 13:03:58

A pripadá ti rozumné „ohrozovať“ svoj vlastný život?


Neboj se vo něj, stejně umře....

I Budha umřel a bylo úplně jedno jestli rozumí nebo nerozumí nějakýmu budhismu...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » pon 19. dub 2021 13:49:46

Jana píše:
Helenka píše:... byla bych radši, kdybys to, co jsem napsala brala jako vzkaz Lásky Lásce, než jako osobní.


Díky. Skvělé. Tvá existence je Láskou, má existence je Láskou.

A hurá, uf, záchrana.


Jana píše: Je tu jen vědomí toho a nejspíš ani není tady žádná potřeba "prozkoumání skutečnosti a případné i opakované verifikace" a ani hledání nějakého zdroje toho.


Ano, není tu ta potřeba. To je z toho, co tu už leta píšeš, zřejmé není tu ta potřeba. Ale přeci v tom, co tu píšeš je vidět jistý posun. Evidentně, to co píšeš je v doméně proměnlivého. A tak, jak se tvé psaní vystravuje kritice právě, zde, právě v takovém prostředí, já tam cítím tu podvědomou touhu nějak tu statickou idylikou bublinu prorazit. No a věřím, že to jednou půjde, jinak bych sem ani nepsala. Je možné, že to nemusí být za života těchto těl, ale jednou to nastane. Připomínám, že píšu o dění v projeveném, proměnlivém.
Jana píše:Leda snad, že by tady byly nějaké pochybnosti o tom.

Pochyby jsou požehnáním. Díky nim dochází k ujasnění, ustalení. Stále mluvím o dění v projeveném, proměnlivém.
O tom neměnném je lepe mlčet. Je to IMHO vyřečnejší, vystižnejší a pro všechny zúčastněné vyživnejší.
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » pon 19. dub 2021 16:35:41

ros píše:
Jana píše:
Helenka píše:... byla bych radši, kdybys to, co jsem napsala brala jako vzkaz Lásky Lásce, než jako osobní.


Díky. Skvělé. Tvá existence je Láskou, má existence je Láskou.

A hurá, uf, záchrana.

:) :D :)


Jana píše: Je tu jen vědomí toho a nejspíš ani není tady žádná potřeba "prozkoumání skutečnosti a případné i opakované verifikace" a ani hledání nějakého zdroje toho.


Ano, není tu ta potřeba. To je z toho, co tu už leta píšeš, zřejmé není tu ta potřeba. Ale přeci v tom, co tu píšeš je vidět jistý posun. Evidentně, to co píšeš je v doméně proměnlivého. A tak, jak se tvé psaní vystravuje kritice právě, zde, právě v takovém prostředí, já tam cítím tu podvědomou touhu nějak tu statickou idylikou bublinu prorazit. No a věřím, že to jednou půjde, jinak bych sem ani nepsala. Je možné, že to nemusí být za života těchto těl, ale jednou to nastane. Připomínám, že píšu o dění v projeveném, proměnlivém.

Aha. Díky. Prorazit statickou idylickou bublinu. V čistím uvědomění, kdo jsi, kdo jsem, je Láska. Tady není žádná chyba. Je to dokonale idylické.

A pak je tady osobní mysl, která se toulá časoprostorem a tuhle idylku zabarvuje tím, co si o tom všem myslí. A najednou naše existence nemůže být Láska, protože mysl nalezne spoustu důvodů, proč ne. Při ztotožnění s myslí, která ví, co všechno je špatně, je idylka pryč.

Jana píše:Leda snad, že by tady byly nějaké pochybnosti o tom.

Pochyby jsou požehnáním. Díky nim dochází k ujasnění, ustalení. Stále mluvím o dění v projeveném, proměnlivém.
O tom neměnném je lepe mlčet. Je to IMHO vyřečnejší, vystižnejší a pro všechny zúčastněné vyživnejší.

S poznáním Pravdy přímo v tichu srdce nemá existence chybu, je beze zbytku Láskou. Není o čem pochybovat.

Ale jakmile se stane mysl pánem našeho života, pak pochyby jsou skutečně požehnáním. Není potřeba všemu, co se v mysli objeví, věřit. Není potřeba všem myšlenkám, které se objeví, věnovat pozornost a rozvíjet je. Je možné si vybrat. Jaká je naše mysl, takový je náš život. Čím je mysl temnější a negativnější, tím náš život je těžší. Čím je mysl prázdnější, průzračnější, tím snazší je přístup k přímému poznání, čím skutečný život je.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » pon 19. dub 2021 17:15:35

jakmile se stane mysl pánem našeho života, pak pochyby jsou skutečně požehnáním.
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ryu.nin » pon 19. dub 2021 20:52:31

vostal petr píše:
ryu.nin píše:Jen si neodpustím praktickou poznámku - na čtvrtek jsem objednán na očkování opravdu proto, že jsem učitel. A je mi přes padesát. Takže to není vtip. Učím opravdu na gymnáziu...

Kodo Sawaki - "Čekáte, že s váma budou jednat jako se zenovým mistrem? Pche, zenový mistr se nestará o to, že je zenovým mistrem."


Třeba to dotáhneš i na ministra, jenže ti maj krátkou životnost...


A proč myslíš, že učím na gymplu? Protože mám ještě čas na praxi a filozofii a další zábavu, kariéru bych nechtěl ani zadarmo.
ryu.nin
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » pon 19. dub 2021 23:03:21

No jo, vy učitelé vy se máte,

vopakujete každý rok dokola ty samý blbosti jak ta Jana (ta je tedy vopakuje každej den)

každej rok vám přidaj na penězích

předbíháte při očkování

a ted ještě to vypadá, že místo dvou měsíců práznin budete mít dva roky prázdnin...

Já bych to ale dělat nechtěl, blbnout hlavy dětem nějakým učením a ještě je známkovat

a namlouvat jim jak je to vzdělání pro ně důležitý...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Airahejs » úte 20. dub 2021 5:31:48

jste všichni prdlý
jenom já jsem vzducholoď
Airahejs
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. dub 2021 5:33:30

Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků