Čemu věří Jana?

Moderátor: ryunin

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » úte 20. dub 2021 7:13:48

ros píše: jakmile se stane mysl pánem našeho života, pak pochyby jsou skutečně požehnáním.


Díky Tobě a Tvé navigaci, jsem na okamžik vnímala realitu tak, jak ji vnímá Zdeněk a mnozí další. Byla tady možnost vnímat realitu obráceně, že skutečností je to, co nám prezentuje mysl, a na to, co je v tichu srdce nezpochybnitelnou realitou, se budeme dívat jako na něco, co se dá prověřovat, o čem se dá pochybovat. Rozbolela mě z toho hlava. Bylo možné z téhle perspektivy vidět, že má Zdeněk pravdu. Odtud je ta Láska, kterou Bytí je, jen vymyšlenina, vyčtenina. Sat-čit-ánanda není odtud ničím skutečným, natož aby byla ​vším.

Bylo to jak hnusnej sen. Ale dalo se díky tomu dospět k poznání, že to je takhle opravdu možné vidět a žít jako nezpochybnitelnou realitu.

Jak osvobozující je život žitý mezi břehy, kde Láska je vším a to, co Láskou není, není ničím.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Airahejs » úte 20. dub 2021 7:40:58

Ha! Jedna vzducholoď se zve balónem!
Airahejs
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » úte 20. dub 2021 9:07:19

Rozbolela mě z toho hlava.


Jo přesně takto začínají abstinenční příznaky a pak se to rozšíří do celého těla...

Na tobě je hezký, jak považuješ všechny ostatní za idioty, kteří nevědí nic o SČA,

a považují to za vyčteninu...

To je ale omyl, SČA nikdo nepovažuje za vyčteninu ale to co ty tady píšeš o SČA je považováno za vyčteninu

a splácaninu...

Jinak SČA se dá prověřovat úplně stejně tak dobře jako se dá popisovat

a docela to spolu souvisí...

Jinak by se tě na to ta Helenka asi neptala, páč taky není naprostý idiot za které ty ostatní považuješ...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » úte 20. dub 2021 10:23:48

Jana píše:
ros píše: jakmile se stane mysl pánem našeho života, pak pochyby jsou skutečně požehnáním.


Díky Tobě a Tvé navigaci, jsem na okamžik vnímala realitu tak, jak ji vnímá Zdeněk a mnozí další. Byla tady možnost vnímat realitu obráceně, že skutečností je to, co nám prezentuje mysl, a na to, co je v tichu srdce nezpochybnitelnou realitou, se budeme dívat jako na něco, co se dá prověřovat, o čem se dá pochybovat. Rozbolela mě z toho hlava. Bylo možné z téhle perspektivy vidět, že má Zdeněk pravdu. Odtud je ta Láska, kterou Bytí je, jen vymyšlenina, vyčtenina. Sat-čit-ánanda není odtud ničím skutečným, natož aby byla ​vším.

Bylo to jak hnusnej sen. Ale dalo se díky tomu dospět k poznání, že to je takhle opravdu možné vidět a žít jako nezpochybnitelnou realitu.

Jak osvobozující je život žitý mezi břehy, kde Láska je vším a to, co Láskou není, není ničím.


Hm, teď už jde vážně do tuhého. Lásku, která je vším, rozbolela hlava! Nebo nikoho? Nebo snad SČA?
Já jsem, žádný přesný návod nedala, jak to tedy v tom prázdném domě bylo?

Kdo se tedy podle mé navigace podíval?
Nedívá se stále?

Osvobození nemá břehy, nemá podmínky.
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. dub 2021 11:36:17

ros píše:
Jana píše:
ros píše: jakmile se stane mysl pánem našeho života, pak pochyby jsou skutečně požehnáním.


Díky Tobě a Tvé navigaci, jsem na okamžik vnímala realitu tak, jak ji vnímá Zdeněk a mnozí další. Byla tady možnost vnímat realitu obráceně, že skutečností je to, co nám prezentuje mysl, a na to, co je v tichu srdce nezpochybnitelnou realitou, se budeme dívat jako na něco, co se dá prověřovat, o čem se dá pochybovat. Rozbolela mě z toho hlava. Bylo možné z téhle perspektivy vidět, že má Zdeněk pravdu. Odtud je ta Láska, kterou Bytí je, jen vymyšlenina, vyčtenina. Sat-čit-ánanda není odtud ničím skutečným, natož aby byla ​vším.

Bylo to jak hnusnej sen. Ale dalo se díky tomu dospět k poznání, že to je takhle opravdu možné vidět a žít jako nezpochybnitelnou realitu.

Jak osvobozující je život žitý mezi břehy, kde Láska je vším a to, co Láskou není, není ničím.


Hm, teď už jde vážně do tuhého. Lásku, která je vším, rozbolela hlava! Nebo nikoho? Nebo snad SČA?
Já jsem, žádný přesný návod nedala, jak to tedy v tom prázdném domě bylo?

Kdo se tedy podle mé navigace podíval?
Nedívá se stále?

Osvobození nemá břehy, nemá podmínky.


Jana je v tom stavu, do kterého se může schovat, v kterém ji nebolí hlava, št'astna. Tak proč jí to brát? :what:
Návštěvník
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » úte 20. dub 2021 13:08:06

Proč ne ?

Vždyt jsem ji nabízel, že ji useknu hlavu, stačí jen říct a bude mít po bolestech...

Stejně se vo tý hlavě a těle vždy vyjadřovala negativně jako že s tím nemá nic společnýho nebot je to příčinou utrpení,

a mě už přestalo bavit si hrát na karmu, ted bych si chtěl hrát na anděla smrti...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » úte 20. dub 2021 13:22:08

Začnu od konce:

ros píše:Osvobození nemá břehy, nemá podmínky.


Ano, Osvobození nemá žádnou rozdělenost, omezenost, podmíněnost.

Ono to s těmi břehy možná vypadá drochu abstraktně, ale je to ve skutečnosti nesmírně jednoduché. Nic není nic a Láska, která je vším, je absolutně vším, co je.

Obrázek

Cokoliv si uvědomíš, tak v nejhlubším poznání má všechno chuť Lásky. A v našem životě k tomu může sekundovat navíc mysl, která podává důkazy, co proč v té existenci Láskou není, proč co láskou nemůže být. Osvobozením od připoutanosti k mysli tuhle dehonestaci nebereme a vlastně to ani není možné brát vážně.

Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

A hodně dobrý postřeh je tohle:
ros píše:A tak, jak se tvé psaní vystravuje kritice právě, zde, právě v takovém prostředí, já tam cítím tu podvědomou touhu nějak tu statickou idylickou bublinu prorazit
.

Sat-čit-ánanda jakožto způsob existence se může jevit jako statická bublina, která se životem v těle z masa a kostí a ve světě plném protivenství, problémů a špatností, musí jednou prasknout a musí se ukázat, že to je jen iluzorní život, že to je jen sebeoblbování.

Případně, že takový život se objevuje po smrti, v lepším případě ho poznávají jen vyvolení osvícení, Probuzení, se kterými nikdo z nás tady nemá šanci mít nic společného.
ros píše: Já jsem, žádný přesný návod nedala, jak to tedy v tom prázdném domě bylo?

:D Takhle:
ros píše:Nešlo mi ani tak o popis, to ho, co je vnímáno, co je žito, protože se to jakýmkoliv popisem stává předmětem, minimálně předmětem toho popisu. A v té chvíli tu může být uvědomění, že celý ten proces popisu je proměnlivým dějem zcela jasně pozorovatelným z pozice neměnného.
Mě šlo spíš o ten akt prozkoumání skutečnosti a případné i opakované verifikace. Jak jsem psala, je to otázka k prozkoumání. Tak mě zajímalo, jak jsi to prozkoumala? Nebo jak to bylo prozkoumáno. Prostě mi vrtá hlavou, jak to, že není vidět, ten proses popisu. A že se u toho nezvědomuje subjekt (zdroj), ale že pozornost zůstává u popisu samotného.


ros píše:Hm, teď už jde vážně do tuhého. Lásku, která je vším, rozbolela hlava! Nebo nikoho?

Sat-čit-ánanda je vědomým blaženým Bytím bez ohledu na to, jestli se objeví třeba bolest hlavy nebo cokoliv jiného. Jenže představa, že by SČA mohla být nějak verifikována, že by ji šlo nějak vyvracet, potvrzovat, považovat ji za proměnlivý děj, jako něco, odděleného od zdroje, jako něco, co subjekt vnímá jako objekt, absolutně nesmyslná. Nicméně mě zajímalo, odkud se tahle vize, ve které se jeví SČA jako satická idylická bublina odsouzená k prasknutí, bere. Kde se bere ta představa, že by SČA měla být jen projevem ve Vědomí, když je sama Vědomím a nebo že by mohla být bublinou blažené existence, která jednou praskne a život se pak zákonitě stane útrpným bytím, Temnou nocí. Kde se bere ta iluze, že něco takového, co je vším, je někde jinde, než tady?

ros píše:Kdo se tedy podle mé navigace podíval?
Nedívá se stále?

Byla to hra mysli, která mohla stvořit představu něčeho odděleného, pomíjivého, proměnlivého, jenže paradoxně jakmile se mysl začala brát vážně a byla tady ta tendence dívat se na to, co je řečeno z pozice mysli, jako na něco skutečného a objevilo se zkoumání, "co ten druhý opravdu vidí", tak tady byla zase jen mysl, skrz kterou SČA nebyla poznatelná, jako by vůbec nebyla.

A bylo jasné, proč Zdeněk a mnozí další píší to, co píší. V téhle chvíli je snad jen patřičná omluva za to: "Stačí jen..."

Nestačí.

Na těchhle stránkách je bohatá sbírka všech možných návodů, jak poznat, kdo skutečně jsme.

Jenže s uvíznutím v mysli je to všechno k ničemu.

To jenom Láska má tu moc rozpustit mlhu nevědomosti, iluzi oddělenosti.

Takže Ti, Helenko, za to všechno díky, díky i za to, že jsi to psala jako Láska Lásce.

A pokud by Zdeněk, nebo někdo další hledali hlubší zdroj poznání, nechť se na Tebe s důvěrou obrátí.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » úte 20. dub 2021 14:21:33

Jana píše:
Cokoliv si uvědomíš, tak v nejhlubším poznání má všechno chuť Lásky.

Kdo /co si to může uvědomit?

Jana píše:A hodně dobrý postřeh je tohle:
ros píše:A tak, jak se tvé psaní vystravuje kritice právě, zde, právě v takovém prostředí, já tam cítím tu podvědomou touhu nějak tu statickou idylickou bublinu prorazit
.

Sat-čit-ánanda jakožto způsob existence se může jevit jako statická bublina, která se životem v těle z masa a kostí a ve světě plném protivenství, problémů a špatností, musí jednou prasknout a musí se ukázat, že to je jen iluzorní život, že to je jen sebeoblbování.

Ani v náznaku, jsem nemluvila o Sat-čit-ánandě, ten pojem je mi natolik svatý, že jej tady nezmiňuji.


Jana píše:
ros píše: Já jsem, žádný přesný návod nedala, jak to tedy v tom prázdném domě bylo?


:D Takhle:


ros píše:Nešlo mi ani tak o popis, to ho, co je vnímáno, co je žito, protože se to jakýmkoliv popisem stává předmětem, minimálně předmětem toho popisu. A v té chvíli tu může být uvědomění, že celý ten proces popisu je proměnlivým dějem zcela jasně pozorovatelným z pozice neměnného.
Mě šlo spíš o ten akt prozkoumání skutečnosti a případné i opakované verifikace. Jak jsem psala, je to otázka k prozkoumání. Tak mě zajímalo, jak jsi to prozkoumala? Nebo jak to bylo prozkoumáno. Prostě mi vrtá hlavou, jak to, že není vidět, ten proses popisu. A že se u toho nezvědomuje subjekt (zdroj), ale že pozornost zůstává u popisu samotného.

Já vím moc písmenek... stěžejní v tom byla ta otázka a ta zůstává nezodpovězena:
Tak mě zajímalo, jak jsi to prozkoumala?
stejně jako takte:
jak to tedy v tom prázdném domě bylo?

Jana píše:
ros píše:Kdo se tedy podle mé navigace podíval?
Nedívá se stále?

Byla to hra mysli, která mohla stvořit představu něčeho odděleného, pomíjivého, proměnlivého, jenže paradoxně jakmile se mysl začala brát vážně a byla tady ta tendence dívat se na to, co je řečeno z pozice mysli, jako na něco skutečného a objevilo se zkoumání, "co ten druhý opravdu vidí", tak tady byla zase jen mysl, skrz kterou SČA nebyla poznatelná, jako by vůbec nebyla.

Tady už je náznak odpovědi, možná tady se ro rozšmodrchá. Znamená to, že to zkoumala mysl? Když píšeš "objevilo se zkoumání", kdo to viděl, a kdo o tom podává zprávu?

Jana píše:A bylo jasné, proč Zdeněk a mnozí další píší to, co píší. "

V tvé mysli nebo ve Vědomí?

Jana píše:V téhle chvíli je snad jen patřičná omluva za to: "Stačí jen...

Omluva od Jany nebo Vědomí?

Jana píše:Na těchhle stránkách je bohatá sbírka všech možných návodů, jak poznat, kdo skutečně jsme.

Kdo skutečně jsi?
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ... » úte 20. dub 2021 14:29:05

Návštěvník píše:
Jana je v tom stavu, do kterého se může schovat, v kterém ji nebolí hlava, št'astna. Tak proč jí to brát? :what:


Ve spiritualitě nelze vzít nic, co nepustíš. Navíc, bylo to zřetelné varování od Zdeňka, že je ještě možné nečíst dál.
Těď už je to "Láska v akci", tak uvidíme, co bude dál. Nevyzpytatelné jsou cesty páně. :)
...
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Petra. » úte 20. dub 2021 14:41:50

ryunin píše:Jak všichni víme, Jana už tu léta všem vysvětluje, co je pravé osvícení a podobně.


Co je podle ní pravé osvícení.
Ostatní podle svých zkušeností a podle toho co říkají probuzení, vědí, že je to jinak, a tak to chtějí uvést na pravou míru. Proto ty věčné dohady.

Chtěl bys, ryunine, mít Janin stav, který ona považuje za osvícení? Takřka všichni ostaní zde o něj zájem nemají.

Ros se snaží - zase jednou po dlouhé době - Janu postrčit trochu dál. Všichni víme, že zbytečně. Janě stačí ta blaženost, kterou právě prožívá, obzvláště když ji jako typická ženská může donekonečna rozebírat a stále myšlenkově obohacovat. Tak jí to přejme. :)
Petra.
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod vostal petr » úte 20. dub 2021 14:52:09

Jenže představa, že by SČA mohla být nějak verifikována, že by ji šlo nějak vyvracet, potvrzovat, považovat ji za proměnlivý děj, jako něco, odděleného od zdroje, jako něco, co subjekt vnímá jako objekt, absolutně nesmyslná.


No jo, pro tebe je to určitě nesmyslné,

zřejmě jsi dosud neslyšela o různých úrovních duchovních zkušeností,

ty jsi prostě rovnou v tý nejvyšší úrovni (hahahaha)

Prostě na tu otázku neumíš odpovědět a tak jako vobvykle spustíš to svý blabla...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. dub 2021 14:55:35

ros píše:Kdo skutečně jsi?


Je to důležíté? Skutečně důležíté?

Pro mne byla důležitá otázka: Proč se to děje?
Nějaké já a co by to já mělo nebo nemělo být, mne nikdy nezaujalo. Prostě to "já" byl a je komunikační prostředek, nic víc. Rodiče zřejmě něco nezvládli. :D
Návštěvník
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod ros » úte 20. dub 2021 15:15:55

Návštěvník píše:
ros píše:Kdo skutečně jsi?


Je to důležíté? Skutečně důležíté?

Pro mne byla důležitá otázka: Proč se to děje?
Nějaké já a co by to já mělo nebo nemělo být, mne nikdy nezaujalo. Prostě to "já" byl a je komunikační prostředek, nic víc. Rodiče zřejmě něco nezvládli. :D

Milý neznámý návštěvníku, toto vlákno bylo dedikováno Janě. V jejím případě je tato otázka klíčová, stěžejní, je tzv. úhelným kamenem. Prosím, založ si vlastní vlákno.
ros
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Airahejs » úte 20. dub 2021 15:25:35

i letadlo, co dostalo řád za prdlost, je šťastně pitomé
Juch
Airahejs
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. dub 2021 15:43:28

ros píše:
Návštěvník píše:
ros píše:Kdo skutečně jsi?


Je to důležíté? Skutečně důležíté?

Pro mne byla důležitá otázka: Proč se to děje?
Nějaké já a co by to já mělo nebo nemělo být, mne nikdy nezaujalo. Prostě to "já" byl a je komunikační prostředek, nic víc. Rodiče zřejmě něco nezvládli. :D

Milý neznámý návštěvníku, toto vlákno bylo dedikováno Janě. V jejím případě je tato otázka klíčová, stěžejní, je tzv. úhelným kamenem. Prosím, založ si vlastní vlákno.


Nechtěl tady spíš ryunin odpovědí od Jany, než aby ji tady ostatní řešili?
Návštěvník
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » úte 20. dub 2021 15:48:00

vostal petr píše:
Jenže představa, že by SČA mohla být nějak verifikována, že by ji šlo nějak vyvracet, potvrzovat, považovat ji za proměnlivý děj, jako něco, odděleného od zdroje, jako něco, co subjekt vnímá jako objekt, absolutně nesmyslná.


No jo, pro tebe je to určitě nesmyslné,

zřejmě jsi dosud neslyšela o různých úrovních duchovních zkušeností,

ty jsi prostě rovnou v tý nejvyšší úrovni (hahahaha)

Prostě na tu otázku neumíš odpovědět a tak jako vobvykle spustíš to svý blabla...


Tak to můžeme zkusit polopaticky. Dejme tomu, že je v Tobě skutečně vědomé, že Tvá existence je Láska, že existence každé bytosti je Láska, že existence všeho, co existuje je Láska. Mysl Ti to nijak neporcuje na "já" a "ne-já", je tady jen vědomé celistvé Bytí, které je blahem. Protože bezpodmínečná láska už taková je. Není v ní nejmenších pochyb, že je tím, čím je.

Jakmile se však objeví tendence si to nějak potvrdit, když například Tvá přítelkyně bude žádat od Tebe důkaz lásky, tak to je stejné, jako by od Tebe žádala důkaz toho, že je šťastná.

Stejně tak je nesmyslné chtít od někoho nějaké potvrzení nebo vyvrácení, jestli ta existence, která tady je, je blahem. Buď je tady připoutanost k mysli, pak je možné prožívat všechno možné, nebo je tady vědomí Lásky a není pochyb, čím to je.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. dub 2021 15:48:10

Návštěvník píše:
ros píše:Milý neznámý návštěvníku, toto vlákno bylo dedikováno Janě. V jejím případě je tato otázka klíčová, stěžejní, je tzv. úhelným kamenem. Prosím, založ si vlastní vlákno.


Nechtěl tady spíš ryunin odpovědí od Jany, než aby ji tady ostatní řešili?


ryunin píše:
Tak jsem si řekl, že Janu vyzkouším, otestuju. Jestli ti to Jano, nevadí, a jsi ochotná to zkusit, tak bych se tě zeptal na pár věcí.

Často říkáš, že to a to je pouze iluze. Je tedy něco, co není iluze?


:)
Návštěvník
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. dub 2021 15:54:56

Jana píše:
vostal petr píše:
Jenže představa, že by SČA mohla být nějak verifikována, že by ji šlo nějak vyvracet, potvrzovat, považovat ji za proměnlivý děj, jako něco, odděleného od zdroje, jako něco, co subjekt vnímá jako objekt, absolutně nesmyslná.


No jo, pro tebe je to určitě nesmyslné,

zřejmě jsi dosud neslyšela o různých úrovních duchovních zkušeností,

ty jsi prostě rovnou v tý nejvyšší úrovni (hahahaha)

Prostě na tu otázku neumíš odpovědět a tak jako vobvykle spustíš to svý blabla...


Tak to můžeme zkusit polopaticky. Dejme tomu, že je v Tobě skutečně vědomé, že Tvá existence je Láska, že existence každé bytosti je Láska, že existence všeho, co existuje je Láska.


Co myslíš tím " v Tobě"? Osobu? Osobu Petra? Mysl Petra?
Znamená "v Tobě" to samé jako "v Petrovi? A kde v Petrovi? :what:
Návštěvník
 

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Jana » úte 20. dub 2021 15:56:47

Návštěvník píše:Co myslíš tím " v Tobě"? Osobu? Osobu Petra? Mysl Petra?
Znamená "v Tobě" to samé jako "v Petrovi? A kde v Petrovi? :what:

Ve Tvém vědomí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Čemu věří Jana?

Nový příspěvekod Airahejs » úte 20. dub 2021 16:01:59

Nechtěl tady spíš ryunin odpovědí od Jany, než aby ji tady ostatní řešili?

A co tím chceš říct! Že tu všichni pißou uplně blbě!
Takže jsi jen letadlo, a došel ti volej!
Airahejs
 

PředchozíDalší

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků