Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Moderátor: ryunin

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod Jana » čtv 22. dub 2021 6:01:23

salmo1cz píše: Dnešní člověk je člověkem 5 kategorie.


A ty zbylé kategorie jsou co?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod salmo1cz » čtv 22. dub 2021 7:00:42

Jsou prostě jenom nižší na Kardašově škále.Co je náboženství? Je to snaha člověka pochopit jak a proč věci fungují jak fungují a jaká je naše role.Na základě pozorován, z tohoto pozorování vznikla rovnice kterou máme jako náboženství. Je ale potřeba se podívat na datum vzniku těchto náboženství, kdy skvělá věc bylo kolo a pro nás je skvělá věc hadronový urychlovač částic. :)
salmo1cz
 

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 22. dub 2021 8:00:09

Nechápu, proč s tím Budhou tak naděláte,

podle mně to byl psychicky nevyrovnaný člověk který si nevěděl rady sám sebou a se světěm a tak se utíkal k něčemu věčnému a neměnnému, něco podobnýho jako je Jana...

Leda snad, že byste na tom byli taknějak podobně jako ten Budha a Jana, to by pak dávalo smysl proč jste se v něm vzhlédli...
vostal petr
 

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod lklknml » čtv 22. dub 2021 8:12:46

Vari píše:Nebytí "nižžího" iluzorního já, lze docílit jen nekrmením ho pozorností.

To nejde, ta pozornost je jeho.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod lklknml » čtv 22. dub 2021 8:14:40

ryu.nin píše:podle Zdeňka neměl překonávat svoje pochybnosti a otázky, měl rovnou zabít svoje ego a bylo by...

No však to taky udělal, ale jemnější cestou, proto jsem se dal na buddhizmus, ukřižování je fakt hardcore...

Nicméně utrpení je zdaleka nejrychlejší cesta k osvícení, to je prostě fakt. Vím to ze zkušenosti, ať si vostalpetr říká co chce.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod lklknml » čtv 22. dub 2021 8:26:24

Proroci jsou třech druhů, někdy se mýlí, nebo se nemýlí a nebo se vždycky mýlí.

Vostalpetr odsuzuje pocitářství, ale mě dovedlo k nezúženějšímu vhledu, co jsem kdy měl. Podle něj nemáme dělat co nás nebaví, ale nevím co bylo pro mě větší nudou/utrpením než sezení v barmském klášteře, které mě zřejmě zachránilo.

Takže važme si Vostála, ukazuje nám cestu, ale musíme udělat vždycky přesný opak, než co hlásá.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 22. dub 2021 8:57:36

Vostalpetr odsuzuje pocitářství, ale mě dovedlo k nezúženějšímu vhledu, co jsem kdy měl.


To jako vážně si myslíš že když říkám, že máš dělat to co tě baví je opak pocitářství ???

Tak to jsi asi tedy pěknej magor...

Co se týče utrpení, i to je dobré pro koncentraci a koncentrace je pak také hezky přirozená,

jenže jako vedlejší účinek je zde pak připoutanost k tomu co nás osvobodilo a zachránilo a dotyčný blbne jak ta kráva...


Ty jsi snad ještě větší magor než ten Budha, když tvrdíš o mě takové nesmysly :D
vostal petr
 

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod lklknml » čtv 22. dub 2021 9:05:31

Zdeněk píše:Proroci jsou třech druhů, někdy se mýlí, nebo se nemýlí a nebo se vždycky mýlí.

Vostalpetr odsuzuje pocitářství, ale mě dovedlo k nezúženějšímu vhledu, co jsem kdy měl. Podle něj nemáme dělat co nás nebaví, ale nevím co bylo pro mě větší nudou/utrpením než sezení v barmském klášteře, které mě zřejmě zachránilo.

Takže važme si Vostála, ukazuje nám cestu, ale musíme udělat vždycky přesný opak, než co hlásá.

kurwa sem to poplet... nejúžasnějšímu mělo bejt...

to zas budu mít vomlácenou hlavu...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod lklknml » čtv 22. dub 2021 9:07:01

vostal petr píše:Ty jsi snad ještě větší magor než ten Budha, když tvrdíš o mě takové nesmysly :D

:yeah: takže sem se nemejlil.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 22. dub 2021 11:35:50

To víš že jsi se nemejlil,

když někdo plácá úplný hovadiny, tak to nelze považovat za omyl...

:'-(
vostal petr
 

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod ryunin » čtv 22. dub 2021 19:31:04

vostal petr píše:No to vidím že to je k ničemu,

když nedokážeš pochopit tak jednoduchý pojem jako třeba "činnost která tě baví"

Co je mně do prdele do nějakýho zenu ???

Copak někoho může bavit zen, vždyt je to hovadina, a protože to nikoho nebaví, tak to nefunguje,

na přirozenou koncentraci bez úsilí potřebuješ dělat něco co tě baví a ne co tě nebaví,

a zen nemůže nikoho bavit, proto je na hovno, jenom duchovní poza...

Co je na tom co píšu k nepochopení to fakt nevím ???



Kdybys nebyl posedlej nějakým zenem, jednoduše bys pochopil co to znamená dělat to co tě baví,

zen tě totiž vůbec nebaví, protože když člověk dělá něco co jej baví, nedělá to za účelem nějakého cíle či zisku,

ale tobě jde vo nějaký posraný satori...

A zazen není žádný satori, takovýhle tvrzení vám stejně nepomůže, protože vám jde furt vo nějaký satori...



A co je mně doprdele do názorů nějakýho Vostála? Tvoje myšlenky jsou mi naprosto lhostejný. Naštěstí jsou na světě a byli lidé, kteří měli moudrost a poznání.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod ryunin » čtv 22. dub 2021 19:37:23

dodo píše:
ryu.nin píše:A poslední poznámka a pak jdu spát.

Buddha by... podle Doda měl pilně studovat pálíjský zákon, podle dalších už nevím, co, ale v každém případě všechno dělal špatně a nic nepochopil. Navíc proč vůbec něco řešil, když už předtím byla dávno sat či ananda, takže stačilo, kdyby se tehdy zeptal, kde najde nějakého dobrého učitele, co zná sat či anandu, ten učitel by ho to naučil a byl by klid a nebyl by ani buddhismus ani zen.

To nepíšu naštvaně, ale pobaveně.. Relaxuju, bavím se a jsem přirozeně inteligentní...


Ryu.nin, skutočne nemám ani poňatia, podľa čoho usudzuješ, že mal Buddha podľa mňa študovať pálijský zákon.

To bude nejaké nedorozumenie.
Omlouvám se, pokud jsem to spletl, ale zdálo se mi, že jsi tu kdysi psal, že kdo chce pochopit Buddhovo učení, musí znát Pálijský zákon.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod ryunin » čtv 22. dub 2021 19:41:01

Zdeněk píše:
ryu.nin píše:podle Zdeňka neměl překonávat svoje pochybnosti a otázky, měl rovnou zabít svoje ego a bylo by...

No však to taky udělal, ale jemnější cestou, proto jsem se dal na buddhizmus, ukřižování je fakt hardcore...

Nicméně utrpení je zdaleka nejrychlejší cesta k osvícení, to je prostě fakt. Vím to ze zkušenosti, ať si vostalpetr říká co chce.


To je demagogie. Buddha evidentně vyvíjel úsilí, překonával svoje malé, omezené já, své klamy, aby prohlédl. Tvrdit, že není potřeba překonat něco omezeného, je popření smyslu všech náboženství, všechna náboženství nás osvobozujou právě proto, že nám ukazujou cestu tam, kde už nevládne omezené já. Pokud s takovou základní věcí nesouhlasíš, tak nemá smysl o čemkoliv dál debatovat.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Re: Čemu věří Zdeněk a proč nemá rád Zen

Nový příspěvekod ryunin » čtv 22. dub 2021 19:52:18

Takže přátelé, pojďme si to shrnout. Buddha je vostálovi u prdele, takže nevidím důvod, aby dál něco komentoval v kategorii buddhismus. Zen je mu taky u prdele, tím spíš jeho komentáře nepatří do kategorie zen. Takže prosím vostála, aby respektoval, že jsou lidi, kteří jeho názory na duchovní otázky a buddhismus nesdílí a už sem dál zbytečně nepsal. Díky.

Smutná skutečnost je, že ačkoliv smyslem duchovních aktivit a filozofie je spojení nás všech, mír a klid a radost ze společných věcí, výsledkem diskuzí na poradně je přesný opak - neříkám, kdo za tom může, ale celkově to naprosto nefunguje. Jana si nerozumí s ros a obráceně, zdeněk si nerozumí s vostálem, vostál s janou, jana se zdeňkem a všechny možné kombinace tototo.

Proto nevidím důvod, abychom v takových debatách dále pokračovali, když výsledkem je jen to, že si uvědomíme, že nesouhlasíme s druhými. A nejde prostě o to ve všem souhlasit, ale dohodnout se aspoň na základních kritériích.

A ty tu nejsou. Například já vycházím z toho, že Buddha a Kristus jsou si zcela rovni. Vycházím z toho, že všechna náboženství ve své podstatě učí totéž, tutéž pravdu.
Nemám problém ani s tím, když někdo mluví o sat čit anandě - Bůh, vědomí, blaženost. Je to jen další způsob, jak popsat zážitek pravdy. Je to totéž co mystické spojení s Bohem. Nevidím žádný problém - křesťan nakonec zažívá totéž, co jogín, tháravádový mnich totéž, co zenový mnich.

Bohužel diskuze tady nevypovídají o touze člověka po jedné pravdě, kterou máme společnou, ale o touze napravovat zkušenost a vidění druhých, aby to viděli stejně, jako to vidíme my. Pokud je někdo autenticky probuzený a druzí mu rozumí a mají vůli ho poslouchat, pak má smysl druhé poučit. Jinak - pokud nemáme přesvědčení že ti druzí v diskuzi jsou probuzení, pak nezbývá než mluvit opravdu věcně a úctyhodně a ne rýpat, mlžit a vnucovat druhým své vlastní kategorie.

Takže pokud se chcete hádat o tom, co máme všichni společné, prosím, udělejte to na jiném místě poradny.
ryunin
 
Příspěvky: 706
Registrován: čtv 22. zář 2011 13:19:10

Předchozí

Zpět na Zen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků