Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod rafael » pát 01. led 2016 19:47:03

Pelvan píše:Ahoj rafaeli

A co pocity, ty také zmizí spolu s myšlenkami?
Bude výsledek ničení všech myšlenek a pocitů veselý nebo smutný?
Obávám se, že NIC je spíše smutný výsledek.
Pro většinu z nás je smutek spojován s posvátností, protože žijeme na troskách civilizace smutného boha Krista na kříži.
Podle mne je to takhle špatně. Důstojný smutek není pro mne posvátný, je to jenom zamaskovaná pýcha a hloupost.
Hledám cestu k radosti a k ní mne asi Ramana Maharši nedovede.
Někdo (už nevím kdo) řekl: "Smutný mudrc, žádný mudrc."

Souhlasím a zdravím


pocity a emoce jsou projevem mysli.. pokud mysl ustoupí přijde to co hledáš.. nekonečná láska duchovního srdce které zaplaví celé tělo.. ta láska jsme my sami, to jsi přímo ty sám... a jediná cesta k ní je co jsem psal v příspěvku..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » pát 01. led 2016 19:53:02

Pelvan píše:Ahoj rafaeli

A co pocity, ty také zmizí spolu s myšlenkami?
Bude výsledek ničení všech myšlenek a pocitů veselý nebo smutný?
Obávám se, že NIC je spíše smutný výsledek.
Pro většinu z nás je smutek spojován s posvátností, protože žijeme na troskách civilizace smutného boha Krista na kříži.
Podle mne je to takhle špatně. Důstojný smutek není pro mne posvátný, je to jenom zamaskovaná pýcha a hloupost.
Hledám cestu k radosti a k ní mne asi Ramana Maharši nedovede.
Někdo (už nevím kdo) řekl: "Smutný mudrc, žádný mudrc."

Souhlasím a zdravím

Hodí se zde citovat, že utrpení...
Vzniká chybným viděním reality.

Buddha naproti tomu nabízí správné vnímání skutečnosti a životní postoj, který nám může přinést vyrovnanost, pokoj, radost, lásku.
Jinými slovy pohodu a štěstí.

Jeho účinnost je dokázána ohromným rozšířením buddhizmu po celém světě.

zbývá rozšíření Buddhovy nauky do Blízkého Východu, tam, kde teď Arabové oponují lásce, pokoji a ahinse.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » sob 02. led 2016 16:05:46

Ahoj rafaeli

rafael píše:pocity a emoce jsou projevem mysli.. pokud mysl ustoupí přijde to co hledáš.. nekonečná láska duchovního srdce které zaplaví celé tělo.. ta láska jsme my sami, to jsi přímo ty sám... a jediná cesta k ní je co jsem psal v příspěvku..


Tvoje jediná cesta Átmavičára ve wikipedii:
"...„Kdo jsem?“ je zásadní filosofická otázka, protože veškeré naše poznávání (včetně vědeckého poznávání) se děje pouze přes subjekt, aniž bychom tento subjekt skutečně znali. Vědecké zkoumání zaměřené na objekty odkládá filosofickou otázku, jaké vědomí vlastně zkoumá, poznává...."

Tuto cestu jsem proseděl dlouhá léta v zazenu a přineslo mi to určité zklidnění mysli, ale rozhodně mi to nepřineslo nekonečnou lásku duchovního srdce a moje tělo nic takového nezaplavilo.
Každá otázka se dočká odpovědi a ta odpověď je individuálně odlišná podle individuálního osudu konkrétního člověka. Moje odpověď na otázku je většinou neutrální: "Nevím, kdo jsem." Tohle nevědění mi nikdy žádnou blaženost nepřineslo. Mohl jsem dopadnout ještě hůře a odpovědět si ve stylu: "Jsem trouba." Mohl jsem dopadnout lépe, a odpovědět si ve stylu: "Jsem borec." Pro posledně jmenované je to možná cesta k blaženosti, můj případ to ale není.
Všechno se podle mne odvíjí od našeho dětství a pokud to dětství bylo takové neslané a nemastné, žádná sranda a láska, dopadne podobně i to sebedotazování. Každý máme v sobě od dětství v různé míře nějaké negace a výhrady vůči sobě i ostatním. O těchto starých traumatech se mluví zde:
viewtopic.php?f=329&t=7280&start=60

nop píše:Američanka Brandon Bays objevila starou, hluboko zasunutou vzpomínku z dětství, o které si sama myslela, že je dávnou minulostí. Její matka ji brutálně bila. Odpuštění bylo jedinou cestou k uzdravení.

Nevím, jak na odpuštění šla tahle Američanka, ale četl jsem, jak odpouštěla Louise L. Hay. S odpuštěním jsem zkoušel pracovat pod dojmem její knihy "Miluj svůj život". Opsal jsem si od ní (a pro sebe upravil) takovou básničku: "Ivane, odpouštím Ti, že nejsi takový, jakého Tě chci mít, odpouštím Ti a osvobozuji Tě." Jde to použít na kohokoli, ale používal jsem to nejvíce sám na sebe. Zpětně to hodnotím jako dobrou metodu pro vyrovnání se s někým cizím, koho nemohu přijmout. U té cesty sama na sebe mi chybí přijetí, odpuštění není přijetí; přijetí je něco víc.

Pod dojmem videí Jana Zahradníka Havelky bych si dovolil navrhnout takovouto básničku sebepřijetí:
"Ivane, s láskou a vděčností Tě přijímám takového, jaký jsi."

Jsem na téhle cestě na začátku a asi to nebude hned, nějaké ovoce...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod arikiran » sob 02. led 2016 16:41:58

a kdo to jako říká to:Ivane, odpúouštím ti....?
...x...
arikiran
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 02. led 2016 17:07:39

Pelvan píše:... bych si dovolil navrhnout takovouto básničku sebepřijetí:
"Ivane, s láskou a vděčností Tě přijímám takového, jaký jsi."

Jsem na téhle cestě na začátku a asi to nebude hned, nějaké ovoce...

Zdravím

Taky zjišťuju, že sebepřijetí nejde udělat najednou. Nejspíš proto, že odmítání se taky vytvářelo postupně a je tak navyklé, že už si ho ani neuvědomujeme.

Tvou básničkou se přijímání pokaždé prohloubí, a o to jde. Dokud je tu odmítání, a je jedno, čeho, každý pokus vnímat se jako aspekt "toho Třetího" je marný. Zůstane jen v hlavě, vnímání se nezmění.
Návštěvník
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod rafael » sob 02. led 2016 18:28:25

Pelvan píše:Ahoj rafaeli

rafael píše:pocity a emoce jsou projevem mysli.. pokud mysl ustoupí přijde to co hledáš.. nekonečná láska duchovního srdce které zaplaví celé tělo.. ta láska jsme my sami, to jsi přímo ty sám... a jediná cesta k ní je co jsem psal v příspěvku..


Tvoje jediná cesta Átmavičára ve wikipedii:
"...„Kdo jsem?“ je zásadní filosofická otázka, protože veškeré naše poznávání (včetně vědeckého poznávání) se děje pouze přes subjekt, aniž bychom tento subjekt skutečně znali. Vědecké zkoumání zaměřené na objekty odkládá filosofickou otázku, jaké vědomí vlastně zkoumá, poznává...."

Tuto cestu jsem proseděl dlouhá léta v zazenu a přineslo mi to určité zklidnění mysli, ale rozhodně mi to nepřineslo nekonečnou lásku duchovního srdce a moje tělo nic takového nezaplavilo.
Každá otázka se dočká odpovědi a ta odpověď je individuálně odlišná podle individuálního osudu konkrétního člověka. Moje odpověď na otázku je většinou neutrální: "Nevím, kdo jsem." Tohle nevědění mi nikdy žádnou blaženost nepřineslo. Mohl jsem dopadnout ještě hůře a odpovědět si ve stylu: "Jsem trouba." Mohl jsem dopadnout lépe, a odpovědět si ve stylu: "Jsem borec." Pro posledně jmenované je to možná cesta k blaženosti, můj případ to ale není.
Všechno se podle mne odvíjí od našeho dětství a pokud to dětství bylo takové neslané a nemastné, žádná sranda a láska, dopadne podobně i to sebedotazování. Každý máme v sobě od dětství v různé míře nějaké negace a výhrady vůči sobě i ostatním. O těchto starých traumatech se mluví zde:
viewtopic.php?f=329&t=7280&start=60

nop píše:Američanka Brandon Bays objevila starou, hluboko zasunutou vzpomínku z dětství, o které si sama myslela, že je dávnou minulostí. Její matka ji brutálně bila. Odpuštění bylo jedinou cestou k uzdravení.

Nevím, jak na odpuštění šla tahle Američanka, ale četl jsem, jak odpouštěla Louise L. Hay. S odpuštěním jsem zkoušel pracovat pod dojmem její knihy "Miluj svůj život". Opsal jsem si od ní (a pro sebe upravil) takovou básničku: "Ivane, odpouštím Ti, že nejsi takový, jakého Tě chci mít, odpouštím Ti a osvobozuji Tě." Jde to použít na kohokoli, ale používal jsem to nejvíce sám na sebe. Zpětně to hodnotím jako dobrou metodu pro vyrovnání se s někým cizím, koho nemohu přijmout. U té cesty sama na sebe mi chybí přijetí, odpuštění není přijetí; přijetí je něco víc.

Pod dojmem videí Jana Zahradníka Havelky bych si dovolil navrhnout takovouto básničku sebepřijetí:
"Ivane, s láskou a vděčností Tě přijímám takového, jaký jsi."

Jsem na téhle cestě na začátku a asi to nebude hned, nějaké ovoce...

Zdravím


Tuto cestu jsem proseděl dlouhá léta v zazenu a přineslo mi to určité zklidnění mysli, ale rozhodně mi to nepřineslo nekonečnou lásku duchovního srdce a moje tělo nic takového nezaplavilo.
Každá otázka se dočká odpovědi a ta odpověď je individuálně odlišná podle individuálního osudu konkrétního člověka. Moje odpověď na otázku je většinou neutrální: "Nevím, kdo jsem." Tohle nevědění mi nikdy žádnou blaženost nepřineslo. Mohl jsem dopadnout ještě hůře a odpovědět si ve stylu: "Jsem trouba." Mohl jsem dopadnout lépe, a odpovědět si ve stylu: "Jsem borec." Pro posledně jmenované je to možná cesta k blaženosti, můj případ to ale není.


na atmavičáru neexistuje odpověď.. tvá mysl odpovídá sama sobě na atmavičáru a to je špatně.. atmavičára zastavuje mysl a to je jejím cílem, není cílem hledání odpovědi nebo něco podobného.., ty máš ale mysl zatím ještě zřejmě silnou.. proto si sá sobě odpovídáš..není cílem hledam odpověď nebo se nechat chytit odpovědí vlastní mysli..

sám jak píšeš tě dotazování zklidnilo což je moc dobře.. nemůžeš ale chtít za rok dva tři aby občasné dotazování ti mysl odstranilo úplně..na tohle je potřeba mnohem víc,dotazování stejně jako jiná duchovní pomůcka je velmi potřebná ale dochovní pomůcka nebo duchovní směr sám o sobě používá mysl.. každý duchovní směr je myslí..do určitého času velmi potřebný.. neznamená to ale přece pokud ti něco nešlo hned tak to přece nemůže jít ani ostatním.. trpělivost a odevzdanost je nejdůležitejší pomůckou..
Uživatelský avatar
rafael
 
Příspěvky: 562
Registrován: stř 02. led 2013 14:13:54

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod La2 » ned 03. led 2016 12:20:03

Pelvan píše:Tvoje jediná cesta Átmavičára ve wikipedii:
"...„Kdo jsem?“ je zásadní filosofická otázka, protože veškeré naše poznávání (včetně vědeckého poznávání) se děje pouze přes subjekt, aniž bychom tento subjekt skutečně znali. Vědecké zkoumání zaměřené na objekty odkládá filosofickou otázku, jaké vědomí vlastně zkoumá, poznává...."

Tuto cestu jsem proseděl dlouhá léta v zazenu a přineslo mi to určité zklidnění mysli, ale rozhodně mi to nepřineslo nekonečnou lásku duchovního srdce a moje tělo nic takového nezaplavilo.
Každá otázka se dočká odpovědi a ta odpověď je individuálně odlišná podle individuálního osudu konkrétního člověka. Moje odpověď na otázku je většinou neutrální: "Nevím, kdo jsem." Tohle nevědění mi nikdy žádnou blaženost nepřineslo. Mohl jsem dopadnout ještě hůře a odpovědět si ve stylu: "Jsem trouba." Mohl jsem dopadnout lépe, a odpovědět si ve stylu: "Jsem borec." Pro posledně jmenované je to možná cesta k blaženosti, můj případ to ale není.

Ahoj,
možná bys mohl rozlišit stav mysli "nevím" a odpověď mysli "nevím...".
Pak se odvážím tvrdit, že stav mysli "nevím" se v mnoha aspektech přiblíží k praxi atmavičáry. Ověřit to jde nejlépe v praxi.
"nekonečná láska duchovního srdce" je jen jeden z možných vedlejších produktů. Snadno se na tom ulpí a proto je to důvodem mnoha varování.
La2
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » ned 03. led 2016 15:12:06

Ahoj arikiane

arikiran píše:a kdo to jako říká to:Ivane, odpúouštím ti....?
...x...


Podle Jana Zahradníka Havelky máme v sobě takové divadelní pódium a na něm hraje hodně vnitřních bytostí. Ty základní bytosti jsou dvě, vnitřní rodič (to je zvnitřnělé prožívání toho, jak nás v dětství vychovávali naši skuteční rodiče) a vnitřní dítě (to jsme my sami v dětství a i my sami nyní v dospělosti). To divadelní pódium to je naše duševní nesmrtelné Já, jehož součástí jsou všechny vnitřní bytosti..
Z pozice tohoto svého duševního Já říkám svému vnitřnímu dítěti:
"Ivane, Ivánku, s láskou a vděčností Tě přijímám takového, jaký jsi."

Zdravím

PS
Trochu mi to připomíná dětskou říkanku:
Ivane, Ivánku, otevři čítanku.
Ireno, Irenko, najdi tam písmenko.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 03. led 2016 15:44:23

Aha, takze Vyssi Ja,ok
Ale jak' to vis, ze Ono ti odpousti?
Proc mluvis za Nej?
I ja verim na Vyssi Ja, a komunikuji s Nim
A ptam se: muzes mi odpustit, prosim?

Neni to zas az tak velky rozdil
Ale v mem pojeti je zde I moznost, ze budu odmitnut
Takze to chce trochu vic odvahy

...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 03. led 2016 16:22:47

La2 píše:...
rozlišit stav mysli "nevím" a odpověď mysli "nevím...".
Pak se odvážím tvrdit, že stav mysli "nevím" se v mnoha aspektech přiblíží k praxi atmavičáry. Ověřit to jde nejlépe v praxi.
"nekonečná láska duchovního srdce" je jen jeden z možných vedlejších produktů. Snadno se na tom ulpí a proto je to důvodem mnoha varování.

jj

stav mysli "nevím"... otevřený pohled, s tichým otazníkem...

kdežto odpověď mysli "nevím"
"nojo, nevím, je to blbý, ale co nadělám :what: "
Návštěvník
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 03. led 2016 17:29:00

Neni treba se stydet za nevim...jak nas to uz ve skole drezirujou
Ale take neni treba se nevim pysnit a setrvavat v nem
Nevim?
Nuze vyhrnu rukavy a pokusim se dozvedet vic

Kdyz bych ja mel vybrat svuj oblibeny stav mysli,
Vybral bych: Verim!
Je to podobne jako Nevim,
Ale uz to ma smer, tendenci...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » ned 03. led 2016 17:47:58

Ahoj Jaosivo

Na otázku "Kdo jsem já?" nelze v podstatě po pravdě odpovědět jinak než "Nevím!"
Nikdo neví, odkud jeho já pochází a kam směřuje, je bez konce a bez začátku.
"Já" většinou funguje jenom v roli pozorovatele toho divadla, ve kterém vnitřní rodič kritizuje vnitřní dítě.
Jde o to, aby se "já" zapojilo do té hry, kterou zatím jenom sleduje, a zastalo se toho vnitřního dítěte, protože ono to zastání potřebuje.
Kdo jiný to může udělat než "já sám", a kde a kdy jindy to mohu udělat než tady a teď?

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » ned 03. led 2016 18:12:05

V mem podani je rozdil mezi ja...to je tim pozorovatelem...individualizovanym bodem vedomi, kteremu se zobrazuji vjemy z tzv okoli...nejen dusevniho, tj onoho divadla vnitrnich figur...ale I sakumprask ze sveta...atp..

A onom Vyssim Ja...jakymsi principalem toho spektakula

A od onoho Vyssiho Ja...od zastupce boziho v nas...od Neho potrebujeme to ujisteni, ze jsme nevinni, ze je nam odpusteno...od Nej, protoze Ono ma autoritu a respekt

No neni marne se postavit do role tohoto Posvatneho ve mne...a rict si: Petulko, odpoustim ti ....
Je to pomoc dozajista...pro ten uzlicek pochybnosti, kterym jsem, ok
Ale s pribyvajici ssilou dostanu chut, zeptat se, jak to se mnou fakt je, pujdu do nebe nebo do pekla? Rekni! REKNI!! R E K N I ! ! !

.............
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 03. led 2016 18:17:57

jaosiva1 píše:Neni treba se stydet za nevim...

Stydět se za "nevím" je další sešup do negativity: "protože nevím, jsem blbec a nestojím za nic..."

Jak tedy jinak? Můžu si
1) všimnout si těch svých neg. pocitů...- sebeodsuzování
2) a říct si "Aha, no to je ale normální reakce, napadla by každého, koho takhle drezírovali ve škole
3) takže ji beru, jako že jsem normální :D no super :D

A co dál?
To je všechno, zmizel pocit, že je to špatně, když něco nevím :)
Kdyby mě ta věc dál zajímala, můžu se na ni znovu podívat s ?, jako poprvé, a třeba se zeptat:

Co by mě na tom zajímalo? A proč? Jak moc to potřebuju vědět?
No, hodilo by se to...Aha, tak kde by se to dalo zjistit?
Návštěvník
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » pon 04. led 2016 1:38:39

jaosiva1 píše:V mem podani je rozdil mezi ja...A onom Vyssim Ja...jakymsi principalem toho spektakula

A od onoho Vyssiho Ja...od zastupce boziho v nas...od Neho potrebujeme to ujisteni, ze jsme nevinni, ze je nam odpusteno...od Nej, protoze Ono ma autoritu a respekt
...Ale s pribyvajici ssilou dostanu chut, zeptat se, jak to se mnou fakt je, pujdu do nebe nebo do pekla? Rekni! REKNI!! R E K N I ! ! !...

Mimo "velká náboženství" věděly všechny národy o silách, bytostech a situacích, byl to pestrý obraz okolí.
Později se scéna zjednodušila na dvě polarity, na Boha a ďábla.

Nevyhnul se tomu ani taoismus. v době Lao - tse se o pekle neučilo, ale tisíc let po něm už tu byla varianta tzv. "lidového taoismu", s peklem pro provinilé taoisty. V Pekingu mají peklo jako panoptikum (ideový park) s ukázkami trestů ze sádry atd. Vodí tam cizince (bílé neduchovní ďábly ze Západu) a dobře dělají, aby brzo neotrnulo bělochům, kteří se zaměřují na to jak oškubat čínský lid.

Pojem pekla má dvě úrovně:
a/ zpředmětnění obav, nevědomosti, a představ zla u nepokročilých,

b/ psychické zotročení mas vedoucími silami vládnoucími ve společností podle hesla: nezlobí, kdo se bojí nebo si hraje.

Najde-li se kněz, který upřímně věří v peklo, to je pak utrpení a nářez. Okolo 1400 Petr d' Ailli, biskup v Paříži, věřil, že vchod do pekla je na Sicilii v kráteru Etny.

Obrazy pekla jsou také součástí trojice: peklo, přechodný očistec a vrcholné nebe.
Zpracování:
1/ v X. století v Legendě o putování rytíře Tyndala, zapsaná mnichem z Irska při pobytu v Řezně,
2/ v XV. století Božská komedie Danteho,
3/ v XVI. století u Ignáce Loyoly. V jeho soustavě duchovních cvičení se pěstuje imaginace všech tří pobytů, cvičící se ocitá pocitově ve třech stavech (místech) a trvá 40 dní, kdy zažije na konec trvalou radost ze zvukem andělských kůrů.
Existuje i mírnější varianta z XX. století. Je také pro ženy.

Variantě o pekle věřících Kalvínů se nevěnuji, bylo by to delší.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 04. led 2016 7:08:21

Ahoj nope
Nevenoval si se peklu kalvinu...ale to ti odpoustim...
Jeste pro vyvazenost rozeber nebe...neb jinak to bude vypadat, ze mi nebe neprejes
A trochu vlastnich zkusenosti, ne pouze wikipedicka moudra, prosim...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Jana » pon 04. led 2016 7:18:03

jaosiva1 píše:V mem podani je rozdil mezi ja...to je tim pozorovatelem...individualizovanym bodem vedomi, kteremu se zobrazuji vjemy z tzv okoli...nejen dusevniho, tj onoho divadla vnitrnich figur...ale I sakumprask ze sveta...atp..

A onom Vyssim Ja...jakymsi principalem toho spektakula

A od onoho Vyssiho Ja...od zastupce boziho v nas...od Neho potrebujeme to ujisteni, ze jsme nevinni, ze je nam odpusteno...od Nej, protoze Ono ma autoritu a respekt

No neni marne se postavit do role tohoto Posvatneho ve mne...a rict si: Petulko, odpoustim ti ....
Je to pomoc dozajista...pro ten uzlicek pochybnosti, kterym jsem, ok
Ale s pribyvajici ssilou dostanu chut, zeptat se, jak to se mnou fakt je, pujdu do nebe nebo do pekla? Rekni! REKNI!! R E K N I ! ! !

.............


Kam bys chodil? Pro mě tím nebem už jsi.

Peklo je jen stínem mysli,

je jen těžkým snem,

je možné otevřít oči,

probudit se

a uvidět světlo.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6981
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » pon 04. led 2016 8:35:04

Je mozne oci otevrit
Ale je I mozne nechat je zavrene
Eventuelne anticipovat take jine moznosti
Dle sveho rozsireneho vedomi

Tve jedno duche pojeti jen jedne moznosti, Jani, ti dava klid a zbavuje pochyb...
Ne tak me
Ja- v uzkosti- z mnohacetnych realit - se primykam k Mistrovi...a nalezam klid v Jeho naruci...
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 22:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pon 04. led 2016 8:52:43

Ahoj jaosivo

jaosiva1 píše:...No neni marne se postavit do role tohoto Posvatneho ve mne...a rict si: Petulko, odpoustim ti ....
Je to pomoc dozajista...pro ten uzlicek pochybnosti, kterym jsem, ok
Ale s pribyvajici ssilou dostanu chut, zeptat se, jak to se mnou fakt je, pujdu do nebe nebo do pekla? Rekni! REKNI!! R E K N I ! ! !

.............


Podle Elisabeth Kubler-Rossové si samotní lidé po smrti určují, kam půjdou, zda do pekla nebo do nebe.
To peklo je tristní situace beznaděje a výčitek sama na sebe za promarněný život, nic víc, nic míň.
A podle mne tak mohou někdy lidé učinit už za svého života a odsoudit sami sebe do pekla. Ten můj vzpomínaný alkoholik si udělal už ze svého života peklo. Zrak, sluch i rozum si propil a jenom se k té své smrti dál propíjí a propoflakuje. A nic na svém stylu života nezmění, protože tím by přiznal sobě i ostatním, že se předtím mýlil. A tihle týpci jsou přece neomylní...
Je to tedy jenom na Tobě, kam půjdeš, nikdo jiný Ti to za Tebe nemůže říct se stoprocentní jistotou Tvého prožitku.

Si myslím a zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Ja.na » pon 04. led 2016 9:21:59

jaosiva1 píše:...primykam k Mistrovi...a nalezam klid v Jeho naruci...
...x...


Obrázek
Ja.na
 

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník