Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod jaosiva1 » čtv 14. led 2016 6:24:53

Ok, to, co si vymyslis sam pro sebe, bude nejspis take pro tebe v dany moment optimalni
Hodne spokojenosti preju
...x...
jaosiva1
 
Příspěvky: 263
Registrován: úte 14. led 2014 21:55:05

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 14. led 2016 10:20:27

Ahoj jaosivo a děkuji za přání

Také Ti přeji na oplátku mnoho úspěchů v dobrodružném pátrání tam uvnitř nás.

Dokoukal jsem konečně to video s Gabrielou Filippi
https://www.youtube.com/watch?v=mhjuwTr1EaA
Ona tam Gabriela Filippi na konci videa dává ruce na prsa (na srdeční čakru), to mi připomnělo, jak se uklidňují miminka u doktora v Kalifornii.
Odkaz na video na internetu se mi ztratil.
Ale pokud si někdo pamatujete, tak ten doktor plačícím miminkům dává ručičky na srdce, na srdeční čakru.
Milipino (nop) si toho již tehdy všiml.
Takže toto gesto tak známé z modlitby křesťanů, kteří jej možná od jogínů převzali, má pro nás uklidňující účinek.

Našel jsem při brouzdání internetem ještě tento odkaz:
http://www.neurorestartemoce.cz/
Vypadá to na první pohled jako tvrdá komerce, ale skouknu to a dám vědět.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 14. led 2016 12:54:30

Ahoj

Luštím, co nám chtějí říct na následujících stránkách:
http://www.neurorestartemoce.cz/

Je tam 6 výukových videí zadarmo. Vždycky tam chlap v úvodním videu povídá nějakou omáčku a na základě té omáčky v dalším videu ženská ukazuje zajímavé triky.
Ve videu 1. "Epigen terapie" ukazuje, jak si rukama na prsou zesílit pozitivní pocity a naopak poklepáváním prstů zeslabit pocity negativní.
Ve videu 2. "Epigen terapie - technika otevřeného srdce" se s rukama na prsou i s poklepáváním prstů používají pozitivní afirmace typu:
Moje srdce je otevřené.
Jsem plný energie.
Při těchto afirmacích se i zvláštním způsobem ťuká na různá místa hlavy.
A končí se afirmacemi zase s rukama na prsou.
Ve videu 3. "Epigen Terapie - odvádíme křivdy a viny" se jednak odvádí panika masáží třetího oka a akupresurních bodů v meziprstové řase mezi palcem a ukazováčkem. Za druhé se pomocí komunikačního kamínku (nebo nějakého jiného předmětu) napěchují negativní emoce do tohoto předmětu v rukách a pak se v duchu přivolá emoční výtah a ty emoce se do tohoto výtahu přeloží a výtah je odveze nahoru do světla.
Základní poučka ní: "Já nejsem ta (nebo ty) emoce". Neříká se "jsem smutný", říká se "cítím smutek", pak se daří lépe od těch negativních emocí oddělit a poslat je pryč.

Další videa na stránkách jsou také zajímavá, např:
http://www.neurorestartemoce.cz/videa-zdarma/
Já jsem sledoval video s Dr. Josefem Jonášem, trochu i z nostalgie. Již za totáče jsem četl jeho knihu "Křížovka života" a ta mne velmi ovlivnila.
V tomto videu se mluví o třech fenoménech či entitách rozhodujících o našem životě. Je to informace (mozek), energie (srdce) a hmota (tělo).
Takže tu máme zase trojici (boží) jenom v jiném obalu, se domnívám.

Je to nějaká odnož terapeutické metody EFT, něco na ní bude, ale nemám o ní podrobné informace ani vlastní zkušenosti.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » čtv 14. led 2016 18:43:40

Pelvan píše:...
Dokoukal jsem konečně to video s Gabrielou Filippi
https://www.youtube.com/watch?v=mhjuwTr1EaA
Ona tam Gabriela Filippi na konci videa dává ruce na prsa (na srdeční čakru), to mi připomnělo, jak se uklidňují miminka u doktora v Kalifornii.
Odkaz na video na internetu se mi ztratil.
Ale pokud si někdo pamatujete, tak ten doktor plačícím miminkům dává ručičky na srdce, na srdeční čakru.
Milipino (nop) si toho již tehdy všiml.
Takže toto gesto tak známé z modlitby křesťanů, kteří jej možná od jogínů převzali, má pro nás uklidňující účinek.

Odkaz na upokojení u dítěte:
Re: Co ovlivňuje stav našeho těla
od nop » pát 04. pro 2015 0:58:15 Tento doktor vám ukáže, jak okamžitě uklidnit plačící dítě. Tohle musí vidět opravdu každý!
Odkaz na video:
http://www.jenzeny.cz/zabava/tento-dokt ... -4777.html
a další dne: pát 04. pro 2015 14:26:14 je tam text:
stejně důležité, jestli ne více, je, že doktor složí děcku jeho ruce na prsou pod bradičku a obejme mu krček tím údolím ruky mezi palcem a ukazovákem (obloukem).
to se dítěti navrátí dojem jako když ještě v děloze mělo ruce složené na prsou. Levá ruka dítěte objímá pravou ruku.
Ruce byly v děloze také složené a v těsném objetí.
Pocit nepohybu a těsnosti dosáhne lékař svou rukou pod bradou dítěte a také tím, že dítě jeho váhou tlačí proti jeho ruce.
Video připomíná dodržení polohy ve 45 stupních. Tak dítě samo tlačí proti ruce a má utěsněný krk, který se nehýbe. Jako "za starého dobrého času" ještě v děloze.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pát 15. led 2016 10:16:24

Ahoj nope

Děkuji Ti za reakci.
Tenhle odkaz mám také, nasměruje mne na nějaký internetový magazín o ženách a tam ty miminka nemohu najít.

nop píše:stejně důležité, jestli ne více, je, že doktor složí děcku jeho ruce na prsou pod bradičku a obejme mu krček tím údolím ruky mezi palcem a ukazovákem (obloukem).
to se dítěti navrátí dojem jako když ještě v děloze mělo ruce složené na prsou. Levá ruka dítěte objímá pravou ruku.
Ruce byly v děloze také složené a v těsném objetí.
Pocit nepohybu a těsnosti dosáhne lékař svou rukou pod bradou dítěte a také tím, že dítě jeho váhou tlačí proti jeho ruce.
Video připomíná dodržení polohy ve 45 stupních. Tak dítě samo tlačí proti ruce a má utěsněný krk, který se nehýbe. Jako "za starého dobrého času" ještě v děloze.


Ano, ty ruce na prsou, to je to gesto, které zřejmě něco uvnitř člověka způsobí či nastartuje, nějakou vzpomínku asi a také to může souviset s ovlivňováním srdeční čakry.
Nevím, zda je důležité zrovna to, která ruka kterou objímá, nejsem žádný gynekolog, abych věděl, jak ty ruce miminka v děloze mají.
Ale na prsou je tam mají určitě, kde jinde by je tam mohli mít?
Ptal jsem se na ty ruce, protože v několika po sobě jdoucích videích, které jsem sem "náhodně" dal, si je ti lidé na prsa dávali...
Buď si je kladli na prsa nebo spíše nad prsa na oblast klíčních kostí.
Ten název "klíční kosti" mi vždycky vrtal hlavou. Od čeho tam asi je klíč, na těch klíčních kostech?
Je to oblast mezi hlavou a srdcem, to je ta cesta, kterou musí člověk za svého života ujít alespoň jednou, ale může tudy jít i několikrát.
V dětství během naší výchovy se naše centrum vnímání stěhuje směrem vzhůru ze srdce do hlavy. Malé dítě zpodobněné v knize "Malý princ" vidí ještě srdcem.
Po absolvování povinné školní docházky už většinou puberťáci vidí očima v hlavě.
Po absolvování nějaké krize nebo po onemocnění nebo během nějakého duchovního či duševního procesu (u každého člověka je to individuální) se může dospělý člověk snažit (různě úspěšně) zase vrátit svoje centrum vnímání do své srdeční čakry. Je to stejná cesta jako v dospívání, ale opačným směrem, směrem dolů.
Jít směrem dolů je obecně nepopulární cesta. Aby se k tomu člověk odhodlal, musí mít nějaký důvod. Jediným mým důvodem se mi zdá být matná vzpomínka, že mi v tom srdečním centru v raném dětství bylo dobře, alespoň občas ano.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » pát 15. led 2016 17:06:02

upokojení: zkus video ve stránce:

http://www.supermamy.cz/clanek/pro-zeny ... iatra.html
ahoj
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pát 15. led 2016 17:23:55

Ahoj nope

Děkuji za znovunalezené video.
Doktor tam dává miminkám levou ručičku přes pravou na prsíčka.
Zavrtí jim zadečkem a pohoupá je a miminka jsou happy.
Tohle nám dospělákúm už nikdo neudělá. Kdybych věděl o takové atrakci na pouti, která by to uměla, koupil bych si na ni permanentku.

Když se někomu řekne: "Dej si ruce na prsa a hejbni zadkem." Tak to znamená, aby něco dělal anebo se šel proběhnout. To je asi ten nejlepší lék proti strachu a obecně proti ostatním negativním emocím také.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pát 15. led 2016 19:29:29

Ahoj

Pelvan píše:Když se někomu řekne: "Dej si ruce na prsa a hejbni zadkem." Tak to znamená, aby něco dělal anebo se šel proběhnout. To je asi ten nejlepší lék proti strachu a obecně proti ostatním negativním emocím také.


Protože je takové zimní období bez sněhu, tak nikam nejdu sportovat a píši tady svoje myšlenkové erupce.
Napadlo mne ještě k tomu těžišti naší osobnosti:
Pelvan píše:Ten název "klíční kosti" mi vždycky vrtal hlavou. Od čeho tam asi je klíč, na těch klíčních kostech?
Je to oblast mezi hlavou a srdcem, to je ta cesta, kterou musí člověk za svého života ujít alespoň jednou, ale může tudy jít i několikrát.
V dětství během naší výchovy se naše centrum vnímání stěhuje směrem vzhůru ze srdce do hlavy. Malé dítě zpodobněné v knize "Malý princ" vidí ještě srdcem.
Po absolvování povinné školní docházky už většinou puberťáci vidí očima v hlavě.
Po absolvování nějaké krize nebo po onemocnění nebo během nějakého duchovního či duševního procesu (u každého člověka je to individuální) se může dospělý člověk snažit (různě úspěšně) zase vrátit svoje centrum vnímání do své srdeční čakry. Je to stejná cesta jako v dospívání, ale opačným směrem, směrem dolů.
Jít směrem dolů je obecně nepopulární cesta. Aby se k tomu člověk odhodlal, musí mít nějaký důvod. Jediným mým důvodem se mi zdá být matná vzpomínka, že mi v tom srdečním centru v raném dětství bylo dobře, alespoň občas ano.

Naše těžiště se během života stěhuje.
V dětství jsme ve svém srdci.
Během dospívání a v dospělosti jsme ve své hlavě.
Individuálně se můžeme snažit během dospělosti vrátit svým těžištěm do svého srdce.

Mně se stala následující příhoda, která s přesunem těžiště pozornosti v těle souvisí:
Když jsem začínal sedět v zazenu, dostal jsem následující instrukci od mistra:
Soustřeď se při sezení v zazenu do Hary. Hara je umístěna asi 4 prsty pod pupkem
To bylo všechno, ale sám jsem si samostudiem zjistil, že ta záhadní Hara bude asi tam, kde je 2. čakra.
Takže jsem měl skočit z hlavy až pod pupek a všechno ostatní přeskočit.
Docela jsem se léta snažil tuto kusou instrukci mistra dodržovat a plnit. Ale připadá mi to jako docela málo instrukcí na tak dlouhou cestu. A zcela chybí informace o tom, kudy touto cestou od hlavy pod pupek vlastně procházím...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. led 2016 21:20:05

V dětství během naší výchovy se naše centrum vnímání stěhuje směrem vzhůru ze srdce do hlavy. Malé dítě zpodobněné v knize "Malý princ" vidí ještě srdcem.....

Po absolvování povinné školní docházky už většinou puberťáci vidí očima v hlavě.
Po absolvování nějaké krize nebo po onemocnění nebo během nějakého duchovního či duševního procesu (u každého člověka je to individuální) se může dospělý člověk snažit (různě úspěšně) zase vrátit svoje centrum vnímání do své srdeční čakry. Je to stejná cesta jako v dospívání, ale opačným směrem, směrem dolů.
Jít směrem dolů je obecně nepopulární cesta. Aby se k tomu člověk odhodlal, musí mít nějaký důvod. Jediným mým důvodem se mi zdá být matná vzpomínka, že mi v tom srdečním centru v raném dětství bylo dobře, alespoň občas ano.


V dětství jsme ve svém srdci.
Během dospívání a v dospělosti jsme ve své hlavě.
Individuálně se můžeme snažit během dospělosti vrátit svým těžištěm do svého srdce.


Anáhata čakra - srdeční centrum

anáhata náda = nekonečný zvuk, zvuk ÓM
Anáhata čakra se nachází uprostřed hrudníku v blízkosti srdce. Její mantrou je JAM.

Barva anáhata čakry je světle modrá, barva nebe. Prvkem je vzduch, který symbolizuje dálavy a rozpínání. To znamená, že v této čakře se může naše vědomí rozšiřovat do nekonečna.

Anáhata je sídlem božského Já (átmá). Jejích dvanáct okvětních plátků lotosu značí božské vlastnosti srdce: blaženost, mír, harmonii, lásku, pochopení, soucit, bystrost, čistotu, jednotu, milosrdenství, dobrotu a odpuštění.

Srdeční centrum je však i sídlem emocí a pocitů. Jako symbolické vyobrazení tu nalézáme dva protilehlé trojúhelníky v podobě hvězdy, z nichž je jeden orientován špičkou dolů a druhý vrcholem nahoru. Vzpíná-li se energie anáhata čakry vzhůru k duchovnímu vědomí, projevují se naše city jako bhakti, ryzí božská láska, a oddanost. Klesá-li však vědomí dolů do oblasti světské náruživosti, naše city jsou zmatené a nevyrovnané, a tak jsme přemoženi žádostivostí, žárlivostí, smutkem a pochybováním.

Anáhata čakra je sídlem poezie. Kdo se soustředí na tuto čakru, může rozvíjet svůj talent jako spisovatel nebo básník. Další silou vycházející z anáhata čakry je sankalpa šakti (síla, která plní přání). Chcete-li, aby se vám splnilo přání, soustřeďte se na něj v oblasti srdce. Čím je anáhata čakra čistší, tím rychleji se vaše přání vyplní.
Návštěvník
 

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Jana » sob 16. led 2016 6:20:58

Pelvan píše:V dětství jsme ve svém srdci.


V dětství umíme to, co umí každá rostlina, každé zvíře, každá buňka, umíme jen tak být a nedělat si s ničím hlavu.

Malé dítě neřeší přistěhovaleckou vlnu uprchlíků v Evropě, stejně jako zajíc neřeší stav myslivců a lišek v České republice a tohle umožňuje zajícovi být duchem bdělý a přítomný a v rámci možností co možná nejlépe reagovat, když se v jeho přítomnosti nějaká liška nebo myslivec opravdu objeví.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » sob 16. led 2016 21:27:34

Ahoj Návštěvníku

Návštěvník píše:Barva anáhata čakry je světle modrá, barva nebe. Prvkem je vzduch, který symbolizuje dálavy a rozpínání. To znamená, že v této čakře se může naše vědomí rozšiřovat do nekonečna.


Podle Petra Velechovského je barva 4. čakry zelená. Nemohu to posoudit, protože jsem na jeho semináři modré alfy byl schopný vizualizovat pouze do 3. čakry, což je barva žlutá. Ale jedna moje tehdejší kolegyně tvrdila, že viděla všechny barvy až do 5. čakry, což je prý barva modrá. Asi čím je vyšší čakra, tím je obtížnější vizualizace.

Ale o barvy mi nejde, jde mi o to, že můžeme asi mezi těmito čakrami cestovat jako nějací čakroví turisté a z každé té čakry vidíme ten svůj život úplně jinak. Jde o to, kde bychom měli být ukotvení. Možnosti volby našich centrálních či ukotvených čaker vidím, nevím proč, 3 a jsou sudé.

Buď můžeme být v té zenbuddhistické Haře (2. čakra), což je mimochodem oblast močového měchýře (další forma specifické urinoterapie). Tam je emoční klid až moc velký a neotravují tam časem tolik ani otravné myšlenky.

Nebo zůstaneme v hlavě, v 6. čakře, což je víceméně evropský standart, tam je zmatek mnoha myšlenek, ale emoce tam také moc neobtěžují.

Nebo se odvážíme vstoupit do svého srdce, do 4. čakry, a tam mohou být emoce extrémní, zoufalství i extáze se tam mohou střídat po sobě ráz na ráz.

To je každého volba a není to volba lehká.

Zdravím


PS
Posílám další porci afirmací z knihy "Dohoda s nemocí":

Všechna rozhodovací moc je v mých rukách.

Získávám uspokojení a radost ze života.

Kochám se a raduji se ze života!

Mám v životě mnoho způsobů získávání radosti a uspokojení, jídlo je jen jedním z nich.

Co kromě jídla mi může přinášet radost ze života a uspokojení?

Využívám svět jen střídmě a jemně, a je jedno, jestli tím mým světem jsou věci nebo rostliny, zvířata, lidi nebo síla.

Dostávám pro sebe vše důležité a užitečné, vše co potřebuji.

Mám v životě dostatek.

Řídím se principem hojnosti. Vesmíru.

Vesmír je bohatý. Je to velice důležité pochopit a procítit. Pokud chcete v tomto světě něco dostat, jednoduše vám k tomu stačí přání, velice silné přání. Navrhuji následující: je potřeba správně vytvořit záměr (podrobněji si o tom přečtete v knize „Síla záměru").

Otevírám se tomuto světu, Vesmírným silám a dostává se mi všeho úplně plnou měrou.

Dostávám to, co potřebuji.

Všechno je mnohem jednodušší, než si myslím. Mohu, ale nemusím se učit.

Dostávám podle své víry, podle svých myšlenek, činů a skutků.

Vesmír, Bůh, tento svět je velice spravedlivý a harmonický.

Pokud mi nevyhovuje to, čeho se mi dostává, nebo chci víc, jednoduše měním své zaměření.

Pokud něco potřebuji, určitě to dostávám.

Ve své práci mám spojence.

Přicházejí ke mně právě ti lidé, kterým dokáži pomoci.

Vážím si jiných světů.

Svět jiného člověka, dokonce mně blízkého, je již jiný svět. Ke všemu se v tomto světě chovám velice šetrně.

Vesmír je bohatý - to je pravda a používám všechno, co dává, něžně a opatrně.

Jsem částí této Reality, Boha. Ale jiní lidé, předměty a věci jsou také stejnými částečkami. Nás všechny spojuje celek. Tedy na jemné podvědomé úrovni jsme si všichni rovni, každý z nás je roven všemu ostatnímu v tomto světě.

Učím se dávat a brát. Existuje zákon: „Co dáváte, toho se vám dostává."

Je velice důležité, aby mezi tím, co dávám, a tím, co dostávám, byla harmonie, rovnováha.

Dostávám pro sebe stále něco důležitého, potřebného a užitečného: hmotné statky, nádherné vztahy, úspěch.

Mám ve svém životě dostatek.

Mám vše, co mají ostatní, jsem spokojený.

Uvědomuji si své skutečné místo a předurčení ve Vesmíru.

Vesmír se sám o mě postará a dopřeje mi všechno potřebné.

Dostávám v životě všechno, co si přeji: jakékoliv materiální a duchovní statky.

Otevírám se Vesmírným silám.

Pro získání čehokoliv ve svém životě se řídím principem hojnosti.

Vesmír (Bůh) je bohatý a já si zasloužím mít v tomto životě všechno, co potřebuji.

Beru to a užívám. Raduji se a vychutnávám. A dělám to po dobrém, s čistými úmysly.

Co nejčastěji upřímně přeji úspěch jiným lidem. Je to nádherný lék.

Přeji úspěch svým blízkým, sousedům, svému městu, vládě, svému státu a cizím, planetě Zemi, jiným civilizacím.

Když přeji úspěch a všechno nejlepší ostatním lidem, přitahuji úspěch do svého života.

Raduji se z cizího štěstí a úspěchu. Tímto také přitahuji úspěch a štěstí do svého života.

Důvěřuji sobě a okolnímu světu.

Věřím tomu, že mohu ve svém životě získat cokoliv, když při tom budu upřímný a otevřený.

Přijímám se a mám se rád takový, jakým jsem ve skutečnosti.

Vážím si své individuality.

Jsem upřímný v projevování svých citů a přání.

Snažím se ukázat lidem svou skutečnou tvář.

Jsem přirozený a lidé se ke mně hrnou.

Získávám materiální blahobyt, duševní klid a zachovávám vztahy.

Je třeba být otevřený.

V tomto světě není ani pravda, ani lež, jsou jen stupínky v poznání Pravdy.

Znám svoji skutečnou hodnotu a snažím se projevit svou individualitu v tomto světě.

Vážím si sám sebe.

Upřímně a nezištně chválím lidi, podporuji jejich skutky, dělám jim komplimenty.

Jen tak dělám lidem radost.

Mám stabilní, čistý a bezpečný vztah s milovaným člověkem.

Ukazuji svou lásku a jsem si jist v lásce partnera.

Miluji a jsem milován, jsem klidný ve svém vztahu s milovaným člověkem.

Zaprvé.

V tomto světě mi nic nepatří, dokonce ani vlastní život.

Blízký člověk je mi prostředkem pro vyjádření mých citů.

Každý má svůj svět a svůj život. Každý člověk je původně osamělý v tomto světě, ale zároveň každému z nás patří celý svět. Vesmír nám dává možnost, svérázný dárek, žít spolu s těmito lidmi.

Přijímám tento dar s vděčností a zacházím s ním šetrně.

Upevňuji svoje vztahy tím, že na sobě pracuji.

Vážím si individuality svého blízkého člověka!

Zadruhé.

Starám se o čistotu vlastních úmyslů.

Zatřetí.

Měním vztah k sobě: Mám se rád, cením a vážím si sama sebe.

Projevuji lásku k sobě a tehdy dostanu od blízkého člověka totéž.

Jsme nádherní a zasloužíme si v tomto světě jen to nejlepší, včetně života s milovaným člověkem a pevného vztahu s ním.

Přijímám a mám rád sebe takového, jaký jsem.

Začtvrté.

Učím se důvěřovat.

Důvěra k blízkému člověku je mým nejvyšším projevem lásky.

Získávám lásku a uspokojení ve vztazích s opačným pohlavím.

Dávám lásku k Bohu na první místo v životě a všechno ihned lépe zapadá do sebe.

Vztah s blízkým člověkem se stává prostředkem osobního růstu a přináší potěšení, radost a uspokojení.

Jsem v harmonii ve vzájemném vztahu.

Vnímám lásku k blízkému člověku jako část lásky k Bohu, Vesmíru.

Chovám se ke svému partnerovi šetrně, jako k daru Vesmíru, jako ke

svému odrazu, a k vztahu s ním jako k prostředku pro osobní růst a sebezdokonalení.

Každá emoce plní svou pozitivní funkci, slouží pro osobní růst.

Takovým přístupem vzniká možnost využívání ničivých sil ve svůj prospěch i prospěch

okolí.

Pokud mám nemoc nebo nějaký problém v osobním životě, obrátím se do svého nitra a zeptám se, jakým svým negativním chováním, emocemi a myšlenkami jsem to vyvolal. Potom, co odhalím takové chování, začínám se jej hned zbavovat. V tom mi pomůže metoda podvědomého programování.

Měním svůj vztah k onemocnění. Chovám se k němu s úctou. Moje nemoc je tu pro mé blaho.

Přijímám svoji nemoc. Zbavuji se jí bez toho, že bych se pokoušel jí zbavit. Není to žádný protimluv.

Využívám svou nemoc jako prostředek pro osobní vývoj.

Jakmile měním svůj názor na svět, nemoc odchází.

Jednoduše mizí, jelikož přestává být potřebná.

Nemoc je vnějším projevem určitých myšlenek a emocí.

A vůbec všechno v tomto mém světě je výsledkem mých myšlenek.

Svým chováním si sám vytvářím svůj svět.

Naše myšlenky se materializují.

Takže si sám mohu vytvářet ve svém světě příjemné i nepříjemné věci.

Pozitivní záměry:

Chci být zdravý.

Chci cítit příjemný klid a pohodlí.

Chci mít radost ze života.

Chci mít družnou a pevnou rodinu.

Chci se povznést nad svou nenávist a pocit křivdy.

Urči, co do Tebe bylo uloženo v dětství.

Jaké máš principy a jaká máš pravidla?

Čemu věříš a odkud máš tuto víru?

Věřím nějakým určitým výrokům, přesvědčením a principům.

Potřebuji se vyvíjet, měnit své chování.

Formuluji si svůj aktuální pozitivní záměr a vytvářím si nové způsoby chování pro jeho uskutečňování.

Čím více variant chování vytvořím, tím větší svobodu volby budu mít.

Schopnost vytvářet nové způsoby chování je základem umění být svobodným a zdravým.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pon 18. led 2016 7:43:54

Ahoj

O dvě stránky výše jsem psal toto:

"Když se vrátím k tomu pokynu, co dostala autorka knihy "Musela jsem nejdřív zemřít."

Někdo na onom světě jí tehdy v kómatu řekl: "Vrať se a žij beze strachu!"

Ona tak učinila a činí tak dál vcelku úspěšně. Přesto se domnívám, že ten pokyn bych si pro sebe mohl zkrátit a převést do pozitivnějšího tvaru.

Může se vynechat to vracení se: "...žij beze strachu!"

Ten nežádaný strach se může převést na něco žádaného a pozitivního: "Žij spokojeně!""Jsem spokojený."


Ten rozkazovací způsob lze převést na oznamovací způsob: "Žiji spokojeně."

Ten způsob života se může převést na žádaný citový stav: "Jsem spokojený."

Takhle bych to zatím nechal."

Mezitím mne napadlo několik vylepšení této afirmace.

Lepší je oslovit vesmír: "Vesmíre, jsem spokojený."

Ještě lepší je projevit také vděčnost: "Vesmíre, jsem spokojený, děkuji."

Nejlepší je asi projevit lásku: "Vesmíre, mám Tě rád a děkuji za všechno."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pon 18. led 2016 21:09:49

Ahoj

Emoční svoboda

z anglictiny “Emotional Freedom Therapy”

tvoří název metody EFT , což v překladu je

“Terapie (léčba) pro získání emoční svobody”.

Našel jsem si na netu manuál od EFT terapie a tam se píše následující sdělení:

"Příčina všech negativních emocí, všech se to týká,
je spojena s energetickým systémem těla."

Proto se tu v tématu o těle bavím pořád o emocích, protože jsou emoce nerozlučitelně s tělem spojené.
Naši předci to věděli a jako děti jsme si hráli a zpívali jsme si písničku, při které jsme se dotýkali těch částí těla, které byly právě v písni zmíněné:

Hlava, ramena, kolena, palce,
kolena, palce, kolena, palce,
hlava, ramena, kolena, palce,
oči, uši, pusa, nos.

Tyto prastaré rituály lidových zvyků a her, které souvisejí například s čínskou akupresurou a akupunkturou, se znovu vynořují konkrétně v metodě EFT.
Plánuji, že tu metodu EFT vyzkouším a dám sem vědět zprávu, jak to probíhalo.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » stř 20. led 2016 11:14:15

Ahoj

Stáhl jsem si dva manuály o EFT a samozřejmě jsem si je přečetl, což nebylo úplně jednoduché, není to pár stránek, jsou jich desítky.

Je to podle mne americký způsob akupresury, což mne zajímá, protože jsem kdysi, hned po revoluci, akupresuru studoval - metodou samostudia samozřejmě.

První, co mne zaujalo, je, že EFT kombinuje akupresuru (používá se s výjimkou Sore Spotu aktivující poklep na akupresurní body) s pozitivními afirmacemi, to je bomba, to mne předtím nikdy nenapadlo.
Příklad afirmace, kterou jsem si vybral k používání: "I když mám ZTUHLÝ KRK, mám se rád a přijímám se takový, jaký jsem.“

Zadruhé jsem v manuálu EFT objevil Sore Spot, což jsou dvě symetricky uložené oblasti na hrudi těsně pod klíčními kostmi, kde jsou lymfatické uzliny a na nichž se startuje náš imunitní a celotělový systém. Mělo by se na ně (na citlivé bolestivé boty v oblasti Sore Spotu) působit tlumivým způsobem = mírný tlak a po odeznění bolesti lehké krouživé rozmasírování.
Konečně jsem našel zapínací tlačítka na zapnutí svého těla. To je patrně ten důvod, proč se jmenují ty kosti klíčové. Pod nimi je klíč k nastartování našeho těla - Sore Spot.

Zatřetí se v EFT píše, že negativní pocity pochází ze špatně fungující cirkulace energie po meridiánech, jakoby docházelo ke zkratu nebo k blokaci a přerušení proudu.
Měl jsem totiž před 20 lety úraz, spadl jsem z koně a utrhl si vazy, držící pravou klíční kost u ramene. V rámci operace mi udělali přes tu klíční kost dlouhý řez cca 20 cm. Takže tam mohu mít meridiány přerušené nebo vyzkratované.

Pro všechny tyto tři body a navíc ze zvědavosti jsem si včera a dnes udělal úplnou sekvenci EFT a zkusím EFT zakomponovat do svých rituálů...

To jsou tři pozitiva.

Abych nebyl jenom pozitivní, tak mám k metodě EFT zatím jenom dvě kritické připomínky:

A) Je to hra s ohněm, zkoušet měnit sebe nebo jiné lidi. Doporučuji si zapálit svíčku a svoje ruce si před a po akupresurní sekvenci nad plamenem svíčky očistit od nastřádané energie, která může být negativní.
B) Moc se mi nechce používat jenom to negativní heslo (ZTUHLÝ KRK) z úvodní afirmace při akupresuře. Zkusím používat tu pozitivní koncovou část afirmace (...mám se rád a přijímám se takový, jaký jsem). Asi bude jednodušší používat jenom zkráceně - "mám se rád".

Zdravím



PS
Tohle jsem si poslechl od hlavní lektorky EFT v česku, netýká se to přímo EFT, ale týká se to rituálů. Správné Rituály jsou možná zapomenutý klíč k našemu štěstí, to jest k pociťování našich dobrých emocí. Každý nějaké rituály máme, je otázka, jaké jsou a jak (a zda vůbec) s nimi pracujeme, jak je zušlechťujeme...

5 tipů na dosažení cílů - záznam webináře. Sindy Katayama
https://www.youtube.com/watch?v=QkmsuX2x-Jg
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » stř 20. led 2016 11:44:02

Ahoj

Ještě mne napadla třetí kritická poznámka k metodě EFT, takže už jsem skóre pozitiv a negativ srovnal na 3:3.

Za C)
Podle manuálu vypadá Plný Základní Recept EFT takto -
- Skládá ze čtyř složek, z nichž dvě jsou identické:
1. Setup
2. Sekvence
3. 9ti rozsahová procedura (Gamut)
4. Sekvence

Podle mne by bylo vhodné na začátku Vesmír oslovit a na konci zase Vesmíru poděkovat.
Oslovit někoho na začátku konverzace je společenská slušnost.
A poděkovat vesmíru lze třeba jenom za tu možnost si tu na světě něco tak bláznivého, jako je pokus o změnu sebe sama, jenom zkusit.
Takže mnou navrhovaná sekvence procedur EFT by vypadala takto:

Vesmíre!
1. Setup
2. Sekvence
3. 9ti rozsahová procedura (Gamut)
4. Sekvence
Děkuji Vesmíre a zdravím.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 21. led 2016 16:07:38

Ahoj



V jedné diskusi o EFT jsem našel pozoruhodný recept na to, jak lze také zacházet s pozitivními afirmacemi.

Pisatelka tam doporučuje afirmaci napsat na papírek: Například "S láskou a vděčností se přijímám." Ten papírek se pak má položit na stůl a na něj postavit sklenici s vodou. Voda do sebe po nějaké době (nebylo to časově upřesněno) afirmaci převezme a pak se samozřejmě ta voda musí vypít a je to prý hotové.

Podobně Petr Velechovský má nějakou afirmaci napsanou rovnou na lahvi s vodou, ze které pak během dne pije...



"Já na tom dělám, já na tom makám!" (bratři Ebenové)

Pro inspiraci sem připíši několik afirmací a doporučení z jednoho materiálu, který se mi dostal do rukou:



""Chci mít svůj život o mnoho jednodušší a chci zažívat více zábavy."

"Mám rád sám sebe."

"Oceňuji se, byť jen za maličkosti, a mám se rád."

Když ráno vstaneš, tak si řekni, že se máš rád(a) a pohlaď se, nebo se obejmi (zkus to fyzicky). Večer udělej to samé.

Kdykoliv, když zrovna jdeš kolem zrcadla, tak na se na sebe podívej, široce se usměj a

řekni si, že vypadáš dobře.

„Jsi skvělý. Jsi úžasný. Vypadáš vážně skvěle. Skvěle se i cítíš. Zvládneš to. Máš na to. Dokážeš to.

Dneska ti to sekne. Věřím ti. Máš parádní postoj. Skutečně, skvěle se usmíváš.“

Mrkej na sebe do zrcadla.

Dělej to, při čem se cítíš skvěle nebo něco, co tě někam posouvá, něco, kde si musíš

pořádně „hrábnout“ na dno svých sil, nebo při čem se cítíš užitečný. A oceň se slovem za to,

že to děláš a jak jsi skvělý.

Poslouchej příjemnou „nabuzující“ muziku, běž si zaběhat, běž plavat, běž cvičit, běž s lidmi

na párty tančit, běž si dát sprchu, choď po horách, běž na masáž, zajdi si na dobrou

večeři, běž jako dobrovolník darovat krev, běž se vzdělávat.

Hlavní je to, abys byl aktivní.

A oceň se za to, že někam jdeš i jenom za to, že jsi. Oceň se slovem nebo i klidně dobrým jídlem nebo dárkem. Neodsuzuj se, i když se ti momentálně něco nepodařilo.

Veď konverzaci sama k sobě o čemkoliv.

Terapie psaním: Vezmu si sešit nebo notebook a jdu někde mimo lidi . A píšu všechno, co mi chodí na mysl. Příliš nepřemýšlím nad tím, co za obsah se ze mě dostává ven, prostě jen píšu. Mám odzkoušené, že jakmile dovrším jedné A4 nebo maximálně dvou textu, tak se mi podaří uklidnit chaotický vnitřní dialog a cítím se klidný a plný míru.

Oceň se, řekni si, že jsi šťastný, že jsi takový, jaký jsi a že se máš rád.

Chval se za každou dobrou a pozitivní vlastnost, kterou sobě přisuzuješ. Nikdo tě nezná tak

dobře, jak se znáš ty sám.

Pokud se pohybuješ v prostředí, které je plné zmatku (například na pracovišti nebo doma) – všude

se válí spoustu věcí, které zrovna v tuto chvíli nepotřebuješ, ukliď veškerý tento zmatek a vyvětrej.

Obklop se všemi věcmi, které ti přináší dobrý pocit.

Vytvoř si pohodové prostředí. Pomáhají ti při tom svíčky, běž si je koupit. Máš rád příjemnou hudbu, pořiď si ji. Máš rád umění – kup si obraz. Uklidňuje tě horká koupel – tak do toho, běž si napustit vanu. Rád se díváš do ohně, zařiď si krb nebo alespoň elektrický oheň.

Vymaluj si pokoje do pozitivních barev.

Začni se angažovat v něčem, co pro tebe není pohodlné. Ale zároveň by to mělo být něco, co tě zajímá a v čem pro sebe vidíš příležitost nebo prostor pro růst. Něco, kam se ve svém životě chceš směřovat.

Začni kousek po kousku, začni prvním krokem a po každém uskutečněném kroku směřujícím

k cíli si dej dvojitou porci pochvaly. To je metoda dětských krůčků Martiny Navrátilové.

Úspěšné dělí od těch méně úspěšných v podstatě jen znalosti správných informací, které používají při řešení problémů a schopnosti dané informace uplatnit efektivně.

Převezmi odpovědnost nad vším svým myšlením, všemi svými životními postoji, všemi svými

aktivitami, všemi svými výsledky a všemi svými názory ohledně sama sebe. Udělej to a budeš

v pozici, že budeš moci změnit momentální styl myšlení, který v tobě zrovna vzbuzuje nedostatečné

sebevědomí a nízkou sebeúctu.

Možná tvoje volby nejsou vždy nejšťastnější, ale pokud převezmeš odpovědnost i za ně, pak máš možnost je napravit.

Na druhou stranu, převzít odpovědnost za svůj život neznamená převzít odpovědnost za životy

ostatních lidí. Oni mají svoji vlastní odpovědnost. Tak jim ji neber.

O něco se snažíš? Zatím nemáš výsledky, které sis na počátku přál? Baví tě to, co děláš?

Cítíš vnitřní uspokojení, když se danou věcí zabýváš nebo když přijdou alespoň malé odměny

v podobě prvních malých úspěchů? Cítíš, že k tomu máš vlohy?

Pak v tom pokračuj. Nepřestávej se snažit. Udělej to znova, znova a znova. Už jsi to

mnohokrát slyšel – není hanba upadnout, hanba je znovu se nezvednout.

Proto pokračuj dále.

Pouč se ze svých chyb. Až to uděláš všechno správně, pak se to povede, a pak se budeš cítit opravdu skvěle.

Uvědom si, že když tě někdo chválí, tak jsi skutečně něco musel udělat dobře. Takže se sebejistě postav, podívej se tomu, kdo ti kompliment dává, zpříma do očí a sebejistě a se širokým úsměvem poděkuj.

Věř v sebe a věř ve své schopnosti. Plácej se často po zádech. Zatleskej si. Nejen v mysli, ale raději i ve skutečnosti.

Narovnej se do své výšky, zhluboka se nadechni, usměj se, dívej se před sebe. Cítíš, jaký to na tebe má pozitivní účinek?

Usmívej se na lidi stejně, jako na sebe mrkáš do zrcadla. Udělej si z toho hru.

Kdykoliv se ti něco nepovede, nebo když se věci dějí jinak, než bys chtěl nebo když na něco

zapomeneš, zastav se na moment a polož si následující otázky:

1. Čemu mě to má naučit?

2. Jaká je lekce, která z toho plyne?

3. Co příště mohu udělat lépe, aby se to nestalo?

4. Co mohu změnit, aby k tomu nedocházelo?

Napiš si svůj vlastní seznam skvělosti. Napiš všechny vlastností, dovednosti, zkušenosti a

dobře odvedenou práci. Piš všechno, na co jsi alespoň malilinko hrdý a pyšný. Skutečně o tom

přemýšlej. Zastav se, uvař si čaj, nebo si otevři víno a přemýšlej.

Možná jsi již zapomněl, jak jsi skvělý, protože ti v hlavě běží program neúcty sama k sobě.

Použij seznam skvělosti a buď druhým lidem více užitečný. Služba druhým ti dá smysl života, rozjasní se ti tvoje poslání.

Přeji ti mnoho úspěchů."


A zdravím

PS pro informaci
Ty pozitivní afirmace všechny nepoužívám, to ani fyzicky nejde.
Dávám to sem pro inspiraci a také proto. že při sestavování takových seznamů přece jenom něco z toho pozitiva v tom množství na člověka přeskočí.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Jana » čtv 21. led 2016 17:17:09

Pelvan píše:"Chci mít svůj život o mnoho jednodušší a chci zažívat více zábavy."

Tohle fungovat nebude, jakmile se v afirmaci objeví slůvko "chci", tak podvědomí dostává informaci, že to, co se chce, tady chybí a tak se děje podle víry a chybí to.

Lépe je říkat:
"Děkuji za to, že je můj život stále jednodušší a zábavnější."
Jinak to ostatní, co píšeš, může být fajn.

Dávám to sem pro inspiraci a také proto. že při sestavování takových seznamů přece jenom něco z toho pozitiva v tom množství na člověka přeskočí.

Určitě, jak jsi napsal: Čemu je věnovaná pozornost, to se posiluje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6880
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pon 25. led 2016 20:57:38

Ahoj Jano

Děkuji za reakci.


Čakry podle Petra Velechovského

Dnes budu opět citovat hlavně Petra Velechovského, plus něco k těm čakrám mám i z jiných zdrojů.

Mám šanci dojít k cíli své cesty pouze za předpokladu, že jej znám. Znalost cíle je klíčová.

Mým cílem je být pokud možno spokojený a vyrovnaný.

S vyrovnaností souvisí také stav pravé a levé strany mého těla.

Pravá strana těla odráží náš vztah k vnějšímu světu a zrcadlí úroveň našeho sebeprosazení v něm.

Levá strana těla odráží náš vztah ke svému vnitřnímu světu, zrcadlí to, jak jsme vnitřně pravdiví.

Tato naše stranová bipolarita souvisí s činnostmi našich mozkových hemisfér. V bdělém stavu (při mozkové frekvenci beta, tj. okolo 20 Hz) bývá činnost těchto hemisfér nevyrovnaná, z čehož může pramenit i jednostranně pociťované napětí v těle. Při meditaci (kdy jsme v mozkové frekvenci alfa, tj. okolo 10 Hz) dochází k synchronizaci levé a pravé hemisféry. Do meditace se z bdělého stavu dostáváme přechodem přes 7 energetických hladin nebo čaker. Tyto čakry se zpravidla číslují od 1. do 7., ale PV je čísluje obráceně od (7.) do (1.). Souvisí to s tlumením logického bdělého stavu při vstupu do hladin v sestupném pořadí (čímž se oslabuje logická funkce mozku) a naopak návrat z hladin probíhá ve vzestupném pořadí (čímž se logika mozku zase posiluje).

ČAKRY – energetická centra

Do čaker se ponořujeme do meditativního stavu mysli, což je stav, při kterém se snažíme odpoutat od vědomých myšlenek. S uvolněním mysli souvisí i uvolnění těla, a to tak, že to mu zpravidla předchází. Tj: Pokud chceme uvolnit svoji mysl, začínáme nejdříve uvolňovat svoje tělo.

1. (7.) čakru trochu popíši předem svého výkladu o přechodu do stavu alfy.

Pokud máme potíže s trvalým tělesným napětím v oblasti okolo naší 1. čakry (což je oblast okolo konečníku, genitálií, hráze, slabin a kyčlí i hýžďových svalů), projeví se to v našem křečovitém postoji a promítne se to nepříznivě do dalších spazmů v obou dolních končetinách, či napětím pouze v jedné končetině odpovídající straně našich tělesných potíží.

Prvotní příčina potíží může pocházet z nějakého dávného zranění dolní končetiny (např. vyvrknutí kotníku), následkem čehož si tělo navyklo na špatný pohybový stereotyp při chůzi, a ten se zakonzervoval i po odeznění následků původního zranění.


Sedneme si nebo lehneme a zavřeme oči. Následuje popis přechodu do hladin (čaker) podle PV.

(7.) čakra (červená barva) souvisí s fyzickým uvolněním celého těla, s uvolněním všech - i mimických - svalů. Doporučuje se ponechat si jenom slabý úsměv zatnutím žvýkacích svalů a pozvednutím koutků úst. Také je třeba, pokud neležíme, udržet aktivní naše vzpřimovače těla a hlavy.
Symbolem fyzické relaxace je červená barva. Můžeme si říkat nebo myslet slovo „červená“ a představovat si červené rajče. Centrem této čakry je náš konečník, můžeme ho zkusit stahovat (při nádechu) a povolovat (při výdechu) pomocí aktivace našeho pánevního dna. Odpovídá jí slabika LAM.

(6.) čakra (oranžová barva) souvisí se zklidněním emocí. Můžeme si říkat nebo myslet slovo „oranžová“ a představovat si pomeranč. Centrum této čakry je v oblasti podbřišku ve vzdálenosti šířky 4 našich prstů pod pupkem. Podbřišek také lze vtahovat v rytmu dechu (při výdechu). Odpovídá jí slabika VAM.

(5.) čakra (žlutá barva) souvisí se zklidněním a zpomalením myšlenek. Můžeme si říkat nebo myslet slovo „žlutá“ a představovat si citrón. Centrum této čakry je v oblasti brzlíku (solar plexus). Oblast lze zpevnit při výdechu zapnutím břišních svalů. Odpovídá jí slabika RAM.

(4.) čakra (zelená barva) je oblastí klidu a míru a tiché radosti. Radost je emoce srdce. Můžeme si říkat nebo myslet slovo „zelená“ a představovat si zelenou barvu trávy a listí stromů v přírodě. Centrum této čakry je v oblasti osrdečníku (hruď). Odpovídá jí slabika JÁM.

(3.) čakra (modrá barva) je oblastí lásky. Láska je emocí našeho hlasu. Můžeme si říkat nebo myslet slovo „modrá“ a představovat si modrou barvu moře. Centrum této čakry je v oblasti krku (hrdlo). Odpovídá jí slabika HÁM.

(2.) čakra (fialková barva) je oblastí intuice, naší moudré duše. Můžeme si říkat nebo myslet slovo „fialková“ a představovat si světle fialovou barvu fialek. Centrum této čakry je v oblasti čela mezi oběma obočími. Odpovídá jí slabika SAM.

(1.) čakra (fialová barva) je oblastí našeho vnitřního ticha a klidu. Můžeme si říkat nebo myslet slovo „fialová“ a představovat si tmavě fialovou barvu fialek. Centrum této čakry je v oblasti těsně nad temenem naší hlavy. Odpovídá jí slabika ÓM.

Když projdeme myšlenkami k fialové barvě, tak jsme v hluboké alfě.


V tomto stavu si mohu říkat afirmační věty s největším ziskem, například: „Vesmíre. Jsem spokojený. Děkuji.“

Nesnažte se o vizuální představy. Kdybyste celou dobu viděli se zavřenýma očima jenom tmu, je to v pořádku.


Návrat z alfy probíhá stejným způsobem - procházením čísly a barvami v opačném pořadí.

Představuji si jedničku a barvu fialovou.

Představuji si dvojku a barvu fialkovou.

Představuji si trojku a barvu modrou.

Představuji si čtyřku a barvu zelenou.

Představuji si pětku a barvu žlutou.

Představuji si šestku a barvu oranžovou.

Představuji si sedmičku a barvu červenou.

Vracím se zpět k logickému myšlení a otevírám oči.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod Pelvan » pon 25. led 2016 21:26:03

PS
Tenhle zajímavý článek jsem objevil díky místním kolegům:
http://psychologie.cz/ja-prvni/
"... Já první, sesazené z trůnu všemohoucnosti, má konečně čas vzít si na sebe staré hadry a projít se volně po svém království. Nechat svět, aby k němu přišel. Nechat změnu, aby se stala. A někde mezi tím se naučit rozlišovat, co všechno je skutečně v jeho moci. Rozlišit i to, co v jeho moci není."
Nic není stoprocentní a černobílé.
Nejistota patří k životu, ...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Co dělat, jsme-li plni negativních myšlenek

Nový příspěvekod nop » pon 25. led 2016 22:42:13

Číslování čaker u Velechovského je nejasné.
Nedrží se indického systému.
Had spí v klubku. Pak se rozvine a postupuje oblastmi vzhůru od první u kostrče až po sedmou v hlavě.

Je možné to očíslovat jinak. Ale není v tom pak zmatek?
Jako přejmenovat barvy v semaforu na:
červená - jdi,
zelená - stůj.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků