Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » sob 01. říj 2016 16:05:18

Ahoj

Levý palec mi vykroutil už na ZDŠ jeden spolužák, tam už to mám pro tuto inkarnaci hotový.

Naše tělo není zcela symetrické. Energetické kanály Ida a Pingala probíhají v našem těle nesymetricky:
https://www.google.cz/search?q=%C4%8Dak ... SHOWqQM%3A

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » sob 01. říj 2016 18:08:35

dýchej jak chceš a jak je libo....symetricky či asymetricky, shora či zdola, v relaxaci či bez...vsjo ravno....
ALE ZAŽEHNI SSÍLU...ENERGII...KUNDALINÍ...TO JE OČ TU BĚŽÍ...NE O ŘEČI A ZNALOSTI A KDO VÍ CO...
ZAŽEHNI...UDĚLEJ S BOHYNÍ SELFÍČKO A DEJ TO TADY!!!

A V TU RÁNU MÁŠ TISÍCE ŽÁKŮ

JAKO ŽE SU EXPERIMENTÁTOR A HRAVEJ...MŮŽEM SI DÁT ZASE SOUTĚŽ, KDO TO SEM DÁ DŘÍV...BO TADY STEJNĚ NESOUTĚŽÍ NIKDO, HEHE
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » sob 01. říj 2016 19:49:40

Ahoj

Nechci zažehovat nějakou bohyni ani nemám v plánu probouzet hadí sílu. Jde mi o to být v pohodě tady a teď. K tomu je velice vhodné věnovat pozornost svému dechu.
Dechové cvičení Eduarda Tomáše neznám, ale velice podobně se vyjadřuje i Teal Scott ve svém videu o uzemňování:
https://www.youtube.com/watch?v=-GmSlm7 ... 15aF6MkrAY

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 01. říj 2016 23:45:13

Pelvan píše:
Jde mi o to být v pohodě tady a teď.


Mně v tom hodně pomáhá tohle

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 02. říj 2016 23:04:38

Návštěvník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 06. říj 2016 9:28:56

Ahoj Návštěvníku

Návštěvník píše:Mně v tom hodně pomáhá tohle



MOC

PŘÍTOMNÉHO

OKAMŽIKU

"...„Už dále nemohu žít sám se sebou." Tuto myšlenku jsem si v duchu stále opakoval. Pak jsem

si náhle uvědomil, jak je ta myšlenka podivná. „Jsem jeden nebo dva? Jestliže nemohu žít

sám se sebou, pak musíme být dva. Já', které odmítá žít s tím druhým .já'. Je možné, že jen

jedno z nich je skutečné."

Toto náhlé uvědomění mě tak ohromilo, že jsem nebyl schopen myslit. Byl jsem při plném

vědomí, ale všechny myšlenky zmizely- Cítil jsem, že jsem vtahován do jakéhosi víru

energie. Ten pohyb se stále zrychloval. Začal jsem se třást strachem. Jakoby z nitra své hrudi

jsem uslyšel slova: „Ničemu se nebraň." Měl jsem pocit, že jsem vtahován do naprosté

prázdnoty. Tato prázdnota však byla spíš v mém nitru než v okolním světě. Najednou můj

strach zmizel a já se do té prázdnoty ponořil. Nic dalšího si nepamatuji...

...Kdykoli máte čas, zejména večer před spaním nebo ráno po probuzení, „zaplavte" své tělo

vědomím. Zavřete oči. Lehněte si na záda. Soustřeďte svou pozornost na jednotlivé části těla:

ruce, nohy, břicho, hruď atd. Vnímejte energii uvnitř těchto částí. Na každou se soustřeďte po

dobu patnácti vteřin. Pak nechte svou pozornost několikrát proběhnout celým tělem jako vlnu

od hlavy až k patě a zpátky. Pokračujte asi minutu. Pak vnímejte své vnitřní tělo jako jediné

energetické pole. Vnímejte je několik minut. Intenzivně vnímejte každou buňku ve svém těle.

Nedělejte si starosti, když vaše mysl občas odvede vaši pozornost od vašeho těla a vy začnete

o něčem přemýšlet. Jakmile si to uvědomíte, obraťte svou pozornost zpátky ke svému

vnitřnímu tělu...

...Kdykoli je pro vás obtížné navázat spojení se svým vnitřním tělem, soustřeďte se nejdřív na

svůj dech. Vědomé dýchání, což je velice účinná meditace, vás uvede do kontaktu s vaším

tělem. Sledujte svůj dech, jak proudí dovnitř a ven z vašeho těla. Dýchejte zhluboka a

vnímejte, jak se vám roztahuje a stahuje břicho při každém nadechnutí a vydechnutí. Zavřete

oči a představujte si, že jste obklopeni světlem nebo ponořeni do nějaké zářivé látky - moře

vědomí. Pak světlo nadechujte. Představujte si, jak vám naplňuje celé tělo...

...Vnímejte hluboký vnitřní klid. Udržujte bránu ke Zdroji otevřenou. Neviditelné Bytí si

můžete uvědomovat po celý život. Vnímáte je jako pocit vnitřního klidu v pozadí, jako

hluboký klid, který vás nikdy neopustí, ať se ve vnějším světě děje cokoli. Stanete se mostem

mezi neviditelným a viditelným Bytím, mezi Bohem a tímto světem...

...Vzdát se znamená nebránit se přirozenému proudění života. Proudění života lze prožívat

pouze v přítomném okamžiku, takže vzdát se znamená bezpodmínečně přijmout přítomný

okamžik. Znamená to vzdát se vnitřní rezistence, která nás nutí odmítat to, co je..."

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » čtv 06. říj 2016 9:38:05

Znamená to vzdát se vnitřní rezistence, která nás nutí odmítat to, co je..."


srovnej s:

Nechci zažehovat nějakou bohyni ani nemám v plánu probouzet hadí sílu. ...


tak co ted vyhraje?
vzdání se nebo odmítání?
kdo ví
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 06. říj 2016 11:28:33

Ahoj arikirane

arikiran píše:tak co ted vyhraje?
vzdání se nebo odmítání?
kdo ví
... . ...


arikiran píše:dýchej jak chceš a jak je libo....symetricky či asymetricky, shora či zdola, v relaxaci či bez...vsjo ravno....
ALE ZAŽEHNI SSÍLU...ENERGII...KUNDALINÍ...TO JE OČ TU BĚŽÍ...NE O ŘEČI A ZNALOSTI A KDO VÍ CO...
ZAŽEHNI...UDĚLEJ S BOHYNÍ SELFÍČKO A DEJ TO TADY!!!

A V TU RÁNU MÁŠ TISÍCE ŽÁKŮ


Odmítám Tvoje návrhy a dělám si svoje, to je snad normální, ne?
Mám pocit, že Ty to děláš stejně jako já.

A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » čtv 06. říj 2016 11:38:30

je to tak, Pelvane...ale já nepíšu o vzdání se vnitřní rezistence...jako ty...ok?
když píšeš o vzdání se rezistence, tj odporu...TAK SE HO VZDEJ!!..a tím pádem přijímej, co se před tebe postaví
a když nepřijímáš, jo, seš jako já, neb já také mnohé nepřijímám...ale tím pádem o nějakém vzdání se nemluvím..aha..pardon mluvím..al myslím vzdání se ne rezistence ale vzdání se božskému..a božské..to je boží ssíla...jassná a svatá ssíla, která hýbe tvými svaly a chabým rozumem..a ty...ve svqatém nadšení ji ODMÍTÁŠ...a ani nevíš, co odmítáš....nemáš jiné ssíly krom ssíly....ONA všemu velí..i tvému dýchání..i tvému prdění..i tvému uvažování a modlení se k tomu, co ti právě přeběhlo přes noS

jen proto, abys mi nemusel dát za pravdu,vymýšlíš krkolomné argumenty
JEN KURVA NEŘÍCT....NEROZUMÍM TOMU, POPLET SEM TO ASI...TO BY TĚ ZABILO...A JO...TENHLE POSTOJ TĚ ZABÍJÍ A KAŽDÉHO JINÉHO, I KDYŽ SI DÁŠ KILO MRKVE A MED SE SKOŘICÍ....
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 06. říj 2016 16:39:47

Ahoj arikirane

Nevím, v čem bych Ti měl dát za pravdu.
Nezáleží mi na tom, zda se objeví nějaká bohyně nebo se probudí nějaká hadí síla. Pokud se to však stane, tak si s tím doufám nějak poradím.
To, že něco nechci, nemusí být známka odporu, může to být jenom vyjádření stavu, že ty cíle, které mi podsouváš, nejsou moje cíle.
Pokud bys byl Bohem, pak by to mohl být pro mne problém...

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pát 07. říj 2016 9:44:09

Ahoj


Je zajímavé, že na výzvu k přijetí přítomného okamžiku

(...Vzdát se znamená nebránit se přirozenému proudění života. Proudění života lze prožívat

pouze v přítomném okamžiku, takže vzdát se znamená bezpodmínečně přijmout přítomný

okamžik. Znamená to vzdát se vnitřní rezistence, která nás nutí odmítat to, co je...)

reagují lidé agresivně.

Tento princip přijetí všeho (nejen přítomnosti) není pro mne nový, osvojuji si ho pomocí rituálu přijetí

Jana Zahradníka Havelky již déle jak rok.


Spíše mne však zaujal důraz, který dává Eckhart Tolle na vnímání těla

(...Soustřeďte svou pozornost na

jednotlivé části těla: ruce, nohy, břicho, hruď atd. Vnímejte energii uvnitř těchto částí...

...Kdykoli je pro vás obtížné navázat spojení se svým vnitřním tělem, soustřeďte se nejdřív na

svůj dech. Vědomé dýchání, což je velice účinná meditace, vás uvede do kontaktu s vaším

tělem. Sledujte svůj dech, jak proudí dovnitř a ven z vašeho těla. Dýchejte zhluboka a

vnímejte, jak se vám roztahuje a stahuje břicho při každém nadechnutí a vydechnutí. Zavřete

oči a představujte si, že jste obklopeni světlem nebo ponořeni do nějaké zářivé látky - moře

vědomí. Pak světlo nadechujte. Představujte si, jak vám naplňuje celé tělo...).

Nikdy jsem nedělal žádné vizualizace, ale tato mi připadá smysluplná a lákavá.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod nop » pát 07. říj 2016 12:52:43

Jestvuje také metoda prodýchávání u taoistů, celého těla,
ale nevzpomínám si na žádný odkaz k ní, ačkoliv byla v poradně minimálně jednou vzpomenuta.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 10. říj 2016 7:28:52

Ahoj nope


Nevím, co máš na mysli, ale děkuji Ti za zdůraznění dýchání, protože právě dýchání mi poskytlo klíč k vytvoření následujícího výběru citací od mistra ČHÖGJAL NAMKHAI NORBU :
Výbor z textů tibetského mistra dzogčhenu zaměřených na dech.

"CESTA SAMOOSVOBOZOVÁNÍ

JANTRAJÓGA

Zvážíme-li tři aspekty těla, řeči a mysli, který z nich je nejdůležitější? Nejdůle­žitější je mysl, ale je snazší něco pochopit pro­střednictvím těla, protože to je vázáno k mate­riální úrovni, na které můžeme vidět, dotýkat se a podobně. Skrze fyzické tělo můžeme mít velmi konkrétní pochopení. Chceme-li však dosáhnout určitého hlubšího porozumění na úrovni energie, je to trochu složitější.

Pokud si položíme otázku, jestli jsou v jantrajóze důležitější pohyby nebo energie prány, je zřejmé, že důležitější je energie prány a způsob, jak ji skrze dýchání spojené s vizua­lizací harmonizujeme.

Máme-li tedy nějaký fyzický problém, jak ho můžeme odstranit? Harmonizací své energie prány, skrze určitý způsob dýchání, který je vždy doprovázen specifickou vizua­lizací nebo koncentrací — např. v případě po­tíží s oslabením nebo nesouladem některého z pěti elementů můžeme pracovat s barvou příslušného elementu nebo s jeho semennou slabikou, jejím zvukem a tak dále. Použitím všech těchto technik lze pránu usměrňovat, a tak svou energii harmonizovat. Proto učitelé jógy kromě jiného rovněž vyučují metodám, jak překonat zdravotní problémy vyplývající z energetické nerovnováhy v lidském těle. Už tedy rozumíme, proč je rovina energie důleži­tější než rovina fyzická.

Ve Vairóčanově jantrajóze je dvacet pět základních pohybů neboli janter, které jsou rozděleny do pěti skupin. V těchto pěti sku­pinách je pak pět různých technik dýchání neboli pránájámy, jež slouží k ovládnutí ener­gie — prány. Proč potřebujeme ovládnout tuto funkci energie neboli pránu? Protože to je jediný způsob, jak se můžeme stát skuteč­ně bdělými a vstoupit do přirozené podstaty mysli.

DÝCHÁNÍ
Obecně každý ví, jak se nadechnout a vy­dechnout, ale obvykle to neděláme správně, protože náš dech je spojen s myslí, která je často rozrušená a zmatená. Můžeme si toho všimnout, když pozorujeme dech někoho vel­mi podrážděného nebo naopak někoho, kdo je velmi tichý a klidný. Proto je nutné koordino­vat své dýchání.
Říká se, že člověk, který se věnuje jantra­józe, bude žít dlouho, protože má koordinova­né dýchání. Jak je můžeme koordinovat? Jedna z nejdůležitějších metod je praxe kumbhaky.

Pozice, dýchání a vizua­lizace — práce na úrovni těla, hlasu a mysli, jsou pouze prostředky, jež nám umožňují vstoupit do uvolněného stavu kontemplace.

V kontemplaci je důležité udržovat ryzí pří­tomnost a nekorigovat tělo, hlas ani mysl. Je třeba být v uvolněném stavu, ale smysly musí být bdělé a pozorné, protože jsou to jakési brá­ny jasnosti. Necháme-li odplynout všechno napětí související s tělesnou pozicí, dýcháním i myšlenkami a budeme-li si pouze udržovat živoucí přítomnost, uvolníme se bez jakého­koli úsilí."


A zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pon 10. říj 2016 9:01:52

nejdůležitější je mysl..ok..proč?
protože ona TVOŘÍ jak tělo, tak svět..řeč..a zkrátka vše...včetně kanálu k Božství...tj Otevřená mysl

druhé nejdůležitější je MÍT SROVNANÉ A V SYNCHRONU všechny ty řečené věci
ti dělat co myslím
říkat co myslím
a myslet co cítím
a věřit, že Božské to se mnou myslí dobře

kdo to nedělá, oslabuje svou sílu
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. říj 2016 9:15:49

arikiran píše:nejdůležitější je mysl..ok..proč?
protože ona TVOŘÍ jak tělo, tak svět..řeč..a zkrátka vše...včetně kanálu k Božství...tj Otevřená mysl

druhé nejdůležitější je MÍT SROVNANÉ A V SYNCHRONU všechny ty řečené věci
ti dělat co myslím
říkat co myslím
a myslet co cítím
a věřit, že Božské to se mnou myslí dobře

kdo to nedělá, oslabuje svou sílu
... . ...


Není důležitější, než tohle všechno, co je možné si uvědomovat, to, co si tohle všechno uvědomuje?

Není důležitější než mysl vědomí?

Potřebuje někdy to, co si to uvědomuje, tedy samotné vědomí, to MÍT SROVNANÉ A V SYNCHRONU ?
Návštěvník
 

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pon 10. říj 2016 15:09:32

Není důležitější, než tohle všechno, co je možné si uvědomovat, to, co si tohle všechno uvědomuje?


ano, je
ale o tom já nic nevím
má pracovní hypotéza, o které jsem už psal, je, že já jsem ve skutečnosti Zlatá Rybička z Hvězdokupy ABalfa

... . ...

mysl a vědomí..já ani tolika pojmů nepotřebuji
mysl je zařízení na myšlení a vědomí je prostředí, ve kterém to probíhá
mi stačí k popisu jen pojem MYSL
... . ...

Potřebuje někdy to, co si to uvědomuje, tedy samotné vědomí, to MÍT SROVNANÉ A V SYNCHRONU ?


TO JÁ NEVÍM, TO SE MUSÍŠ ZEPTAT zLATÉ rYBIČKY
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 10. říj 2016 18:23:48

Ahoj arikirane

arikiran píše:mysl je zařízení na myšlení a vědomí je prostředí, ve kterém to probíhá


Ano, tak to je. Mysl (myšlení) probíhá ve vědomí.
Stačí se pak jenom rozhodnout, co je důležitější - zda je to myšlení nebo vědomí. A na ten důležitější fenomén pak je třeba soustředit svoji pozornost.
Pokud je důležitější vědomí, stačí si být vědomý svého vědomí.
Také je to asi pravý význam výrazu sebevědomý člověk.
Člověk, který si je vědomý svého vědomí je sebevědomý.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pon 10. říj 2016 19:06:12

a to si zas vyčet odkaď?
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod Pelvan » pon 10. říj 2016 20:38:42

Ahoj arikirane

To jsem si nemusel nikde v ničem vyčíst, jako sebevědomý člověk jsem si to odvodil úplně sám.

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Jak pozitivně podporovat tělem mysl a myslí tělo?

Nový příspěvekod arikiran » pon 10. říj 2016 20:55:54

To je zajimavy, ze ty samy vety o sebesivedomem vedomi...jakoby vypadly z Vacka
Je to az o strach, jake nahody se deji
Napr sem cetl, ze telefon vymysleli skoro soucasne Bell a jeste jeden avpaxe dlouha leta soudili
Jojo, tonsou veci
Neni zadna hanba cosi kdesi vycist a opsat, ok...
A jo, nekdy je treba dost odvahy na to, pravdu priznat..
Zdarec a hodne stesti
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 12:05:50

PředchozíDalší

Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků