Vysoký krevní tlak

Moderátor: Pelvan

Pravidla fóra
Příspěvky, které nebudou k tématu, budou smazány.

Vysoký krevní tlak

Nový příspěvekod Jana » čtv 05. kvě 2016 4:28:53

otázka, jak začít vlákno o snížení (omezení) vysokého krevního tlaku? neumím začít vlákno.


Třeba takhle:

Jaké mohou být příčiny vysokého krevního tlaku?

Co může vysoký tlak snížit?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vysoký krevní tlak

Nový příspěvekod Jana » čtv 05. kvě 2016 4:35:01

Z toho, co nabízí google se jeví jako zajímavé:

Vysoký krevní tlak
Příliš vysoká dynamičnost, potlačená agrese, potlačené emoce, ctižádost, chybějící pružnost.

Příliš tlačím na sebe či na druhé. Neustále žiji v konfliktní situaci, aniž bych ji řešil. Potlačené nepřátelství, druzí mne rozčilují, že nedělají, co já chci, většinou však nic nezmůžu, tak tuto agresi v sobě zbržďuji. Pokus vše kontrolovat, mít vše pod dohledem a organizovat. Komunikační problém, utlačené srdce egem, rozumem.

Buďme trpěliví s nedokonalostí druhých, i my máme své chyby, které se nám zatím nepodařilo zvládnout, nechme každého, ať si žije svůj život takový, jaký chce on sám. Uvědomme si, že nikoho nezměníme, jen sami sebe, druzí jsou jen naši trenéři, učí nás milovat a nechat být. Učme se komunikovat o svých citech,
nechme mluvit své srdce, učme se být shovívaví, tolerantní, laskaví, učme se být láskou...
(empatia.cz)


Vysoký krevní tlak
Tlak je udržován baroreceptory - čidly v tepnách. Jenže někdy bývají zarostlé cholesterolovými zvápeninami a mají díky tomu pocit, že je tlaku málo, tak velí přidat.
Někdy mají zase ledviny pocit, že skrz glomeruly teče málo krve, a přitlakují si také. Někdy nepružná aorta není schopná zachytit tlakový ráz a odpor krve zvedá tlak taktéž.
Tlak zvyšuje i statické napětí svalů při zdvihání pytle cementu nebo při tlačení na záchodě. I stres ho umí přidat, nebo množství vody v těle.
O vysokém tlaku hovoříme, když přesahuje horní číslo 160 a dolní 95 torr. Nad normálních 120/80 máte tlak jen lehce zvýšený. Velmi vysoký je přes 200/120. U stojící mladé žirafy předpokládám 380/240... a místo srdce čerpadlo.
Vysoký dolní tlak přes 95 znamená, že se srdce není schopno v pauze mezi stahy vyživit a rychle se opotřebí z hladu. Také to znamená, že máte velmi zanesené cévy a kapiláry.
Vysoký horní tlak přes 160 znamená, že máte velice tuhou aortu, která má správně svojí pružností zachytit dávku krve a rozvést ji po těle. Zvýšená tuhost aorty unavuje srdeční sval námahou.
Pozoroval jsem u sebe po pravidelném pití rozmrzlé vody pro mě překvapivou úpravu krevního tlaku ze 145/75 (tep 65) na 125/80 (tep 50). Vysvětluji si to tím, že se voda dostává ze zažívání rychle do oběhu, kde tedy působí blahodárně nejdříve.
dědek kořenář
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vysoký krevní tlak

Nový příspěvekod Jana » čtv 05. kvě 2016 6:29:59

V souvislosti s tím mě napadá, že s tou vodou to může mít něco do sebe. Voda v těle tvoří většinu hmotnosti těla. Rozmrzající voda může mít v sobě punc milosti návratu k životu. Voda má podle vědců emocionální paměť.

Děkuji:
Obrázek

Ty pitomče:
Obrázek

Tedy všechny ty negativní emoce, kterým je tělo vystavováno, díky emocionální paměti vody zákonitě musí způsobovat destrukci těla a láskyplné emoce tělu zcela jistě prospívají.

Možná není od věci přijímat každý doušek vody a sousto jídla vědomě s vděčností jako projev Boží lásky v materiální podobě.

Zcela jistě je možné si uvědomovat, kam se ubírají naše myšlenky a těm, které utíkají někam do minulosti, budoucnosti, do řešení něčeho, co není právě tady a teď, nevěnovat pozornost a zájem.

Ale naopak je možné věnovat pozornost tomu, co je láskou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Vysoký krevní tlak

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 05. kvě 2016 15:35:46

Ahoj Jano

S tou namraženou vodou mám dobré zkušenosti. Dávám si vodu v pet lahvi do mrazáku (nesmí být ta lahev plná) a pak ji piji, když pomalu odtává. Je to prý zdravé a je to dobré na chuť na pití.

Také existuje spinování vody, jiných nápojů a potravin:
https://www.youtube.com/watch?v=B_V5996E8QI
Nemám s tím zatím velké zkušenosti, ale mohu to zkoušet teď s tím roztokem vitamínu C a jedlé sody, co piji po ránu.

Zdravím

PS
S vysokým tlakem problém nemám, spíše mám tlak nižší...
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Vysoký krevní tlak

Nový příspěvekod Pelvan » čtv 05. kvě 2016 15:42:39

PPS
Tlak snižuje konzumace česneku, zázvoru, jogurtu a dalších potravin:
https://www.vozp.cz/opencms/export/site ... i/1544.pdf
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: Vysoký krevní tlak

Nový příspěvekod nop » pát 06. kvě 2016 23:52:34

vysoký tlak není nemoc, ale prozrazuje, že něco není sladěné, je to tedy příznak. Příčina leží jinde.

Kolují také jiná, „duchovně orientovaná“ vysvětlení.
Cituji podle http://www.bylinky-maya.cz/dusevni-priciny-nemoci/,
// hypertenze, příčina:
// napětí, nedostatek radosti, nezájem o nové, chybí nápady a realizace.
// co dělat: uvolnit se skrze nové zážitky, něco nového se naučit, ....(konec citátu).
=
Přemýšlením se dá zdůvodnit leccos, ale mně to připadá jako dětské tvrzení typu: „moje panenka poslouchá, protože mne má ráda,“
= důvod vysokého tlaku přitom leží někde jinde, třeba zde:

Strava, spánok, stres
Táto trojica je zásadná, pre udržanie nervovej činnosti v kondícií. Najnovšie výskumy potvrdili, že začiatok dňa bez raňajok (česky snídaně) , nie len, že spomaľuje metabolizmus, ale postupne poškodzuje i váš mozog. Po rannom prebudení je hladný, a keď mu nedoprajete raňajky, vaša hladina cukru v krvi bude nízka a nemá odkiaľ čerpať energiu.
viz: http://www.biocitia.eu/nedovolte-svojmu ... spomienky/

= Jiný je případ Rettigové.
Někdy k uzdravení vede totiž vztah k lidem.

Magdalena Dobromila se seznámila se svým budoucím manželem Janem Aloisem Sudipravem Rettigem v jednom pražském hotelu, kde dočasně bydlela se svou ovdovělou a panovačnou matkou....
Dobromila ... pořád stonala a vypadalo to, že umře. A tak její matka vymyslela, že vidina svatby by ji mohla postavit na nohy. A vida. Dobromila byla záhy jako rybička a tak si se Sudipravem řekli ano 31. ledna 1808 v den jejích 23. narozenin. Sudiprav byl o deset let starší.
Po boku manžela spisovatele a buditele se Dobromila záhy stala vlastenkou. Psala nejen české kuchařky, ale také romány a hry.

zdroj: Novoměstské noviny, č. 12 / ročník II, 15. prosince 2015, strana 7, Tři vánoční recepty. Příběh Dobromily a Sudiprava.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na O psychosomatice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron