Život v milosti

Život v milosti

Nový příspěvekod Jana » pát 09. črc 2021 9:46:40

Pedrito píše:
vostalpetr píše:Tadle blbá píča co se furt schovává za osvícení a nepodmíněnou lásku,

mě rozhodně nebude poučovat o osvícení a lásce,

o obojím ví hovno,

a při tý svý vypatlanosti nedokáže pochopit, že ta její láska je vždycky jiná, na jiné úrovni uvědomění, a to dle připoutaností,

takže ta její SČA je jen blábol ega, protože SČA je zároven také Světlo,

a láska bez světla je jen pokleslá úroven Lásky někde na úrovni pocitů ega...

Takže,

poslaní do prdele je zcela na místě...

To už všichni tisíc let víme. Ale první máj je holt první máj, a protože všechno je jedno, furt je první máj. Takže každý den hubana pod stromem a jedem. Šup šup na alegorické vozy.

To, co si někdo o tom všem myslí, to, co si je možné o těch druhých myslet, nemění nic na tom, jak to JE.

Může se objevit jakákoliv myšlenka a může tady být připoutanost k ní, pak klidně "něco tisíc let víme" a není šance vnímat jak to teď doopravdy JE.

Nebo se myšlenka objeví, zmizí a mysl je prázdná. Není v ní nic. Tohle je zdroj skutečné moudrosti. Realita se může objevit nezkreslená, nezbarvená myšlenkou.

Pak tady září nekonečná milost, protože si nikoho a nic připoutaností k myšlenkám nezošklivujeme.

Když si nic blbého o nikom a o ničem nemyslíš, tak ten život nemá chybu. Je se vším všudy láskou.

Když si něco o někom blbého myslíš, tak nemáš ani šanci zjistit, jak to doopravdy je, co Ti doopravdy říká.

Není možné se dívat na někoho s láskou a přitom si o něm myslet to nejhorší.

A když pak ten dotyčný mluví o lásce, tak ji v sobě nemáš šanci vnímat.

A to, jestli je, nebo není Tvůj život v Lásce, v Milosti - osvícený, nezáleží na nikom druhém, ale na tom, zda je Tvá mysl osvícená Láskou a moudrostí, nebo zda je zatemněna připoutaností k negativním myšlenkám.

Jen Ty víš nejlíp, jak to je,

čeho je plný Tvůj život, Tvé srdce.
Jana
moderátor

Re: Život v milosti

Nový příspěvekod Pedriito » pát 09. črc 2021 10:15:36

mysl je prázdná[quote][/quote]

Tak ji furt nezveličuj SČA, a ona se ti odmění SČA

bezděčně jako polibek vánků

ale nikdy ne prvoplánově
Pedriito

Nový příspěvekod Jana » pát 09. črc 2021 10:34:20

Nemůže být ničím jiným, než JE.

JE

právě teď
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. črc 2021 10:56:34

Pedriito píše:
mysl je prázdná

Tak ji furt nezveličuj SČA, a ona se ti odmění SČA

bezděčně jako polibek vánků

ale nikdy ne prvoplánově

:)
Návštěvník

Nový příspěvekod Pedriito » pát 09. črc 2021 11:08:30

Jana píše:Nemůže být ničím jiným, než JE.

JE

právě teď

Může být čímkoliv si zamane, je Mahamajou. Což nevylučuje jakékoliv tvé nasledné reakce.
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » pát 09. črc 2021 12:20:01

Chápej Mahamája a Pravda je jedno. Je to její plášť, bez jeho odhalení vždy bude utrpení... A říkám ti předem, nech to být a kašli na to.
Pedriito

Nový příspěvekod miroslav » pát 09. črc 2021 16:19:09

Pedriito píše:Chápej Mahamája a Pravda je jedno. Je to její plášť, bez jeho odhalení vždy bude utrpení... A říkám ti předem, nech to být a kašli na to.

Myslím, že Jana nijak netrpí ani nikomu neubližuje, nenadává, nastěžuje si na ostatní atd. Tak ať si dělá co uzná za vhodné. Proč by ji měl někdo napravovat?
Pro mnohé může být dokonce příkladem šťastného a spokojeného života.
Akorát Vostál má se svými spolubližními často problém. Tam je co řešit, tam je komu pomáhat, kdyby na to přišlo.
Janě netřeba pomáhat. Ta působí, že je šťastná, tak jak je.
Akorát některé - třeba Vostála nebo Trini to evidentně sere
:D
miroslav

Nový příspěvekod Pedriito » pát 09. črc 2021 17:40:16

Ona se chce přít, o to o co se přít nejde. Dokud má pocit že jí to nenaboříš, tak je vše ok. Když nereaguješ, je to ok. A občas se sejdete, a ty víš co následuje. Proto říkám předem, že o to nemám zájem. Stejně asi jako ty o sprostá slova.
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » pát 09. črc 2021 17:45:13

A jestli chceš něco říct k Mahamáje, jsem ti k dispozici.
Pedriito

Nový příspěvekod dodo » pát 09. črc 2021 21:22:52

Pedriito píše:Chápej Mahamája a Pravda je jedno....

Miroslav tu zatiaľ nie je, tak hádam nevadí ak k tomu zatiaľ niečo poviem ja.

Pedrito, až taký sebavedomý frajer v tom tvojom definovaní mahamaji by som zas nebol.
Mahamája - podľa sanskrtu je veľká ilúzia, klam, alebo ten plášť (ak chceš) prekrývajúci pravú skutočnosť -Pravdu.
Preto "itelektuálny kotrmelec", ktorým jednoducho definuješ klam, ilúziu, ako Pravdu, (lebo to je podľa teba jedno) je mierne povedané zavádzajúci.

Mahamája je ilúziou vo vzťahu vesmírnom, teda relatívna existencia javov. Alebo inak, na podklade prázdnoty, sa manifestujúca fatamorgána. Dokiaľ jej vplyv neustane, javí sa ako skutočnosť. Preto duchovňákom ide o to, aby jej vplyv ustal a plášť zmizol. Potom možno uzrieť skutočnosť- Pravdu.

Môžeš namietať, že aj relatívna existencia je skutočnosť. Áno je, do času ustania jej vplyvu - prebudenia. Ak ide teda čisto o pojem najvyššia Pravda v duchovnom ponímaní, je takáto teória ktorú tu uvádzaš zavádzajúca, až nezmyselná.
dodo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 09. črc 2021 23:06:24

Mrkni na Upanišady Dodo, pak dáme řeč.

Snad zatím jednu z písní do ticha v překladu od Evy Zemanové:

SARVAM BRAHMA MAJAM

To všechno je Brahman.
Toto všechno je Brahman!
Co by mělo být řečeno?
A co by nemělo být řečeno?
Co by tu mělo být napsáno?
A co by nemělo být napsáno?
Toto všechno je Brahman!
Co by mělo být studováno ?
A co by nemělo být studováno ?
Co by mělo být uctíváno?
A co by nemělo být uctíváno?
Toto všechno je Brahman!
Co by tu mělo být poznáno?
A co by nemělo být poznáno?
Co by tu mělo být zakoušeno?
A co by nemělo být zakoušeno?
Toto všechno je Brahman!
Vždy a všude je Tvou jedinou povinností,Ó člověče,
meditovat o své podstatě, sídle osvobození.
To všechno je Brahman!
Sarvam brahma majam!
Pedriito

Nový příspěvekod Jana » sob 10. črc 2021 5:09:00

Pedriito píše:Ona se chce přít, o to o co se přít nejde. Dokud má pocit že jí to nenaboříš, tak je vše ok. Když nereaguješ, je to ok. A občas se sejdete, a ty víš co následuje. Proto říkám předem, že o to nemám zájem. Stejně asi jako ty o sprostá slova.

Když se pasuješ na odborníka, že znáš její osobu, a přitom ji vůbec neznáš. Máš ji jen vyčtenou.

Kdybys znal sám Sebe, tak bys o ní nikdy nic takového nemohl psát.

A je moc dobré, dřív než začneme druhého posuzovat, znát svou vlastní mysl.

Stejně jako voda zachovává tvar nádoby, ve které se nachází, tak i realita má takovou formu, jakou jí dá naše mysl.

Špatná mysl nalézá špatné.

Dobrá mysl poznává dobré.

A prázdná mysl nezakrývá, že všechno, co existuje, je sat-čit-ánanda.

Tak časoprostorově neomezeně, že není šance ji zveličit a ani umenšit.

Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » sob 10. črc 2021 5:21:41

Pedriito píše:....Vždy a všude je Tvou jedinou povinností,Ó člověče,
meditovat o své podstatě, sídle osvobození.
To všechno je Brahman!
Sarvam brahma majam!

Tak, tak, Pedrito. Nešpekulovat o tom, co si myslíme, že o těch druhých víme tisíc let, ale meditovat jen o své vlastní podstatě,
pak není šance o druhém říct křivého slova.

Vždyť všechno je Brahman!
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. črc 2021 5:40:40

dodo píše:
Pedriito píše:Chápej Mahamája a Pravda je jedno....

Miroslav tu zatiaľ nie je, tak hádam nevadí ak k tomu zatiaľ niečo poviem ja.

Pedrito, až taký sebavedomý frajer v tom tvojom definovaní mahamaji by som zas nebol.
Mahamája - podľa sanskrtu je veľká ilúzia, klam, alebo ten plášť (ak chceš) prekrývajúci pravú skutočnosť -Pravdu.
Preto "itelektuálny kotrmelec", ktorým jednoducho definuješ klam, ilúziu, ako Pravdu, (lebo to je podľa teba jedno) je mierne povedané zavádzajúci.

Mahamája je ilúziou vo vzťahu vesmírnom, teda relatívna existencia javov. Alebo inak, na podklade prázdnoty, sa manifestujúca fatamorgána. Dokiaľ jej vplyv neustane, javí sa ako skutočnosť. Preto duchovňákom ide o to, aby jej vplyv ustal a plášť zmizol. Potom možno uzrieť skutočnosť- Pravdu.

Môžeš namietať, že aj relatívna existencia je skutočnosť. Áno je, do času ustania jej vplyvu - prebudenia. Ak ide teda čisto o pojem najvyššia Pravda v duchovnom ponímaní, je takáto teória ktorú tu uvádzaš zavádzajúca, až nezmyselná.

:yes:

Samsára je nirvána. Provaz, který se jevil v nevědomosti jako nebezpečný had, je pořád stejný provaz. Skutečnost je pořád stejná, jen nevědomost zmizela.
Návštěvník

Nový příspěvekod Pedriito » sob 10. črc 2021 5:47:50

Jana píše:
Pedriito píše:Ona se chce přít, o to o co se přít nejde. Dokud má pocit že jí to nenaboříš, tak je vše ok. Když nereaguješ, je to ok. A občas se sejdete, a ty víš co následuje. Proto říkám předem, že o to nemám zájem. Stejně asi jako ty o sprostá slova.

Když se pasuješ na odborníka, že znáš její osobu, a přitom ji vůbec neznáš. Máš ji jen vyčtenou.

Kdybys znal sám Sebe, tak bys o ní nikdy nic takového nemohl psát.

A je moc dobré, dřív než začneme druhého posuzovat, znát svou vlastní mysl.

Stejně jako voda zachovává tvar nádoby, ve které se nachází, tak i realita má takovou formu, jakou jí dá naše mysl.

Špatná mysl nalézá špatné.

Dobrá mysl poznává dobré.

A prázdná mysl nezakrývá, že všechno, co existuje, je sat-čit-ánanda.

Tak časoprostorově neomezeně, že není šance ji zveličit a ani umenšit.

Ale já v tobě nic špatnýho nehledám, ty snad ve mě ano? Copak jsem řek, že jsi špatná, nebo že je s tebou něco špatně? :-)

Jen se s tebou nechci přít o duchovnu. To snad můžu, ne? :)
Pedriito

Nový příspěvekod Jana » sob 10. črc 2021 6:17:55

Pedriito píše:Ale já v tobě nic špatnýho nehledám, ty snad ve mě ano? Copak jsem řek, že jsi špatná, nebo že je s tebou něco špatně? :-)

A jak jsi přišel na to, že se s Tebou chci přít o duchovnu? Píšeš, že všichni už tisíc let víme, že ta blbá píča co se furt schovává za osvícení a nepodmíněnou lásku, při tý svý vypatlanosti....

Tak Ti jen píšu:

Kdybys znal sám Sebe, tak bys o ní nikdy nic takového nemohl psát...
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » sob 10. črc 2021 6:27:55

Pedriito píše:A jestli chceš něco říct k Mahamáje, jsem ti k dispozici.

dodo píše:

Každý básník je ve své podstatě odborník na iluzi - snílek.

Jana
moderátor

Nový příspěvekod miroslav » sob 10. črc 2021 7:09:24

Pedriito píše:A jestli chceš něco říct k Mahamáje, jsem ti k dispozici.

Zajímavá otázka je, proč vůbec nějaká Mahamája je a komu zakrývá tu skutečnost.
miroslav

Nový příspěvekod Pedriito » sob 10. črc 2021 7:52:27

Jana píše:
Pedriito píše:Ale já v tobě nic špatnýho nehledám, ty snad ve mě ano? Copak jsem řek, že jsi špatná, nebo že je s tebou něco špatně? :-)

A jak jsi přišel na to, že se s Tebou chci přít o duchovnu? Píšeš, že všichni už tisíc let víme, že ta blbá píča co se furt schovává za osvícení a nepodmíněnou lásku, při tý svý vypatlanosti....

Tak Ti jen píšu:

Kdybys znal sám Sebe, tak bys o ní nikdy nic takového nemohl psát...

Kde jsem na to přišel? Jen zkušenost, to není soud. Tisíc let je samozřejmě přehnaná věc. To jsem byl možná křovák, možná švec, či dudák..........
Ale kde tys přišla, že jsem tě nazval blbou ..... a že jsem se pasoval na odborníka??

Kdybych znal sám sebe, tak....

Co je zas tohle za finty? :D
Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » sob 10. črc 2021 8:09:23

To už všichni tisíc let víme. Ale první máj je holt první máj, a protože všechno je jedno, furt je první máj. Takže každý den hubana pod stromem a jedem. Šup šup na alegorické vozy.

Jo tohle..? Aha..

To byla v první větě reakce na to Vostálníkovo. Že to od něj už všichni známe. Jako samozřejmě i písničku tvou, a co je na tom? Copak ty neznáš moje ohrané písničky? Miroslavovy, dalších?

No a, já mám první máj rád, první máj srdcí ráj. A huban pod stromem je super, ne? A alegorické vozy jsem jako dítě milovalo. To bylo na těch průvodech to nejlepší :yes:
Pedriito

Další

Zpět na Jana