Kdo rozhoduje?

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. říj 2011 9:15:56

Goro píše:Ke kytaře třeba tak, že vidíš hrát někoho jiného, vidíš, že ho ostatní obdivují, obdivuješ ho taky, dosadíš si do toho vzorce sebe, já se chce lišit od ostatních, chce být jedinečné, obdivované, lepší, než ostatní. Začneš cvičit, brnkat, někdo tě pochválí, chceš víc atd. atd. atd..


Tak to je možná u tebe taky, Goro. Všiml sis, že někteří lidé, kteří píší knihy a dělají přednášky o tom, že žádné já není, jsou obdivovaní a mají spoustu peněz. Takže proč bys to nezkusil taky, že?
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 11:47:38

Petra píše:
Goro píše:Ke kytaře třeba tak, že vidíš hrát někoho jiného, vidíš, že ho ostatní obdivují, obdivuješ ho taky, dosadíš si do toho vzorce sebe, já se chce lišit od ostatních, chce být jedinečné, obdivované, lepší, než ostatní. Začneš cvičit, brnkat, někdo tě pochválí, chceš víc atd. atd. atd..


Tak to je možná u tebe taky, Goro. Všiml sis, že někteří lidé, kteří píší knihy a dělají přednášky o tom, že žádné já není, jsou obdivovaní a mají spoustu peněz. Takže proč bys to nezkusil taky, že?
:)

Máš to holka přízemní motivace, když v jednání druhých vidíš jenom prachy.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Luck » čtv 13. říj 2011 12:43:11

Pleteš si já s vědomím.

Já není vědomí.


Opravdu?


:)
Luck
 
Příspěvky: 234
Registrován: pát 23. zář 2011 15:56:36

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 13:22:07

Mnichové, vědomí je 'ne-já'. Kdyby totiž vědomí bylo 'já', nevedlo by k trápení a bylo by je možno ovládat dle svého přání: 'Ať je mé vědomí takové a takové a ne jiné.'

Ale jelikož je vědomí 'ne-já', proto vede k trápení a není možno je ovládat dle svého přání: 'Ať je mé vědomí takové a takové a ne jiné.'
http://www.dharmagaia.cz/archiv/4-/clan ... naku-ne-ja
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 16:18:41

Návštěvník píše:Mnichové, vědomí je 'ne-já'. Kdyby totiž vědomí bylo 'já', nevedlo by k trápení a bylo by je možno ovládat dle svého přání: 'Ať je mé vědomí takové a takové a ne jiné.'

Ale jelikož je vědomí 'ne-já', proto vede k trápení a není možno je ovládat dle svého přání: 'Ať je mé vědomí takové a takové a ne jiné.'
http://www.dharmagaia.cz/archiv/4-/clan ... naku-ne-ja



"„Je tu pouze Vědomí.“

Většinou se to tak říká, někdy se ale o Vědomí vyjadřuje v negativním smyslu, že je nutné dostat se až k tomu, co mu předchází. Mluví o něm dvěma různými způsoby, jednak jako o Absolutnu, a pak jako o něčem, co člověku brání v postupu dál. Říká nám, že se musíme dostat za ně.

Když mluví o Vědomí jako o překážce, jedná se o vědomí, které se s něčím ztotožňuje. Dříve než Vědomí tu je Vědomí v klidu, které je naší pravou přirozeností. Mluví tedy o neprojeveném a projeveném. ..."
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 16:31:40

"Vědomí je to jediné, co existuje.

V onom prapůvodním stavu, ať už ho nazýváme Skutečností,
Absolutnem nebo Prázdnotou, neexistuje žádný důvod k uvědomování si čehokoliv. A tak Vědomí v klidu si samo sebe neuvědomuje. Jen když zčistajasna vystane pocit „Já jsem“, začne si samo sebe uvědomovat. „Já jsem“ je neosobní pocit uvědomění.

Právě tehdy se Vědomí v klidu stává Vědomím v pohybu – když se potenciální energie stává energií kinetickou. Nejsou dvě. Z potenciální energie nevyvstává nic odděleného. Pohybující se Vědomí není odděleno od Vědomí v klidu. Vědomí v klidu se stalo Vědomím
v pohybu
a tento okamžik, který věda nazývá velkým třeskem, mystikové označují jko náhlé vyvstání uvědomění."

tedy individualizované já samozřejmě nemůže být někde mimo vědomí ...

proto je tu otázka - kdo je ten kdo si uvědomuje že není já ?
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. říj 2011 18:49:10

Návštěvník píše:
Petra píše:
Goro píše:Ke kytaře třeba tak, že vidíš hrát někoho jiného, vidíš, že ho ostatní obdivují, obdivuješ ho taky, dosadíš si do toho vzorce sebe, já se chce lišit od ostatních, chce být jedinečné, obdivované, lepší, než ostatní. Začneš cvičit, brnkat, někdo tě pochválí, chceš víc atd. atd. atd..


Tak to je možná u tebe taky, Goro. Všiml sis, že někteří lidé, kteří píší knihy a dělají přednášky o tom, že žádné já není, jsou obdivovaní a mají spoustu peněz. Takže proč bys to nezkusil taky, že?
:)

Máš to holka přízemní motivace, když v jednání druhých vidíš jenom prachy.


Nebo dobrou intuici.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 20:55:11

Petra píše:Nebo dobrou intuici.

Taky se k tomu přikláním.
:)
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » čtv 13. říj 2011 21:02:28

Petra píše:Tak to je možná u tebe taky, Goro. Všiml sis, že někteří lidé, kteří píší knihy a dělají přednášky o tom, že žádné já není, jsou obdivovaní a mají spoustu peněz. Takže proč bys to nezkusil taky, že?
:)


Jo. Máš skvělou intuici. Jde mi jen o prachy. Proto jsem tady, mluvím s tebou na fóru poradnaZDARMA. Jsi génius. Odhalila jsi můj ďábelský plán.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 21:20:29

Goro píše:
Petra píše:Tak to je možná u tebe taky, Goro. Všiml sis, že někteří lidé, kteří píší knihy a dělají přednášky o tom, že žádné já není, jsou obdivovaní a mají spoustu peněz. Takže proč bys to nezkusil taky, že?
:)


Jo. Máš skvělou intuici. Jde mi jen o prachy. Proto jsem tady, mluvím s tebou na fóru poradnaZDARMA. Jsi génius. Odhalila jsi můj ďábelský plán.

A proč s ní tady mluvíš a snažíš se jí přesvědčovat o nějakém svém přesvědčení? Proč to děláš? Oprava - proč to dělájí tvé emoce, tvé pocity, tvůj mozek, tvé tělo? Tvé já se toho nezúčastňuje, neboť žádné nemáš. Kdo tuhle tvoji přednáškovou činnost na internetu, na několika diskusních forech, vůbec dělá?
K D O nebo C O ?ˇ
Snad nejsi dokonce nějaký naprogramovaný robot, co ho sem někdo poslal, aby se pokusil zpracovat lidi na téma nihilismus a podobně? Robot Goro - stroj bez já. :yeah:
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Dan » čtv 13. říj 2011 21:39:35

Návštěvník píše:A proč s ní tady mluvíš a snažíš se jí přesvědčovat o nějakém svém přesvědčení? Proč to děláš? Oprava - proč to dělájí tvé emoce, tvé pocity, tvůj mozek, tvé tělo? Tvé já se toho nezúčastňuje, neboť žádné nemáš. Kdo tuhle tvoji přednáškovou činnost na internetu, na několika diskusních forech, vůbec dělá?
K D O nebo C O ?ˇ
Snad nejsi dokonce nějaký naprogramovaný robot, co ho sem někdo poslal, aby se pokusil zpracovat lidi na téma nihilismus a podobně? Robot Goro - stroj bez já. :yeah:


Přesvědčení? Pravda
Tvé já? Žádné já
Robot? Oh notak, já tady nikdy nebylo a nebude, nebylo, NEBYLO, ještě jednou JÁ NIKDY NEBYLO a stejně pořád všichni píšeme a žijeme ať to vidíme nebo ne.
Tak proč seš tak zadubenej idiot a nejdeš do duelu? Jemu je jedno jestli s ním souhlasíš nebo ne, seš akorát srab, zasranej srab, přestaň to okecávat sračkama.

Ty jsi? Kdo jsi? Ty jsi ty? Co je ty? Seš svoje já? SVOJE já? ČÍ já?

.. zeptej se sám sebe, sleduj sám sebe, sleduj myšlenky. ("ale jak můžu sledovat sám sebe když tu žádné já není?" - o to tu jde vole)
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. říj 2011 21:59:39

Dan píše:
Přesvědčení? Pravda
Tvé já? Žádné já
Robot? Oh notak, já tady nikdy nebylo a nebude, nebylo, NEBYLO, ještě jednou JÁ NIKDY NEBYLO a stejně pořád všichni píšeme a žijeme ať to vidíme nebo ne.
Tak proč seš tak zadubenej idiot a nejdeš do duelu? Jemu je jedno jestli s ním souhlasíš nebo ne, seš akorát srab, zasranej srab, přestaň to okecávat sračkama.

Ty jsi? Kdo jsi? Ty jsi ty? Co je ty? Seš svoje já? SVOJE já? ČÍ já?

.. zeptej se sám sebe, sleduj sám sebe, sleduj myšlenky. ("ale jak můžu sledovat sám sebe když tu žádné já není?" - o to tu jde vole)


A ego začalo řádit, a jak. Na zvracení. :crazy:
Bud se jedná o Gorovo dvojité registrování - podle té vulgarity, anebo je to parták, co má trochu píchnout.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 22:02:25

Dan píše:
Návštěvník píše:A proč s ní tady mluvíš a snažíš se jí přesvědčovat o nějakém svém přesvědčení? Proč to děláš? Oprava - proč to dělájí tvé emoce, tvé pocity, tvůj mozek, tvé tělo? Tvé já se toho nezúčastňuje, neboť žádné nemáš. Kdo tuhle tvoji přednáškovou činnost na internetu, na několika diskusních forech, vůbec dělá?
K D O nebo C O ?ˇ
Snad nejsi dokonce nějaký naprogramovaný robot, co ho sem někdo poslal, aby se pokusil zpracovat lidi na téma nihilismus a podobně? Robot Goro - stroj bez já. :yeah:


Přesvědčení? Pravda
Tvé já? Žádné já
Robot? Oh notak, já tady nikdy nebylo a nebude, nebylo, NEBYLO, ještě jednou JÁ NIKDY NEBYLO a stejně pořád všichni píšeme a žijeme ať to vidíme nebo ne.
Tak proč seš tak zadubenej idiot a nejdeš do duelu? Jemu je jedno jestli s ním souhlasíš nebo ne, seš akorát srab, zasranej srab, přestaň to okecávat sračkama.

Ty jsi? Kdo jsi? Ty jsi ty? Co je ty? Seš svoje já? SVOJE já? ČÍ já?

.. zeptej se sám sebe, sleduj sám sebe, sleduj myšlenky. ("ale jak můžu sledovat sám sebe když tu žádné já není?" - o to tu jde vole)

Koukám, že jsi někde nalezl Gorův odložený sračkomet, neboť na inspiruj.sz už mu admin vynadal, že je velmi vulgární a že pro takové diskutující svůj web nezakládal.

Moje já je stále v pořádku. Ale ta vaše já jsou nějaká podivná - asi se na nich negativněi podepisuje ta gorova výuka o neexistenci já. :hm:
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 22:03:04

Nebo předvádí Gorovi co dělá.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. říj 2011 22:03:26

Goro píše:
Petra píše:Tak to je možná u tebe taky, Goro. Všiml sis, že někteří lidé, kteří píší knihy a dělají přednášky o tom, že žádné já není, jsou obdivovaní a mají spoustu peněz. Takže proč bys to nezkusil taky, že?
:)


Jo. Máš skvělou intuici. Jde mi jen o prachy. Proto jsem tady, mluvím s tebou na fóru poradnaZDARMA. Jsi génius. Odhalila jsi můj ďábelský plán.


Ale nepovídej. Copak jseš ty nebo já?
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Petra » čtv 13. říj 2011 22:09:28

Návštěvník píše:Nebo předvádí Gorovi co dělá.


To jsem si myslela ze začátku, ale ted už ne. Každopádně to vypadá na to, že lidé, co si myslí, že neexistuje já, jsou jak urvaný vagon - vůbec žádné zabrány. :knock:
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 22:20:55

Petra píše:
Návštěvník píše:Nebo předvádí Gorovi co dělá.


To jsem si myslela ze začátku, ale ted už ne. Každopádně to vypadá na to, že lidé, co si myslí, že neexistuje já, jsou jak urvaný vagon - vůbec žádné zabrány. :knock:

Vůbec žádné zábrany. Asi je to tou výukou.
Vzpomínám na cosi podobného, o čem se lze sem tam něco dočíst ma internetu - o učení, že země je dutá a lidé žijí na její vnitřní straně obalu. Dovnitř oné koule vynálezce toho učení umístil malé sluníčko a spoustu mraků, které pravidelně vytvářely den a noc. Za vnější kamenou vrstvou země neexistovalo vůbec nic. Ani to prázdné nic. Byla jen ta dutina uvnitř kamenné koule.

No a z gorovo učení lze vycítit něco podobného. :hm:
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 13. říj 2011 22:30:57

Každopádně lze jen Gorovi a jeho kamarádovi Danovi poděkovat za názorné předvedení toho, jak se bude jedinec chovat, až tomu učení zcela podlehne. Bude dokonale agresivní a vulgární.
Děkuji - předvedení bylo opravdu věrné. :yes:
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » pát 14. říj 2011 7:32:14

Návštěvník píše:Každopádně lze jen Gorovi a jeho kamarádovi Danovi poděkovat za názorné předvedení toho, jak se bude jedinec chovat, až tomu učení zcela podlehne. Bude dokonale agresivní a vulgární.
Děkuji - předvedení bylo opravdu věrné. :yes:


Je tu jeden jediný problém. Tohle není žádné učení. Není žádné já. To je pravda. Můžeš se podívat sama. Existuje něco jako já, někde skryté uvnitř tebe? Najdeš to snad v učebnici anatomie? Jaké to má parametry? Kde přesně to v těle je? Jaký je úkol já? Co dělá? Co přesně je jeho funkce?

Pokud budeš hledat odpovědi na tyhle otázky, přiblíží tě to probuzení. Chápu, že to ty a návštěvník asi nechcete a nikdo vám to nenutí. Stačí prostě nečíst moje příspěvky. Máte přeci vlastní vlákna kam můžete psát, co se Vám zlíbí. Přesto jste si zvolili předhánět se na mém vláknu v hádání a napadání. Možná někde v hloubi u Vás hlodá červíček - není to náhodou pravda? Existuje já?

Nevím v čem mohla být doposud tahle diskuze vám dvěma konkrétně přínosná. Být vámi, zvažuji už jen dvě možnosti. Dát tomu šanci, nebo odejít. Ale na druhou stranu chápu, že vám jde asi opravdu jen o to prohlašovat své nepodložené soudy. Ok. Jen upozorňuji, že tohle vlákno se jmenuje "Kdo rozhoduje?" a nesouvisející příspěvky budou vymazány.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 14. říj 2011 8:21:14

Petra píše:
Návštěvník píše:Máš to holka přízemní motivace, když v jednání druhých vidíš jenom prachy.


Nebo dobrou intuici.

nebo namyšlený ego
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků