Kdo rozhoduje?

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 14. říj 2011 12:04:43

Goro píše:Možná někde v hloubi u Vás hlodá červíček - není to náhodou pravda? Existuje já?

Ani náhodou. Lidé, co ti oponují, totiž bezpečně ví, jak je to s tou existencí a neexistencí já.
V celém hmotném i nehmotném vesmíru existuje pouze a jedině já, takže i goro a dan jsou jen kousíčky toho nekonečného já.
Ale tobě se to nelíbí, tak se to já snažíš popírat - inu, každá doba má své rebely, kteří se kolosálně mýlí. Jim jde stejně jen o to rebelování, ať už se rebeluje proti čemukoli, nebo jen tak, z recese.
Sranda holt muší být, i kdyby na chleba nebylo. :yeah: :D
A asi největší sranda je oblbovat jiné lidi, jak to děláš ty a ten tvůj přítel dan.
Byl jsi totiž na jiných diskusích mnoha lidmi prověřen a zjistilo se, že opravdu dosud nevíš vůbec nic a hlásáš jen samé hlouposti. A jsi velmi arogatní, nenávistný, zlý. :hm:
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » pát 14. říj 2011 12:40:33

Návštěvník píše:
Goro píše:Možná někde v hloubi u Vás hlodá červíček - není to náhodou pravda? Existuje já?

Ani náhodou. Lidé, co ti oponují, totiž bezpečně ví, jak je to s tou existencí a neexistencí já.
V celém hmotném i nehmotném vesmíru existuje pouze a jedině já, takže i goro a dan jsou jen kousíčky toho nekonečného já.
Ale tobě se to nelíbí, tak se to já snažíš popírat - inu, každá doba má své rebely, kteří se kolosálně mýlí. Jim jde stejně jen o to rebelování, ať už se rebeluje proti čemukoli, nebo jen tak, z recese.
Sranda holt muší být, i kdyby na chleba nebylo. :yeah: :D
A asi největší sranda je oblbovat jiné lidi, jak to děláš ty a ten tvůj přítel dan.
Byl jsi totiž na jiných diskusích mnoha lidmi prověřen a zjistilo se, že opravdu dosud nevíš vůbec nic a hlásáš jen samé hlouposti. A jsi velmi arogatní, nenávistný, zlý. :hm:


Hmm, skoda ze porad dokola rikam, ze slovem ja myslime ruzne veci. Ty tim slovem myslis to, co ostatni nazyvaji vedomim, bytim, absolutnem atd. Uz jsem te na to upozornoval nekolikrat. Jsou jen dve moznosti: bud jsi natvrdly, nebo to schvalne prehlizis abys sem mohl psat takove hovadiny, cos prave predvedl. Nevim, co je horsi varianta.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 14. říj 2011 13:11:28

Goro píše:Hmm, skoda ze porad dokola rikam, ze slovem ja myslime ruzne veci. Ty tim slovem myslis to, co ostatni nazyvaji vedomim, bytim, absolutnem atd. Uz jsem te na to upozornoval nekolikrat. Jsou jen dve moznosti: bud jsi natvrdly, nebo to schvalne prehlizis abys sem mohl psat takove hovadiny, cos prave predvedl. Nevim, co je horsi varianta.

Škoda, nechápeš, co tu píšu.
Já je podoba (tvar) vědomí v živém těle, které si samo sebe uvědomuje.
Takže existuje, zrovna tak jako existuje pak stav vědomí které není v živém těle, ale stále si samo sebe uvědomuje. Kecat o tom, že já neexistuje je opravdu zbytečnost.
Píšu ti to už po několikáté, ale úplně zbytečně. Jsi natvrdlý a stále píšeš jen své hovadiny. (Jsou použita slova z tvého slovníku, aby jsi tomu mohl snáze porozumět)
Ale je to na jednu stranu dobré - lidé si mohou sami vybrat, kterou variantu si zvolit.

Sám jsi si vybrat způsob, kterým svoji "pravdu" prezentuješ na internetu. Jistě tě k tomu nikdo nenutil, sám jsi to chtěl. Nebo je to jinak?
Ten tvůj způsob jakým to podáváš je opravdu velmi nevábný. Nejspíš to jinak neumíš. To jsi se naučil kde? Ve škole?
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 14. říj 2011 14:43:10

Malá nápověda pro Gora, aby pochopil:

Víš jakou barvu má chameleon? :D

Tak nějak podobně je to s tím, když hledáš své já. Když ztišíš své myšlenky a emoce, a chceš ho v tom tichu zahlédnout, tak to tvé já zprůzrační, zneviditelní se. Nikde ho neuvidíš. Ono napjatě čeká, co budeš dělat dál.
Ale jak tu začneš nadávat, popustíš uzdu svým emocím, tak se hned to tvé já zabarví, ve tvé auře, pěkně do ruda.
:crazy:
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » pát 14. říj 2011 15:03:55

Kdyz myslis... Nemam chut se s tebou hadat. Kazdy kdo se snazil pochopit a byl toho schopen to jiz pochopil, i kdyz treba nesouhlasi. Vse uz bylo opakovano a vysvetlovano dokola a dokola tady i na inspiruj. Jestli to stale nedokazes pochopit, hledej tam. Jestli ani tak ne, autory uz jsem ti doporucoval. Ale vim, ze tobe o pochopeni nejde. Jde ti jen o hadani, ale zaroven nejsi dost chytry, na to, aby me debata s tebou bavila. Takze tak.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 14. říj 2011 15:29:05

A komu že jsi to doporučoval? :D

Moje já Pravdu už dávno dobře zná a ví, že tak, jak to ty tady předkládáš, to opravdu není. 8)
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Dan » ned 16. říj 2011 11:19:09

:D

Pokud sis ty nevšiml tak goro tady po nikom nic nechce, jen ukázat pravdu. Ale nechce aby jste ji věřili, chce aby jste se podívali sami. Aby jste VY vynaložili úsilí a podívali se na VLASTNÍ PĚST sami ZA SEBE. Jenže vy máte jasnou představu co je já, vám vůbec nejde o to co může být pravda. Máte svoji představu a to stačí. Fajn. Neříkám že to nestačí. Prostě to někteří lidi nepotřebují, chápu to. Bavil jsem se o tomhle s mým nejlepším kámošem a on i mi napsal že je to na hlavu, že já neexistuje je blbost, že jeho JÁ teda fakt je a že je kurva úžasné. A vpohodě. On respektuje moje touhy po pravdě a já respektuju jeho způsob život tak jak mu vyhovuje, chci aby se měl co nejlíp.

tady nejde o to aby vás goro o něčem přesvědčil, akorát předpokládá že když jste na fóru kde se hledá pravda tak akorát trochu zaberete a zamyslíte se nad tím. Jenže, upřímně podle toho co vidím, vám se nechce. Zatím to vypadá že jen plivete špínu a snažíte se přesvědčit jeho o tom co si myslíte vy.

Podívejte, já jsem sice ještě neviděl ne-já, ale jde o to, že i když se zamyslím nad tím co by mohlo být JÁ- ta bytost která je nasraná, která cítí strach - žádnou nenajdu, prostě je to strach v těle, přece ve mně nesedí panáček co cítí ten strach, pro mě už to nedává smysl, už jsem asi, určitě, moc hluboko v králičí noře, a i kdybych se teď vrátil zpátky a začal věřit v já a vzdal se celýho tohodle "ne-já" a že já neexistuje a už bych se k tomu v životě nevrátil, do konce života bych cítil že jsem se nepodíval DOST HLUBOKO a DOST PRAVDIVĚ a že pořád něco chybí.

Tady přece nejde o to abyste něčemu uvěřili, stačí se podívat a bádat co je za tím vším co se vám honí v hlavě.
Každopádně chápu, že každýmu komu o pravdu nejde, kdo je jen zvědavý a hledá něco výstředního, komu o to nejde upřímně, si z toho bude dělat srandu a nepostaví se k tomu čelem tváří v tvář. A neříkám že je to špatně, prostě každý to asi nechce, každý je jiný.

To je asi vše co k tomuhle mám říct
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 13:35:16

Každý začíná tím duchovnem jinak, s tím se musíme smířit.
Někdo třeba začíná s tím, že se snaží své já zarputile popřít, jiný vpadne rovnou do toho, čemu se říká odborně osvícení, neboť ho to duchovní světlo osvítilo (doslova a do písmenka), aniž by to tom kdy toužil.
Ten, kdo tady pracně začíná s tím popíráním já, má dost velkou smůlu, že s tím přišel zrovna na Inspiruj a JZ (a další duchovní stránky). Prostě jen přinesl své malinkaté mokré polínko na pilu s velkým skladem velikých klád dobře vysušených, v domnění, že právě to jeho polínko je tím nejvzácnějším dřívím pod sluncem, že z toho jeho malinkatého mokrého polínka budou ty největší a nejkrásnější dřevěná prkna, o kterých si myslí, že znamenají svět.

Ten, kdo popírá své já, tak by ten svůj stromek poznávání měl ještě dlouho doma na zahradě opečovávat, aby rost , sílil, mohutněl (a nejen tím, že já neexistuje, ale hlavně tím, že existuje jen já, nic víc) a ne ho hned, jak vzklíčí, vyrvat z kořenů, udělat z něho klacek, a mlátit s ním ostatní, jen aby se sám zviditelnil. Jiný důvod k tomu, co dělá opravdu není - to já, které neustále popírá, je pořádně velké (že se samo ani zahlédnout nedokáže), nafoukané, hloupé a chce, aby se mu všichni klaněli.
Brr.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 13:43:22

Tyhle rychlokvašky mají často smůlu.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Dan » ned 16. říj 2011 13:46:47

ty si dobrý psycholog, psycholog na polínka

nikdo tady já nepopírá :D
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 14:08:44

Je to pohled k popukání.Jako když děcka vtrhnou o přestávce do gymplu a vykřikují "hele, nemůžete zůstat jen u toho odčítání a odčítání, všimnětě si že existuje i násobení a dělení!!!" Až jim to dojde, nejspíš je to dost sebere. Zatím se ale zdá že to nehrozí :D
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 14:32:05

Dan píše:do tady já nepopírá

Odkdy? :yeah:

Dan píše:psycholog na polínka

Ja, ja, a to mám na ně i cirkulárku, motorovou pilu, sekyrku, klíny, kladiva a i štípačku. Polínek pod mýma rukama prošlo už habaděj, takže se v nich vyznám docela slušně, vím, které je hodnotné a které pro změnu stojí za prd . 8)
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Dan » ned 16. říj 2011 15:38:01

nemůžeš popřít něco co není, stačí se podívat. Ale ty patříš mezi ty kteří hází špínu a nedají tomu ani šanci, nemá cenu se s tebou bavit. Nudný jako všichni ostatní
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 16:42:37

Jo, tohle v podstatě omýláš pořád dokola. Já se tě vždy zeptám, co je podle tebe konec, ty pak začneš plácat o tom, že já je všechno, já ti řeknu, že to říkáš blbě a že je pouze všechno, že já ale neexistuje, že je to nutné takhle brát, jestli se chceš probudit, jinak jen přejmenováváš tu iluzi já na iluzi já-všechno. Pak sklapneš a o týden později zase začneš znova od začátku. NUDA.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 17:02:16

vostalpetr píše:jinak jen přejmenováváš tu iluzi já na iluzi já-všechno.
........................................................................

to se zřejmě odehrává jen v tvé duté hlavě,
jinak by jsi pochopil,

že to jsou dva diametrálně rozličné stavy,
proto taky někteří šuplíkáři (jako třeba já) kvůli nablblíkům (jako třeba ty)
píší pojem já dvojí formou:

já (osobní)
Já(neosobní)

Nikdo žádnou illuzi nepřjmenovává,
nebot všichni vědí,
v čem se liší stav realizace od stavu nerealizace

Znovu ti opakuju: POŘÁDNĚ SE PODÍVEJ, ŽE JÁ NEEXISTUJE,
když už to tady chceš propagovat...


Hmm, očividně nechápeš, co se ti snažím říci tím přejmenováváním iluze. Nevadí. Zkusím ti to vysvětlit, když mi teď pomalu a zcela v klidu vysvětlíš, co je podle tebe realizace. Vím, že už jsme tuhle konverzaci měli, ale očividně ti to stále není jasné. Takže znova.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 17:48:52

vostalpetr píše:Zkousneš hipie koncept, kterej to vysvětluje, v jakém vztahu je já a Já a jak vytváří Já pseudoidentifikaci s já ???

Není to nic složitýho,
jen nevím, jestli jsi jako tvrdej praktik ochoten vyslechnout teoretickej náhled na realizaci a nerealizaci...


Nevím, mám dost malej limit hipie keců co jsem ochoten poslouchat nebo číst za den. Zkus to...
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 18:28:26

Dan píše:nemůžeš popřít něco co není, stačí se podívat. Ale ty patříš mezi ty kteří hází špínu a nedají tomu ani šanci, nemá cenu se s tebou bavit. Nudný jako všichni ostatní


Ty přece popíráš existenci já, ty tvrdíš, že jsi se kamsi podíval a zjistil jsi, že tvé já neexistuje.
Ale tohle já existuje naprosto reálně, bez něho sem nenapíšeš ani písmenko. Každý ho má . Tvrdit, že neexistuje je fakt hloupost. Na entou.
:crazy:
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 18:38:17

Existuje a není skutečný. Přesto existuje dál jakojako tvoje osoba ve snu, který se ti v noci zdá a víš přitom, že je to jen sen.
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 16. říj 2011 18:45:06

Návštěvník píše:Existuje a není skutečný. Přesto existuje dál jakojako tvoje osoba ve snu, který se ti v noci zdá a víš přitom, že je to jen sen.

Jistě.
Vzduch také existuje, bez něho nemůžeš dýchat - ale zkus ho popsat, když ho oči skoro nevidíš.
Dá se to...tolik a tolik procent kyslíku, tolik procent dusíku, tolik procent CO2, tolik procent dalších plynů....a nesmí se zapomenout pochopitelně i na tlak vzdušného sloupce a tak dále..
:)
Návštěvník
 

Re: Kdo rozhoduje?

Nový příspěvekod Goro » ned 16. říj 2011 18:51:42

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Existuje a není skutečný. Přesto existuje dál jakojako tvoje osoba ve snu, který se ti v noci zdá a víš přitom, že je to jen sen.

Jistě.
Vzduch také existuje, bez něho nemůžeš dýchat - ale zkus ho popsat, když ho oči skoro nevidíš.
Dá se to...tolik a tolik procent kyslíku, tolik procent dusíku, tolik procent CO2, tolik procent dalších plynů....a nesmí se zapomenout pochopitelně i na tlak vzdušného sloupce a tak dále..
:)


Takže jsi vlastně setřel sám sebe. Nice.

Btw: Mluvíš na mě, nebo na Dana?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků