OTÁZKY A ODPOVĚDI

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Goro » stř 09. kvě 2012 20:26:32

Takže Goro, kdyby jsi opravdu vyhodil ze své entity to své já, rozpustil by jsi ho, vygumoval, pak by jsi si jistě musel okamžitě uvědomovat ona "já" oněch "ty" kolem sebe, která dosud nikdo nevyhodil na smetiště. Našel by jsi uvnitř sebe, místo toho svého já, celý okolní svět, od bodu, odkud ho vnímáš až do nejvdálenějšího kouta Univerza, Vesmíru.
Ale ať koukám, jak koukám, tak se u tebe nic takového dosud nestalo.


a) jak můžeš vědět, co jsem našel?
b) proč ti na tom tak záleží? proč tě to tak strašně vytáčí? ohrožuje to nějak tebe? musíš mi nutit svoje "pravdy"? nech mě být v mém omylu, až budu chtít tvé rady, sám si přijdu.

Nic si z toho ale nedělej, takhle to má hodně lidí. Hlavně ti, co se bojí ztráty svého já, ztráty jeho popularity mezi dalšími lidmi, touhy, aby stále vypadalo nablýskaně, načinčané, aby bylo to jejich já to nej-nej-nejlepší, nejprvnější, nejpopulárnější.


Strach ze ztráty já? Není žádné já. Jediný, kdo se může bát ztráty já, je ten, kdo v jeho existenci věří. :)

Vůl píše:A přezdívka Goro, je jen zkratka jména postavy mága z jedné sci-fi knihy. Na jiných webech se Goro přece prezentoval plným jménem této vymyšlené postavy.
:crazy:


No a? Není to jedno? Goro je kratší, než původní Gorodeckyj - což je zkomolenina jména Anton Gorodetskij - postavy z knihy Noční hlídka, od Sergeje Lukjaněnka. Co na tom? Každý tu má nějaký nick. Proč ti vadí zrovna tenhle?

To JANA: hezká písnička :)
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Goro » stř 09. kvě 2012 20:37:50

Návštěvník píše:A tak to moje já dokáže být i protivné, když je to někdy nezbytně zapotřebí, ale je to makačka. Víš, co tomu mému já dalo práce, onen ironický příspěvek vůbec zplodit, kolik bylo přemlouvání toho mého "já", aby se v takovém tónu vůbec vyjádřilo?


Jen technická otázka. Kdo to tvoje já přemlouval? (pokud to byla nějaká reálná osoba, třeba tvoje maminka, pak samozřejmě chápu, i když nevím, proč by tě přemlouvala, abys psal takové věci).

Nejde mu to totiž tak lehce, jako Gorovi, ten ty své ironie i arogance umí velmi snadno používat, aniž by o tom vůbec přemýšlel, je to jeho přirozený stav mysli. A tvůj nejspíš dosud také. :D
:yeah: :crazy: :hm:


Tak určitě...

Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 10. kvě 2012 2:44:21

Goro píše:en technická otázka. Kdo to tvoje já přemlouval? (pokud to byla nějaká reálná osoba, třeba tvoje maminka, pak samozřejmě chápu, i když nevím, proč by tě přemlouvala, abys psal takové věci).

Ty jsi nějak zvědavý. :crazy:
Když tvrdíš, že já neexistuje, tak by jsi to nemohl pochopit. Nejdřív musíš sám na sobě poznat, co to já doopravdy je, pak se můžeme o tomto bavit dál.


Goro píše:a) jak můžeš vědět, co jsem našel?

Kdyby jsi našel to, co by jsi měl najít, tak by jsi to všem vyzvonil. Ostatně, dělá to tak každý.

Goro píše:b) proč ti na tom tak záleží? proč tě to tak strašně vytáčí? ohrožuje to nějak tebe? musíš mi nutit svoje "pravdy"? nech mě být v mém omylu, až budu chtít tvé rady, sám si přijdu.

Jaké moje pravdy? Já si na ně monopol nedělám, přede mnou je popsalo mnoho moudrých lidí a většinou se na nich shodli, pochopitelně, podle dosaženého stupně jejich poznání pravdy. Kdyby jsi se s tou neexistencí já na duchovních webech tak vehementně neoháněl a nekopal po ostatních diskutujících, tak jsi měl ode mne naprostý pokoj. Nikdo by ti tvůj omyl nerozmlouval, včetně mne. ;)
Pochybuji, že by jsi kdy toužil po mých radách, že by jsi za mnou v budoucnu někdy přišel. :hm:

Goro píše:Strach ze ztráty já? Není žádné já. Jediný, kdo se může bát ztráty já, je ten, kdo v jeho existenci věří.

Věta " Není žádné já." , je jen tvoje potěmkinová vesnice, kamufláž. Za tvými pomalovými prkny s nápisy že já neexistuje, se nalézá právě ten strach tvého já. Možná strach z toho, že až ti na tu blamáž přijdou, tak ti to tvé já otlučou o hlavu. :yeah:
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Goro » čtv 10. kvě 2012 7:20:50

Já je píše:Když tvrdíš, že já neexistuje, tak by jsi to nemohl pochopit. Nejdřív musíš sám na sobě poznat, co to já doopravdy je, pak se můžeme o tomto bavit dál.


Zvláštní je, že ti bylo objasněno, že slovem já myslíš něco úplně jiného, a stejně přesto pořád pokračuješ v hádce a opakuješ to svoje.

Jaké moje pravdy? Já si na ně monopol nedělám, přede mnou je popsalo mnoho moudrých lidí a většinou se na nich shodli, pochopitelně, podle dosaženého stupně jejich poznání pravdy.


Všichni ti nejznámější moudří lidé se schodují na tom, že já ve významu o kterém mluvím, neexistuje. Mohl bych ti to tu postupně vykopírovávat, ale nechce se mi :). Musíš hledat sám :).

Pochybuji, že by jsi kdy toužil po mých radách, že by jsi za mnou v budoucnu někdy přišel. :hm:


:)

Věta " Není žádné já." , je jen tvoje potěmkinová vesnice, kamufláž. Za tvými pomalovými prkny s nápisy že já neexistuje, se nalézá právě ten strach tvého já. Možná strach z toho, že až ti na tu blamáž přijdou, tak ti to tvé já otlučou o hlavu. :yeah:


Problém je v tom, jak jsem psal výše, že nechápeš, co věta není žádné já znamená, nebo to nechceš pochopit. Dosazuješ si své významy za slova a pak ti to nehraje. Nicméně, upozorňován jsi na to opakovaně.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 10. kvě 2012 15:57:58

Goro píše:Zvláštní je, že ti bylo objasněno, že slovem já myslíš něco úplně jiného, a stejně přesto pořád pokračuješ v hádce a opakuješ to svoje.

Goro píše:šichni ti nejznámější moudří lidé se schodují na tom, že já ve významu o kterém mluvím, neexistuje. Mohl bych ti to tu postupně vykopírovávat, ale nechce se mi . Musíš hledat sám .

Goro píše:Problém je v tom, jak jsem psal výše, že nechápeš, co věta není žádné já znamená, nebo to nechceš pochopit. Dosazuješ si své významy za slova a pak ti to nehraje. Nicméně, upozorňován jsi na to opakovaně.


Milý Goro,
vypadá to na to, že máš opravdu velké problémy s mezilidskou komunikací. Přestaň raději používat větné spojení "já neexistuje" a nahraď si to "já" jiným slovem, u kterého bude jasně znát význam toho, co tedy pro tebe neexistuje, a nebudeš muset stále vysvětlovat, co si ty myslíš slovem "já" a co si myslí pod tím slovem ti ostatní.

A nezapomeň, že i nevyřčené myšlenky (jen myšlené) mají svou sílu, mají dopad na tvé okolí, i na tvé "já" ( i to, co neexistuje..). :hm:

Duchovní mistři vždy radili své "já" důkladně pročišťovat, zjemňovat, kultivovat, nikoli o něm tvrdit, že neexistuje.

:)
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 10. kvě 2012 17:03:52

Já je píše:Věta " Není žádné já." , je jen tvoje potěmkinová vesnice, kamufláž


Zas tu vrtím hlavou, co kdo píše - já to čtu
Věta " Není žádné já, je jen tvoje potěmkinová vesnice, kamufláž"


jen drobná změna interpunkce a co to udělá :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. kvě 2012 10:48:31

rosada píše:
Já je píše:Věta " Není žádné já." , je jen tvoje potěmkinová vesnice, kamufláž


Zas tu vrtím hlavou, co kdo píše - já to čtu
Věta " Není žádné já, je jen tvoje potěmkinová vesnice, kamufláž"


jen drobná změna interpunkce a co to udělá :)



Ros :yes: :phew: :)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » pát 11. kvě 2012 13:50:09

Poznatky z internetových diskusí:

Legrace musí být, i kdyby na chleba nebylo.
A je přece úplně jedno, z čeho, nebo z koho, si někdo tu legraci dělá. Hlavně když se lze se zasmát.



:D :yeah: :phew: :crazy:
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » pát 11. kvě 2012 20:11:38

Já je píše:Legrace musí být, i kdyby na chleba nebylo.
A je přece úplně jedno, z čeho, nebo z koho, si někdo tu legraci dělá. Hlavně když se lze se zasmát.
:D :yeah: :phew: :crazy:

Z koho si dělám legraci? Zkus ho najít.
Je to to já, které se tak nadře, nebo to je už tak čisté, že na něm není čemu se zasmát?
...
Ale tu výzvu k hledání z koho si dělám legraci, vem vážně.
...
btw: Léta jsem s tím, že neumím správně číst trpěla - tak se teď tím můžu bavit, ne?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Dan » sob 12. kvě 2012 9:47:51

napsal jsem sem co je to troll. Nikdo si toho evidentně nevšiml.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. kvě 2012 9:52:08

rosada píše:
Já je píše:Věta " Není žádné já." , je jen tvoje potěmkinová vesnice, kamufláž


Zas tu vrtím hlavou, co kdo píše - já to čtu
Věta " Není žádné já, je jen tvoje potěmkinová vesnice, kamufláž"


jen drobná změna interpunkce a co to udělá :)

ros, už jsem to četla asi desetkrát a ne a ne si všimnout, kde je rozdíl, asi neumím číst.... kde je ta záměna, já to čtu furt stejně :-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » sob 12. kvě 2012 10:11:13

Návštěvník píše:ros, už jsem to četla asi desetkrát a ne a ne si všimnout, kde je rozdíl, asi neumím číst.... kde je ta záměna, já to čtu furt stejně :-)


Jsou tam jen posunuté uvozovky, takže v 1. případě je kamufláží teorie, že "není žádné já"
v druhém případě je za kamufláž považováno "já".

Tak a teď si vyber ;)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Goro » sob 12. kvě 2012 10:23:06

Já je píše:Milý Goro,
vypadá to na to, že máš opravdu velké problémy s mezilidskou komunikací. Přestaň raději používat větné spojení "já neexistuje" a nahraď si to "já" jiným slovem, u kterého bude jasně znát význam toho, co tedy pro tebe neexistuje, a nebudeš muset stále vysvětlovat, co si ty myslíš slovem "já" a co si myslí pod tím slovem ti ostatní.


Když jsem neexistenci já uviděl, neměl jsem nejmenší tušení o nějakém duchovnu a nikdy by mě nenapadlo, že slovem já se může myslet taky něco jiného, než co tomu významu přikládá běžný, o duchovno se nezajímající, člověk.


Duchovní mistři vždy radili své "já" důkladně pročišťovat, zjemňovat, kultivovat, nikoli o něm tvrdit, že neexistuje.


Můžeš ho pročišťovat jak chceš, nakonec zjistíš, že celou dobu neexistovalo :D. Tvrdit že neexistuje samozřejmě nepomůže. Stejně jako tvrdit, že existuje. Musí to být viděno.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. kvě 2012 10:47:07

Spíše zažito...
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » sob 12. kvě 2012 10:49:34

Duchovní mistři vždy radili své "já" důkladně pročišťovat, zjemňovat, kultivovat, nikoli o něm tvrdit, že neexistuje.


Někteří k tomu dodávali, že to pročišťování je jako loupání cibule, když oloupeš všechny slupky, co zbyde?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. kvě 2012 10:49:58

rosada píše:
Návštěvník píše:ros, už jsem to četla asi desetkrát a ne a ne si všimnout, kde je rozdíl, asi neumím číst.... kde je ta záměna, já to čtu furt stejně :-)


Jsou tam jen posunuté uvozovky, takže v 1. případě je kamufláží teorie, že "není žádné já"
v druhém případě je za kamufláž považováno "já".

Tak a teď si vyber ;)

Furt to "nemám"..... :-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. kvě 2012 10:51:36

rosada píše:
Duchovní mistři vždy radili své "já" důkladně pročišťovat, zjemňovat, kultivovat, nikoli o něm tvrdit, že neexistuje.


Někteří k tomu dodávali, že to pročišťování je jako loupání cibule, když oloupeš všechny slupky, co zbyde?

Někteří by rádi furt enem loupali a loupali a pozorovali a pozorovali, aby mohli být činní = živí, jako konatelé, osoby, ega... :-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » sob 12. kvě 2012 15:21:00

Návštěvník píše:
rosada píše:
Návštěvník píše:ros, už jsem to četla asi desetkrát a ne a ne si všimnout, kde je rozdíl, asi neumím číst.... kde je ta záměna, já to čtu furt stejně :-)


Jsou tam jen posunuté uvozovky, takže v 1. případě je kamufláží teorie, že "není žádné já"
v druhém případě je za kamufláž považováno "já".

Tak a teď si vyber ;)

Furt to "nemám"..... :-)


1. Já je: já je a to že říkáš, že "já není" je kamufláž - měl bys prokouknou a zjistit, že já je a dá se krásně pročišťovat.
2. oponenti Goro a spol. (a momentálně i já): Já není - "já/ego" je jen kamufláž, když se pořádně podíváš, zjistíš, že není - nic takového jako já/ego není.

Tak už?
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » sob 12. kvě 2012 15:22:34

Návštěvník píše:Někteří by rádi furt enem loupali a loupali a pozorovali a pozorovali, aby mohli být činní = živí, jako konatelé, osoby, ega... :-)

Vždyť je to krásná činnost. Člověk si popláče ...
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Honzam » sob 12. kvě 2012 15:29:05

rosada píše:1. Já je: já je a to že říkáš, že "já není" je kamufláž - měl bys prokouknou a zjistit, že já je a dá se krásně pročišťovat.
2. oponenti Goro a spol. (a momentálně i já): Já není - "já/ego" je jen kamufláž, když se pořádně podíváš, zjistíš, že není - nic takového jako já/ego není.

Tak už?


se proměňme:

nevědomou kamufláž (-)ego ve vědomé skutečné -ego
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron