OTÁZKY A ODPOVĚDI

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2012 22:16:55

Rozdíl bude v motivu, proč to dělám, proto jsem se ptal, proč chceš, aby to ten Vlk dělal. Z tvojí odpovědi je jasné, že aby to já získalo další pocit důležitosti, že ono nazírá, ono to a ono hento, protože ono je nejdůležitější na celém světě. Protože já je, že áno. :-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » stř 16. kvě 2012 22:32:48

Návštěvník píše:
A jaký je rozdíl mezi tou telepatií (a lítat po duších) a propojování se s božským JÁ? Nevidím vůbec žádný. Je to jedno a to samé.

Ten rozdíl je dost velký.

Asi jako mezi lítáním po vlnách a mezi vnímáním vody, která je mořem vlnícím i nevlnícím se.

:)

Návštěvník píše:Rozdíl bude v motivu, proč to dělám, proto jsem se ptal, proč chceš, aby to ten Vlk dělal. Z tvojí odpovědi je jasné, že aby to já získalo další pocit důležitosti, že ono nazírá, ono to a ono hento, protože ono je nejdůležitější na celém světě. Protože já je, že áno. :-)


:D Zajímavé teorie, kam na to chodíte? 8)
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 16. kvě 2012 23:40:45

Jen vlastní zkušenost ukáže, že to není teorie. Nemá smysl o ni usilovat, nastane sama, když zmizí iluzorní "já" se svou potřebou něco "načítat" o jiných iluzorních jedincích.

:)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod návštěvník J » čtv 17. kvě 2012 0:10:10

Návštěvník píše:Jen vlastní zkušenost ukáže, že to není teorie. Nemá smysl o ni usilovat, nastane sama, když zmizí iluzorní "já" se svou potřebou něco "načítat" o jiných iluzorních jedincích.

:)


:)
návštěvník J
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 17. kvě 2012 0:19:38

Návštěvník píše:Jen vlastní zkušenost ukáže, že to není teorie. Nemá smysl o ni usilovat, nastane sama, když zmizí iluzorní "já" se svou potřebou něco "načítat" o jiných iluzorních jedincích.

:)

Bojíš se? :crazy:

Poznávání Boha funguje na úplně stejném principu, jak ta tebou zavrhovaná telepatie. A i najednou, při poznávání podstaty Boha, poznáváš i další jáčka, nevyhneš se tomu. Můžeš odvracet svůj vnitřní zrak jak chceš, ale chceš-li uzřít Boha, uzříš i to další. Jen vlastní zkušenost ukáže, že to není teorie. ;)

A krom toho, když vezmu tvá slova co píšeš - když ti zmizí iluzorní "já" - tak by se mělo na jeho místo vecpat celé Univerzum, se vším, co obsahuje, i se všemi ostatními jáčky. Nebo to snad takto není? Co se ti tam potom tedy objevuje? Jen ticho, klid, světlo, prostor? No, to je ovšem jen kousíček Univerza. Tvé já dosud zcela nezmizelo, stále se bojí ukázat zbytku Univerza své soukromí, brání se i přijmout Univerzum takové, jaké je. ;)

:knock:
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 7:53:42

Vidět Boha? Co to je za nesmysl?

Lidi, neblbněte.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 8:02:52

Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 17. kvě 2012 9:51:39

Návštěvník píše:Vidět Boha? Co to je za nesmysl?

Lidi, neblbněte.


Úžasně se to prolíná, asi předevčírem jsem sjížděla videa s Moojim a ten řákal: pokud chcete vidět boha, vždy uvidíte jen představu o něm - obraz...něco jako hořící keř :)
Bůh není žádnou věcí, objektem. Nelze ho spatřit.
...
Lovím to z hlavy, ale něco v tomto smyslu to bylo.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod rosada » čtv 17. kvě 2012 10:00:35

Já je píše:Poznávání Boha funguje na úplně stejném principu, jak ta tebou zavrhovaná telepatie.

A tím si jsi jistý?
To by znamenalo že bůh je taky jen objekt, jako nějaké to jáčko. A taky by to znamenalo, že mezi tebou a bohem je nějaká vzdálenost, která se musí překonat, To by pak taky znamenalo, že bůh není tady a teď. Kde je?

A krom toho, když vezmu tvá slova co píšeš - když ti zmizí iluzorní "já" - tak by se mělo na jeho místo vecpat celé Univerzum, se vším, co obsahuje, i se všemi ostatními jáčky.

Universum se nikam necpe universum už je, všude a kdykoliv, tj. TADY a TEĎ je.
Jestli ho nějaké jáčko přijímá nebo nepřijímá, je v podstatě šumák. Universu jáčka nepřekáží. Nebi taky nevadí, že jsou na něm mraky. :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 10:45:08

Já je píše: A krom toho, když vezmu tvá slova co píšeš - když ti zmizí iluzorní "já" - tak by se mělo na jeho místo vecpat celé Univerzum, se vším, co obsahuje, i se všemi ostatními jáčky...

Ona je to taková Hra: když voda oceánu ze sebe začala vytvářet vlny, v jednotlivých vlnách pak jakoby zapomene, že je vodou, a v každém z tvarů se začne vnímat jako odlišná od všech ostatních vln.

Když Hra v podobě vlny probíhá dostatečně dlouho, přestává být pro vodu přitažlivá: voda se ve vlně uvědomí coby voda - jako to, čím v podobě vlny odjakživa Je, skončí tím vnímání sebe coby tvaru, t.j. něčeho odděleného, odlišného od ostatních vln. Nic se nezměnilo, jen nastalo uvědomění, že dojem vlastní oddělenosti od jiných vln byl iluzí.

Celý oceán se všemi ostatními vlnami se tím rozpoznáním nevecpal do jedné vlny. Jen ustala mylná představa oddělenosti od ostatních vln.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Malý Vlk » čtv 17. kvě 2012 10:50:22

Já je píše:Jestliže Malý Vlk se domnívá (na základě kusých dat ode mne), že nevím, co je ono přímé nazírání,

Domnívám se, že zaměňuješ projevy pravdy s pravdou samotnou. Čili že se nejedná o přímý vhled.

Já je píše:tak se dá tedy předpokládat, že on jistě dobře ví, co to je.

Ano, mám o tom představu, koncept, intelektuální konstrukt. Zkušenost? Ne, tu nemám.
Jestli mi to zabraňuje vytvořit si na tebe názor? Vůbec ne. A ani se nedomnívám, že by mělo.

Já je píše:Tak ať ho tedy použije a ona chybějící data (která odmítám zde uvést) si může za pomoci onoho přímého nazírání, najít. Co je na tom nejasného? Je mu povoleno do mého "já" nahlédnout - ale jen jemu.

Vůbec nevím, co to plácáš. Obávám se, že ani ty ne. Už jsem se na toto ptal, odpověď jsi mi nedal.


Dávám za pravdu Danovi s jeho teorií o trollovi. Končím s tebou diskuzi, vůbec to nikam nevede. Pravděpodobně zde chceš jen krmit své hladové ego.

Malý Vlk
Uživatelský avatar
Malý Vlk
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv 19. led 2012 18:48:46

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 11:16:25

Upřednostnil oči (zírání) před bohem a snaží se to prosadit. To je všechno. A je trochu :-) domýšlivý. :-)
Ale mám ho rád.
:-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 11:22:21

Návštěvník píše:voda se ve vlně uvědomí coby voda - jako to, čím v podobě vlny odjakživa Je, skončí tím vnímání sebe coby tvaru, t.j. něčeho odděleného, odlišného od ostatních vln. Nic se nezměnilo, jen nastalo uvědomění, že dojem vlastní oddělenosti od jiných vln byl iluzí.

Tahle zkušenost zruší mylný dojem vlastní oddělenosti od ostatních já.

Že je možné se vnímat úplně mylně a najednou dojde ke změně, napovídá i zkušenost lucidního snění. Spící člověk si během nočního snu zčistajasna uvědomí, že je to jen sen. Že není tou snovou osobou, za kterou se doteď považoval a pro kterou byla doteď její samostatná a od okolí oddělená existence samozřejmou realitou. Sen běží dál, ale všechno - vlastní postava i její okolí včetně ostatních postav - se vnímá vědomím jako iluzorní tvary vědomí.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 11:29:47

Sen běží dál, ale všechno - vlastní postava i její okolí včetně ostatních postav - se vnímá vědomím jako iluzorní tvary vědomí uvnitř vědomí.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 14:32:32

Návštěvník píše:Upřednostnil oči (zírání) před bohem a snaží se to prosadit. To je všechno. A je trochu :-) domýšlivý. :-)
Ale mám ho rád.
:-)

Co trochu, hodně. :crazy:

Malý Vlk píše:Domnívám se, že zaměňuješ projevy pravdy s pravdou samotnou. Čili že se nejedná o přímý vhled.
Malý Vlk píše:Ano, mám o tom představu, koncept, intelektuální konstrukt. Zkušenost? Ne, tu nemám.
Jestli mi to zabraňuje vytvořit si na tebe názor? Vůbec ne. A ani se nedomnívám, že by mělo.
Malý Vlk píše:Vůbec nevím, co to plácáš. Obávám se, že ani ty ne. Už jsem se na toto ptal, odpověď jsi mi nedal.

Dávám za pravdu Danovi s jeho teorií o trollovi. Končím s tebou diskuzi, vůbec to nikam nevede. Pravděpodobně zde chceš jen krmit své hladové ego.

Malý Vlk

Asi toho bylo víc, než tvůj intelektuální konstrukt dokázal zpracovat. Promiň, že se tu po tobě chtělo, aby jsi si našel ona zbývající data přímo v mém já. Je to pravděpodobně nemožné, že. Ale, kdyby se ti to povedlo, získal by jsi prémii, našel by jsi tam totiž i to, co nebylo dosud uveřejněno na internetu, nebylo to zapsáno nikde do notesu, žádné drbny to neroznáší po povlačích.
Ještě jednou promiň. S pozdravem a láskou jedno hladové unuděné ego....... ;)

rosada píše:A tím si jsi jistý?

Naprosto.
Duchovní nauky mi v tomto dávají za pravdu. :yes:
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 14:41:38

I ty jeden Já je narcisku :-)
Tlačit to svoje se nevyplácí, už bys mohl být z jiných diszkuzí poučeno :-)
Máš rádo senzace, ale ne každý je po nich lačný :-)
Sázíš na (mentální) schopnosti jáčka. Tím ego jen bytní, což je pěkně vidět i na tvém Já je. A když narazí, je jen agresivní. Dej si na to bacha.
Ne každého zajímá způsob cesty, kterou ty tlačíš, ne každý o ni stojí.
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 14:42:48

A zaštiťovat se tím, že duchovní nauky ti dávají za pravdu, ale fuj, to snad dělají jen malé děti: "Maminka říkala, že mám pravdu" :D
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Já je » čtv 17. kvě 2012 14:55:05

Návštěvník píše:I ty jeden Já je narcisku :-)
Tlačit to svoje se nevyplácí, už bys mohl být z jiných diszkuzí poučeno :-)
Máš rádo senzace, ale ne každý je po nich lačný :-)
Sázíš na (mentální) schopnosti jáčka. Tím ego jen bytní, což je pěkně vidět i na tvém Já je. A když narazí, je jen agresivní. Dej si na to bacha.
Ne každého zajímá způsob cesty, kterou ty tlačíš, ne každý o ni stojí.

Božíčku, a co to tedy ostatní stále tady hledají, ne-li jen nějaké ty "senzace". A vydrží o tom plkat dlouhou dobu.
Tak se jen k jejich plkání přidávám. :D
Návštěvník píše:A zaštiťovat se tím, že duchovní nauky ti dávají za pravdu, ale fuj, to snad dělají jen malé děti: "Maminka říkala, že mám pravdu" :D

:yeah: :D :crazy:
Vždyť máme být jako malé děti, když se chceme přiblížit Bohu.
Dělám jen to, co se má dělat.
8)
Já je
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 15:01:01

Jo, není dítě jako dítě. Zaštiťovat se jen proto, abych dodalo váhy tomu, co tvrdím, není o "čistotě a nevinnosti", ale o vyčuranosti malého děcka, aby bylo bráno vážně, aby mu byla věnována větší pozornost, aby dodalo svým slovům větší váhy a tím sobě důležitost atd. :-)
Návštěvník
 

Re: OTÁZKY A ODPOVĚDI

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. kvě 2012 15:02:36

Ty hodně sázíš na schopnosti jáčka, které něco, aby něco a jak jsem psalo, tím jáčko jen bytní...
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků