DUEL 3

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » pon 24. říj 2011 20:41:16

Andrew píše:1. Dobře - na základě zkušneností.
2. Po přetlumočení myšlenek. Okay
3. Co z toho vyplývá:
"Osobnost" je založena na základě zkušeností,... .
No ikdyž zkušenosti mohou udělat z osobnosti jakoukoliv ROLI - třeba. "vždy poslední", "king", "nemilovaný",.... (bylo bych jich nesčetně víc).
JE TO POŘÁD JENOM KABÁT. Je iluzorní a lze jej přenastavit - autosugescí, terapií, NLP,.... a xx dalšími technikami.
Opakuji je to kabát.


Ano, ale z čeho je? Z čeho se osobnost skládá? Mění se myšlenkami... Co je tedy osobnost?

...beru zpět. Nedokážu na tuto otázku odpovědět.


Skvěle. Tak se na to pojďme podívat. Ještě před tím mi ale řekni, proč té prázdnotě uvnitř, říkáš já, když očividně nic nedělá? Jak to vidíš doopravdy? Popiš mi to, aniž bys bral v úvahu, jak to popisuje někdo jiný, nebo co jsi kdy četl. Jen mi řekni, jak to vidíš/cítíš ty?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » pon 24. říj 2011 21:03:13

Ano, ale z čeho je? Z čeho se osobnost skládá? Mění se myšlenkami... Co je tedy osobnost?

Osobnost=identita=nic skutečného/iluze

Z čeho je?
Z informací které nám nejen v dětství byly řečeny - co jsme, co nejsme, co můžeme, co nemůžeme, co je dobré a špatné, spoustu lží o úspěchu a neúspěchu, o lásce, a tom co je důležité a co je nedůležité.
Z interakcí s druhými lidmi a vzpomínkami (dobrými a špatnými = bolestivými a radostnými), a také pohledem na budoucnost.
Na základě všeho do teď zmíněného se tvoří osobnost jež má kompletní příběh a charakter vyformovaný kombinací toho všeho. Tohle je osobnost.

Skvěle. Tak se na to pojďme podívat. Ještě před tím mi ale řekni, proč té prázdnotě uvnitř, říkáš já, když očividně nic nedělá? Jak to vidíš doopravdy? Popiš mi to, aniž bys bral v úvahu, jak to popisuje někdo jiný, nebo co jsi kdy četl. Jen mi řekni, jak to vidíš/cítíš ty?


Fayn.
Upřímě nevím co je ta prázdnota ve vnitř. Domnívám se že je to ten bezmyšlenkový stav.
A domnívám se že nejsem tím bezmyšlenkovým stavem.
Ten bezmyšlenkový stav chápu jako jinou dimenzi v porovnání s dimenzí mysli ve které žije téměř každý člověk.
Co je ve skutečnosti "já"... nedokážu popsat, nemám tušení co to je. Věřím v universum a to universum je jako živý organismus, a ta část co je "já" je jeho součástí.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » pon 24. říj 2011 21:46:15

Andrew píše:Upřímě nevím co je ta prázdnota ve vnitř. Domnívám se že je to ten bezmyšlenkový stav.
A domnívám se že nejsem tím bezmyšlenkovým stavem.
Ten bezmyšlenkový stav chápu jako jinou dimenzi v porovnání s dimenzí mysli ve které žije téměř každý člověk.
Co je ve skutečnosti "já"... nedokážu popsat, nemám tušení co to je. Věřím v universum a to universum je jako živý organismus, a ta část co je "já" je jeho součástí.


Tohle bylo naprosto skvělé až do té poslední věty. V co věříš mě nezajímá. Zajímá mě jenom pravda. To před tím je ale naprosto skvělé. Tohle chci abys dělal. Upřímnost - dívání se na problém - popis toho co vidíš. To je tvoje mantra.

Co je ve skutečnosti "já"... nedokážu popsat, nemám tušení co to je.


Skvěle. Když řeknu:

Není žádné já. Nic takového neexistuje. Může to být pravda?

Podívej se sám. Co je první věc, co se ti nabídne jako já? Co první se bude snažit popřít tuhle větu?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » pon 24. říj 2011 22:18:45

Není žádné já. Nic takového neexistuje. Může to být pravda?

Podívej se sám. Co je první věc, co se ti nabídne jako já? Co první se bude snažit popřít tuhle větu?

První co se snaží nesouhlasit, je mysl. Bylo by to popření individuality, oddělenosti, samostatně fungující "bytosti".

Ovšem já neodporuji, vím že mysl je součástí problému. Já už jsem si užil dost trápení, chci se ztotožnění s myslí vzdát.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 7:36:08

Andrew píše:První co se snaží nesouhlasit, je mysl. Bylo by to popření individuality, oddělenosti, samostatně fungující "bytosti".

Ovšem já neodporuji, vím že mysl je součástí problému. Já už jsem si užil dost trápení, chci se ztotožnění s myslí vzdát.


Když říkáš, že se snaží nesouhlasit mysl, jak se snaží nesouhlasit? Jaké myšlenky tě napadly?

Když říkáš já neodporuji, koho tím myslíš?

Podívejme se na všechno, co teď v "tvém" těle existuje. Jsou tam myšlenky, pocity, vzpomínky, touhy, reakce, návyky, funkce těla, atd. To všechno dohromady spolu perfektně spolupracuje. Myšlenky jsou ten hlas co je "slyšet" v hlavě, říká tělu co dělat, to okamžitě reaguje a plní úkoly, do toho samo dýchá, při mluvení ústa vyslovují myšlenky, které se objevují v hlavě, chození je naučený proces těla, které udržuje rovnováhu a zapojuje obrovské množství svalů, při reakcích na nové podněty se oči zaměřují tím směrem, mozek vyhodnocuje nejvhodnější reakci, tělo reaguje pohybem atd. atd. atd.

Dýchání, chození, mluvení, dívání, cokoli co děláš. Je k něčemu z toho, potřeba někoho, kdo by dýchal, kdo by se díval, kdo by chodil, kdo by myslel, kdo by mluvil? Nebo by opravdu mohlo být jen dýchání, chození, mluvení, dívání, myšlení?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » úte 25. říj 2011 8:15:23

Když říkáš, že se snaží nesouhlasit mysl, jak se snaží nesouhlasit? Jaké myšlenky tě napadly?

No jelikož už asi dva týdny si odrážím řadu myšlenek které příjdou - tedy chci říct že se s nimi již neidentifikuji, už hned odcházejí. A tady mám již pevně rozhodnuto že se chci mysli zbavit a tak ani žádné nesouhlasné myšlenky nepřichází.
Ovšem toto je třeba případ jen tohoto konkrétního tématu, jsou témata se kterými ten hlas v hlavě (a i já se s ním stále plně ztotožňuji) plně podporuje a tak pracuje sebedestruktivně.

Když říkáš já neodporuji, koho tím myslíš?

Ta část, která není mou myslí/egem.
Ovšem tady mám otázku já: Je v bezmyšlenkovém stavu nějaké já? Totiž pokud není - znamenalo by to, že mysl jen převlékla jen kabát. Jak se říká na svaté ego.

Podívejme se na všechno, co teď v "tvém" těle existuje. okay
Jsou tam myšlenky, pocity, vzpomínky, touhy, reakce, návyky, funkce těla, atd. okay
To všechno dohromady spolu perfektně spolupracuje. okay
Myšlenky jsou ten hlas co je "slyšet" v hlavě, říká tělu co dělat, to okamžitě reaguje a plní úkoly, do toho samo dýchá, při mluvení ústa vyslovují myšlenky, které se objevují v hlavě, chození je naučený proces těla, které udržuje rovnováhu a zapojuje obrovské množství svalů, při reakcích na nové podněty se oči zaměřují tím směrem, mozek vyhodnocuje nejvhodnější reakci, tělo reaguje pohybem atd. atd. atd. okay

Dýchání, chození, mluvení, dívání, cokoli co děláš. okay


Je k něčemu z toho, potřeba někoho, kdo by dýchal, kdo by se díval, kdo by chodil, kdo by myslel, kdo by mluvil? Nebo by opravdu mohlo být jen dýchání, chození, mluvení, dívání, myšlení?

Wow tak takto jsem se na to nikdy nedíval, a cítím že ano.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 8:26:58

Andrew píše:Ovšem tady mám otázku já: Je v bezmyšlenkovém stavu nějaké já? Totiž pokud není - znamenalo by to, že mysl jen převlékla jen kabát. Jak se říká na svaté ego.


Jistěže v bezmyšlenkovém stavu není žádné já. Je nějaké já v myšlenkovém stavu? Nebo jsou to jen myšlenky?

Wow tak takto jsem se na to nikdy nedíval, a cítím že ano.


Sleduj to. Pozorně sleduj tělo. Kdykoli někam půjdeš, sleduj svoje tělo. Sleduj, jak se hýbe. Rozhoduješ o každém kroku? Rozhoduješ o tom, která noha udělá jaký pohyb? Hýbeš vědomě rukama, celým tělem? Když na tebe někdo zavolá, rozhodneš se, že otočíš hlavou? Když si zavazuješ tkaničky, říkáš vždy každému prstu, jak se pohnout? Jestli si myslíš, že o těchto pohybech rozhoduješ podvědomě, jak by ses mohl rozhodovat, aniž bys o tom věděl? Sleduj svoje tělo, těch pohybů, které dělá bez tvého rozhodnutí je neskutečná spousta.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » úte 25. říj 2011 8:41:38

Jistěže v bezmyšlenkovém stavu není žádné já. Je nějaké já v myšlenkovém stavu? Nebo jsou to jen myšlenky?

Výborně "já" je jen myšlenky. Jaká to svoboda!

Sleduj to. Pozorně sleduj tělo. Kdykoli někam půjdeš, sleduj svoje tělo. Sleduj, jak se hýbe. Rozhoduješ o každém kroku? Rozhoduješ o tom, která noha udělá jaký pohyb? Hýbeš vědomě rukama, celým tělem? Když na tebe někdo zavolá, rozhodneš se, že otočíš hlavou? Když si zavazuješ tkaničky, říkáš vždy každému prstu, jak se pohnout? Jestli si myslíš, že o těchto pohybech rozhoduješ podvědomě, jak by ses mohl rozhodovat, aniž bys o tom věděl? Sleduj svoje tělo, těch pohybů, které dělá bez tvého rozhodnutí je neskutečná spousta.

Vědomě? Ne.
A tyto rozhodnutí vystupují z toho co je mimo úroveň myšlení?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 20:02:07

Andrew píše:Výborně "já" je jen myšlenky. Jaká to svoboda!


Je já jen myšlenky, anebo myšlenky jen o já mluví, popisují ho, říkají jaké já je, ale to o čem mluví ve skutečnosti neexistuje?

Vědomě? Ne.
A tyto rozhodnutí vystupují z toho co je mimo úroveň myšlení?


Jak by to mohly být rozhodnutí, kdyby byly mimo úroveň myšlení? To, o čem jsme mluvili, jsou všechno opravdu jen reakce, spolupráce těla a myšlenek, naučené procesy, atd. atd. atd.

Jak je to ale v případě velkých rozhodnutí? Svatba, rozvod, výpověď v práci - jak dochází k takovým rozhodnutím?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » úte 25. říj 2011 20:19:44

Je já jen myšlenky, anebo myšlenky jen o já mluví, popisují ho, říkají jaké já je, ale to o čem mluví ve skutečnosti neexistuje?

Neexistuje.

Jak by to mohly být rozhodnutí, kdyby byly mimo úroveň myšlení? To, o čem jsme mluvili, jsou všechno opravdu jen reakce, spolupráce těla a myšlenek, naučené procesy, atd. atd. atd. okay

Jak je to ale v případě velkých rozhodnutí? Svatba, rozvod, výpověď v práci - jak dochází k takovým rozhodnutím

Na úrovni mysli skrze pomyslné váhy pro a proti. Nebo na základě závislosti (podmínečná láska = lásku cítí ego = závislost na něčem vnějším)
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 20:28:29

Andrew píše:Neexistuje.


Jsi si jistý? Neber nic z toho co řeknu jako pravdu. Musíš si vše zjistit sám, aby sis byl jistý.

Na úrovni mysli skrze pomyslné váhy pro a proti. Nebo na základě závislosti (podmínečná láska = lásku cítí ego = závislost na něčem vnějším)


Kdo rozhodne, co si dáš zítra k obědu?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » úte 25. říj 2011 20:37:45

Je já jen myšlenky, anebo myšlenky jen o já mluví, popisují ho, říkají jaké já je, ale to o čem mluví ve skutečnosti neexistuje?

Andrew píše:Neexistuje.

Jsi si jistý? Neber nic z toho co řeknu jako pravdu. Musíš si vše zjistit sám, aby sis byl jistý.

Neexistuje.

Goro píše:
Na úrovni mysli skrze pomyslné váhy pro a proti. Nebo na základě závislosti (podmínečná láska = lásku cítí ego = závislost na něčem vnějším)

Kdo rozhodne, co si dáš zítra k obědu?

Kombinace něčeho co by se dalo označit jako instinkt (bezmyšlenkový proces) - co je dobré to si dám.
A druhý aspekt je mysl, která vybírá třeba z konzervativního menu jelikož mysl nerada zkouší nové věci. (to je jen jeden příklad)
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 20:43:02

A co takhle?

Není nikdo, kdo by rozhodoval. Vše je předem rozhodnuto na základě vaší předchozí zkušenosti. Když budu přesně vědět, co vám chutná, budu přesně vědět, jaké jídlo si vyberete z každého menu. Teď můžete namítat, že na to ten den třeba zrovna nebudete mít chuť, ale to je pouze důsledek nějaké jiné skutečnosti (měli jste to k jídlu včera, máte podrážděný žaludek atd.). Když budu vědět i tohle, budu přesně vědět, jak se rozhodnete. V jakémkoli rozhodnutí, kdybych dokonale znal vaší minulost, vždy bych věděl, jak se rozhodnete. Protože pro vás to ve skutečnosti není žádné rozhodnutí. Je to předem dané.

Může to být takhle?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » úte 25. říj 2011 20:46:37

Goro píše:A co takhle?

Není nikdo, kdo by rozhodoval. Vše je předem rozhodnuto na základě vaší předchozí zkušenosti. Když budu přesně vědět, co vám chutná, budu přesně vědět, jaké jídlo si vyberete z každého menu. Teď můžete namítat, že na to ten den třeba zrovna nebudete mít chuť, ale to je pouze důsledek nějaké jiné skutečnosti (měli jste to k jídlu včera, máte podrážděný žaludek atd.). Když budu vědět i tohle, budu přesně vědět, jak se rozhodnete. V jakémkoli rozhodnutí, kdybych dokonale znal vaší minulost, vždy bych věděl, jak se rozhodnete. Protože pro vás to ve skutečnosti není žádné rozhodnutí. Je to předem dané.

Může to být takhle?

No může, ale co to tedy je? Mě se zdá že toto je popis mysli. :what:
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 20:47:36

V jakémkoli rozhodnutí, zvažuješ něco jiného, než předchozí zkušenosti?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » úte 25. říj 2011 20:53:21

Goro píše:V jakémkoli rozhodnutí, zvažuješ něco jiného, než předchozí zkušenosti?

Možná nerozumím přesně otázce, ale třeba při tvoření můžu vytvářet něco originálního (inspirace).

Jinak přemítám běžná denní rozhodnutí a ty jsou podhle rozvrhu mysli = dřívějších zkušností. A některá rozhodnutí jsou navíc sebepoškozující. Tohle je vězení mysli. Myšlenky.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 21:08:47

Andrew píše:Možná nerozumím přesně otázce, ale třeba při tvoření můžu vytvářet něco originálního (inspirace).

Jinak přemítám běžná denní rozhodnutí a ty jsou podhle rozvrhu mysli = dřívějších zkušností. A některá rozhodnutí jsou navíc sebepoškozující. Tohle je vězení mysli. Myšlenky.


Při tvoření určitě můžeš vytvořit něco originálního. Ale když se rozhoduješ, máš před sebou nějaké možnosti, mezi kterými se rozhoduješ, rozhoduješ se na základě něčeho jiného, než předchozích zkušeností? Je to pak opravdu rozhodování, nebo jen posouzení předchozích zkušeností?

Říkáš, že já neexistuje. Musíš si být naprosto jistý. Proto je čas se podívat. Není to složité, nevyžaduje to žádnou velkou námahu. Když se teď díváš na počítač, všechno co musíš dělat, abys ten počítač viděl, je mít otevřené oči. Ne o moc větší námahu stačí vynaložit, když se díváš, jestli je v tobě nějaké já. Takže se podívej. Co vidíš v tomhle konkrétním okamžiku?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » úte 25. říj 2011 21:14:05

Při tvoření určitě můžeš vytvořit něco originálního. Ale když se rozhoduješ, máš před sebou nějaké možnosti, mezi kterými se rozhoduješ, rozhoduješ se na základě něčeho jiného, než předchozích zkušeností? Je to pak opravdu rozhodování, nebo jen posouzení předchozích zkušeností?

Ano v těchto případech je to na základě zkušností/informací.

Co vidíš v tomhle konkrétním okamžiku?

Nemůžu v sobě najít nic. Goro - ale co tedy jsem? Nebo je i tato otázka "co tedy jsem" vytvořena myslí a egem? Nemůžu najít já. :what:
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Andrew » úte 25. říj 2011 21:17:03

Co je tedy malé dítě, řekněmě ve věku 2 let, kde ještě mysl není vyvinuta.
Trvalý stav bez mysli.

Je to jen pocit? Nemůžu si to vybavit, něco tam je, cítím že mě to tam táhne, ale netuším co to je.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: DUEL 3

Nový příspěvekod Goro » úte 25. říj 2011 22:04:25

Andrew píše:Co je tedy malé dítě, řekněmě ve věku 2 let, kde ještě mysl není vyvinuta.
Trvalý stav bez mysli.


Já není mysl, k tomu už jsme došli. Nevím, jak to má dítě ve věku 2 let. Nepamatuji si to. Myslíš, že nemá myšlenky? To pochybuji. Myslím si, že nemá ještě vytvořenou iluzi já.

Je to jen pocit? Nemůžu si to vybavit, něco tam je, cítím že mě to tam táhne, ale netuším co to je.


Tak se na to podívej. Může to být jen pocit? Odpověď na všechno získáš, když se sám podíváš.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron