Bilance

Re: Bilance

Nový příspěvekod nop » sob 10. pro 2011 13:57:03

Jarda Malej píše:
Zkusím se dnes ještě ponořit do sebe a ověřit to.

Zkusit se (nejlépe ihned ) pustit do práce, která mi stále odsouvána už nějaký čas padá na hlavu
(proto mám s tou hlavou potíže), to bývá v jistých duchovních kruzích poměrně nepopulární.
..... naší práci za nás nikdo neudělá.
Ona však stále čeká a nám je z toho stále hůř, protože ten neuklizený bordel se hromadí jek kolem nás, tak hlavně v podvědomí.
Ať se nám to líbí a nebo ne, před vlastním životem nelze předčasně utéct na internet do jakéhosi ne-já
a veřejně tohle prohlašovat či dokonce učit bez znalostí potřebných souvislostí, je nezodpovědné.
Výšiny sebepoznání jsou nedostupné lidi, kteří hledají ve spiritualitě únik sami před sebou.
... Mnohému z bolestínských lenochů se rozsvítilo až při pracovní terapii v některém z léčebných zařízení, pokud se tam dostal včas. :)

Doporučuji ještě jinou cestu: lásku. Podívej se někomu do očí tak, ab s tebou navázal kontakt. Nebo činem. Můj kolega měl malé děti, brával ke hrám i děti ze sousedství, v potoce plácali bláto a přestavovali kamínky a řekl nám "mezi trojročnými je mi dobře".
Nebezpečí nehrozí, jen některé ženy jsou tak zvědavé, že by vlezly vypátrat do cizího oka kam až to jde a samy by se neotevřely. Takové průzkumnice (sobecky pátrající jako horník po vzácné rudě) mi radost nedělají, to by raději měl být někdo, kdo si tě prohlédne zároveň s úctou.
Můj známý se zaujal jednou ženou a řekl mi "zdá se mi, že objevuji jiný vesmír".
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Bilance

Nový příspěvekod Jarda Malej » sob 10. pro 2011 14:45:50

Je úsměvné, jakou všechnu špínu je člověk schopen nakydat na něco, o čem nic neví,
aby se nemusel zamyslet, jestli to náhodou nemůže být pravda.

Souhlasím Goro, s jedinou výhradou. Není to úsměvné.

:)
Jarda Malej
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » sob 10. pro 2011 15:31:18

Tak se mi zdá že tohle může rozhodnout jen klasický závod na čtvrt míle.

Kdo dorazí do cíle první vyhrává!

:D :phew: :yeah:
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » sob 10. pro 2011 17:55:55

Goro píše:
Andrew píše:Em, ty by jsi tu nejraději viděl napsané něco ve smyslu "ne není, protože já neexistuje". Ale lhal bych kdybych to tak napsal, protože to tak pořád nevidím. Mám skoro přečtený ten direct pointing, a netuším co se vám všem stalo. Ty informace tam... JSOU NEUVĚŘITELNÉ. Přitom je to pravda a zdá se, že je to i jednoduché. U mě to ještě neproběhlo.


Přijde mi to zvláštní, protože jsi psal tohle:
Já tu není jsou to jen systémy jako to tělo, reakce, myšlenky atd.
Tu novou svobodu bych popsal asi takto:
První věc je osvobození (odztotožnění) od mysli, myšlenek, já, doměnek, paměti, vnitřního soudce a obviněného, pochybností ... .
Druhá věc je nicota, je to spíš pocit, vniřního nic, co zvláštně uklidňuje.
Třetí věc je zanikání oddělenosti, možná to souvisí s tou nicotou, ale najednou prostě psychologický strach, neurotické chování.. mizí. Zbývá tu klid.
Čtvrtá věc je změna vnímání, řekl bych že ego balí kufry a začíná se stahovat. Vědomě na to dohlížím, tím že když příjde nějaká myšlenka a namíří na mě kolt, sice mě to ještě překvapí, ale pak si už jen uvědomím že je iluzí a jsem v klidu.
Dnes jsem slyšel o jednom člověku po odstotožnění, který říkal, že po odstotožnění to bylo jako být nahý. Naked. Nemyslel to jako fyzicky nahý, ale svlečené všechny masky a zátěže mysli, které si člověk sebou tahá. Prostě to vše odložit, a jen tak stát.

Možná to co v takové chvíli kdy vše odložím a jen tak stojím... možná to co cítím - cítím poprvé v životě, ale možná jsem to cítil kdysi dávno když jsem byl dítě a mohl jsem být tím čím jsem opravdu byl. Kdo ví. Ale dnes si tak připadám, svobodný s pocitem že je to O.K. takhle být.

Byl jsem egocentrická výkonná svině nebo stroj, jo tím jsem opravdu byl. A teď mám radost, protože tahle chladná maska je iluze, a je načase ji odložit.

Přijde mi to zvláštní, protože jsi psal tohle:

Jo ale tohle je už dávno. Je to pryč, a co mi z toho zbylo je pár blednoucích vzpomínek.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » sob 10. pro 2011 18:17:16

To Goro:

Direct Pointing mám přečtený.
- je tam náhled jak vypadá život z pohledu probuzených.
- svět jaký vnímám teď označují jako "Lalaland", což samo o sobě ukazuje že žiji v něčem naprosto smyšleném/pohádkovém.
- teď už se nebojím pustit svého "Lalalandu".
- nechci vést další lidi. (zdá se mi to všechno mimořádně složité, budu rád když dojde k probuzení u mě)

> probuzení
> nevím jak je teď docílit (ale ještě do pondělka budou dobíhat nějaká cvičení a článek, tak uvídím jestli se o něco posunu) :what:
> cítím že probuzení samotné bude (?nějakým způsobem?) mimo mysl, myšlenky. Uvědoměním si že nejsem myšlenkami a proto to zřejmě nejde otevřít affirmacemi/autosugescí.

Ale na jednu věc bych se tě teď přece zeptal:
V bilanci jsi psal:
Většinu času jsem trávil sněním o tom, jaké to bude, až budu mít x, nebo budu konečně x. Jak budu výjimečný, spokojený, jak skvělé to bude. Zbytek času jsem trávil pochybami o tom, jestli jsem takový, jak bych chtěl, jestli tohle či tamto můžu, jaký to bude mít vliv na můj image, jak to bude vnímáno okolím, přehrávání si scén, ve kterých jsem vystupoval, co jsem řekl správně a co špatně atd. Strach z budoucnosti, výčitky z minulosti. Tohle všechno najednou odpadlo. Bylo to břímě, které jsem táhl celý život, a jeho odhozením přišla neskutečná úleva.

Ilona v direct pointingu psala to samé - nazývalo to trefně jako "Loops of negative thinking" - opakování se dokola negativního myšlení.
Já teď dělal domácí úkol kde jsem si několik dní zapisoval jaké myšlenky se obejvují během dne atd...

Jak je možné že to odpadlo? (jak to ty píšeš...)
V tom direct poitiongu jsem nenašel přímý lék aby tohle zkočilo :what:
Co se stalo?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » sob 10. pro 2011 18:43:32

Co se stalo? Není žádné já.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » sob 10. pro 2011 18:48:06

Dan píše:Co se stalo? Není žádné já.

Jana sama mi mockrát říkala, že myšlenky se objevují dál. (edit: i po probuzení) A když vezmu v úvahu, co jsem tady pochopil tak myšlenky se objevují na základě zkušeností/doměněk apod. a s tím domácím úkolem kde jsem si teď zapisoval co mi přichází na mysl, tak můžu pravdivě říct, že tyhle myšlenky se mi pořád opakují týden za týdnem, už měsíce nebo celé roky. I přes deset let... (záleží jak a které).

Tak díky tomu opakování si opravdu připadám jako v soukromém vězení. Jak z něho ven? Huh?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod TCM » sob 10. pro 2011 18:49:55

Píšeš:
Najednou přestáváte vnímat události jako dobré nebo špatné. Víte, že byly nevyhnutelné.


Jak víš, že byly nevyhnutelné?
TCM
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » pon 12. pro 2011 20:21:42

Andrew píše:To Goro:

Ale na jednu věc bych se tě teď přece zeptal:
V bilanci jsi psal:
Většinu času jsem trávil sněním o tom, jaké to bude, až budu mít x, nebo budu konečně x. Jak budu výjimečný, spokojený, jak skvělé to bude. Zbytek času jsem trávil pochybami o tom, jestli jsem takový, jak bych chtěl, jestli tohle či tamto můžu, jaký to bude mít vliv na můj image, jak to bude vnímáno okolím, přehrávání si scén, ve kterých jsem vystupoval, co jsem řekl správně a co špatně atd. Strach z budoucnosti, výčitky z minulosti. Tohle všechno najednou odpadlo. Bylo to břímě, které jsem táhl celý život, a jeho odhozením přišla neskutečná úleva.

Ilona v direct pointingu psala to samé - nazývalo to trefně jako "Loops of negative thinking" - opakování se dokola negativního myšlení.
Já teď dělal domácí úkol kde jsem si několik dní zapisoval jaké myšlenky se obejvují během dne atd...

Jak je možné že to odpadlo? (jak to ty píšeš...)
V tom direct poitiongu jsem nenašel přímý lék aby tohle zkočilo :what:
Co se stalo?


Odpadlo to protože jsem uviděl, že žádné já neexistuje. Všechno to co odpadlo vyplývalo ze strachu o tohle já, z opečovávání té iluze, ze snahy, aby já bylo jiné, výjimečné atd.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 12. pro 2011 20:32:50

wow, to je nádherná definice :)
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » stř 14. pro 2011 17:47:06

Je to myslím napsané i v tom direct pointing.

Direct pointing (=přímé ukazování) tě dovede k tomu že si uvědomíš že já není. A staré představy, způsoby myšlení a názory odpadávají až po tom. Proces realizace trvá několik dní/týdnů.

Ale ve všem duchovním je to jinak. Tam se postupně mění pohled na realitu, na myšlení, na život a v průběhu toho procesu (který trvá několik let) se dostaneš k tomu, že já neexistuje (nenazveš to stejně ale výsledek je stejný).
Samozřejmě to pak nekončí, pořád je tu mnoho věcí a mylných přesvědčení s kterýma je nutno pracovat (stejné jako u DP)
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » stř 14. pro 2011 21:58:48

vostalpetr píše:takže se musíš podívat, co to znamená ten stav : NEJSEM NIČÍM

NEJSEM NIČÍM = NIC NEVÍM = NIC NECHCI = PO NIČEM NETOUŽÍM

Takže veškerá tvoje práce s rozpouštěním mysli leží jen v uvědomění NEJSEM NIČÍM = NEVÍM,
a přestože že musíš přemýšlet o firmě,
tak tvým základním poznáním je NEVÍM

Výborně děkuji
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » stř 14. pro 2011 22:01:29

Dan píše:Direct pointing (=přímé ukazování) tě dovede k tomu že si uvědomíš že já není. A staré představy, způsoby myšlení a názory odpadávají až po tom. Proces realizace trvá několik dní/týdnů.

Jaký typ realizace máš tady namysli?

Ale ve všem duchovním je to jinak. Tam se postupně mění pohled na realitu, na myšlení, na život a v průběhu toho procesu (který trvá několik let) se dostaneš k tomu, že já neexistuje (nenazveš to stejně ale výsledek je stejný).
Samozřejmě to pak nekončí, pořád je tu mnoho věcí a mylných přesvědčení s kterýma je nutno pracovat (stejné jako u DP)

Ano, s tím už jsem se vyrovnal a pustil to. Nechávám to samočinné.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » stř 14. pro 2011 22:04:59

vostalpetr píše:TEDY NEHLEDEJ NĚJAKOU INSPIRACI A TECHNIKU JAK ROZPOUŠTĚT MYSL MIMO TEN STAV "NEJSEM NIČÍM"

A víš že je v takovém stavu docela příjemně a klid.

Ve vnějším světě se to řeší samo.
A kupodivu i ta inspirace chodí sama, když ji nevyhlížím ve dveřích.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » čtv 15. pro 2011 8:56:14

Andrew píše:Jaký typ realizace máš tady namysli?


žádné já
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » čtv 15. pro 2011 17:28:52

Dan píše:
Andrew píše:Jaký typ realizace máš tady namysli?


žádné já


Direct pointing (=přímé ukazování) tě dovede k tomu že si uvědomíš že já není. A staré představy, způsoby myšlení a názory odpadávají až po tom. Proces realizace trvá několik dní/týdnů.


Sorry musím si být jist že to správně chápu, proto mi napiš jestli to chápu správně (dle toho co jsi psal):

Direct pointing (=přímé ukazování) tě dovede k tomu že si uvědomíš že já není. A staré představy, způsoby myšlení a názory odpadávají až po tom. Proces realizace trvá několik dní/týdnů.

Myslíš jako samotný konec ega? Uvědomnění si že já není a tudíž "samovolné" (nebo nějaké jiné) zhroucení ega/myšlenkových představ o já, samotné zhroucení pak trvá několik dní/týdnů.

Takto jsem to pochopil, myslel jsi to takto?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » čtv 15. pro 2011 21:01:07

ne, nic neodejde samo. Tady jsem to napsal špatně ale v PM jsem ti to objasnil jasně
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštevník » úte 27. pro 2011 19:48:00

Dál. Postupně se první fáze překlopila do druhé. Jejím základním znakem je nárůst odevzdanosti. Trvalo to nějakou dobu, dva měsíce, kdy to začalo a stále se to prohlubuje. Zní to zvláštně, ale odevzdanost není špatná, není to hanlivé slovo, není to pocit dobytka, který jde na porážku. Je to smíření. Je to vzdání se kontroly nad životem, svěření se do jeho proudu bez odporu. Jako když si sednete na horskou dráhu zády ve směru jízdy. Nejdříve pochyby, strach, ale pak jen zábava. Najednou přestáváte vnímat události jako dobré nebo špatné. Víte, že byly nevyhnutelné. Vzdáváte se iluze, že nad životem máte jakoukoli kontrolu. Život je. Dvě slova, která odpovídají na všechno co se děje. Ještě bych dodal třetí slovo: Život je krásný. Nevím, co mě čeká teď, ale nemám už žádný strach. Není čeho se bát.


Co to znamená? Můžeš mi to vysvětlit?
Když jsi se odevzdal, to přichází nějaká úleva, nebo něco takového?

A co tvá práce, přátelé, domov.... ?
Jsi se v ším spokojený? Tím myslím jestli děláš to co tě baví, jestli máš dobré přátele, jsi spokojený s bydlení, máš přítelkyni nebo ženu,... ?

Jak můžeš říct že nad tím nemáš kontrolu? Nebo pokud to myslíš jinak - prosím vysvětli to.
Návštevník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » stř 28. pro 2011 13:31:20

Návštevník píše:Co to znamená? Můžeš mi to vysvětlit?
Když jsi se odevzdal, to přichází nějaká úleva, nebo něco takového?


Ano. Přichází úleva, protože se pouštíš nutnosti něco vyžadovat, závislosti na výsledku. Život plyne dál, jen už všechno neposuzuješ optikou toho, co ti to přinese. Nejsi již ve věčné opozici proti životu, nemusíš si stále stěžovat a nesouhlasit s tím, jak život plyne. Zjišťuješ, že spoustu věcí či událostí nepotřebuješ, nejsou důležité a stejně, i když po nich přestaneš toužit, nebo je vyžadovat, přichází tak nějak lehčeji. Těžko se to vysvětluje.

A co tvá práce, přátelé, domov.... ?
Jsi se v ším spokojený? Tím myslím jestli děláš to co tě baví, jestli máš dobré přátele, jsi spokojený s bydlení, máš přítelkyni nebo ženu,... ?


Ano jsem se vším spokojený. Dřív jsem nebyl, ale najednou jsem.

Jak můžeš říct že nad tím nemáš kontrolu? Nebo pokud to myslíš jinak - prosím vysvětli to.


Ve skutečnosti nad tím nemáš kontrolu ani ty, jen iluzi kontroly a ta ti přináší věčné problémy :). Když se té iluze pustíš, je to mnohem příjemnější.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštevník » stř 28. pro 2011 22:51:01

Goro, a můžeš říct, že si dnes věříš?

Děláš nějaká rozhodnutí?
Například kdyby jsi si byl postaven před situaci přestěhovat se a měl jsi na výběr z více domů či bytů, zvolil by jsi si takový, který ti vyhovuje nebo by jsi zvolil i takový, který nebude vyhovující?

Snažím se pchopit to s tou odevzdaností. Jestli to znamená, že se smíříš s nevyhovujícím a nebo dokážeš si jít za tím co chceš.

Nerozumím přesně tomu odevzdání. Aby to nebyla rezignace na všechno - nechat si všechno líbit.
Ale podle toho co jsi psal je to asi něco jiného. Ale nemůžu to pochopit jak to myslíš.
Návštevník
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků