Bilance

Re: Bilance

Nový příspěvekod nefernefer » stř 28. pro 2011 23:39:43

Je to otevřená diskuze, tak si dovolím vstoupit. Goro se každopádně stejně vyjádří i sám, že ano :)

Člověk bude až do konce svého života vystavován rozhodování, ať prozřelý či neprozřelý. Díváš-li se na to z pohledu neexistence já, je stejně veškeré rozhodování pouhá iluze, protože tendence tvé osobnosti jsou prostě takové, že se rozhodneš určitým způsobem, podle toho, co je Ti nejvíc blízké a co se Ti nejvíce líbí.
Tělo většiny lidí odchází až v okamžiku smrti (odmyslím-li jogíny, kteří se rozplynuli do duhy apod.), takže minimálně do tohoto okamžiku si musíš ponechat určité spojení s identitou "já" a je zbytečné volit, co se mi nelíbí, co bych si "normálně nevybral", co je pro mé tělo nevýhodné... Pokud tedy ještě plánuju, aby na tomhle světe nějaký čas vydrželo a bylo k něčemu nástrojem.
Odevzdanost, o které Goro mluví, není žádný "mouchy, snězte si mě". Člověk vědomý si iluzorní podstaty "já" prostě taky udělá rozhodnutí podle toho, jak se mu to líbí (třeba v případě bytu). Ale není nutné se předem děsit, jaká, že mě to bude čekat volba, budu-li mít, kde hlavu složit.
Není ale ani třeba "jít za tím, co chceš", protože v odevzdání je i uvědomění, že "vše je již tady". Vše je již tady a teď.
Uživatelský avatar
nefernefer
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 21. lis 2011 0:01:09

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » pát 30. pro 2011 15:10:07

Návštevník píše:Goro, a můžeš říct, že si dnes věříš?


Zajímavá otázka. Z hlediska sebedůvěry a vystupování působím na lidi zřejmě mnohem víc sebevědomě. Není to ale tím, že bych získal větší sebevědomí, tedy posílil pocit důležitosti a neomylnosti svého já, ale právě naopak, protože vidím, že žádné já není. Není tedy nutné se o něj ani nikterak strachovat. Co dříve ohrožovalo mou sebedůvěru, nyní prochází skrz bez možnosti mě ohrozit, protože žádné já ve skutečnosti neexistuje.

Děláš nějaká rozhodnutí?
Například kdyby jsi si byl postaven před situaci přestěhovat se a měl jsi na výběr z více domů či bytů, zvolil by jsi si takový, který ti vyhovuje nebo by jsi zvolil i takový, který nebude vyhovující?


Já žádná rozhodnutí nedělám, protože žádné já není. Určitým pohledem je možné říci, že rozhodnutí jsou, nebo spíše, že rozhodování se děje, nicméně ze zpětného pohledu je zřejmé, že žádné rozhodnutí ve skutečnosti není, protože není možnost se současnými zkušenostmi zvolit jinou variantu, než je nakonec zvolena. Ohledně volby bytu bych tedy i tímto způsobem "rozhodl" mezi různými byty, pokud bys však měl mé předchozí zkušenosti, bylo by ti jasné, jak se rozhodnu. Ve skutečnosti by to tedy rozhodnutí v tradičním smyslu slova moc nebylo.

Snažím se pchopit to s tou odevzdaností. Jestli to znamená, že se smíříš s nevyhovujícím a nebo dokážeš si jít za tím co chceš.


Určitě bych se nerad smiřoval s nevyhovujícím, bohužel poslední dobou nějak nevyhovující nenacházím. Oznámkovat něco pro sebe jako nevyhovující je možná ten první kámen úrazu.

Nerozumím přesně tomu odevzdání. Aby to nebyla rezignace na všechno - nechat si všechno líbit.
Ale podle toho co jsi psal je to asi něco jiného. Ale nemůžu to pochopit jak to myslíš.


Nic si z toho nedělej, sám tomu moc nerozumím. Snad až budu mít víc času se k tomu ještě rozepíši.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pát 30. pro 2011 16:40:03

Já s dovolení a nebo bez dovolení bych také rád vstoupil do diskuze s dotazem pro GORA.

teď jsi psal
Já žádná rozhodnutí nedělám, protože žádné já není. Určitým pohledem je možné říci, že rozhodnutí jsou, nebo spíše, že rozhodování se děje, nicméně ze zpětného pohledu je zřejmé, že žádné rozhodnutí ve skutečnosti není, protože není možnost se současnými zkušenostmi zvolit jinou variantu, než je nakonec zvolena. Ohledně volby bytu bych tedy i tímto způsobem "rozhodl" mezi různými byty, pokud bys však měl mé předchozí zkušenosti, bylo by ti jasné, jak se rozhodnu.


Minulý týden jsem měl jeden úkol, který má něco více méně společného s tím co jdi tady teď psal.

Vyslechl jsem si minulý týden kritiku na průmysl osobního rozvoje, že vlastně upravuje některé "nedostaky charakteru" (= ega), a že tím pádem nic neřeší. Neřeší problémy, ale překrývá problémy náplatmi a bandážemi.
Ty jsi tu teď psal, že vše je dané a jednání je automatické na těchto předdefinovaných pravidlech. Okay rozumím.

Docela jsem o tom přemýšlel. A pokud budu považovat své "zvyky" za něco co vlastně není ani dobré ani špatné = jsou to jen určité věci, které jsou nebo nejsou blízké.
Okay řekněmě že tohle je předdefinovaná sbírka pravidel konkrétního člověka. A pokud to nebudu posuzovat a ani konfrontovat s druhým člověkem, z jehož pohledu jsou to nedostatky (podle jeho vlastní sbírky předdefinovaných pravidel) - není tu žádný konflikt. A je to okay.

ALE částečně o tomhle pochybuji, protože co třeba člověk který chlastá a bije svou ženu?


Co ten člověk co dělá něco sobě či druhým lidem, něco škodlivého?
Má potom snaha se zlepšit význam?
Teď mám namysli to, že ten člověk co dělá ty destruktivní věci, není nevědomý, ale probouzející se.

Jde mi o pohled, až on se probubí ze snu ega atd... tak aby nevznikla komická představa, že on bude probuzený, ale přitom dál dělat hajzloviny...

Prosím, můžeš mi k tomu také něco napsat.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » sob 31. pro 2011 1:29:17

Děkuji za odpověď.

Přidělám tu ještě jednu otázku.


Pomůže to nějak při probouzení (znovu dostažení stavu bez já), vzdát se představ (plánů a nadějí) o budoucnosti?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » sob 31. pro 2011 11:20:06

Připojím se.

To, že mizí potřeba se s někým hádat, diskutovat, někoho utvářet podle svých představ,
tudíž že i ten důvod mlátit ženu odpadne vypadá celkem hezky, ale nefunguje to tak.

Zaprvé je to proto, že já neexistovalo NIKDY. Co ale stále zůstává je fiktivní charakter, ego. Hromada myšlenek co furt říkají "já to, já ono, tohle není správné" zůstanou, navždy. Nějak tady začínám nabírat dojem, že si chcete brát příklad z lidí, kteří došli probuzení a dokonce života seděli na kopci nebo v horách a už se nijak víc nezapojili do lidského života. Zenovali zenovali až jim změkl mozek. To je kvůli tomu, že NEJDOU DÁL. Ahhhh, já není, pravé já, nirvána a HOTOVO.

Oni narozdíl od vás mají možnost nic nedělat, vy ne. Vy musíte chodit do práce, setkávat se s lidma, komunikovat, čelit problémům, starat se o rodinu a podobně.

Oni vám nepomůžou, můžete nechat inspirovat ale jejich rady jsou k ničemu.

Jádrem věci je váš prvotní předpoklad, že se v životě něco změní.
Po osvobození se nezmění nic a změní se všechno. Jde o to, že všechno zůstane tak jak bylo předtím ale perspektiva se mění, jako by jste poprvé otevřeli oči.
Vidíte automatickou práci ega, navyklé reakce, názory které nemusí být vůbec ničím podložené ale stejně se jich držíte, svět je mnohem víc čirý, čistý, vidíte krásu věcí a lidí samotných (což je asi proto, že mozek nejdřív zpracuje podněty ze zraku a taky se dost často že ani nevyšle popis objektu.{Aspoň pro mě to tak funguje, když jsem plně přítomný a vidím ne-já}, najednou dokážu lépe vnímat hloubku věcí a jejich krásu (někdo by to mohl nazvat vnitřní krásou)).

Andrew píše:Pomůže to nějak při probouzení (znovu dostažení stavu bez já), vzdát se představ (plánů a nadějí) o budoucnosti?


zaprvé já není vůbec, ale pokud máš pocit že si to chceš prohloubit tím , že někdo vyzve tvoje představy, klidně.
Zadruhé, co se týče vzdání plánů a představ: ano, ale ne všechny. Naděje nebo doufání v to že někdy bude něco lepší mizí, vše se odehrává teď.
Plány mohou také zmizet, ale pokud pracuješ na něčem co máš rád nebo co tě baví, nebo co tě vede k nějakému cíli na kterém ti záleží, není žádný důvod se ho snažit zbavit.

Dál bych taky rád řekl že ne-já není stav mysli.

Všechno ostatní stavy mysli jsou, což se projevuje na tom, že ne-já lze jen velmi těžko vidět neustále.(alespoň z mé zkušenosti) Takže můžeme říct že ne-já jaksi kolísá.

Pokud jste identifikováni s myšlenkami, není nic co můžete udělat aby jste viděli ne-já. Samotný předpoklad *něco dělat* pochází z ega a jeho nutkání udržet sebe sama.
Musíte si uvědomit o co se snažíte a kdo se o to snaží a PŘESTAT.
A tady další pozor, vašim cílem není vzdát se ega, protože to je nemožné a hloupé. Vašim cílem je vidět sebe, ego jaké je.
V téhle chvíli, když píšu, vidíte ego, ego ve službách lidských činitelů. Ve službách vášně a upřímnosti.
Já ve skutečnosti nejsem, nemám formu, tvar, hmotnost a nelze mě najít, a tak je to se všemi vámi ostatními.

Lidé se sebou komunikují formou ego, formou fikce.
Poměr mezi fikcí a skutečností ve kterých lidé operují je asi 50/50, (nebo spíš 99.5/0.5 jak se zdá).

Andrew píše:ALE částečně o tomhle pochybuji, protože co třeba člověk který chlastá a bije svou ženu?
Co ten člověk co dělá něco sobě či druhým lidem, něco škodlivého?
Má potom snaha se zlepšit význam?
Teď mám namysli to, že ten člověk co dělá ty destruktivní věci, není nevědomý, ale probouzející se.
Jde mi o pohled, až on se probubí ze snu ega atd... tak aby nevznikla komická představa, že on bude probuzený, ale přitom dál dělat hajzloviny...


Může být probuzený a dál dělat hajzloviny . Nic mu nebrání. Jde o to, jestli chce vyřešit svoje problémy.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod товарищ » sob 31. pro 2011 13:03:59

Nejvíc zcestné už je ta myšlenka, že "já a nějalá realizace".

Ale muší to tak všechno bejt...
товарищ
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » sob 31. pro 2011 18:32:15

Dan píše:Musíte si uvědomit o co se snažíte a kdo se o to snaží a PŘESTAT.
A tady další pozor, vašim cílem není vzdát se ega, protože to je nemožné a hloupé. Vašim cílem je vidět sebe, ego jaké je.
V téhle chvíli, když píšu, vidíte ego, ego ve službách lidských činitelů. Ve službách vášně a upřímnosti.
Já ve skutečnosti nejsem, nemám formu, tvar, hmotnost a nelze mě najít, a tak je to se všemi vámi ostatními.

Lidé se sebou komunikují formou ego, formou fikce.


Prosím o upřesnění:
V téhle chvíli, když píšu, vidíte ego, ego ve službách lidských činitelů. Ve službách vášně a upřímnosti.

Toto má znamenat, že ikdyž člověk je probuzený, tak i když jedná skrze mysl, jedná srze ego?

________________________

Dane, ty i nerefer, jste pro mě velké příklady. To probuzení musí mít opravdu velký efekt. Podle příspěvků usuzuji, že mnoho věcí je vám jasné. A lze to přidat dalším.
A nejlepší na tom je to, že se to děje velmi rychle po probuzení.

Ikdyž jsem si pročetl třeba celý ten Direct Pointing, který je snad nejlepším shrnutím o co jde. Pořád nemůžu uvěřit, že něco podobného by se zrovna mě, mohlo stát. Zanechal jsem snahy. Netlačím už na pilu. Věřím, že se to dřív či později stane.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » sob 31. pro 2011 20:22:16

Andrew píše:Prosím o upřesnění:
V téhle chvíli, když píšu, vidíte ego, ego ve službách lidských činitelů. Ve službách vášně a upřímnosti.

Toto má znamenat, že ikdyž člověk je probuzený, tak i když jedná skrze mysl, jedná srze ego?


Člověk jedná skrze ego neustále.
Rozdíl je v tom, že moje vyjádření je službách vášně a upřímnosti, zatímco u většiny lidí je to ego ve službách ega (například posmívání se ostatním, shazování jiných, strach před neznámým, odmítání jiných názorů, hledání něčeho speciálního než toho co je pravdivé,..)

________________________
Andrew píše:Dane, ty i nerefer, jste pro mě velké příklady. To probuzení musí mít opravdu velký efekt. Podle příspěvků usuzuji, že mnoho věcí je vám jasné. A lze to přidat dalším.
A nejlepší na tom je to, že se to děje velmi rychle po probuzení.


Cesta destrukce
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » ned 01. led 2012 14:36:57

Dan píše:Cesta destrukce


Dane, snažil jsem se pochopit tu cestu destrukce. Naneštěstí musím říct, že pořád nevím jak na to.
Zkusil jsem ji i přeložit do češtiny, pečlivě... v naději že pochopím jak to použít.

Neúspěšně. Můžeš mi prosím uvést - stačí jeden příklad - jak jsi použil cestu destrukce/pravdu, pro zlikvidování nějaké myšlenkové představy?
Tak aby z toho popisu byl jasný postup. Prosím - co nejjednodušeji, jako malému dítěti.


Pořád hledám a hledám jak to udělat, ale stále to nemůžu v tom najít, jak to udělat. Jako hledat jehlu v kupce sena. :what: :(
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » ned 01. led 2012 19:40:56

Andrew píše:Neúspěšně. Můžeš mi prosím uvést - stačí jeden příklad - jak jsi použil cestu destrukce/pravdu, pro zlikvidování nějaké myšlenkové představy?
Tak aby z toho popisu byl jasný postup. Prosím - co nejjednodušeji, jako malému dítěti.

Řekni mi konkrétní příklad z tvé zkušenosti
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » ned 01. led 2012 20:26:05

Dan píše:
Andrew píše:Neúspěšně. Můžeš mi prosím uvést - stačí jeden příklad - jak jsi použil cestu destrukce/pravdu, pro zlikvidování nějaké myšlenkové představy?
Tak aby z toho popisu byl jasný postup. Prosím - co nejjednodušeji, jako malému dítěti.

Řekni mi konkrétní příklad z tvé zkušenosti

Jako na čem jsem to zkoušel a nepovedlo se to?
nebo náhodně vybrat jednu věc, na které by jsi to demonstroval?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » ned 01. led 2012 20:51:30

Andrew píše:
Dan píše:
Andrew píše:Neúspěšně. Můžeš mi prosím uvést - stačí jeden příklad - jak jsi použil cestu destrukce/pravdu, pro zlikvidování nějaké myšlenkové představy?
Tak aby z toho popisu byl jasný postup. Prosím - co nejjednodušeji, jako malému dítěti.

Řekni mi konkrétní příklad z tvé zkušenosti

Jako na čem jsem to zkoušel a nepovedlo se to?
nebo náhodně vybrat jednu věc, na které by jsi to demonstroval?

No nejlíp to co se ti nepovedlo a jak jsi to zkoušel
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » ned 01. led 2012 22:09:04

Dan píše:No nejlíp to co se ti nepovedlo a jak jsi to zkoušel


Vůbec jen popsat a napsat to tady je pro mě těžké. Hodně přetláčím silný vnitřní odpor. Asi jako kdybych roztláčel stojící kamion.

Okay, tady je příklad, který se mi nepovedl.

Když dělám vždy účetní uzávěrku, nakonec vyjedu seznam dlužníků. Pokaždé už když jen připravuji seznam, tak už mi v hlavě běhají imaginární scénky jak jim budu volat a jak se budeme nebo nebudeme hádat.
Zkusil jsem si vzít tyto myšlenky o jednom klientovi bordelářovi. Zavřel jsem oči a soustředil se na tu myšlenku. V představivosti jsem viděl toho člověka, jak zas otráveně na mě kouká že si dovoluji po něm něco chtít. Zkoušel jsem si říkat a uvědomit, že celé je to jen myšlenka.

Ale nevím nefungovalo to. :(
Já nevím co dělám špatně. Ten návod cesty destrukce, podle mě není úplný. Rozhodně kdybych já měl zkušenost, tak určitě bych to popsal líp.
Netuším jak zničit tu myšlenku nebo co udělat aby se něco změnilo.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » pon 02. led 2012 0:09:20

Andrew píše:Když dělám vždy účetní uzávěrku, nakonec vyjedu seznam dlužníků. Pokaždé už když jen připravuji seznam, tak už mi v hlavě běhají imaginární scénky jak jim budu volat a jak se budeme nebo nebudeme hádat.
Zkusil jsem si vzít tyto myšlenky o jednom klientovi bordelářovi. Zavřel jsem oči a soustředil se na tu myšlenku. V představivosti jsem viděl toho člověka, jak zas otráveně na mě kouká že si dovoluji po něm něco chtít. Zkoušel jsem si říkat a uvědomit, že celé je to jen myšlenka.

Ale nevím nefungovalo to. :(
Já nevím co dělám špatně. Ten návod cesty destrukce, podle mě není úplný. Rozhodně kdybych já měl zkušenost, tak určitě bych to popsal líp.
Netuším jak zničit tu myšlenku nebo co udělat aby se něco změnilo.


Proč chceš ničit myšlenky? To je přece úplně normální, že mysl hledá řešení problémů dopředu.

Spíš bych se zaměřil na to, jestli je ta představa že se budete hádat je skutečná. Jak víš že to dopadne špatně? Můžeš snad vědět jak se situace odehraje dopředu? Ale toto já osobně nevidím jako nějakou velkou překážku pokud ti nedělá obtíže. Pokud nechtějí uznat pravdu, jejich problém, zaplatit však musí.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 0:22:22

Dan píše:Proč chceš ničit myšlenky? To je přece úplně normální, že mysl hledá řešení problémů dopředu.

Spíš bych se zaměřil na to, jestli je ta představa že se budete hádat je skutečná. Jak víš že to dopadne špatně? Můžeš snad vědět jak se situace odehraje dopředu? Ale toto já osobně nevidím jako nějakou velkou překážku pokud ti nedělá obtíže. Pokud nechtějí uznat pravdu, jejich problém, zaplatit však musí.


Denny, bavím se tady o likvidování myšlenek. A nevidím důvod proč nezlikvidovat tady tyhle myšlenky. Když si vzpomínám na direct pointing, tak i tam je napsáno o konci tohoto stavu.

Tak mi zkus navrhnout něco na čem by ten příklad šel udělat.

Dostal jsem inspiraci, a již jsem začal nový návod a věřím že s tvou , Gorovou, případně asisistecí dalších se podaří vytvořit jasný návod pro rozbíjení myšlenkových představ.
Zde jde už vidět první část, viewtopic.php?f=70&t=454 dodělám ještě několik dalších kroků.
Rád bych ten postup vytvořil krok za krokem, jak se to bude vyvýjet.

Podotýkám že ten návod ještě nebyl vytvořen :D

Já miluji tvořit ;)
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 2:51:32

Ty vole,
a s takovýmhle zaměstnáním a s takovejma problémama chceš dělat džnána jogu ???

Vůbec netuším co je to ta džnána jóga.
Já žádnou jógu a nic podobného nedělám.
Nevím o čem mluvíš, zkrátka to kolem toho probouzení, odztotožnění ze JÁ. Tohle je první věc za dva roky, kde mám skutečně výsledky, a láká mě to v tom pokračovat.
Připadá mi to pragmatické, nenáboženské. Je to moje cesta.

Proč neděláš bhakti jako Jana ???
Tam je srdce a láska v srdci jedna věc a myšlenky jsou úplně mimo a vůbec nemáš nějakej problém s myšlenkami,
tam je srdce a láska to duchovní centrum, a myšlenky jsou prostě jen myšlenky a vůbec s nimi nejsou žádný problémy,
můžeš klidně hrát šachovej turnaj

Podivej, já to zkusím popsat: ty věci, které mě učila Jana, řada z nich fungovala, nicméně nemám každý den stejný program jako většina lidí, a nemám tak čas dělat určité rituály den za dnem. Hledám něco co si můžu vzít s sebou i na cesty. A tyto věci za kterými jdu se mi zdalí "přenosné".
Nevím co přesně je bhakti, jestli jde o to zůstat hodný, milý a slaďoučký. To dokážu, ale ne každý den. Nevím z kama bych měl brát tu energii. Právě černé myšlenky, mě snadno ovládnou. Tak je chci zkrotit, jelikož je to se mnou jak na horské dráze.

SEŠ ÚPLNEJ CVOK !!!!!

Nic nového pod sluncem

NEMÁŠ LIKVIDOVAT MYŠLENKY,
ALE POUZE ZTOTOŽNĚNÍ S MYŠLEMKAMI

jo jo, já nemám zkušenost, jestli f´to funguje takhle tak okay, noproblem, já to nevím :)

ale jak říkám, pokud jsi nucenej denodenně řešit složité problémy,
je poměrně těžké rozpouštět i to ZTOTOŽNĚNÍ SE S MYŠLENKAMI

není to zas tak hrzoné.
Spíš si představ, že máš jedny a ty samé negativní myšlenky každý den. Já hledám něco co mě z toho uvolní (konec lpění nebo ztotožnění?), nebo je zlikviduje. Vím já?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 3:16:40

Dan píše:....
Proč chceš ničit myšlenky?

Co třeba tahle - myšlenka nedostatku. (že na světě není dostaček čehokoliv, a obav s tím spojených, mám na mysli věci kolem práce, businessu etc.) Jak lze vyvrátit tuto myšlenku? Illusion
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » pon 02. led 2012 8:19:42

Andrew, vostalpetr má pravdu, tohle není o ničení myšlenek. Jde tu o to poznat, že ty nejsi myšlenky, odstranit to ztotožnění.

Cesta destrukce je metodou, jak poznat, že není žádné já. Znamená to podrobit zkoumání všechno, o čem předpokládáš, že je pravda a vyloučit vše, co se jako pravdivé neukáže po tomto zkoumání. Finální posouzení pak je, zda předpokládané já opravdu existuje. Pokud chceš dojít ke stejnému závěru, zjisti, jestli já ve skutečnosti existuje, nebo ne.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » pon 02. led 2012 11:16:39

Upřímně, vůbec se mi nelíbí představa "ničení myšlenkových představ". Ani trochu.

Myšlenky tu jsou neustále, vynořují se z prázdnoty neustále, někdy jen tak bez důvodu, někdy se vztahují k danému jevu.
Jde o to, že si je nemyslíš. Přestaň tyhle slova hltat a zjisti si to sám. Myšlenky přijdou sami, není třeba Andrew co si je myslí, není žádný Andrew co si jich všímá, není žádný Andrew který je soudí. Všechno jsou jen myšlenky a myšlenky o myšlenkách.
TY NEJSI A VŠECHNY MYŠLENKY BĚHAJÍ SAMOVOLNĚ. Zjisti si to. Ty nejsi, ty si jich nevšímáš.

Jsou jen myšlenky, povědomí o myšlenkách a myšlenky o myšlenkách. Není tam žádné já, nikde.

Cesta destrukce je o zničení ztotožnění s jakoukoli myšlenkou.
Mrzí mě, že jsem ti to nebyl schopný říct dřív.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

xxx

Nový příspěvekod Jarda Malej » pon 02. led 2012 11:39:21

No existuje spousta různých metod, jak přistupovat k myšlenkám

Existuje opravdu dost způsobů, jak se postavit k svému životu, jak přijímat či přehlížet jeho výzvy
a dění kolem nás je toho ukázkou.

Pokusy o únik do jakéhosi internetového osvícení jsou jedním z nejriskantnějších způsobů
jak oddalovat proces vědomého budování zdravé, pozitivně orientované osobnosti,
jaká jedině je schopna postupného odhalování iluzívnosti vlastní existence.




:)
Jarda Malej
 

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků