Bilance

Re: Bilance

Nový příspěvekod Petra » pon 02. led 2012 11:39:41

vostalpetr píše:
Proto třeba Ramana učil různé stupně meditace,
učil BEZPŘEDMĚTNOU meditaci, což je něco podobného co učí Goro



Nikdy mně nepřišlo při tom, co jsem v rozhovorech s Ramanou četla, že by něco učil. Z mého pohledu popisoval...nic jiného se také v jeho "stavu" dělat nedá.

Ramana: Nadjá vytvořilo "já", toto "já" dá k tomu své myšlenky, které se zobrazují jako svět, jako stromy, jako rostliny atd.

Proto také říkal, že k Nadjá je možné se dostat otázkou: "Kdo jsem já?" Je to jen opačný postup - od "já" k jeho zdroji = Nadjá.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 12:09:02

vostalpetr píše:Já tě nechci navážet do bhakti,
pro chlapy to není dvakrát přirozená cesta,
ale prostě aspekt lásky je mnohem lépe uchopitelný než aspekt bezpředmětného vědomi,
nebo aspekt bytí je také mnohem uchopitelnější

Být láskou a spočívat v srdci je sice zacházka,
ale pokud nejsi schopen se udržet v bezpředmětném poznání já jsem ničím,
tak to je jedna z možností jak se nenechat převálcovávat myšlenkami a pocity apd.

Alright, ale kde v tomto hledat pevný bod? vždyť toto je také neuchopitelná abstrakce, fantazie

A o co víc se obávám že je vytvářená myslí. Vytváření "lásky" v představách.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Petra » pon 02. led 2012 12:11:30

vostalpetr píše:
Proto také říkal, že k Nadjá je možné se dostat otázkou: "Kdo jsem já?" Je to jen opačný postup - od "já" k jeho zdroji = Nadjá.




http://mozaika.bloguje.cz/794512-budte- ... aharsi.php


Potřebuješ pro to, co Ramána říkal, faráře/zprostředkovatele?
Dokud si s tím neporadíš sám, tak ti to, co popisoval, k ničemu nebude.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 13:02:07

No ale tak jsem aspoň zjistil další slepou uličku.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 15:36:03

vostalpetr píše:...

víš jenom se bojím, že budu hledat něco, co ani nevím co je... hledat to celý, život. Stále to hledat, že v naději až to najdu tak konečnš budu připravený žít život na ostro.
Tohle kde jsem dnes je pro mě jenom taková příprava, na to začít skutečně žít. Ta příprava trvá už zatraceně dlouho. Byl jsem spokojený jako dítě. Později i to se vytrácelo, když na mě byly kladeny podmínky, a ubíráno mi být svobodný, a přestat se chovat a být čím opravdu jsem. :what:

A hledám tu svobodu zpět. To je to co hledám.
Nemám takovou zkušenost co ty, já chápu tebe jako spirituálního člověka, co má bohaté zkušenosti s těma věcma kolem duchovna. A netuším k čemu to je.
Mě to nevolá.
Snažím se držet jednoduchých faktů a nahlížet na věci jako malé dítě - přináší mi to radost = tak tam jdu. Necítím nic nebo mě to nic neříká = nejdu tam.

A právě tato cesta, kterou jde goro a ostatní mi připadá jako právě to co mě může vysvobodit ze současné situace.
Goro to na začátku Bilance řekl krásně "Peklo je v jejich hlavách". Takové peklo je i v mé.
Jsem naprosto zdravý, inteligentní, se smyslem pro humor, mám rád hodné ženy, chtěl bych i rodinu, dělat práci která by mě bavila... atd. Jsou to naprosto běžné věci po kterých touží každý člověk ne?

Jsem teď ale zaseklý, ve snu který mě dostal asi před 15ti lety.

Mám teď jenom přání: dostat se z toho, obnovit svobodu.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 16:26:43

vostalpetr píše:Když chceš něco udělat, tak to udělej,
kdybych měl dát na řeči druhejch,

I za cenu, že část mne i nadále bude svině? Cítím se za to provinilý, že nedokáži být dlouhodobě stabilní.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » pon 02. led 2012 16:33:38

Andrew píše:
vostalpetr píše:Když chceš něco udělat, tak to udělej,
kdybych měl dát na řeči druhejch,

I za cenu, že část mne i nadále bude svině? Cítím se za to provinilý, že nedokáži být dlouhodobě stabilní.

Dlouhodobě stabilní? Ale notak. Petr má pravdu. Chceš mít spokojenej život tak jednej.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 16:36:33

Dan píše:
Andrew píše:
vostalpetr píše:Když chceš něco udělat, tak to udělej,
kdybych měl dát na řeči druhejch,

I za cenu, že část mne i nadále bude svině? Cítím se za to provinilý, že nedokáži být dlouhodobě stabilní.

Dlouhodobě stabilní? Ale notak. Petr má pravdu. Chceš mít spokojenej život tak jednej.

Vůbec teď nerozumí, napiš co tím myslíš. Nerozumím teď...
JAK nebo CO?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 17:17:06

vostalpetr píše:...

A kolik ze tvého odhadu ty věci co bych měl praktikovat zaberou denně času? A kdy se provádějí? jednou denně, 3x denně... apod ?

(mám na mysli že mluvíš o nějakých meditacích nebo něčem takovém)
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 17:33:46

vostalpetr píše:...

Okay Děkuji
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Honzam » pon 02. led 2012 22:58:32

Z mojí vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že myšlenky lze opravdu jakoby "zničit". Stane se tak skrze odpojení jemnohmotného těla od hlavy. Mozek stále myslí, ale myšlenky přestanou být uvědomovány. Dalším efektem tohoto odpojení je ale také ztráta role konajícího - ztráta vědomé kontroly nad tělem. U mě se tak stalo díky absolutnímu odevzdání se.

Zázrak samozřejmě existuje napravo od srdce. Tam je ten bod, na který je dobré se zaměřit. Všechno, co v projeveném světě forem trochu za něco stojí, je odrazem té věci v srdci ve formách skrze proud vědomí procházející jemnohmotným tělem ze srdce do hlavy. V momentě, kdy se část jemnohmotného těla odpojí od hlavy, formy začnou mizet a dokonalost v srdci zářit víc a víc.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » pon 02. led 2012 23:10:28

vostalpetr píše:Vždycky jsem miloval paradoxní logiku.... :D


No jo no :D tělo je holt za ty roky naučeno nějakým způsobem mluvit.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod Honzam » pon 02. led 2012 23:36:35

Za pro člověka příznivých okolností ta dokonalá věc v srdci splyne s čistým proudem vědomí a září jako beztvaré absolutno ve všech formách a pohádka se stane skutečností. :)

Za pro člověka nepříznivých okolností splyne s tvarem jemnohmotného těla a sama nabude formu a scifi se stane skutečností. :sos:



Egyptian_griffin_sphinx.jpg


Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pon 02. led 2012 23:51:59

Jana píše:
Honzam píše:Z mojí vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že myšlenky lze opravdu jakoby "zničit". Stane se tak skrze odpojení jemnohmotného těla od hlavy. Mozek stále myslí, ale myšlenky přestanou být uvědomovány. Dalším efektem tohoto odpojení je ale také ztráta role konajícího - ztráta vědomé kontroly nad tělem. U mě se tak stalo díky absolutnímu odevzdání se.

Zázrak samozřejmě existuje napravo od srdce. Tam je ten bod, na který je dobré se zaměřit. Všechno, co v projeveném světě forem trochu za něco stojí, je odrazem té věci v srdci ve formách skrze proud vědomí procházející jemnohmotným tělem ze srdce do hlavy. V momentě, kdy se část jemnohmotného těla odpojí od hlavy, formy začnou mizet a dokonalost v srdci zářit víc a víc.


:yes: Obrázek


To má být čakra, ta všec napravo od srdce?

___
stejně mi to zní jako scifi...
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Honzam » úte 03. led 2012 0:03:56

Andrew píše:
Jana píše:
Honzam píše:Z mojí vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že myšlenky lze opravdu jakoby "zničit". Stane se tak skrze odpojení jemnohmotného těla od hlavy. Mozek stále myslí, ale myšlenky přestanou být uvědomovány. Dalším efektem tohoto odpojení je ale také ztráta role konajícího - ztráta vědomé kontroly nad tělem. U mě se tak stalo díky absolutnímu odevzdání se.

Zázrak samozřejmě existuje napravo od srdce. Tam je ten bod, na který je dobré se zaměřit. Všechno, co v projeveném světě forem trochu za něco stojí, je odrazem té věci v srdci ve formách skrze proud vědomí procházející jemnohmotným tělem ze srdce do hlavy. V momentě, kdy se část jemnohmotného těla odpojí od hlavy, formy začnou mizet a dokonalost v srdci zářit víc a víc.


:yes: Obrázek


To má být čakra, ta všec napravo od srdce?

___
stejně mi to zní jako scifi...


Je to dokonalost, kterou miluješ a chceš mít stále při sobě. Je to všechno krásné, co skrze tělo prožíváš.
Buď z ní uděláš Boha nebo sebe.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 22:39:51

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » pon 09. led 2012 19:04:17

ahoj Goro
pokládám zde otázku,kterou jsem položil do FAQ ale nikdo neodpověděl,taxnad ted:

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ
od teonik » sob 31. pro 2011 7:47:06

ahoj
otázka na duel:
v tom duelu se také mohu ptát?
dík
@
.....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » úte 10. led 2012 8:18:30

teonik píše:ahoj
otázka na duel:
v tom duelu se také mohu ptát?
dík
@
.....................


Ahoj teoniku,
duel je zaměřen na poznání neexistence já a proto je strukturován tak jak je - otázky kladu já. Na druhou stranu to nevylučuje, aby se hledající na něco zeptal. Jestli máš jen nějaké dotazy, není nutné kvůli tomu zakládat duel. Můžeš se zeptat třeba tady, nebo mi napsat SZ. Měj se.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » úte 10. led 2012 9:36:30

ahoj Goro
potom bych to ale nenazýval Duel,ale Výslech
kdybych kladl otázky i já,možná bys poznal existenci zase ty
@
.................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 10. led 2012 11:20:16

teonik píše:ahoj Goro
potom bych to ale nenazýval Duel,ale Výslech
kdybych kladl otázky i já,možná bys poznal existenci zase ty
@
.................


to by ale musela být přítomna i ochota k naslouchání ... :) a proč by Goro naslouchal, když on přece ví :confused:
Návštěvník
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod reseek » úte 10. led 2012 11:39:37

Při tom, jak se dřív projevoval, bych nečekala u Gora schopnost naslouchat. A přesto ji v téhle odpovědi vnímám
Goro píše:
Blanka píše:Děkuji za pozvání do duelu, přiznám se, že ještě nevím, jestli budu umět rozumět a chápat, slova jako probuzení, osvícení aj. nevím jak to může fungovat. Přihlásila jsem do Vaší poradny z důvodů, že bývám dost často nešťastná, ale možná že i na toto bych si měla zvyknout, protože i to patří do života. Nevím, jestli bych uměla od toho utéci. Jsem zdravá, mám zdravé děti a vnoučata, měla bych se umět od ostatního oprostit a nemyslet na to. Nejde mi to. Jak to přijde, že člověk který je - probuzený, osvícený - přemýšlí jinak než já a jak se k tomu přijde? Děkuji. Blanka :)


Ahoj Blani,
duely jsou tu pro hledající, kteří chtějí jednu velmi specifickou věc - poznat, či vidět neexistenci já jako samostatné entity. S poznáním tohoto faktu může přijít jisté uvolnění, nejsem si ale jistý, jestli v tvém případě, je duel tím nejlepším řešením.

V téhle poradně je mnoho skvělých lidí, kteří ti zcela zdarma rádi poradí a pokusí se najít lék na tvé trápení. Stačí založit vlákno a tam popsat problém, který tě trápí.

Pokud bys přeci jen měla zájem o zjištění neexistence já, zde jsou dva zdroje, kde je možné se v hrubých obrysech seznámit s tématikou:
http://mozaika.bloguje.cz/905159-nikdo-tu-neni.php
http://krutapravda.wordpress.com/2011/07/31/zacatek/

Ještě abych odpověděl na tvojí otázku, jak je možné, že probuzený člověk přemýšlí jinak - je to proto, že poznal, že ve skutečnosti není samostatnou entitou, to vše, stejně jako celý projevený svět je jen iluzí. Ve skutečností je něčím větším, něčím co nemůže nikdy zemřít, stejně jako to nemůže být popsáno slovy.

Přijde mi, Goro, že Tvůj projev se velmi podstatně změnil od původně konfrontačního k vnímavému a ohleduplnému k těm, se kterými komunikuješ. Nemusíš mi odpovědět, ale možná by nejen mě zajímalo, jak k tomu došlo?
Uživatelský avatar
reseek
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 24. lis 2011 10:32:58

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků