Bilance

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » stř 11. led 2012 20:59:17

teonik píše:ahoj Goro,
stále jsem neslyšel tvůj názor na můj příspěvek
kočky jsem nenašel
možná že i tvá odpověd tady někde je a já ji mám hledat?

@
.....................


Nevěděl jsem, že mám na tvé příspěvky psát své názory. Duel je postaven tak, jak je, z nějakého konkrétního důvodu. Jeho pravidla jsou čistě účelová. Nikdo tě samozřejmě nenutí na taková pravidla přistupovat a do duelu se hlásit.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » stř 11. led 2012 22:04:46

ahoj Goro
položil jsem otázku,zda se i já v duelu mohu na něco zeptat
jasnou odpověd od tebe jsem neslyšel
ale z napsaného usuzuji že asi ne

proto vám znovu navrhuji,abyste duel přejmenovali
duel je souboj,a duelanti mají historické právo používat stejné zbraně-jde o rovnost
vaše pojetí to neumožnuje

@
....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » čtv 12. led 2012 0:20:14

teonik píše:...

Když jsem se od Jany poprvé dozvěděl o Duelu, tak v prvním okamžiku, jsem čekal něco jako soubouj. A hned mi to vysvětlila o co jde.
Tak už jsem se nebál, že dostanu přes hubu.

Na těch mezinárodních serverech tomu říkají one-on-one, jeden na jednoho. Hm? Také to má podobný význam jako "duel". Ale je to jedno je to jen slovíčkaření.
Za duelem nebo one-on-one se něco skrývá. To duel je jen nálepka. Reklamní tahák. Ta služba nebo výrobek je až za tím.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » čtv 12. led 2012 8:14:52

teonik píše:ahoj Goro
položil jsem otázku,zda se i já v duelu mohu na něco zeptat
jasnou odpověd od tebe jsem neslyšel
ale z napsaného usuzuji že asi ne


Odpověděl jsem ti takto:

Ahoj teoniku,
duel je zaměřen na poznání neexistence já a proto je strukturován tak jak je - otázky kladu já. Na druhou stranu to nevylučuje, aby se hledající na něco zeptal. Jestli máš jen nějaké dotazy, není nutné kvůli tomu zakládat duel. Můžeš se zeptat třeba tady, nebo mi napsat SZ. Měj se.


Nevím, co dodat.

proto vám znovu navrhuji,abyste duel přejmenovali
duel je souboj,a duelanti mají historické právo používat stejné zbraně-jde o rovnost
vaše pojetí to neumožnuje

@
....................


Na názvu mi příliš nezáleží. Výslech to podle mě také není.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » čtv 12. led 2012 9:49:54

díky Goro za odpověd
píšeš:
Jestli máš jen nějaké dotazy, není nutné kvůli tomu zakládat duel.

přesně tak to vidím i já,jestli TY máš nějaké dotazy na mě(a já nota bene nemohu mít dotazy stejného kalibru na tebe) není nutno zavádět žádný duel,proto se také do žádného nehlásím

a když ti nezáleží na názvu,proč se nenazýváš Gorodeckij jako kdysi na reikiwebíku,ale používáš mnou vymyšlené jméno Goro?

@
.....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Názvy

Nový příspěvekod Jarda Malej » čtv 12. led 2012 9:59:28

Na názvu mi příliš nezáleží.


Ten název DUEL jsi vymyslel ty Goro?

:)
Jarda Malej
 

Re: Bilance

Nový příspěvekod Dan » čtv 12. led 2012 10:05:42

:D
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 7:56:20

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » čtv 12. led 2012 10:06:36

teonik píše:díky Goro za odpověd
píšeš:
Jestli máš jen nějaké dotazy, není nutné kvůli tomu zakládat duel.

přesně tak to vidím i já,jestli TY máš nějaké dotazy na mě(a já nota bene nemohu mít dotazy stejného kalibru na tebe) není nutno zavádět žádný duel,proto se také do žádného nehlásím


Nemam na tebe zadne dotazy.

a když ti nezáleží na názvu,proč se nenazýváš Gorodeckij jako kdysi na reikiwebíku,ale používáš mnou vymyšlené jméno Goro?

@
.....................


Na jmenu mi nezalezi. Goro je kratsi, nez Gorodeckyj. Nevedel jsem, ze jmeno Goro jsi vymyslel ty, myslel jsem, ze je to zkratka.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod teonik » čtv 12. led 2012 16:04:20

děkuji a přeji mnoho štěstí
@
.....................
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik
 
Příspěvky: 650
Registrován: sob 12. lis 2011 8:18:16
Bydliště: havířov

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pát 13. led 2012 1:38:27

Goro píše:Přesto už tehdy přicházely první změny. Zjistil jsem, že kolem konceptu já se točil celý můj dosavadní život. Většinu času jsem trávil sněním o tom, jaké to bude, až budu mít x, nebo budu konečně x. Jak budu výjimečný, spokojený, jak skvělé to bude. Zbytek času jsem trávil pochybami o tom, jestli jsem takový, jak bych chtěl, jestli tohle či tamto můžu, jaký to bude mít vliv na můj image, jak to bude vnímáno okolím, přehrávání si scén, ve kterých jsem vystupoval, co jsem řekl správně a co špatně atd. Strach z budoucnosti, výčitky z minulosti. Tohle všechno najednou odpadlo. Bylo to břímě, které jsem táhl celý život, a jeho odhozením přišla neskutečná úleva. Viděli jste někdy v zrcadle svou tvář, aniž byste se dívali skrz filtr nejrůznějších názorů, které na sebe máte? Já nikdy až do této chvíle. Zároveň jsem viděl, že všichni ostatní podřizují té iluzi celý život. Všechno co dělají, dělají jen pro já. Dokonce i ti co pomáhají ostatním tak činní většinou jen proto, aby se sami mohli cítit lépe. Vidíte, jak jsou někteří nešťastní, jak by dali cokoli za to stát se někým, o kom sní, jak nic čeho dosáhnou, jim ale kýžený klid nepřinese. Peklo v jejich vlastních hlavách.

Dozvídám se, že jsem špatně pochopil řadu věcí co probuzení mělo přinést. Čekal jsem přesně tohle.
Proto to potřebuji objasnit. Kdy po probuzení (po týdnech, dvou měsících, apod...) přišlo to co jsem označil růžově.
1- Kdy tohle všechno odpadlo?
2 - A co jsi pro to dělal? Aby to odpadlo?

(Jak se zdá zcela omylem jsem čekal že to "najednou po probuzení odpadne" :what: )
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » pát 13. led 2012 8:17:31

Andrew píše:Dozvídám se, že jsem špatně pochopil řadu věcí co probuzení mělo přinést. Čekal jsem přesně tohle.
Proto to potřebuji objasnit. Kdy po probuzení (po týdnech, dvou měsících, apod...) přišlo to co jsem označil růžově.
1- Kdy tohle všechno odpadlo?
2 - A co jsi pro to dělal? Aby to odpadlo?

(Jak se zdá zcela omylem jsem čekal že to "najednou po probuzení odpadne" :what: )


To růžové odpadlo velmi rychle. To v tu chvíli uvědomované okamžitě po uvědomění neexistence já, to méně zřejmé zasunuté hlouběji postupně vždy když se to vynořilo a bylo spatřeno jako nyní již zbytečné.

Jestli ti mohu něco doporučit, tak tuhle sérii videí:
http://www.youtube.com/watch?v=oHcjkdo3 ... B429A99D95
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » pát 13. led 2012 12:07:31

Okay thanx, I will watch it
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod rosada » pát 13. led 2012 19:36:30

nula píše:
Dan píše:Napsala že ji viděla v 2 sekundě, ne že viděla druhou D


rosanda napísala "Většinou jsem dost slepá, ale Kočky jsem uviděla tak v 2. sekundě" čiže kočky je viac, ako jedna a ja som si potom išla oči vyočiť, kde že je ďalšia a niečo ako mačaciu tvír som si tam s mojou fantáziou aj našla :D Tú skutočnú som našla pomerne rýchlo. :)



Překlep, viděla jsem jen jednoho mourka, a po čase jsem druhou kočku asi taky vyfantazírovala. Doufám, že oči už máš zaočené a funkční. :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

rosanda

Nový příspěvekod nula » pát 13. led 2012 20:20:03

Neboj, oči si vyočujem bez ujmy na zraku, skôr ho to ostrí. :D
Uživatelský avatar
nula
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 02. říj 2011 22:06:45

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » ned 15. led 2012 23:26:28

Goro, mám doplňující otázku.

Když se přeruší ztotožnění s JÁ, odrážím myšlenky, které říkají nějaké konkrétní poselství, že to nejsem já. Takže je přerušena reakce na ně. (nevyvolávají už úzkosti apod.)
Po sem chápu.

Co ale s něčím větším?
Když si vezmu "mocnou" myšlenku, která říká že se nemám rád a je podporována třeba dalšími menšími 7mi myšlenkami (podpůrné důvody), tak co s tím?
Uvědomit si že to nejsem také já. A to je vše. Už to neřešit?
Nebo provádět něco jak o tom mluví Tolle nebo Ruiz, jako ty věci rozpoušení emočního těla, emočního jedu, emočních ran, co má člověk.... ?

Tady mi není jasné, jestli po tom co zanikne identifikace s JÁ, tak jestli časem to odpoutání bude tak velké, že není potřeba to měnit.
Kdyby jsi měl koženou bundu, a nosil jsi tu bundu patnáct let. Ta bunda je plná děr, potrhaná atd. Tak jestli je ji nutnu zašít a zalátovat, nebo ji prostě odložit.

Když budu stát před překážkou. Stojí před ní jen JÁ. A to co skutečně jsem je volné, ze hry "JÁ a PŘEKÁŽKY". ?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » úte 17. led 2012 23:46:31

Andrew píše:Goro, mám doplňující otázku.

Když se přeruší ztotožnění s JÁ, odrážím myšlenky, které říkají nějaké konkrétní poselství, že to nejsem já. Takže je přerušena reakce na ně. (nevyvolávají už úzkosti apod.)
Po sem chápu.


Kdo odráží myšlenky? Není žádné já.

Co ale s něčím větším?
Když si vezmu "mocnou" myšlenku, která říká že se nemám rád a je podporována třeba dalšími menšími 7mi myšlenkami (podpůrné důvody), tak co s tím?
Uvědomit si že to nejsem také já. A to je vše. Už to neřešit?
Nebo provádět něco jak o tom mluví Tolle nebo Ruiz, jako ty věci rozpoušení emočního těla, emočního jedu, emočních ran, co má člověk.... ?


Mě pomohlo uvědomit si, že to nejsem já, že to jsou jen myšlenky. Ale klidně zkoušej i jiné metody, které zmiňuješ, rozpouštění emočního těla atd. Cokoli ti pomůže.

Tady mi není jasné, jestli po tom co zanikne identifikace s JÁ, tak jestli časem to odpoutání bude tak velké, že není potřeba to měnit.
Kdyby jsi měl koženou bundu, a nosil jsi tu bundu patnáct let. Ta bunda je plná děr, potrhaná atd. Tak jestli je ji nutnu zašít a zalátovat, nebo ji prostě odložit.


Nevím jestli chápu ten příměr správně, ale jestli myslíš zda je lepší já (bundu) spravit či odložit, tak na co ukazuji je, že ve skutečnosti není žádné já (bunda). Není tedy co spravovat ani vylepšovat.

Když budu stát před překážkou. Stojí před ní jen JÁ. A to co skutečně jsem je volné, ze hry "JÁ a PŘEKÁŽKY". ?


Žádné já před překážkou nestojí, protože žádné já není.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod rosada » stř 18. led 2012 9:31:43

Goro píše: Není tedy co spravovat ani vylepšovat.
:yes:
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » úte 24. led 2012 2:58:14

Goro, můžeš mi aspoň napsat jestli v těch šesti měsících od toho prvního vidění že není žádné já, jsi se setkával se "spirituálními zážitky"?

A jestli se považuješ za spirituální či náboženskou osobu?

Díky.
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

Re: Bilance

Nový příspěvekod Goro » úte 24. led 2012 9:05:10

Andrew píše:Goro, můžeš mi aspoň napsat jestli v těch šesti měsících od toho prvního vidění že není žádné já, jsi se setkával se "spirituálními zážitky"?


Nevím, co myslíš spirituálními zážitky. Žádné famfáry z nebe jsem neslyšel. Jen narůstal klid, radost a smíření.

A jestli se považuješ za spirituální či náboženskou osobu?


Není žádná osoba. To je to první, na co musíš přijít. Všechno na osobu navazující, tedy zda je spirituální, náboženská, nebo jakákoli jiná je pouze koncept, lež vycházející z iluze existence samostatné oddělené osoby a osobnosti.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Bilance

Nový příspěvekod Andrew » úte 24. led 2012 12:17:08

Hmmm děkuji za upozornění.

Ale přesto se vrátím k původní otázce. Cpou mi teď documenty či typy na knihy které jsou jednoznačně spirituální/náboženské. Nejsem z toho vůbec nadšený.

Ze základního popisu kterým zahajuješ bilanci, se to zdá jako čistá psychologie. Považuješ tedy ty odztotožňovací procesy jako za věc free of spiritualism?
Uživatelský avatar
Andrew
 
Příspěvky: 197
Registrován: pon 05. zář 2011 0:32:46
Bydliště: ^ ^

PředchozíDalší

Zpět na Goro

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků