Jak přežít samotu aneb být SINGL je OK

Re: Jak přežít samotu aneb být SINGL je OK

Nový příspěvekod Mudrc » ned 17. pro 2023 10:36:11

Tara píše:Díky. Co je to ta propustnost? Když bys to měl vztáhnout k tomu příměru s lodí...

Přijetí.
Každý máme v sobě obojí, ale podstata je daná. Tudíž muž hledá opačný pól v ženě a naopak, tak jsme byli stvořeni.

Obrázek

Nu a pokud muž ten opačný pól nenachází (např. jeho žena je v nerovnováze se svým Animusem a začne se chovat jako muž), tak ho to může rozhodit a uvnitř převáží Anima. Ale ta žena může být v nerovnováze právě kvůli jeho nerovnováze, no když chlastá tak se jí to pochopitelně nelíbí a začne mu dávat mužská ultimáta. A protože se tím sama dostane do nerovnováhy, tak nakonec začne chlastat taky.

Ale já fakt nejsem žádnej odborník a moc se tím nezabývám tak možná kecám no. :)
Ale ta videa mi připadala inspirující.
Mudrc
 

Re: Jak přežít samotu aneb být SINGL je OK

Nový příspěvekod miroslav » ned 17. pro 2023 11:52:31

No nevím.

Žena se ptala svého muže, proč chlastá: "Prosímtě, co na tom chlastu máš?"

"To tak akorát, já ti to řeknu a budeš chlastat taky."

:what:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Jak přežít samotu aneb být SINGL je OK

Nový příspěvekod miroslav » ned 17. pro 2023 11:59:34

Alkohol je v první fázi působení doping a antidepresivum.
Když se stane pravidelným prostředkem k povzbuzení a zlepšení nálady, začne se vytvářet závislost podobně jako na jiných drogách a ta závislost se prohlubuje, potřebuje vyšší dávky ke stejnému účinku atd.

Anima a Animus s tím nejspíš moc nesouvisejí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Jak přežít samotu aneb být SINGL je OK

Nový příspěvekod Tara » ned 17. pro 2023 12:18:11

miroslav píše:No nevím.

Žena se ptala svého muže, proč chlastá: "Prosímtě, co na tom chlastu máš?"

"To tak akorát, já ti to řeknu a budeš chlastat taky."

:what:

:-)))

My pijeme oba dva, ale!

Manžel je chlap. Muž. A má vůli a tím i jaxi samo o sobě dodržuje hranice, asi jsem ho ještě nikdy neviděla, že by byl pod obraz ...
Když cítí, že má dost (návštěva, večírek atd.,) prostě přestane. Vůbec s tím nemá žádný problém.
Stejně tak, když se kdysi za mlada rozhodl nekouřit (kořili jsme oba dva). Prostě jednoho dne se rozhodl a od toho dne už nekouřil a nekouří. Zvládl to vůlí. Tak, jak píše mudr. (Jsem ráda, že tu jsi....)

No a já to mám jinak. Já jaxi nemám hranice, resp. nemám vůli, pro mě je přirozené prostě nechat věci plynout i za cenu toho, co to může přinést :-), nemůžu dělat něco, co mi někdo řekne: ale, to bys měla, tohle bys neměla, pít, kouřit, meditovat atd. a jsem si vědoma toho, že si za následky nesu odpovědnost, já, nikdo jiný :-), ale nemůžu jít proti sobě, svému naturelu, bo jak jsem psala, když jsem se kdysi snažila jakože meditovat, připadala jsem si jako vůl :-), jsem spíše takový živel, no...

S tím kořením. Manžel přestal kouřit ze dne na den, jak jsem řekla, díky své vůli.

Já ne. Kouřila jsem dál a byla černou ovcí, už jsem to tu kdesi psala, do toho tehdy malá dcera: maminko nekuř, umřeš a furt dokola, výčitky svědomí, nešťastnost z toho, že s tím nic neumím udělat, nepomáhalo si nekoupit cigarety domů, to jsem potmě v teplácích letěla do nejbližší hospody si je koupit.... a to jsem nekouřila moc, v práci vůbec, a doma, jednu, dvě na balkoně, kdy to byl pro mě relax a konečně být jen sama se sebou a.... cigaretou. Byl to vlastně takový pro mě potřebný rituál, kterého jsem se nechtěla a vlastně ani neuměla vzdát... :-), vůlí určitě ne.
No ty výčitky až potom zhnusení sama nad sebou, že s tím nedokážu nic udělat asi dostoupily vrcholu. A svoje jsem si odtrpěla... jednou, když už celá rodina zalehla do hajan, já měla chvíli jen sama pro sebe (teď si pouštím hudbu a relaxuji při ní, nejlépe s vínečkem, ale i bez :-), vzala jsem si opět cigaretu, vyšla na balkón, pozdní večer, všude ticho, dřepla jsem si do koutečku (tehdy to dřepnutí ještě šlo lehce :- ), zapálila si, někdo tady kouřil, někdo pozoroval dým, jak stoupá vzhůru, nebyl přítomen nikdo, kdo by cokoli hodnotil..... a to byla moje poslední cigareta. A tady říkám, že se stal zázrak.... Tahle závislost s kouřením ode mne sama? odpadla....

Tož tak, mudrci.
Něco na tom bude, co píšeš. U muže funguje vůle. U ženy propustnost, přijetí.

Díky.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Předchozí

Zpět na Ajahn Brahm

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník