Papadží - Procitni a chechtej se

Papadží - Procitni a chechtej se

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. říj 2024 14:28:45



H.W.L. Púndža | Papadží | Procitni a chechtej se | 1. Co je to osvícení ?

Známý indický duchovní učitel. Přezdíván svými žáky jako Papadží, tento duchovní Mistr byl přímým žákem Šrí Ramany Maharišiho a učitelem Moojiho. K jeho prvnímu hlubokému samádhi došlo v jeho devíti letech. Jako dítě slyšel Harihal rozhlasovou relaci o Buddhovi. Cítil, že musí Buddhu následovat, ačkoli přesně nevěděl, co to znamená. Hledal Boha. Nabízel všechno komukoli, kdo by mu Boha ukázal. Odevšad však odcházel zklamán, protože nalézal jen "obchodníky" v maskách sádhuů. Jednou se mu v jeho otcovském domě, kde žil se svou rodinou stala významná zkušenost. V Púndžadžího domě se jednou objevil sádhu a na jeho dotaz zda nezná realizovaného mistra mu doporučil Ramanu Maharišiho z Arunáčaly. Po té se Púndža vydal k hoře Arunáčále kde zjistil, že onen sádhu a Ramana Mahariši je jedna a táž osoba.

Procitni a chechtej se
H. W. L. Púndža

První část duchovních rozprav přinášející zcela originální pojetí introspektivního života. Esence duchovní nauky známého indického mistra, osobitého pokračovatele Ramany Maharšiho. "Než se objeví vlna, je oceánem. Než se pohne myšlenka, je prázdnotou." — H.W.L. Púndža

"Nikdo nepochybuje o skutečnosti světa. Lidé vidí strom a hory a jsou si jisti, že to vše existuje. Jen tehdy, je-li tato jistota zpochybněna, pochybují i o snu. Probuďte se a poznejte, že to byl sen. Jak procitnout? Pomocí satsangu. Satsang je hovor o svobodě. Satsang vám umožní uvědomit si, že se můžete vzdát všech snů těla a všech těchto souvislostí. Když se probudíte, budete vědět, že to byl jen snový stav. Když sníte, nevíte o tom a vše se zdá skutečné. Rozlišení nakonec vzejde z otázky: Odkud jsem přišel? Kdo jsem já? Pomocí takového rozlišení realizujete povahu tohoto snu." — H.W.L. Púndža
Návštěvník
 

Re: Papadží - Procitni a chechtej se

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 03. říj 2024 21:02:46



H.W.L. Púndža | Papadží | Procitni a chechtej se | 2. Požadavky pro satsang

"Nikdo nepochybuje o skutečnosti světa. Lidé vidí strom a hory a jsou si jisti, že to vše existuje. Jen tehdy, je-li tato jistota zpochybněna, pochybují i o snu. Probuďte se a poznejte, že to byl sen. Jak procitnout? Pomocí satsangu. Satsang je hovor o svobodě. Satsang vám umožní uvědomit si, že se můžete vzdát všech snů těla a všech těchto souvislostí. Když se probudíte, budete vědět, že to byl jen snový stav. Když sníte, nevíte o tom a vše se zdá skutečné. Rozlišení nakonec vzejde z otázky: Odkud jsem přišel? Kdo jsem já? Pomocí takového rozlišení realizujete povahu tohoto snu." — H.W.L. Púndža
Návštěvník
 

Re: Papadží - Procitni a chechtej se

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. říj 2024 18:16:05



H.W.L. Púndža | Papadží | Procitni a chechtej se | 3. Vztah k učiteli

"Než se objeví vlna, je oceánem. Než se pohne myšlenka, je prázdnotou." — H.W.L. Púndža
Návštěvník
 

Re: Papadží - Procitni a chechtej se

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. říj 2024 13:35:59



"Nikdo nepochybuje o skutečnosti světa. Lidé vidí strom a hory a jsou si jisti, že to vše existuje. Jen tehdy, je-li tato jistota zpochybněna, pochybují i o snu. Probuďte se a poznejte, že to byl sen. Jak procitnout? Pomocí satsangu. Satsang je hovor o svobodě. Satsang vám umožní uvědomit si, že se můžete vzdát všech snů těla a všech těchto souvislostí. Když se probudíte, budete vědět, že to byl jen snový stav. Když sníte, nevíte o tom a vše se zdá skutečné. Rozlišení nakonec vzejde z otázky: Odkud jsem přišel? Kdo jsem já? Pomocí takového rozlišení realizujete povahu tohoto snu." — H.W.L. Púndža
Návštěvník
 

Re: Papadží - Procitni a chechtej se

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. říj 2024 7:57:49



H.W.L. Púndža | Papadží | Procitni a chechtej se | 5. Meditace
Návštěvník
 


Zpět na Audioknihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník