Vždy vycházet z Jednoty

Moderátor: Michal Čagánek

Vždy vycházet z Jednoty

Nový příspěvekod Michal Čagánek » pon 06. led 2014 18:53:18

Motto:

Neznepokojuje mě beztvaré bláto, pokud skrývá obilné zrno.
Saint-Exupéry


Takové zrno se skrývá v každém z nás. Skutečně není nutné odstranit ze světa všechen balast, to čemu se říká zlo. To je v určité fázi vývoje dokonce nezbytné. Daleko více je třeba se zaměřit na pozitivní stránky a ty posilovat, tak aby zrno, po té, co začne růst, nalezlo vhodné podmínky pro život – dostatek vláhy, slunečního svitu… Analogií těchto podmínek v lidské společnosti je vhodné tvůrčí prostředí, které působí na samé jádro bytosti a motivuje a povzbuzuje ho k odevzdání toho nejlepšího ze sebe.

Základní otázka zní: Co je hlavní motivací lidského chování?

Odpověď: Maximalizace osobního štěstí.
Pokud toto „osobní“ pojímám jen jako omezený prostor zahrnující mé tělo, mysl a věci osobní potřeby, nemohu nikdy dojít k plné míře štěstí. Pokud dohlédnu, že je možné sám sebe přesáhnout, ať už jakýmkoliv způsobem, stane se dobro ostatních a také celku mým vlastním zájmem, neboť tím současně poroste mé štěstí. Navodit situaci, kdy začnou všechny části spolupracovat a ne si vzájemně konkurovat, je možné.

Jak toho dosáhnout?

- Vždy vycházet z Jednoty, z principu Dobra.
- Ukazovat pozitivní. To, co skutečně funguje.
- Podporovat prospěšné.
- Být příkladem.

V době, kdy lidská bytost byla degradována na pouhou výrobní součástku, je těžké navodit v jednotlivci opět pocit vlastní hodnoty a důstojnosti. Aby mohla Jednota znovu naplno působit, je třeba v lidech tento pocit opět vyvolat. Umožnit každému mluvit a konat způsobem jemu přirozeným, tím, že mu bude nabídnuto bezpečné tvůrčí prostředí, kde se nebude muset obávat tyto své přirozené vlastnosti projevit.
Počet lidí, kteří jsou potenciálně připraveni převzít zodpovědnost za svůj život, kteří jsou vnitřně uvědomělí a otevření novému, značně převyšuje počet lidí, kteří tímto způsobem jednají. Důvodem může být strach, nejistota, záplava negativních obrazů z médií. Je nutné tento poměr obrátit. Předkládat lidem co nejvíce pozitivních obrazů, kvalitních vzorů a fungujících vzorců. Vytvořit bezpečné prostředí plné pozitivních výzev, ve kterém se lidé sami otevřou a bez vynaložení dalšího úsilí začnou iniciativně spolupracovat na probíhající duchovní evoluci – neboť nikdo z ní není vyňat, pouze někteří si to dosud neuvědomují.

Přirozeností člověka je konat spíše dobré než zlé. Pokud se rozhodne pro "zlé", je to většinou způsobeno negativními obrazy z jeho okolí, které na něj dlouhodobě působí. Je třeba vytvořit takovou míru pozitivních obrazů - vzorů, kdy tíhnutí k dobru bude znovu automaticky spuštěno, respektive posíleno.
Michal Čagánek
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 11. zář 2011 14:13:33
Bydliště: 687 32, Nezdenice 213

Re: Vždy vycházet z Jednoty

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 08. led 2014 16:15:02

:)
Gustave Le Bon napsal, že inteligence davu se rovná inteligenci nejméně inteligentního člena tohoto davu.


http://eldar.cz/mezivlnami/cl_proc.htm
Návštěvník
 

Re: Vždy vycházet z Jednoty

Nový příspěvekod petr m. » stř 08. led 2014 22:05:08

Gustave Le Bon napsal, že inteligence davu se rovná inteligenci nejméně inteligentního člena tohoto davu.


Souhlas, proto celé tvorstvo díky lidské zvědavosti propadlo smrti :crazy:
Obávám se, že z hlediska jednoty sdílíme IQ pampelišky všichni, ale pampelišku by nikdy nenapadlo měřit IQ, na to je příliš inteligentní. Až budeme přemýšlet jako ona, budeme zpátky v ráji. Když se měří, hodnotí, porovná, vznikají rozdíly. Dělat takový blbosti by pampelišku nikdy nenapadlo. Svatá pampeliška :D .
petr m.
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 10. čer 2013 18:50:06

Re: Vždy vycházet z Jednoty

Nový příspěvekod Vari » stř 08. led 2014 22:29:30

vostalpetr píše:
Vždy vycházet z Jednoty, z principu Dobra.


S tím (křestanským) dobrem to není až zas tak jednoduchý,
kdo by nakonec nechtěl, aby zvítězilo to dobro už dneska
a navíc ještě skrze něj

O takovýchto tendencích k dobru pojednává Kierkegaard v knize :

http://www.antikvariaty.cz/index.php?ac ... &id=200440"Soud davu má svou důležitost. Nelze jej pyšně ignorovat. Ne, je třeba mu věnovat pozornost. A když se jednoduše snažíš jednat opačně, máš velkou naději, že jsi v pravdě. Anebo když už napřed jednáš obráceně a naštěstí se přihodí, že soud davu se proti tomu vysloví, můžeš být skoro jist, že jsi na pravé cestě, nejenom jsi v sobě zvážil a vyzkoušel své přesvědčení, nýbrž máš ještě tu výhodu, že jsi je ještě jednou vyzkoušel pomocí posměchu, který snad raní, avšak právě tak ukazuje, že jsi na správné cestě......."


To je fakt hustý, jak to umíš krásně překroutit. Pozdvihnout prst i obočí
Vždy vycházet z Jednoty, z principu Dobra.

Z DOBRA
O takovýchto tendencích k dobru pojednává Kierkegaard v knize :

K DOBRU
:D
Vari
 

Re: Vždy vycházet z Jednoty

Nový příspěvekod petr m. » čtv 09. led 2014 16:32:56

Navážu na pampeLIŠKU.
Jelikož jsem se pokusil prchnout z civilizace na samotu, ale v ČR už to není možné, protože zemědělské stroje, čtyřkolky, myslivci s brokovnicemi, hledači pokladů s pípákama i úředníci a zvědaví turisti(ale ty mám vcelku rád) nám tu samotu narušují, mám možnost si více všímat panenské přírody(toho co zbylo), místo lidských problémů, jestli koupit flašku rumu a deset housek nebo se postit a dopřát si pořádnou slívku. Tak my jsme si dopřáli 40 slípek. No a protože to jsou slepice z inkubátorů, měli by mít i to své IQ z tohoto umělého zdroje. Před pár dny nás ráno probudil hroznej randál, jak slepice vyváděly. Když nad nimi prolítne jestřáb, okamžitě zdrhají do kurníku, ale teď byly v houfu u vrátek a hrozně vyváděly. Štěkal i pes, ale ne na slepice, ale směrem do zahrady. Pak jsme uviděli, že asi 10m od něj, za plotem, sedí liška. Máme border kolii a ta liška je jí velmi podobná, jen je rezavá. Byla 30m od výběhu ke slepicím.
Prostě logika to nemá šanci pochopit.
Cizí psy k nám občas s nějakou návštěvou zavítají, navíc slepice pouštíme na pastvu společně s pejskem i kozami, jsou na zvířata zvyklý. Jak vědí, že to je liška-nebezpečí, a to už na takovou dálku?
Proč, když v případě nebezpečí si to metelí do kurníku, teď naopak vybíhají ven?
Asi je to tím, že místo IQ založeného na rozumu, mají IQ založené na vědění. A ty blbý slepice nejspíš ani neví, že to ví a tak tomu ani nepotřebují rozumět. Proč? Jako děti jsme moudře odpovídaly-pro slepičí kvoč. Příroda je mocná, ví, nepotřebuje se ptát. :) Má to na háku 8) Všechno :D
petr m.
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon 10. čer 2013 18:50:06

Re: Vždy vycházet z Jednoty

Nový příspěvekod irulan » čtv 09. led 2014 17:16:28

petr m. píše:.....pro slepičí kvoč. Příroda je mocná, ví, nepotřebuje se ptát. :) Má to na háku 8) Všechno :D

:D :) hezký Peťo..tak se taky těším. Prosadila jsem si od letošního jara par slepicek, ze to zkusím od nejmenších zvirat. Lišky u nás taky dávají dobrou noc, dokonce byla až na zahradě, kdyz pršelo a pes byl v boude. Snad to zvládnu, kdo nezkusi, nepozná. :) a ja přírodu taky moc rada.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 870
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: Vždy vycházet z Jednoty

Nový příspěvekod irulan » čtv 09. led 2014 17:47:23

vostalpetr píše:....falešných guruů víc než lidí...

Je to sranda móda, ale je takova miloučká a citlivoučká, proc ne, kdyz to lidi inspiruje, aby k sobe byli příjemnější. :D i kdyz tedy zdravý rozum v tom neni uz skoro žádný.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 870
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29


Zpět na Michal Čagánek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník