Není třeba se měnit

Moderátor: Michal Čagánek

Není třeba se měnit

Nový příspěvekod michalcag » pon 26. kvě 2014 16:56:32

NENÍ TŘEBA SE MĚNIT

V Bílých Karpatech prší. Pořádný slejvák, oblohu křižují blesky. Den jako stvořený se zahloubat sám do sebe. Už zase mám hlavu plnou otázek. Jaký je smysl života? Proč přijímáme lidskou podobu? Proč vůbec se rodíme do tohoto světa? Jaké poselství máme přijmout, čemu se naučit? Není vždy snadné rozumět tomu, co se děje. Ve světě kolem i ve mně samém… Kdo vůbec jsem? A proč jsem právě takový, jaký jsem, a ne jiný? Jak se můžu změnit, abych dosáhl plné míry štěstí?

Záblesky poznání přicházejí čím dál tím častěji. Při zpěvu, při tanci, při pobytu v přírodě, při sdílení s přáteli, při milování s partnerkou, při četbě inspirativních knih, při svobodném tvoření. Záblesk přišel také při sledování krátkého videa se Sri Amma Bhagavanem. Jeho slova: „Nemůžeš se změnit. A není potřeba se měnit.“ pronikla hluboko do mojí duše.

Ano, je to skutečně tak. Nemůžeme se změnit. Skutečně nemůžeme. Nikdo z nás. Ve skutečnosti nás snaha se změnit odvádí pryč - od přítomné chvíle, od naší pravé podstaty, od nás samotných. Naše věčná nespokojenost s tím, co je, ať je to jaké je, způsobuje, že do našich životů přichází stále víc „nechtěných“ věcí, zatímco štěstí pořád nějak uniká...

„Změň se, pracuj na sobě, jez víc zdravě, víc sportuj, mysli pozitivně,“ slyšíme ze všech stan. Samé keci. Nic z toho není potřeba. Jediné, co je skutečně třeba, je PŘIJMOUT SE TAKOVÝ, JAKÝ JSEM, právě teď, a jako takový se projevit: Jako naprosto jedinečná, originální a autentická bytost. Přestat se ztotožňovat se svými strachy a obavami. Projevit svoji jedinečnost. Své božství. KONEČNĚ NAPLNO ROZKVÉST.

Pokud jsem naplno sám sebou, pak je zde i pravda, pak je zde štěstí, pak je zde úspěch. Jsem-li naplno sám sebou, není třeba nic řešit. Všechny takzvané problémy jsou pryč ve chvíli, kdy přijmu svoji originálnost a s důvěrou ji otevřu světu.

Nenechávejme si své poklady pro sebe. Radujme se z nich, sdílejme, prožívejme. Každý z nás je plný pokladů, které touží po projevení. Není potřeba dlouhé studium, není potřeba namáhavé úsilí, není třeba žádný plán ani cíl cesty. Stačí TO projevit.

Přestaňme se snažit měnit se, přestaňme se snažit změnit svět. Prostě přijměme svoji jedinečnost a rozkveťme. Pokud to udělám já, pokud to uděláš „ty“ a pokud to udělají „všichni ostatní,“ co to asi udělá s celým světem? Kde zůstanou všechny spory, války, všechna bída? Jak uvnitř, tak venku…

Každý z nás ví, co mu přináší radost, co ho naplňuje. Každý zná svůj pramen štěstí, řeč, kterou hovoří jeho duše. Každý ví, co miluje. A právě tím jsme. Já, ty, my všichni jsme tou láskou, která touží po projevení v té které konkrétní jedinečné podobě. Nestojí před námi žádné úkoly, které bychom museli vykonat, ale jedině nádherná velkolepá příležitost projevit své božství – svoji tvořivost, krásu a láskyplnost. Nemusíme se bát nepřijetí světa, svět je zrcadlo dokonale odrážející naše smýšlení o nás samých. Pokud ctíme sami sebe, pokud se uznáváme ve své jedinečnosti, pokud se miluje a s důvěrou a radostí dáváme to nejlepší ze sebe, ne kvůli snaze po úspěchu, penězích či moci, ale čistě proto, že nám to přináší radost, Vesmír sám nám posílá do cesta všechno, co potřebujeme a mnohem víc.

Jenom rozkvetlé květiny voní, jenom na rozkvetlé květiny se slétají včely a motýli, aby ocenily jejich krásu. A tak kveťme, kveťme, každý svým originálním způsobem. Nestarejme se, co si o nás myslí svět, nestarejme se vůbec, prostě TVOŘME KRÁSU. Prostým vyjádřením sama sebe, své jedinečnosti.

Není možné se změnit. A ani to není potřeba. Stačí PŘIJAT SÁM SEBE – To čím jsem, co umím, co mi přináší radost – A ROZKVÉST…
michalcag
 

Re: Není třeba se měnit

Nový příspěvekod danny » úte 27. kvě 2014 14:41:57

imho ono nás to tady mění samo: člověk není stejnej jako byl např. před pár lety

někdy mi přijde, že tento svět je něco jako taková "změnová laboratoř", kam právě chodí bytosti proto, aby byly měněny. zajímavá hypotéza.
danny
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát 11. dub 2014 18:15:20


Zpět na Michal Čagánek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník