Vtěřina věčnosti

Moderátor: Michal Čagánek

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Tara » úte 24. čer 2014 16:59:32

miroslav píše:
Jana píše:Ta krása tady je, je to její přirozeností, stejně jako blaženost existence, je to tady a nemusí tady být vůbec žádné ztotožnění.
Božské Vědomí je samo krásou. Nemá to žádný kontrast, žádný protiklad.

Ráda bych, kdyby tohle mohl napsat někdo ještě nějak líp.

Chybí slova.


Zkrátka všichni a všechno je tady :)

Já bych s pojmy jako je krása, blaženost nebo láska zacházela velmi opatně, protože ze zkušenosti je vidno, že si je přivlastňuje hlavně OSOBA, která něco prožívá, resp. chce prožívat a takto si potvrzuje představu vlastní jedinečnosti.

Jsem velmi vděčna za to, že jsem potkala svého času jednoho, který mi předal to, co je slovy často těžko přenositlené a také mě vždy řekl svůj jasný názor na to, kde jsem se v tu kterou dobu ocitala. Byla doba, kdy mě oslovil chaneling, praktikovala jsem chaneling, dokonce navázala i spojení s průvodcem, vyšším já, vše doprovázela extáze, slzy radosti, vytržení..., byla doba, kdy mě oslovily vědy jako tarot, numerologie, kdy jsem dokonce na to téma i přednášela, i jinak pracovala s lidmi, kteří se hlásili s prosbou o výklad, žila jsem tím.... stačila jedna jeho věta, že je to jen o posílení individuality, tedy duality (já a to), posílení pocitu vyjímečnosti (jsem někým, něco umím, vím) a bylo to mnou puštěno. Chválabohu téměř ihned. Až taková důvěra i láska byla a je pociťována k tomu příteli, protože hluboce uvnitř vím, že má pravdu. Že jediné, oč je třeba stát, je právě ta pravda (a pravda ta tě osvobodí).... Jsem individualitou zrcadlící se v Jednotě, Celku, jsem živou součástí Celku, nejsem ale Celkem.

K tomu, aby bylo možno něco pochopit, musí být důvěra a láska, která otevírá dveře, alespoň to je má zkušenost... a protože tady byla a je, mohl mi přítel umožnit pochopit = zažít (!!!) to, co bych z knih nebo ze slov jiných těžko asi zažila, i když milovaný Larsen je také kouzelník slova :-)

Možná to, co má Jana na mysli tou krásou existence, která se nedá popsat slovy, je stejná esence, kterou mi předal přítel (na telefonu) :-) :-)

A to doslova.

Jednota bytí, prožitek (zatím třeba jen krátkodobý) Jednoty bytí se dá přirovnat k situaci, kdy jste spolu dva v telefonickém hovoru (a my tehdy právě byli), každý na jiném konci republiky (a tehdy to tak bylo), každý držíte u ucha sluchátko, slyšíte se navzájem, víte o sobě, hovor probíhá, je tu velká vnitřní blízkost, spříznění, láska a najednou se společně odmlčíte... a je ticho.... vy víte, že tam ten druhý stále je, i když neprobíhá hovor, stejně jako on ví, že i vy tady stále jste, jste ve Spojení.... a je Ticho... tolik spojující, živé, naplněné láskou a vděčností, kdy se nemusí nic, protože cokoli by bylo, bylo by už navíc....


A takto mi to řekl a já to prožila... a od teď vím, o čem je esence Jednoty bytí, dýchající živocí celek... a také vím, že cokoli navíc je vždycky prostě navíc.... (to neznamená Miroslave, že bych se stále s tebou nechtěla setkat a nechtěla tě kousnout do ucha!) :-)

Podobně mě kdysi zasáhlo poselství - příběh dvou sadařů, pěstitelů růží...., oba byla vášniví pěstitelé růží, oba byli i velcí přátelé, které spojilo v přátelství právě tato záliba v pěstění růží.
I stalo se řízením osodu, že se každý z nich ocitl na druhém konci kontinentu. Dále pěstovali růže, i dostal jednoho dne jeden z těch sadařů dopis od druhého, který zněl: "Stále pěstuji růže."
První sadař, ten, který dospis obdržel, chvíli přemýšlel, co odepsat, přece jen se tolik roků již neviděli, neslyšeli, jejich vlasy prokvetlo stříbro, hodně růží za tu dobu odvadlo, hodně opět vzrostlo a zdobilo svět. Přemýšlel, co odepsat. A odepsal: "Také stále pěstuji růže."

--------

I tento příběh se mi hluboce vryl do duše, je přesně o tom, o čem by život měl být.... ne má vůle se staň, ale Tvá.... ne já, ale Ty...

Děkuji, Já ♥
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod nop » úte 24. čer 2014 18:40:51

.., byla doba, kdy mě oslovily vědy jako tarot, numerologie, kdy jsem dokonce na to téma i přednášela, i jinak pracovala s lidmi, kteří se hlásili s prosbou o výklad, žila jsem tím.... stačila jedna jeho věta, že je to jen o posílení individuality, tedy duality (já a to), posílení pocitu vyjímečnosti (jsem někým, něco umím, vím) a bylo to mnou puštěno. Chválabohu téměř ihned.
.
Tak to je zářný příklad tří ctností: porozumění, uposlechnutí a změny.
Jen se zamýšlím, v kterých případech je tohle tak jednoduché.
Musí tarot atd. být opravdu POUZE posílením duality?
A co případy, kdy o posílení duality nejde, protože ne každý to dělá proto, aby si současně "posiloval pocit výjimečnosti.". Jsou lidé, a znám je, že pro druhé luští, nalézají a pomáhají proto, že chtějí pro někoho udělat správnou věc.
A nepěstují si v sobě nic.
Byl to tady příklad jednoho případu. Neberme to paušálně, nemusíme zahazovat nauku, protože nás někdo (i blízký člověk) umluví, že si pěstujeme sebe.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » úte 24. čer 2014 22:05:21

Jana píše:
Řekněme, že se procházíte s přítelem - a najednou jste přestali mluvit....

Pamatujete, jak v Kolíně na srazu jsme vsichni spontánně několikrát přestali mluvit? Je to jako by vsichni účastníci byli jakoby na stejne vlně, v tomto smyslu bezmyslenkovite, meditativní. Je to jakoby nakažlivé, pokud je mezi účastníky komunikační otevřenost , volné proudění energie bez přetahování a uzavírání a nahrabani si do svého prostoru. Muze to byt i s jinymi objekty, s přírodou, prostorem. To volné proudění a interakci bez bariér bych možna nazvala laskou :)
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 5:11:01

vostalpetr píše:
Je to jako by vsichni účastníci byli jakoby na stejne vlně, v tomto smyslu bezmyslenkovite, meditativní.


To bude tím, že jsem tam nebyl,
hnedka bych vám to pěkně rozvlnil,
nebot já dělám antijogu a nemám rád ticho...

Takze ten voluntarista jsi ty :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 5:16:44

Jana píše:
Zkoumám, kde se bere ta krása, ať je projev jakýkoliv,
je to v tom, že každý projev mizí v neprojevu,
všechno projevené mizí v prázdnu, v tichu, ze kterého vyvstává,
proto je to pořád čerstvé a nové.
Nedělá to v mysli žádné stopy.
Proto ta mysl tak září.

Dokud si to mysl nechce podržet - to se pak tomu proudění staví ploty do cesty a vznikají myšlenkove a emoční turbulence.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 7:28:00

nop píše:
.., byla doba, kdy mě oslovily vědy jako tarot, numerologie, kdy jsem dokonce na to téma i přednášela, i jinak pracovala s lidmi, kteří se hlásili s prosbou o výklad, žila jsem tím.... stačila jedna jeho věta, že je to jen o posílení individuality, tedy duality (já a to), posílení pocitu vyjímečnosti (jsem někým, něco umím, vím) a bylo to mnou puštěno. Chválabohu téměř ihned.
.
Tak to je zářný příklad tří ctností: porozumění, uposlechnutí a změny.
Jen se zamýšlím, v kterých případech je tohle tak jednoduché.
Musí tarot atd. být opravdu POUZE posílením duality?
A co případy, kdy o posílení duality nejde, protože ne každý to dělá proto, aby si současně "posiloval pocit výjimečnosti.". Jsou lidé, a znám je, že pro druhé luští, nalézají a pomáhají proto, že chtějí pro někoho udělat správnou věc.
A nepěstují si v sobě nic.
Byl to tady příklad jednoho případu. Neberme to paušálně, nemusíme zahazovat nauku, protože nás někdo (i blízký člověk) umluví, že si pěstujeme sebe.

To bylo, jako by mi řekl, máš pěknou hračku, ale je to jenom hračka - a já to tak najednou i sama vnímala a hračka byla odložena, ztratila jsem o ní zájem,.... protože bylo a je tu tíhnutí k jedinému..... k Pravdě...

Kdo chce, ať si hraje, pomáhá, pro mě to jsou jen pomůcky, ale není to to, čemu bych se chtěla věnovat. Už mě to nenaplňuje, nezajímá... Nedávno mě oslovila jedna paní, sama lektorka i majitelka studia alternativní léčby, jestli bych nechtěla u ní udělat kurz tarotu. Odmítla jsem s tím, že tím už nežiju, i když bych mohla, už nechci. Ztratilo to kouzlo přitažlivého...

Jediná je Jeho přítomnost ve všem, přirozenost, skutečnost...
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 7:31:04

Navíc právě u hraní si s takovými hračkami hrozí oslepení vlastní pýchou - jak jsem psala včera - jsem NĚKDO, kdo něco umí, ví, zná, pomáhá, tlačí.... a pěstování kultu vlastní osobnosti není mým zájmem ani potřebou...
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 7:46:19

Návštěvník píše:Navíc právě u hraní si s takovými hračkami hrozí oslepení vlastní pýchou - jak jsem psala včera - jsem NĚKDO, kdo něco umí, ví, zná, pomáhá, tlačí.... a pěstování kultu vlastní osobnosti není mým zájmem ani potřebou...


To už jsi druhá, co se tu veřejně přiznala, že raději zahodila duchovní hračky, než aby se raději věnovala zmravňování svého ega.

:)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 7:51:27

Návštěvník píše:To bylo, jako by mi řekl, máš pěknou hračku, ale je to jenom hračka - a já to tak najednou i sama vnímala a hračka byla odložena, ztratila jsem o ní zájem,.... protože bylo a je tu tíhnutí k jedinému..... k Pravdě...

...

Hračka jako všechno ostatní....mysl se potřebuje zabavit, aby nebylo ticho, pač se bojí být sama a bojí se prázdna. Je to jako zvuková kulisa televize, aby doma nebylo ticho.
Ale zas na druhou stranu, když víš, že je to hračka, proč si třeba i nehrát,( když chceš :) )-není potřeba hysterie. :) .
Když ztratíš zájem, ok...ale zase se můžou objevit sofistikovanější hračky, že? :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 7:54:10

Návštěvník píše:.... a pěstování kultu vlastní osobnosti není mým zájmem ani potřebou...

to věřím, že není. Leč nalejme si čistého vína - on každý ten svůj projev (a třeba tady na foru) směřujeme k tomu, abychom na sebe upozornili, že?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 7:57:43

Návštěvník píše:Jediná je Jeho přítomnost ve všem, přirozenost, skutečnost...

opravdu? Fakt je to tak upřímné? Však si rádi lžeme do kapsy :crazy:
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 7:59:50

To jooo, třeba takový Miroslav, to je hračka! Tajuplná, lákavá, joj :-)

Když se něco odloží, většinou v tom není hysterie, ani v tom odložení ani vůči těm hračkám jako takovým, pokud to není pod silou a není přítomné odmítání, odpor, bránění se atd, - to znamená aktivita osoby, kde je motivem přesvědčení o jakési osobní dokonalosti...
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 8:00:52

irulan píše:
Návštěvník píše:Jediná je Jeho přítomnost ve všem, přirozenost, skutečnost...

opravdu? Fakt je to tak upřímné? Však si rádi lžeme do kapsy :crazy:

Jak to máš ty, nevím... :-)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 8:06:28

Mě by zajímalo, jak by se dalo za pomoci hraček typu karty, chanelig apod. dojít až ke světlu prázdnoty.
Nenapadá mě žádný možný postup.
Vás ano?
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 8:08:21

irulan píše:
Návštěvník píše:.... a pěstování kultu vlastní osobnosti není mým zájmem ani potřebou...

to věřím, že není. Leč nalejme si čistého vína - on každý ten svůj projev (a třeba tady na foru) směřujeme k tomu, abychom na sebe upozornili, že?

Může to tak být, možná že dokonce ve většině případů,... ale nemyslím si, že je to apriori obecně platné.
Rozhodující je motiv, ve všem..., a dá se rozdělit na dva prazákladní - buď toužím, potřebuji posílit pocit vlastní osobní existence, její vyjímečnost, nebo ne... a jsem tady, protože jsem...
To rozkrytí je umožněno vidět všem, u sebe a je poplatné hloubce uvědomění, kdo jsem... jak to má ten druhý se můžeme pouze domnívat...

Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod irulan » stř 25. čer 2014 8:25:17

Návštěvník píše:
irulan píše:
Návštěvník píše:Jediná je Jeho přítomnost ve všem, přirozenost, skutečnost...

opravdu? Fakt je to tak upřímné? Však si rádi lžeme do kapsy :crazy:

Jak to máš ty, nevím... :-)

Třeba jsi lepší :) . Paušalizuju to podle sebe - prostě jsem se hodněkrát přistihla při tom, že jsem si namlouvala úplně jinou motivaci, než byla skutečná. On si člověk omlouvá lecos, aby se nemusel podívat na svoji špínu :D
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 8:26:49

Návštěvník píše:Mě by zajímalo, jak by se dalo za pomoci hraček typu karty, chanelig apod. dojít až ke světlu prázdnoty.
Nenapadá mě žádný možný postup.
Vás ano?

U každé hračky, věnuje-li se jí plně, s co největším zaujetím lze dojít do stavu, že se osobnost rozpustí... např. u chanelingu to bylo rozpuštění (se) v krajině blaženosti, v krajině vyššího já, zářivé krajině andělů... v tomto období jsem napsal i báseň Andělské světy, možná ji ještě někde najdu :-)
Pokud by člověk na tom ujel, může si navodit představu, že už došel, že nic jiného než andělské světy neexistují - je tam krásně, ta euforie opojení světlem, krásnou energií, jemnými zářivými tóny, které v andělským světě jsou :-), potíž je v tom, že aby tak bylo, musí být použita určitá technika k dosažení a cokoli je dosaženo (nějakou technikou), není Pravda...

Pokud pýcha na vlastní dosažení převáží, překryje povědomí, kdo ve skutečnosti jsem, může být pocit rozpuštění vlastní osoby, osobnosti a pak tu vystupují Lásky, Boží ruce, borci co už došli, nalezli, dosáhli a zároveň s tím se táhne smrad ... :-)
Stačí do takového došlého trošku píchnout a jak se rozdýmí... :-)
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 8:28:14

Návštěvník píše:Mě by zajímalo, jak by se dalo za pomoci hraček typu karty, chanelig apod. dojít až ke světlu prázdnoty.
Nenapadá mě žádný možný postup.
Vás ano?

Jo, že tomu dáš prostor, nelpíš na tom a ani to nezavrhuješ, nevytváříš k tomu osobní vazbu: chci, nechci a pak se objevuje poznání, že s tím kým skutečně jsi, tohle vůbec nic nedělá a že je to stejným prázdnem, jako všechno ostatní.
Nebo tady může být lpění a připoutanost v podobě chtění a nebo nechtění a pak je možnost si všimnout, že to, s čím to něco dělá nebo může něco dělat, Ty ve skutečnosti nejsi.
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 8:38:15

irulan píše: Paušalizuju to podle sebe - prostě jsem se hodněkrát přistihla při tom, že jsem si namlouvala úplně jinou motivaci, než byla skutečná. On si člověk omlouvá lecos, aby se nemusel podívat na svoji špínu :D

Když půjdeš do té největší uvědomitelné hloubky, můžeš v jakémkoliv projevu najít jinou motivaci, než lásku?
Návštěvník
 

Re: Vtěřina věčnosti

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. čer 2014 8:42:41

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Mě by zajímalo, jak by se dalo za pomoci hraček typu karty, chanelig apod. dojít až ke světlu prázdnoty.
Nenapadá mě žádný možný postup.
Vás ano?

U každé hračky, věnuje-li se jí plně, s co největším zaujetím lze dojít do stavu, že se osobnost rozpustí... např. u chanelingu to bylo rozpuštění (se) v krajině blaženosti, v krajině vyššího já, zářivé krajině andělů... v tomto období jsem napsal i báseň Andělské světy, možná ji ještě někde najdu :-)
Pokud by člověk na tom ujel, může si navodit představu, že už došel, že nic jiného než andělské světy neexistují - je tam krásně, ta euforie opojení světlem, krásnou energií, jemnými zářivými tóny, které v andělským světě jsou :-), potíž je v tom, že aby tak bylo, musí být použita určitá technika k dosažení a cokoli je dosaženo (nějakou technikou), není Pravda...

Pokud pýcha na vlastní dosažení převáží, překryje povědomí, kdo ve skutečnosti jsem, může být pocit rozpuštění vlastní osoby, osobnosti a pak tu vystupují Lásky, Boží ruce, borci co už došli, nalezli, dosáhli a zároveň s tím se táhne smrad ... :-)
Stačí do takového došlého trošku píchnout a jak se rozdýmí... :-)

A co koho nutí píchat do špatně došlých?

Že by pýcha ze svého správného dojití?
:D :D :D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Michal Čagánek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron